Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

DirectX 11 pojawi się w przyszłym roku

60 postów w tym temacie

Nadal uważam, że póki co to strata czasu i pieniędzy. Ale możliwe, że przez ten rok powstaną już gry które będą wykorzystywały potencjał i 10 i przyszłej 11, niestety marne szanse na to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tyle że DirectX to nie tylko efekty graficzne, ale również całe API do tworzenia gier. Równie dobrze mogą nie dodać żadnego efektu, a "jedynie" oczyścić biblioteki, lub zwyczajnie rozwinąć inne komponenty niż DirectX Graphics.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no spoko nowe karty graficzne pod dx11 to bedzie jakies 300zl na rachunku za prad i komp bedzie robic w zimie za kaloryfer no i oczywiscie vista only niech tylko sproboja przestac robic gry pod dx9 to kupuje konsole i nie xbox tylko ps3 bo nie bede ich jeszcze wspieral po co oni sie tak z tym spiesza dodatkowe efekty nie sa takie wazne w grze tylko fabula i ciekawe rozwiazania a nie super grafika i grywalnosc zerowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje że w raz z nowym DX wyjdzie nowy windows i seria kart od nVidii za 2000zł...bo w tedy naprawdę zatoczymy koło i użytkownicy X360 i PS3 znowu będą mieli z nas niezły ubaw :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam plonną nadzieje, ze jesli Microsoft zapowiedzial wspieranie WinXP [ilestam jeszcze lat], to moze nowy DirectX wyjdzie nie tylko na Viste...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mnie to nie obchodzi. Nadal nie grałem na żadnym cholernym Directx 10. I na razie kasy na to nie mam. Dopiero jak ceny kart spadną na rozsądniejsze. Byle była reklama, bo nowy Dx idzie. A wała wam naciągacze! :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego idę do pracy na wakacje i zbieram na X360 ... Kij w oko nvidii i microsoftowi który próbuje wyciągać ode mnie kase co miesiąc ! (Tak wiem że X360 jest z M$ ale kupie ich konsole raz ,i nie dadzą rady mi wciskać co miesiąc nowego oprogramowania który da mi wrażenie że mój sprzęt to 10 letni złom )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Qrczę mogliby bardziej zoptymalizować stare biblioteki (czyt. directx 10) by było dostępne na XP a nie z nowymi wyjeżdżają... Zobaczycie dx9 jeszcze ze 2 lata pociągnie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo dla nich liczy się tylko $ $$ $$$ & Directx 11 000 000$ (Super hiper grafa... Dla większości graczy wystarczy średnia) a w assasins creed kumpel ciacha na nvidia G force 7300 procek jakiś AMD 1,8 Ghz oraz 1Giga ramu (na średnich) i nie nażeka (i nie przepłaca) Ale im więcej będzie nowości tym teńsze będą obecnie najnowsze karty np. Nvidia Zotac 9600 po wydaniu nowych kart na Direct 11 z 600 stów zejdzie do 3 no i każdego będzie stać na upragade pieca :O)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I już masowa histeria. Wprawdzie nikt nikogo nie zmusza do przesiadania się na nowy sprzęt, grać można będzie i na posiadanym sprzęcie... ale kogo to obchodzi, bluzganie na M$ jest przecież w modzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proponuję wszystkim przeniesienie się na 10 lat na komputery, które dobre były w roku ''98, a po tych 10 latach może wreszcie dadzą nam dobre oprogramowanie i sprzęt, którego nie trzeba będzie co dwa miesiące wymieniać, bo akurat wyszło coś lepszego.

I właśnie dlatego mam laptopa, prosty GF 7300 Go, DualCore i 1 GB RAM starcza do wszelkich zastosowań, których ja wymagam. :>

Kupowanie najlepszego sprzętu na rynku w tym okresie to nonsens, bo jak wspomniałem wyżej, za miesiąc albo dwa będzie już zwyczajnie "lekko" stary. Dlatego ja czekam, czekam na sprzętowy renesans. :>

BTW Dodam, że na swoim laptopie przeszedłem Gothic III (cięło niemiłosiernie, ale tylko jeżeli otoczenie się doładowywało), Stalkera (cięło miejscami, sporadycznie), Crysis (na minimalnych; jedynie fizyka i efekty cząsteczkowe na High), Obliviona (na minimalnych...), ale fajerwerkami się nie pocieszyłem, chociaż dla mnie to się bardziej zawartość merytoryczna liczy, a nie efekty graficzne. Ale to moje odczucia. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2008 o 16:40, zegosz napisał:

jesli te directxy beda sie tak co chwila ukazywac to wydawcy powinni przeniesc sie na opengl''a

Marzenie (min. moje). W końcu nie bylibyśmy uzależnieni od systemu, na którym gramy. Wątpię by takiemu MS było to na rękę i żeby do tego dopuścił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2008 o 16:40, zegosz napisał:

jesli te directxy beda sie tak co chwila ukazywac to wydawcy powinni przeniesc sie na
opengl''a

Dokładnie, ja mam dosyć tych nowości. To na siłe idzie w góre oby kupować coraz nowsze sprzęty :((( a że mam jednordzeniowy procek to litości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak bralem prysznic, cos mi sie pomyslalo - intel bedzie wprowadzal kiedys swoj uklad graficzny, a to, czy bedzie on w ogole wspierany przez winde, zalezy od directx''a i microsoftu. jesli ma byc taki przeskok jakosciowy z tym raytracing''iem, a directx w kolejnych wydaniach bedzie dawal takie nowosci, jak z wersji 9 na 10, to moze wielkie koncerny pojda do rozum do glowy? :)

i tak jeszcze na koniec dodam, ze intel sie powinien tym zainteresowac, by nie bylo tak, ze MS wstrzyma go z wydaniem swojej karty na rynek przez niewydanie directx''a obslugujacego te nowe technologie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować