Zaloguj się, aby obserwować  
Kukowsky

Jan Paweł II

321 postów w tym temacie

T34 to pewnie niejeden Ci mówił, żebyś choć trochę przed takimi opiniami o papieżu poczytał a nie bazował na relacjach z audiencji na placu św. Piotra emitowanych na antenie tvp :) (po których pewnie oceniasz papieża) ale cóż... chyba nie wszystkich da się przekonać do czytania czegokolwiek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Parę sprostowań odnośnie niektórych wypowiedzi w temacie:

1. Relikwie Jana Pawła II zostaną prawdopodobnie przekazane po jego beatyfikacji do katedry na Wawelu. Nie wiadomo narazie jedynie, jaka to będzie relikwia.
2. To, że pogodziła się większość kibiców nie znaczyło, że pogodziła się chuliganka, czyli mniejszość odpowiadające za wszelkie akty agresji i często mająca główny wpływ na większe grupy. To, że żadnego stałego pojednania nie będzie wiedział każdy jako-tako zorientowany w temacie. Sam widziałem jak na mszy świętej na stadionie Cracovii paru kretynów "witało" nas przy wejściu trzymając szaliki z napisem "śmierć Wiśle". Zaś na różnego rodzaju marszach pojednania najwięcej udzielała się dzieciarnia z podstawówek i gimnazjów, a oni niestety mają mało do powiedzenia w tej kwestii.
3. Nawet jeśli rok temu wg. niektórych mieliśmy szopkę i festiwal hipokryzji, to gorąco życzę nam co roku takiej "szopki", bo jest to praktycznie jedyny moment kiedy społeczeństwo (a raczej zdecydowana jego większość) ma poczucie jakiejś solidarności i mnóstwo osób, nawet jeśli tylko na te pare dni, to jednak zmienia nastawienie do otoczenia i innych ludzi. A w dzisiejszych czasach to naprawdę fenomen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz całkowitą rację...
To, że po śmierci sprawił, że religijność społeczeństwa zrosła chociaż na chwilę to jest już wielkie...

Dnia 01.04.2006 o 07:54, .Darnok napisał:

T34


Skoro uważasz, że dyskusja z Nami nie ma sensu to po co wogóle wyrażasz opinię? Forum jest właśnie po to żeby tą dyskusję prowadzić... po co mówisz, że mamy nieodpisywać? Chodzi Ci o to żeby Twoje argumenty w tej sprawie były na wierzchu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2006 o 20:15, Darkstar181 napisał:


>
> 1). "Komunizm" w Polsce "obalił" sam naród - bo miał dość tego systemu. A nie żadne Wojtyła,

> Karol Wielki,
Łoch, zaprawdę powiadam ci zaimponowałeś mi poprawnymi wyrażeniami "komunizm" i "obalił". Tak
jam jest jełop co to nie zna poprawnej polszczyzny.

Wracającdo tematu... weź człowieku pomyśl chwilę,gdyby nie to że na papieża wybrano Jana Pawła
Drugiego robotnicy w stoczni nie mieli by prawdopodobnie odwagi strajkować a nawet jeśli, to
komuniści natychmiast by się z nimi rozprawili. Na to nie trzeba dowodów,wystarczy logiczne
myślenie.

Nic nie zrobił dla , choćby Polski na ten przykład tak?? Ciekawe jak wytłumaczysz fakt że komuniści
szpiegowali go jeszcze na długo przed tym jak został papieżem... Co jak co ale oni potrafili
wyczuć zagrożenie ze strony danego człowieka dla tamtejszej władzy.



Gdybyś wiedział co to jest cudzysłów i jaka jest rola w zdaniu (kiedy jest użyty), to byś od jełopów nie wyskakiwał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.04.2006 o 08:30, KrzysztofT napisał:

Gdybyś wiedział co to jest cudzysłów i jaka jest rola w zdaniu (kiedy jest użyty), to byś od
jełopów nie wyskakiwał.


Dobra,dobra ja tam wiem o co ci chodziło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2006 o 08:34, Darkstar181 napisał:


> Gdybyś wiedział co to jest cudzysłów i jaka jest rola w zdaniu (kiedy jest użyty), to
byś od
> jełopów nie wyskakiwał.

Dobra,dobra ja tam wiem o co ci chodziło...


I jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cudzysłowia/u używamy wtedy jak kogoś cytujemy, a on właśnie cytował słowa poprzednika... a z tym jełopem to była ironia z jego strony... z resztą ty sam użyłeś cudzysłowowia/u w swoim poście.

Dnia 01.04.2006 o 08:30, KrzysztofT napisał:

T34

Pseudo- Erudycja? To ty robisz inaczej? Tak wogóle to ja nie wiem jaki ty masz słownik, że jedno słowo wyjaśniają Ci na stronę... ja mam swój słownik wyrazów obcych i tam się nie rozpisują ze względu, że strasznie dużo słów tam jest. Ja się swoją wiedzą nie chwalę i nie udaje jakiegoś wielkiego geniusza, bo w końcu musiałem zajrzeć do słownika by wiedzieć co oznaczają te słowa, bo moja wiedza na ten temat nie była taka dokładna, że znałem całe wyjaśnienie i tylko miałem domysły, które okazały się słuszne... to Ty robisz z siebie geniusza używając jakiś tam dobrych słów żeby co pokazać tylko, że je znasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2006 o 08:41, Kukowsky napisał:

Cudzysłowia/u używamy wtedy jak kogoś cytujemy, a on właśnie cytował słowa poprzednika... a
z tym jełopem to była ironia z jego strony... z resztą ty sam użyłeś cudzysłowowia/u w swoim
poście.
> T34
Pseudo- Erudycja? To ty robisz inaczej? Tak wogóle to ja nie wiem jaki ty masz słownik, że
jedno słowo wyjaśniają Ci na stronę... ja mam swój słownik wyrazów obcych i tam się nie rozpisują
ze względu, że strasznie dużo słów tam jest. Ja się swoją wiedzą nie chwalę i nie udaje jakiegoś
wielkiego geniusza, bo w końcu musiałem zajrzeć do słownika by wiedzieć co oznaczają te słowa,
bo moja wiedza na ten temat nie była taka dokładna, że znałem całe wyjaśnienie i tylko miałem
domysły, które okazały się słuszne... to Ty robisz z siebie geniusza używając jakiś tam dobrych
słów żeby co pokazać tylko, że je znasz?


Jest jeszcze jedno znaczenie. Cudzysłów może także służyć do wyodrębnienia wyrazu, którego znaczenie zmieniliśmy - i takie zadanie pełnił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2006 o 08:44, KrzysztofT napisał:

Jest jeszcze jedno znaczenie. Cudzysłów może także służyć do wyodrębnienia wyrazu, którego
znaczenie zmieniliśmy - i takie zadanie pełnił.

No w takim razie obydwa zastosowania w waszych postach były słuszne...
P.S. Tnij cytaty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2006 o 10:24, olki77 napisał:

Jak bym cie znał do bys w ryja oddemnie dostal za to co piszesz

Olki spokojnie bo jeszcze degrada dostaniesz, a czy warto przez takiego dostać?

Uważam, że to iż mogłem żyć w czasie kiedy ten człowiek chodził po ziemi jest dla mnie wyróżnieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2006 o 10:28, skyler napisał:

> Jak bym cie znał do bys w ryja oddemnie dostal za to co piszesz
Olki spokojnie bo jeszcze degrada dostaniesz, a czy warto przez takiego dostać?

Uważam, że to iż mogłem żyć w czasie kiedy ten człowiek chodził po ziemi jest dla mnie wyróżnieniem.


Wiem ale mnie koles wkurzył pisze takie rzeczy tylko go dorwac i ... dobra spoko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2006 o 10:33, T34 napisał:

> > Jak bym cie znał do bys w ryja oddemnie dostal za to co piszesz
>
> Hehe...

Żałośni nieprawdaż?...hehehe


Niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2006 o 10:34, olki77 napisał:

W zyciu nie spotkałem takiej osoby jak ty pisac ze Nasz papiez to byle bozek


Znasz to : "Jam jest Pan Bóg twój. Nie będziesz miał bogów cudzych przede Mną".
"Złotych Cielców" było już dużo - dużo za dużo.... A co się dziś dzieje w Polsce. JP2 stał się symbolem kultu. Nowe pomniki, modlitwy DO niego, ulice, koszulki z nim - to jest bałwochwalstwo. Lub niezły biznes. Ja modlę się DO BOGA - nie do papieża, światowida, amona, itp.
I to moje poglądy - większość z was zachowała się tak jak myślałem. Miłujący JP2, ale mający w d...pie jego nauki. Podobny cyrk jak na pojednaniu bandytów Cracovii i Wisły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2006 o 10:47, KrzysztofT napisał:

I to moje poglądy - większość z was zachowała się tak jak myślałem. Miłujący JP2, ale mający
w d...pie jego nauki. Podobny cyrk jak na pojednaniu bandytów Cracovii i Wisły...

Mógłbyś jakoś jaśniej wyjaśnić? Bo tej końcówki całkowicie nie zrozumiałem...
Czy JP2 jest dla nas Bogiem? Nie... dlatego nie mogę zrozumieć czemu w naszą stronę wyciągasz takie oskarżenia. Należy wspomnieć, że papież jest lewą ręką Św. Piotra, biskupem Watykanu... to nie jest oddzielna religia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym do jednego nawiązać.
Wg Naszej religi - Chrześcijańskiej można modlić się do świetych - np do Świętego Judy. Więc nie widzę powodu aby nie można było się modlić do Jana Pawła II, kiedy zostanie świetym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować