• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
GustafGustaf

Fable na Vista

Pytanie

Witam,

kupiłem sobie ostatnio Fable i niestety okazało się, że gra nie działa pod Vista (HP x64).
Instalacja przebiega bez zarzutu, po uruchomieniu gra wychodzi do Windowsa (tuz przed ekranem z wyborem Opcji, Nowej Gry). Probowalem przeszukac internet w poszukiwaniu rozwiazania problemu, ale wyglada na to ze... takiego rozwiazania nie ma.

Mam nadzieje ze ktos z forumowiczów pomoze mi wreszcie cieszyc sie Fable na moim kompie :)
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Zdaje się, że mam ten sam problem - oglądam [lub przewijam] animacje początkowe, klikam, żeby rozpocząć grę i wita mnie pulpit ;/ Żadne z rozwiązań gramowej pomocy niestety nie działa ;/ Reinstalka daje mi jakieś 20 minut gry - i znów błąd. Problem jest zgłaszany na tysiącu forów, nigdzie nie widziałam *rozwiązania*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Probowalem sciagnac i zainstalowac wymieniona w watku poprawke do Visty, ale proba konczy sie informacja ze ta poprawka nie ma zastosowania do tego systemu.

Gre uruchamiam jako admin, w trybie zgodnosci. Kodek FFDShow jest wylaczony dla pliku Fable.exe.
Dochodze do momentu: kliknij lewym klawiszem i... i koniec

Program Fable - Lost Chapters przestał działać.

Dodam tylko, ze mam oryginalny system z SP1 i wszystkimi poprawkami. Zastanawia mnie tylko fakt ze na poczatku dostalem komunikat ze moja karta ma za malo pamieci (albo caly system - nie pamietam). Gram na GF8800GTS 512MB i GB RAM.

Pomocy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

OK, udalo mi sie odpalic Fable na moim systemie. Nie wiem jak bedzie z sama gra, czy nie bede mial podobnych objawow jak Calia, ale poki co udalo mis sie zrobic krok dalej.

Patrzac na cala sprawe z obecnej perspektywy wydaje mi sie ze u mie problemem bylo za duze odswiezanie ustawione w opcjach graficznych. Po usunieciu pliku z profilem, ustawilem jeszcze raz opcje tym razem troche bardziej lagodnie niz poprzednio - wlasciwie zmienilem tylko rozdzielczosc tak by odpowiadala natywnej mojego monitora. Zostawilem odswierzanie na poziomie 60Hz i nie wlaczalem AA.

To pomoglo.
Trzymam kciuki, ze bede mial wiecej szczescia niz Calia i ze bede mogl spokojnie pograc w Fable (poki co zlapalem bakcyla Obliviona i nie moge przestac grac :))

Calia - zakladam ze probowalas uruchomic gre na standartowych ustawieniach, tak?

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jeśli masz lcd to odświeżanie nie ma znaczenia (jest potrzebne tylko przy "bańkach" czyli crt), a co za tym idziesz możesz spokojnie ustawiać najniższe dostępne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 15.07.2008 o 09:35, sig. napisał:

Jeśli masz lcd to odświeżanie nie ma znaczenia (jest potrzebne tylko przy "bańkach" czyli
crt), a co za tym idziesz możesz spokojnie ustawiać najniższe dostępne



Wiem ze nie ma znaczenia, czyli podbicie czestotliwosci nie powinno wplywac w zaden sposob na wyswietlanie obrazu, a jednak okazalo sie ze wlasnie to powodowalo moje klopoty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 15.07.2008 o 09:57, GustafGustaf napisał:

Wiem ze nie ma znaczenia, czyli podbicie czestotliwosci nie powinno wplywac w zaden sposob
na wyswietlanie obrazu, a jednak okazalo sie ze wlasnie to powodowalo moje klopoty :)

widać karta graficzna nie wyrobiła z tak wysoką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 15.07.2008 o 09:25, GustafGustaf napisał:

Calia - zakladam ze probowalas uruchomic gre na standartowych ustawieniach, tak?


Nic nie kombinowałam, więc zakładam, że tak q= Jak znajde wreszcie chwilę czasu to sprawdzę, a nuz... widelec?...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam podobny problem z Fable i będę kombinował jeszcze z kilkoma rozwiązaniami, chciałbym jednak wiedzieć gdzie wyłączyć wspomniany anti-aliasing? Tzn. domyślam się że we właściwościach karty, ale nie mogę tego znaleźć (zapewne zamiast anti-aliasing występuje jakaś spolszczona nazwa)
Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować