Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Będą kolejne Fallouty

99 postów w tym temacie

Dnia 04.08.2008 o 21:32, Selv napisał:

Placz graczy o rpg jest zalosny. Gdyby byl popyt na super fabularne rpgi to one by powstawaly.

Tia, teraz jest popyt na produkcje ''lekko strawne''. Tyle, że takowych jest w nadmiarze... Przydałaby się lekka odmiana, nieprawdaż?

Dnia 04.08.2008 o 21:32, Selv napisał:

Proste prawo rynku. To, ze wy gracie i gra kumpel to nieznaczy, ze oplaca sie robic takie
gry.

Nie opłaca się robić hybryd, które z góry są skazane na niepowodzenie (vide Fallout 3). Tak więc wg. Ciebie nie opłaca się już robić gier cRPG? Ciekawe, doprawdy ciekawe.

Dnia 04.08.2008 o 21:32, Selv napisał:

Chcecie gry takiej jak fallout 2? Grajce w fallouta 2. Ja chce czegos nowego.

Aha, czyli Fallout 3 jest wielką innowacją? Przestań, proszę...

Dnia 04.08.2008 o 21:32, Selv napisał:

Nie
wyjdzie gra?

Wszystko na to wskazuje.

Dnia 04.08.2008 o 21:32, Selv napisał:

Bedzie slaba?

Jak powyżej.

Dnia 04.08.2008 o 21:32, Selv napisał:

Straci wydawca, nie Wy.

I kolejny raz się mylisz. Straci wydawca jak i my, szarzy gracze, którzy nie wiemy na czym mają polegać gry cRPG. A na czym mają polegać? Na brodach i koniach! To wg. Bethesdy nieodłączne i najważniejsze aspekty. Bethesda na tej profanacji legendarnego tytułu straci zaufanie graczy i nie zwrócą się koszty produkcji, a my stracimy wiarę w gry cRPG.

@Bingolo
Exactly!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2008 o 21:52, loczyn napisał:

No niby nie ma popytu bo większość klientów to dzieci z Ameryki, więc nie dziwota. Z
resztą jak Ty to nazwałeś "super fabularne rpgi" trzeba mieć trochę inny team tworzący
grę, a nie samych grafików jak to jest w bethesda.
Na koniec jeszcze dodam, że takich gniotów jak F3 wyszło od zaj.... i jeszcze więcej.
Każdego roku wychodzi kolejny gniot... a ja czekam (i nie tylko ja, bo jest cała masa
takich ludzi) na wreszcie jakiegoś prawdziwego RPG z jajami dla ludzi posiadających mózg
i korzystających z niego a nie tylko BANG! BANG!.

Hmm, lubię bezmyślne rzeźnie, aczkolwiek w grach RPG (powtarzam: RPG) cenię obmyśloną walkę, niezbyt trudne zagadki (tj. takie, w których można jakoś odkryć rozwiązanie... no nie umiem jakoś się wyrazić :) ) i odpowiednie wykorzystanie umiejętności, a nie, że wysoki współczynnik inteligencji to duża mana, ale intelektowi dorównuje postaci z niską inteligencją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tylko twórcy będą trzymać się stylu Fallout''a 3 (czyli odstępstwo od poprzednich części) to ja jestem jak najbardziej zainteresowana. Lubię gry z takim widokiem na świat (TPP, a nie taki z góry jak przy hack''n''slashach czy RTS''ach). Podoba mi się też gatunek RPG i apokaliptyczny świat a la S.T.A.L.K.E.R. Ja na "trójkę" czekam i mam nadzieję, że wyjdzie z niej porządna gra. Oby tak było z resztą części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2008 o 21:57, Selv napisał:

Czy znajde cos nowego? Nie wiem, zobaczy sie jak wyjdzie w praniu.

Kupisz gre, zeby zobaczyc czy ci sie spodoba? :) Nice.
A co do swiezosci- oh jak wiele bylo ostatnio pseudo rpgow w tpp/fpp. Wiecie, co by bylo swiezego? Ladny, postapokaliptyczny, izometryczny RPG pelna geba z turowym systemem walki. Taki, ktory stara sie emulowac doswiadczenie z rpg''ow pen&paper. Takie cos by bylo nowe- no bo kiedy ostatnio taka gra wyszla? :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2008 o 22:01, Kalejdoskop86 napisał:

Hmm, lubię bezmyślne rzeźnie, aczkolwiek w grach RPG (powtarzam: RPG) cenię obmyśloną
walkę, niezbyt trudne zagadki (tj. takie, w których można jakoś odkryć rozwiązanie...
no nie umiem jakoś się wyrazić :) ) i odpowiednie wykorzystanie umiejętności, a nie,
że wysoki współczynnik inteligencji to duża mana, ale intelektowi dorównuje postaci z
niską inteligencją.


Wiesz ja lubię czasami "poszczelać" ale po to odpalam CoD4 :P Natomiast jeśli chodzi o (c)RPG to oczekuje czegoś co było w Falloutach, Baldursach czy Planeskejpie. Rzut izo (nie koniecznie turki - osobiście średnio przepadam), mnogość statsów z ich realnymi oddziaływaniem na postępowanie mojej postaci czy interakcji z otoczeniem (nie tak jak w F3, że charyzma "se" po prostu jest bo we wszystkich RPG musi być to tu też), mnogość opcji przejścia gry (nie tylko dobry i zły), klimat i ciekawy świat.... a no i dialogi. Pewnie dużo pominąłem ale to sobie sami już dopiszcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak moge stracic na grze ktorej nie kupie. Najwyzej nie zyskam dobrej zabawy. Szkoda, ze szesza fanow nie kupila planescape tormenta albo arcanum. Coz, zrobic gre przelom i pasc, jest niezle (okami i clover). Owszem, nieoplaca sie obecnie tworzyc crpg, nawet dobrego. Lepiej krotka gre z ladna grafika. Co zrobic? Kazac tworca pracowac darmo? Dotacje? Nie wiem ile otwartych postn gier mieliscie ostatnio ale ja ani jednej. Dla mnie to bedzie cos nowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiedźmin,to próba stworzenia gry na postawie popularnej,znanej i lubianej sagi.Gra sprostała zadaniu,i nie była robiona z nastawieniem na kasę,kasę i...czekaj...to chyba było...kasę.Tyle że mała swoboda trochę ogranicza,a cRPG z otwartym światem na podstawie uniwersum Wiedźmina było by świetne,no ale cóż,ludzie z CDP odwalili kawał dobrej roboty i być może Wiedźmin nie da nam posmaku tego najlepszego kunsztu cRPG to gra z całą pewnością dobra.
Co do Mass Effect to nie wiem.Jak będę miał lepszy sprzęt to sprawdzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2008 o 22:08, loczyn napisał:

Wiesz ja lubię czasami "poszczelać" ale po to odpalam CoD4 :P Natomiast jeśli chodzi
o (c)RPG to oczekuje czegoś co było w Falloutach, Baldursach czy Planeskejpie. Rzut izo
(nei koniecznie turki - osobiście średnio przepadam), mnogość statsów z ich realnymi
oddziaływaniem na postępowanie mojej postaci czy interakcji z otoczeniem, (nie tak jak
w F3, że charyzma "se" po prostu jest bo we wszystkich RPG musi być to tu też) mnogość
opcji przejścia gry (nie tylko dobry i zły), klimat i ciekawy świat.... a no i dialogi.
Pewnie dużo pominąłem ale to sobie sami już dopiszcie...

Tak ja również lubię to w cRPG. Nawet turowy system walki (lubię strategie turowe, ale taki system walki to nie za bardzo) jestem gotów przeboleć dla wszystkiego, co było w tych grach i niestety jest tak jak mówimy: "inteligencja wysoka czy niska to tylko na manę się przekłada" albo "charyzma... no musi być" <----- takie rzeczy to na dzień dobry mnie na wymioty biorą... no szkoda, ale teraz większość ludzi (nie znających starych cRPG) , że inteligencja to tylko mana, a to nie jest tylko to. Ech... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ps: po po sa recki aby wiedziec czy warto kupic. Wystarczy gamespot, ign i ze dwa mniejsze serwisy aby wylapac wady i zalety. Tak, obek byl wysoko ale i nie byl gniotem. Nie zaluje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2008 o 22:11, Kalejdoskop86 napisał:

Tak ja również lubię to w cRPG. Nawet turowy system walki (lubię strategie turowe, ale
taki system walki to nie za bardzo) jestem gotów przeboleć dla wszystkiego, co było w
tych grach i niestety jest tak jak mówimy: "inteligencja wysoka czy niska to tylko na
manę się przekłada" albo "charyzma... no musi być" <----- takie rzeczy to na dzień
dobry mnie na wymioty biorą... no szkoda, ale teraz większość ludzi (nie znających starych
cRPG) , że inteligencja to tylko mana, a to nie jest tylko to. Ech... :P


Ja z turowych lubię tylko Final Fantasy Tactics na PSX (teraz na emulatorze jadę :P). Przy okazji jeszcze powiem że przerzuciłem się na jRPG... tak dobrze słyszycie jRPG bo przebijają aktualne cRPGi klimatem, światem i fabułą, niestety...
Nawiązując do statsów powiem właśnie że oczekuję gry którą przejdę na samej inteligencji, mądrości i charyzmie i nie mówię tu o super_turbo_koksiarskich_czarach_XII_stopnia tylko o przejściu gry w pacyfistyczny sposób :P

Selv > Dla mnie był gniotem, taki trochę morrowind ForKids. Szczałeczki, prosta fabułka (praktycznie jej brak) level scaling, świecąca się jak psu jajca graficzka, teletubisiów tylko brakowało :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2008 o 22:16, loczyn napisał:

Ja z turowych lubię tylko Final Fantasy Tactics na PSX (teraz na emulatorze jadę :P).
Przy okazji jeszcze powiem że przerzuciłem się na jRPG... tak dobrze słyszycie jRPG bo
przebijają aktualne cRPGi klimatem, światem i fabułą, niestety...
Nawiązując do statsów powiem właśnie że oczekuję gry którą przejdę na samej inteligencji,
mądrości i charyzmie i nie mówię tu o super_turbo_koksiarskich_czarach_XII_stopnia tylko
o przejściu gry w pacyfistyczny sposób :P

No cóż, wiele słyszałem o jRPG i sam muszę powiedzieć, że przewyższają dzisiejsze RPG...
btw. jak ja widzę już jakieś "mega uber zaklęcie lodu na smoki z iskrami srebrnych wróżek na nieumarłych" to gotuje się we mnie krew... :D

Dnia 04.08.2008 o 22:16, loczyn napisał:

Selv > Dla mnie był gniotem, taki trochę morrowind ForKids. Szczałeczki, prosta fabułka
(praktycznie jej brak) level scaling, świecąca się jak psu jajca graficzka, teletubisiów
tylko brakowało :>

(tam by mógł mieszkać Kubuś Puchatek? ;D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2008 o 22:29, Kalejdoskop86 napisał:

No cóż, wiele słyszałem o jRPG i sam muszę powiedzieć, że przewyższają dzisiejsze RPG...
btw. jak ja widzę już jakieś "mega uber zaklęcie lodu na smoki z iskrami srebrnych wróżek
na nieumarłych" to gotuje się we mnie krew... :D


Polecam każdą grę spod skrzydła SquareEnix! Na prawdę! Tu na forum czytałem wiele komentarzy, że jRPG są ubogie i dla idiotów, a ja powiem inaczej... one po prostu są orientalne i na swój sposób oryginalne i na pewno nie ma co porównywać z naszymi RPG bo teraz mają swój dział jRPG i tyle. End.
Jak byś chciał jakieś ciekawe tytuły zapraszam na moje GG (gramsajt - kontakt).

Dnia 04.08.2008 o 22:29, Kalejdoskop86 napisał:

(tam by mógł mieszkać Kubuś Puchatek? ;D)


No chyba xD Mogli by takiego moda wprowadzić, nie trzeba by było dużo zmieniać :P
Zamiast NPC - postacie z bajki, a zamiast broni jakieś lukrowane laseczki jakie wtykają we wszystko co się da w Boże Narodzenie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2008 o 22:38, loczyn napisał:

Polecam każdą grę spod skrzydła SquareEnix! Na prawdę! Tu na forum czytałem wiele komentarzy,
że jRPG są ubogie i dla idiotów, a ja powiem inaczej... one po prostu są orientalne i
na swój sposób oryginalne i na pewno nie ma co porównywać z naszymi RPG bo teraz mają
swój dział jRPG i tyle. End.
Jak byś chciał jakieś ciekawe tytuły zapraszam na moje GG (gramsajt - kontakt).

Nie słuchaj takich komentarzy: piszą to dzieci, którzy wolą się zamknąć w pokoju i patrzeć jak farba wysycha. ^^
Rozumiem, że ktoś może nie lubić tych gier, ale nie można krytykować za bardzo. Tak jak mówiłeś: mają swój orientalny charakter i są sławne w swoim gronie osób tak jak u nas Baldur''s Gate na przykład. :)

Dnia 04.08.2008 o 22:38, loczyn napisał:

No chyba xD Mogli by takiego moda wprowadzić, nie trzeba by było dużo zmieniać :P
Zamiast NPC - postacie z bajki, a zamiast broni jakieś lukrowane laseczki jakie wtykają
we wszystko co się da w Boże Narodzenie :P

Hehe, ciekawe. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2008 o 22:45, Kalejdoskop86 napisał:

Nie słuchaj takich komentarzy: piszą to dzieci, którzy wolą się zamknąć w pokoju i patrzeć
jak farba wysycha. ^^
Rozumiem, że ktoś może nie lubić tych gier, ale nie można krytykować za bardzo. Tak jak
mówiłeś: mają swój orientalny charakter i są sławne w swoim gronie osób tak jak u nas
Baldur''s Gate na przykład. :)


No komentarze zlewam. Dzieci nie dzieci.... malkontenci co nie stać ich na konsole i dziwi ich fakt, że seria FF jest tak popularna :Q Może się tak pocieszają, bo stan cRPG jest tragiczny ostatnimi laty...
Nie lubić, oczywiście, ale myślę jednak że nei zasługują na takie traktowanie jak np, my teraz traktujemy F3 xD
Z resztą po części wynika to z moich zainteresowań.. Nippon itd...
Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ile będzie tych Falloutów.Może w każdym trzeba będzie odnaleźć jednego członka rodziny?
Fallout 12,odnajdź pra dziadka.
Fallout 13,odnajdź pra,pra dziadka.
(...)
Fallout 154:Ostatnie Starcie,odnajdź pra,pra,pra,pra(...) dziadka.

Wychodzi na to że jeśli od drugiej części będziemy szukać dziadka to dziadek w 154 części będzie miał 23870 x pra przed słowem dziadek xD.A jeśli każdy dziadek było ojcem następnego dziadka dajmy na to w wieku 20 lat każdy to ostatni dziadek ma...uwaga,uwaga-477400 lat!xD
Tzn.od części...20 będziemy zwiedzać cmentarze więc będzie coś o gohulach,przecież to zombiaki.

P.S Mogłem się pomylić z powodu:a,późnej pory b,kiepskiej znajomości klawiszy w kalkulatorze Windowsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

re Selv
Do tych podlizujących się serwisów dodaj co najmniej eurogamer''a, francuskiego gamekult''a, lub reckę tego gościa http://blog.wired.com/games/2008/07/hands-on-fallou.html
Tu jest trochę więcej niż sam hype.

Powinno być: "Fani Obliviona mogą być zadowoleni..."
Kolejne Failouty. Normalny biznesplan. Przecież oni już wiedzą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2008 o 22:21, SoundWave napisał:

Uuu, IGN i Gamespot autorytetami ;D To chyba sobie daruje.


Nie, za to ty jestes najwiekszym autorytetem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2008 o 23:04, Bingolo napisał:

Ciekawe ile będzie tych Falloutów.Może w każdym trzeba będzie odnaleźć jednego członka
rodziny?
Fallout 12,odnajdź pra dziadka.
Fallout 13,odnajdź pra,pra dziadka.
(...)
Fallout 154:Ostatnie Starcie,odnajdź pra,pra,pra,pra(...) dziadka.

Wychodzi na to że jeśli od drugiej części będziemy szukać dziadka to dziadek w 154 części
będzie miał 23870 x pra przed słowem dziadek xD.A jeśli każdy dziadek było ojcem następnego
dziadka dajmy na to w wieku 20 lat każdy to ostatni dziadek ma...uwaga,uwaga-477400 lat!xD
Tzn.od części...20 będziemy zwiedzać cmentarze więc będzie coś o gohulach,przecież to
zombiaki.

P.S Mogłem się pomylić z powodu:a,późnej pory b,kiepskiej znajomości klawiszy w kalkulatorze
Windowsa.

Eee tam, w Fallout 154 pewno będzie dziadkiem, który stał się zmutowanym pół-bogiem, a milion lat temu otwarł bramy Oblivionu w swoim laboratorium. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować