Zaloguj się, aby obserwować  
Keroth

Nocne marki... [temat dla wszystkich cierpiących na bezsenność lub tych co lubią poszaleć w nocy :P]

66725 postów w tym temacie

Dnia 05.07.2009 o 01:34, wsaadman napisał:

No ja na przykład nie rozumiem, jak można oddać jakiś tekst/napisać maila czy posta na forum i na końcu dopisać > "sry za błędy"... No tak. Z jednej strony gość przeprasza za popełnione błędy i to jest na plus, ale...

Lenistwo, nieuctwo, a także wiek robią swoje.

Dnia 05.07.2009 o 01:34, wsaadman napisał:

Kurde no - skoro już napisał posta czy ten inny tekst, to nie mógł go przejrzeć w poszukiwaniu jakichś błędów?
Czy to aż takie trudne?

Najśmieszniejsze jest to, że najczęściej przeglądarka wyszukuje błędy za nich, a nawet podaje im poprawne formy - "Chcieć to móc"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2009 o 01:37, gogiell napisał:

Możesz zacząć podziwiać gościa z mojej klasy, który wstawił emotikonkę do wypracowania
z polskiego... już nic mnie na tym świecie nie zdziwi.


http://picardfacepalm.com/picard-facepalm.jpg

Głupota ludzka zadziwia mnie coraz bardziej. Zrozumiałbym, gdyby to zrobił piątoklasista. Za samą emotkę powinien dostać pałę i wezwanie do rodziców. Bo to w sumie ich wina, że takiego tłuka wychowali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2009 o 01:38, balduran2 napisał:

Lenistwo, nieuctwo, a także wiek robią swoje.

- Ja wiem czy wiek... sam mam dopiero 15 lat... Nieuctwo - tu jest dziwnie... bo w szkole radzę sobie raczej średnio, ale tak - nawet ok. Prawdopodobnie jestem "wyszkolony praktycznie" :)

Dnia 05.07.2009 o 01:38, balduran2 napisał:

Najśmieszniejsze jest to, że najczęściej przeglądarka wyszukuje błędy za nich, a nawet
podaje im poprawne formy - "Chcieć to móc"...

Ja mam operę, która podkreśla KAŻDY wyraz - więc podkreślenie błędów jest cały czas wyłączone - cholery bym dostał :). Po prostu - kiedy nie wiem jak coś napisać - wstukuję wyraz w google i wychodzi - najprostszy sposób :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielu chcących udzielać się na forum cierpi na dysortografię. Ich wina? Oczywiście, że nie. Trzeba to uwzględnić przy niektórych roszczeniach.
Poza tym zamiast pałać pretensjami do użytkowników zawsze rozsądniej jest poprawić im błędy, ewentualnie doradzić coś odnośnie pisowni. Zazwyczaj nikt nie zawraca sobie tym głowy, a przecież drugiej osobie z pewnością wyjdzie to na dobre, a już na pewno nie zaszkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Największy facepalm miałem, jak inny koleś na teście z polskiego napisał słowo "ch**j" i to przez H. Jako, że facet z polskiego to luzak, dał mu 2 pały. Za wulgarne słownictwo i za błędy ortograficzne.

Kardithron A CO MNIE TO OBCHODZI ? Równie dobrze pozwólmy niewidomym prowadzić samochody, bo to tacy kalecy są i nie dyskryminujmy ich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2009 o 01:47, gogiell napisał:

A CO MNIE TO OBCHODZI ?

Otóż to - człowiek, którego to nie obchodzi nie powinien też wyjeżdżać do popełniających błędy ludzi z pretensjami.

EDIT: To raczej dwie inne sprawy. Samochody to kwestia wypadków, a pisanie na forum to kwestia wybrednych pedantycznych oczu "zdrowych" ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2009 o 01:55, Kardithron napisał:

> A CO MNIE TO OBCHODZI ?
Otóż to - człowiek, którego to nie obchodzi nie powinien też wyjeżdżać do popełniających
błędy ludzi z pretensjami.


Ech, jak kolega dysortolektocośtam ma problemy z pisaniem, to niech przepuści teksty przez Worda, cokolwiek, bo nie szanując własnego języka nie szanuje nas - tych którzy to czytają - pamiętam pana na GSie który nawet 3 wyrazowe motto miał z paroma bykami - pod tym oczywiście "jezdem dyzortograwikiem" - przepraszam, czy to da się czytać ? A połowa dyzofrtgrawikuf to kolesie którym się nie chce, oni potrafią tylko się świstkiem zasłaniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2009 o 01:46, Kardithron napisał:

Wielu chcących udzielać się na forum cierpi na dysortografię. Ich wina?


Dysortografia to tylko wymówka na własne lenistwo. Czekam tylko aż wymyślą "schorzenie" odpowiedzialne za głupotę, wtedy i na to ludzie będą sobie robić papiery, żeby tylko mieć taryfę ulgową...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.07.2009 o 01:58, gogiell napisał:

Ech, jak kolega dysortolektocośtam


Dysortografik bądź dyslektyk... Zależy o kogo ci chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2009 o 01:59, rob006 napisał:

Dysortografia to tylko wymówka na własne lenistwo. Czekam tylko aż wymyślą "schorzenie"
odpowiedzialne za głupotę, wtedy i na to ludzie będą sobie robić papiery, żeby tylko
mieć taryfę ulgową...

Prawda, co akurat nie jest konieczne. Tak przynajmniej wynika z moich doświadczeń.

@ gogiell
Oczywiście, że trudno czytać coś takiego. Tylko czy pretensje coś dają? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2009 o 02:03, mr_chief napisał:


> Ech, jak kolega dysortolektocośtam

Dysortografik bądź dyslektyk... Zależy o kogo ci chodzi.


Co ciekawe Mozilla podkreśliła mi słowo Dysortografik - nie wiem jak to się pisze, pewnie to tak szybko wprowadzili, że się Mozilka nie kapnęła, ale widzę, że jest kolejny bezsensowny papierek, dla moich kolegów...

Kardithron - tylko ja czytając wypowiedź takiej osoby, albo na GSie, albo na forum, myślę, że koleś ma mnie po prostu w dupie, pisząc mi coś, czego normalny człowiek nie przeczyta. Nie rozumiem problemu - tak trudno zainstalować Firefox`a ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2009 o 02:03, Kardithron napisał:

Oczywiście, że trudno czytać coś takiego. Tylko czy pretensje coś dają? ;)


IMOw regulaminach for powinno być napisane, że użytkownicy mają obowiązek pisać poprawnie. Chyba ze są z zagranicy. Ale obcokrajowcy nie tylko robią ortografy, po ich sposobie pisania można wyczuć, że polski to dla nich obcy język.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.07.2009 o 02:05, gogiell napisał:

Co ciekawe Mozilla podkreśliła mi słowo Dysortografik - nie wiem jak to się pisze, pewnie
to tak szybko wprowadzili, że się Mozilka nie kapnęła,

Normalnie sie pisze, ,, dysortografik". Zobacz w Googlu;)

EDIT:
Będę dokładny. Zapomniałem o przecinku.:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2009 o 02:05, gogiell napisał:

tylko ja czytając wypowiedź takiej osoby, albo na GSie, albo na forum, myślę,
że koleś ma mnie po prostu w dupie, pisząc mi coś, czego normalny człowiek nie przeczyta.
Nie rozumiem problemu - tak trudno zainstalować Firefox`a ?


Już nawet GG mam wbudowany system wykrywani błędów. Rozumiem literówki, jak ktoś się spieszy, no ale bez przesady...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2009 o 02:08, Mithrandir napisał:

IMOw regulaminach for powinno być napisane, że użytkownicy mają obowiązek pisać poprawnie.

Wyciąg z regulaminu forum:
"Staraj się pisać zgodnie z zasadami polskiej ortografii. Jeśli masz z tym problem - skorzystaj z edytora tekstu. Dbałość o poprawną pisownię traktowana jest jako wyraz szacunku."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem litrów... literówki, na czatach typu xfire, czy GG, bo się śpieszysz, wiec puszczam to mimochodem, ale na forum ?

Balduran
A widziałeś kogoś, kto został ukarany za łamanie tego punktu regulaminu ? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2009 o 02:08, Mithrandir napisał:

IMOw regulaminach for powinno być napisane, że użytkownicy mają obowiązek pisać poprawnie.
Chyba ze są z zagranicy. Ale obcokrajowcy nie tylko robią ortografy, po ich sposobie
pisania można wyczuć, że polski to dla nich obcy język.

Wydaje mi się, iż masowa eksterminacja skrajnych przypadków z użyciem tzw. "banów" przez moderatorów byłaby o wiele skuteczniejsza od ciągłych zażaleń i wyrzutów. Co prawda takich osób byłoby mi szczerze żal, jednak pewna kultura i estetyka obowiązywać powinna.

@ gogiell
Ortografia to jedno, estetyka i interpunkcja to drugie. Firefox wszechmogący nie jest.

EDIT: Chociaż przynajmniej od strony ortografii byłby spokój. A to pasożyt najbardziej rażący w oczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2009 o 02:13, gogiell napisał:

Balduran A widziałeś kogoś, kto został ukarany za łamanie tego punktu regulaminu?

Nie.
Jeśli zaczęliby by karać, to pewnie minimalnie by się polepszyło, ale co najmniej 50% aktywnych użytkowników musieliby zbanować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.07.2009 o 02:14, Kardithron napisał:

@ gogiell
Ortografia to jedno, estetyka i interpunkcja to drugie. Firefox wszechmogący nie jest.

Wiesz, ja się tam kropek czy zbędnych przecinków nie czepiam, ale są wyjątki.
Wkurza mnie to gdy ktoś zapomina że istnieją przecinki w bardzo rozbudowanych zdaniach i ciężko zrozumieć jego sens przez co czytanie jest niemal niemożliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.07.2009 o 02:18, gogiell napisał:

Wiesz, ja się tam kropek czy zbędnych przecinków nie czepiam, ale są wyjątki.
Wkurza mnie to gdy ktoś zapomina że istnieją przecinki w bardzo rozbudowanych zdaniach
i ciężko zrozumieć jego sens przez co czytanie jest niemal niemożliwe

.
;) Bądźmy dokładni. Kropki zapomniałeś:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować