Zaloguj się, aby obserwować  
Keroth

Nocne marki... [temat dla wszystkich cierpiących na bezsenność lub tych co lubią poszaleć w nocy :P]

66725 postów w tym temacie

@ Kryhuu - na pewno nie za mojej kadencji. W moim pokoju takich imprezek nie ma a monitor jest moim oczkiem w głowie, bo był dość drogi. Ostatnio był dość często czyszczony, bo miałem porządki i podnosiły się tumany kurzu, ale powłoka nie jest iszkodzona mechanicznie. Zresztą mam w zwyczaju czyścić monitor ruchami poziomymi lub kolistymi a smuga leci pionowo. Nie mówiąc już o tym, że jak mi ktoś dotknie powłoki pazurem to mu łapę wykręcam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2007 o 01:08, Klimos napisał:

Pierwsze wrażenia są tu: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=10633&pid=3810
Wersji za 1000 zł (Core), kupować się nie opłaca.

To wiem, na 100% że nie będę (nie chce) kupować wersji Core (nawet tej co niby jakaś nowa ma wejść).

Dnia 30.09.2007 o 01:08, Klimos napisał:

Port HDMI - może i tą różnicę w jakości przy bardziej dopracowanych grach się zobaczy

Właśnie,
podobno trudno w Polsce dostać wersje Premium z portem HDMI...
Ale zawsze zostaje siostra/szwagier w Anglii ;D

Dnia 30.09.2007 o 01:08, Klimos napisał:

A większy dysk

Mi z kolei, dysk się pewnie przyda - 20 GB to wcale nie jest tak mało, z drugiej strony nie dużo

Dnia 30.09.2007 o 01:08, Klimos napisał:

W chwili obecnej mogę gorąco polecić. Nie wiem jak będzie do Bożego Narodzenia, ale gier jest
tyle, że na pewno się nie znudzi ;)

W chwili obecnej, to nie za bardzo mam jak kupić :(
Trzeba mi czekać na Gwiazdkę/koniec I semestru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2007 o 01:21, balduran2 napisał:

Właśnie,
podobno trudno w Polsce dostać wersje Premium z portem HDMI...
Ale zawsze zostaje siostra/szwagier w Anglii ;D

W Polsce właśnie podobno łatwo. Sprawdzałem kilka sklepów internetowych, oraz takich działających przez Allegro i prawie wszędzie już były. Za to tutaj w Danii zleciałem chyba z 10 normalnych sklepów i wszędzie mi mówili, że owszem słyszeli, że taka wersja się pojawiła, ale najpierw muszą wysprzedać się ze starych konsol, leżących w magazynach, co w zależności od sklepu może potrwać "nawet i kilka miesięcy".

Dnia 30.09.2007 o 01:21, balduran2 napisał:

Mi z kolei, dysk się pewnie przyda - 20 GB to wcale nie jest tak mało, z drugiej strony nie dużo

Na save''y z gier i ściągane do nich dodatki spokojnie starczy. Mało może się okazać jak będziesz zgrywał muzykę, filmy, czy kolekcjonował dema gier. Mam jedno demko wgrane firmowo - Project Gotham Racing 3, zajmuje 1GB. Parę jakiś filmików, których nawet nie włączyłem i z 20GB robi się połowa dostępnego miejsca. Ale spokojnie, jak zacznie brakować, to jest co usuwać.

Dnia 30.09.2007 o 01:21, balduran2 napisał:

W chwili obecnej, to nie za bardzo mam jak kupić :(
Trzeba mi czekać na Gwiazdkę/koniec I semestru.

To wtedy spytaj co o sądzę o X-Pudle, bo tak w pierwszych dniach to ciężko jakąkolwiek obiektywną opinię mieć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2007 o 01:27, Klimos napisał:

W Polsce właśnie podobno łatwo.

To na razie jest nie ważne.
Ale w sumie i tak w moim mieście, w żadnym sklepie nie mają X360...
Tylko w jakimś sklepo-komisie "Game World" mają jednego używanego Core''a.

Dnia 30.09.2007 o 01:27, Klimos napisał:

Na save''y z gier i ściągane do nich dodatki spokojnie starczy. Mało może się okazać jak będziesz
zgrywał muzykę, filmy, czy kolekcjonował dema gier. Mam jedno demko wgrane firmowo - Project
Gotham Racing 3, zajmuje 1GB. Parę jakiś filmików, których nawet nie włączyłem i z 20GB robi
się połowa dostępnego miejsca. Ale spokojnie, jak zacznie brakować, to jest co usuwać.

Muzykę pewnie bym zrzucał,
może jakiś film raz na jakiś czas.
Czyi 20 GB na początek wystarczy.

Dnia 30.09.2007 o 01:27, Klimos napisał:

To wtedy spytaj co o sądzę o X-Pudle, bo tak w pierwszych dniach to ciężko jakąkolwiek obiektywną
opinię mieć ;)

Nie ma sprawy - skontaktuje się z Tobą na początku grudnia ;P

P.S. A teraz chyba idę kimać, bo nie mam co robić. Ta gra cała Transformersy, zaczyna mnie nudzić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja pierkuję, ale mój pies dziś w nocy urządza cyrki. Ojciec nie może spać, bo co chwilę wchodzi i schodzi mu z łóżka, "płacze", biega między mną a ojcem, przytula się do niego tak mocno, że aż go z łóżka spycha itd. No niesamowite rzeczy tu się dzieją. A wszystko dlatego, że suka ma ciążę urojoną i szuka czułości: wczoraj wepchała mi się na kolana (waży 30 kilo) i ubrudziła mi spodnie mlekiem. Niesamowite, jak nierównowaga hormonalna robi z dorosłego psa regularne, niedopieszczone dziecko. Aha, i pamiętajcie: Amstaffy to psy-mordercy hehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2007 o 02:02, Splocky napisał:

Ja pierkuję, ale mój pies dziś w nocy urządza cyrki. Ojciec nie może spać, bo co chwilę wchodzi
i schodzi mu z łóżka, "płacze", biega między mną a ojcem, przytula się do niego tak mocno,
że aż go z łóżka spycha itd. No niesamowite rzeczy tu się dzieją. A wszystko dlatego, że suka
ma ciążę urojoną i szuka czułości: wczoraj wepchała mi się na kolana (waży 30 kilo) i ubrudziła
mi spodnie mlekiem. Niesamowite, jak nierównowaga hormonalna robi z dorosłego psa regularne,
niedopieszczone dziecko. Aha, i pamiętajcie: Amstaffy to psy-mordercy hehe.

Tu by sie poważny format przydał... :P
ale nie rozumiem tylko, czemu suka Pchała się Tobie na kolana... Czyżbyś to Ty był ojcem?! :P
Bądź co bądź urojonym, ale zawsze... A co do tej nierównowagi: Nie tylko z psami się tak dzieje... Uwierz mi. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2007 o 01:34, balduran2 napisał:

> W Polsce właśnie podobno łatwo.
To na razie jest nie ważne.
Ale w sumie i tak w moim mieście, w żadnym sklepie nie mają X360...
Tylko w jakimś sklepo-komisie "Game World" mają jednego używanego Core''a.


Odnośnie Xbox360 Premium v2 (HDMI), to możesz zamówić np. tu:

http://www.sklep.psxextreme.pl/product_info.php?products_id=3682

Sam teraz zastanawiam sie, którą wersję X-a wybrać. Zależy mi na bezawaryjnej pracy, a zwykłe Premium podobno rysowały płyty, albo miały efekt jakichś "trzech diod". Mam nadzieję, że w nowszych wersjach takich jaj nie będzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no ... zgroza, zgroza i raz jeszcze to samo ;-) czyli zgroza. Jak to mozliwe, ze o tej porze nikt jeszcze nie pokusil sie o dodanie postu w tym jakze do tego odpowiednim watku ;-)? Oj ... co to sie porobilo ... Hmm, a moze to przez to, ze wszyscy do swych obowiazków w poniedzialek wracaja (?). Tak czy siak ... ja nie wracam ;-) przynajmniej do obowiazków, bo do kraju to juz tak :D Zabawia sie w dziekciaka i az se krzykne Jupiiii!!!

Jako osba oczekujaca godziny 6.10 am czasu angielskiego - kiedy to kola oderwa sie od ziemi i samolot lini lotniczych Ryanair poniesie mnie ku ojczyznie - przecieram bezsenne oczy i pozdrawiam wszystkich Nocnych Marków ;D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2007 o 02:27, Mudra napisał:

Jako osba oczekujaca godziny 6.10 am czasu angielskiego - kiedy to kola oderwa sie od ziemi
i samolot lini lotniczych Ryanair poniesie mnie ku ojczyznie - przecieram bezsenne oczy i pozdrawiam
wszystkich Nocnych Marków ;D.

Co tu wiele gadać - mijamy się. Ja jutro wracam do swych obowiązków, a koła samolotu linii WizzAir oderwą sie od ziemi dopiero w grudniu. Tak to już w życiu bywa. No ale przynajmniej mieszkanko ładne, już umeblowane i nawet ja sam prawie wypakowany - a to prawie z przyczyn ode mnie niezależnych ;) Przyłączam się do pozdrowień i ponownie melduję wśród Marków. Dziś tylko na jeden post, obowiązki oznaczają tez poranne wstawanie :(

o/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam Nocnych Marków tak sie zastanawiam czy warto kupować muzykę z filmu Władca pierścieni na płytkach CD czy lepiej wydać troszke więcej i kupić sobie na DVD? Poza tym ile mniej więcej czasu by sie ściągał plik o wielkości 1 GB przy transwerze około 5,65 kb/s ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2007 o 00:12, wdowiakm napisał:

Witam Nocnych Marków tak sie zastanawiam czy warto kupować muzykę z filmu Władca pierścieni
na płytkach CD czy lepiej wydać troszke więcej i kupić sobie na DVD? Poza tym ile mniej więcej
czasu by sie ściągał plik o wielkości 1 GB przy transwerze około 5,65 kb/s ?

godzinami. Pewni ze kup plytke. Tak mysle. Z muzyka, albo film i ci wyciagne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2007 o 00:12, wdowiakm napisał:

Witam Nocnych Marków tak sie zastanawiam czy warto kupować muzykę z filmu Władca pierścieni
na płytkach CD czy lepiej wydać troszke więcej i kupić sobie na DVD? Poza tym ile mniej więcej
czasu by sie ściągał plik o wielkości 1 GB przy transwerze około 5,65 kb/s ?

wg mnie plik ściągałby się z 50 godzin!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2007 o 00:18, Pediator napisał:

wg mnie plik ściągałby się z 50 godzin!


Bardzo mozliwe ja sądzę, że troszke więcej niż 50 godzin ale nie jestem pewien czy warto ściagać taki plik czy lepiej poczekac sobie na pełną wersję gry :) Bo mi chodzi o demo dodatku Heroes V Dzikie Hordy a to pomoc zajmuje około 1 GB ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do wyboru pomiędzy CD a DVD to polecałbym to drugie.
Co do pliku to 50+ godzin, oczywiście o ile nic w międzyczasie by się nie posypało albo nie ścięło by Ci transferu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2007 o 00:24, Karharot napisał:

Co do wyboru pomiędzy CD a DVD to polecałbym to drugie.
Co do pliku to 50+ godzin, oczywiście o ile nic w międzyczasie by się nie posypało albo nie
ścięło by Ci transferu.

wlasnie. jeszcze jak nieprzerwie. A ztym to roznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2007 o 00:12, wdowiakm napisał:

Witam Nocnych Marków tak sie zastanawiam czy warto kupować muzykę z filmu Władca pierścieni
na płytkach CD czy lepiej wydać troszke więcej i kupić sobie na DVD?

Muzyka z filmu na DVD? To coś takiego wydają? Ja się chyba raczej nie spotkałem. W każdym bądź razie do wieży Hi-Fi, jej nie włożysz.

Dnia 03.10.2007 o 00:12, wdowiakm napisał:

Poza tym ile mniej więcej czasu by sie ściągał plik o wielkości 1 GB przy transwerze około 5,65 kb/s ?

Zakładam, że popełniłeś błąd i chodzi Ci o kilobajty na sekundę (kB/s) a nie tak jak napisałeś kilobity (kb/s). I tak jak pisze Pediator, będzie to nieco ponad 50h. 51,5h jeżeli chcesz dokładniejszy wynik, ale to przy założeniu, że transfer będzie stały. Po przy zmianie na przykład o 0,5 kB/s w jedną czy w drugą stronę, czas zmienia się o jakieś 4-5h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2007 o 00:24, wdowiakm napisał:

> wg mnie plik ściągałby się z 50 godzin!

Bardzo mozliwe ja sądzę, że troszke więcej niż 50 godzin ale nie jestem pewien czy warto ściagać
taki plik czy lepiej poczekac sobie na pełną wersję gry :) Bo mi chodzi o demo dodatku Heroes
V Dzikie Hordy a to pomoc zajmuje około 1 GB ;)

lepiej sobie odpóścić i poczekać na pełną wersje ;] no chyba że masz jakiegoś miłeg okolege c oci to ściągnie i nagra na płyte . nie ma tego dema w jakimś czasopiśmie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj tutaj:
http://www.heroesofmightandmagic.com/heroes5/toe_info.shtml
pod tym linkiem są podane strony z których można ściągnąć to demo, ja wybrałem Filefront i miałem średni transfer 200kb/s, demko ściągnęło się w niewiele ponad godzinkę.
Swoją drogą polecam ściągnięcie owego demo bo na pełną wersję jeszcze przyjdzie nam z miesiąc poczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2007 o 00:27, Klimos napisał:

Muzyka z filmu na DVD? To coś takiego wydają? Ja się chyba raczej nie spotkałem. W każdym bądź
razie do wieży Hi-Fi, jej nie włożysz.


Ja własnie widziałem i również się zdziwiłem no ale jak jest to sie właśnie zastanawiam czy będę chciał słuchać jej w Hi-Fi czy tylko na kompie bądź w kinie domowym. Ale chyba wybiorę edycję DVD ;)

Dnia 03.10.2007 o 00:27, Klimos napisał:

Zakładam, że popełniłeś błąd i chodzi Ci o kilobajty na sekundę (kB/s) a nie tak jak napisałeś kilobity (kb/s).


Oczywiście popełniłem błąd i chodzi mi o kilobajty a nie o kilobity :)

Dnia 03.10.2007 o 00:27, Klimos napisał:

I tak jak pisze Pediator, będzie to nieco ponad 50h. 51,5h jeżeli chcesz dokładniejszy
wynik, ale to przy założeniu, że transfer będzie stały. Po przy zmianie na przykład o 0,5 kB/s
w jedną czy w drugą stronę, czas zmienia się o jakieś 4-5h.


No to dema nie warto ściągać ;/ Zbyt długo trzeba czekać a z transferem nigdy nic nie wiadomo.
dzięki za odpowiedź ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować