Zaloguj się, aby obserwować  
TtittaX

Jaki zawód wybrać?

11 postów w tym temacie

Idę teraz do 3 klasy gimnazjum i przyszedł czas na wybranie na jaki zawód chciałbym się udać. Myślę od początku wakacji co chciałbym najbardziej wykonywać w przyszłości ale nic mi nie przychodzi do głowy - a rodzice wciąż się dopytują. Wię proszę was o pomoc. Napiszę kilka słów o sobie, a was prosiłbym o podanie na jaki zawód mógłbym pójść (wraz z opisem co tam trzeba robić i czy się opłaca - finansowo :-), czyli ile mogę wyciągnąć na ręke). W szkole uczę się dobrze. Od 4 klasy mam świadectwa z czerwonym paskiem. Szybko przysfajam nowe informacje. Lubię matematyke i informatyke. Z matematyką nie mam prawie problemów. Inne przedmioty też są ciekawe ale muszę na nich poświęcić więcej czasu. Nie lubię angielskiego (kiepsko mi z niego idzie). Mam mały kłopot z ortografią oraz z pisaniem wypracowań na dany temat (powoli się uczę :-) ). Za pracą fizyczną nie przepadam, chociaż jerzeli trzeba coś zrobić to niemarudze. Jestem pomysłowy i cierpliwy. W wolnym czasie gram na komputerze. To chyba tyle na mój temat. Jerzeli coś to proszę o pytania. Mam nadzieje że wasze odpowiedzi pomogą mi wybrać zawód z którego bede się cieszył. Z góry dzięki wszystkim za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2008 o 14:05, TtittaX napisał:

Idę teraz do 3 klasy gimnazjum i przyszedł czas na wybranie na jaki zawód chciałbym się
udać. Myślę od początku wakacji co chciałbym najbardziej wykonywać w przyszłości ale
nic mi nie przychodzi do głowy - a rodzice wciąż się dopytują. Wię proszę was o pomoc.
Napiszę kilka słów o sobie, a was prosiłbym o podanie na jaki zawód mógłbym pójść (wraz
z opisem co tam trzeba robić i czy się opłaca - finansowo :-), czyli ile mogę wyciągnąć
na ręke). W szkole uczę się dobrze. Od 4 klasy mam świadectwa z czerwonym paskiem. Szybko
przysfajam nowe informacje. Lubię matematyke i informatyke. Z matematyką nie mam prawie
problemów. Inne przedmioty też są ciekawe ale muszę na nich poświęcić więcej czasu. Nie
lubię angielskiego (kiepsko mi z niego idzie). Mam mały kłopot z ortografią oraz z pisaniem
wypracowań na dany temat (powoli się uczę :-) ). Za pracą fizyczną nie przepadam, chociaż
jerzeli trzeba coś zrobić to niemarudze. Jestem pomysłowy i cierpliwy. W wolnym czasie
gram na komputerze. To chyba tyle na mój temat. Jerzeli coś to proszę o pytania. Mam
nadzieje że wasze odpowiedzi pomogą mi wybrać zawód z którego bede się cieszył. Z góry
dzięki wszystkim za pomoc.


Z tego co napisałeś nadajesz się na informatyka , w tym zawodzie pracę zawsze znajdziesz wiadomo dziś bez
komputera jak bez ręki , zarobki to zależy jaką specjalizację wybierzesz grafik komputerowy , programista , informatyk odpowiedzialny za dobre funkcjonowanie sprzętu w biurze itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytam, wnioskuję, że chcesz studiować. Tu masz wszystkie kierunki studiów jakie są dostępne w kraju

http://kierunkistudiow.pl/kierunki_studiow.html

Spróbuj testów na skłonnośc zawodową (?), profil zawodowy. To ty musisz wiedzieć, gdzie chcesz iść- nikt ci nie może mówić, bo później możesz go obwiniać za swoje wybory. Kończysz dopiero 3 klase gimnazjum, więc pewnie jeszcze 2-3 razy zmienisz wizję swojej przyszłej pracy. Wiem to ze swojego doświadczenia- szedłem do liceum z myślą o medycynie (też mam świadectwo z paskiem- na 90% bym się tam dostał), a teraz chcę studiować w Dęblinie i zostać pilotem ;D. Wszystko zależy od twoich preferencji, tego w czym czujesz się dobrze. Twoją największą wadą (jak piszesz) jest tu język angielski- bo teraz jest ważnym i wymaganym elementem dla pracodawcy. Dlatego nie przejmuj się jeszcze za bardzo, przejżyj kierunki studiów i dobrze się zastanów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko w tym problem, że niezbyt przepadam za pisaniem (programowaniem) czegokolwiek. Raz musieliśmy zrobić stronke internetową do szkoły. Oczywiście zrobiłem ją pierwszy i dostałem 6, ale podczas pracy nad nią nudziło mi się i niezbyt lubię to robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę, to coś z informatyką. Dobrze sie uczysz, a i tacy informatycy zarabiaja kupe kasy ( nie móie o nauczycielach infy bo to lipa :)))

EDIT - Albo nie, złap zajawkę na jakiś temat i może to będzie dobre. Ja od ponad roku mam bzika na punkcie aut, i zamierzam założyć warsztat lub wogóle robić coś przy autach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie myślałeś o założeniu własnej firmy? Mój tata ma jednoosobową firmę i zajmuje się handlem zboża - i jakoś nie narzekam. Obecnie jednak myśli o rozszerzeniu działalności lub założeniu drugiej firmy, najmującej się czymś innym. Nawet tu an forum jest jakiś temat z pomysłami na własny biznes... może warto tam zajrzeć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie teraz skończyłem gimnazjum i wybrałem zawód Technik Logistyk . Logistyka w naszym kraju bardzo dobrze się rozwija , zawód dobrze płatny i perspektywiczny . Także polecałbym ci właśnie ten zawód , nie polecałbym tobie Liceum Ogólnokształcącego ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2008 o 14:29, Ja Guar napisał:

Z tego co widzę, to coś z informatyką. Dobrze sie uczysz, a i tacy informatycy zarabiaja
kupe kasy ( nie móie o nauczycielach infy bo to lipa :)))

Ale jednak na informatykę będzie się trudno dostać, tak na chłopski rozum, pełno facetów chce iść właśnie na TEN kierunek, co może poskutkować trudnością w znalezieniu pracy - w Polsce informatycy nie są tak niezbędni jak na zachodzie..
Ja osobiście chciałbym się wybrać na biotechnologię, wydaje mi się że to najbardziej sensowny pomysł dla mnie, kogoś kto wiąże swoją przyszłość z biologią albo chemią, a o medycynie nawet nie myśli.
Kolega ma racje, informatyką się jako tako interesuje większość społeczeństwa, ale napisałeś że Cię to nie bawi - poszukaj jakiegoś hobby [z rok temu zacząłem się bawić w ''chemię praktyczną'' co poskutkowało o wiele lepszymi ocenami z tego przedmiotu] . Ja sobie kupuje kamerę, i kto wie? Jak mi się spodoba to mogę z tym wiązać jakieś plany ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A właśnie... ja osobiście chciałbym coś tworzyć. Wcześniej próbowałem pisać opowiadania, ale to za mało. Marzy mi się bycie projektantem gier... lub reżyserem :) naprawdę często w głowie pokazują mi się wizje fajnych obrazów, które nadają się na niezły film.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować