Zaloguj się, aby obserwować  
bunio38

Gdzie można kupić Warcraft I?

21 postów w tym temacie

Dnia 23.01.2006 o 08:35, bunio38 napisał:

Gdzie można kupić Warcraft I? Bo patrzyłem na allegro i nie ma:(

Oj, trudna sztuka. Na pewno gdzieś można ściągnąć z sieci niezbyt legalne wersje, ale ofkoz tego nie popieram i nie mam zamairu dawać linków. Może jakiś serwis abandonware udostępnia takową? Radze poszukac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W innym wątku tłumaczysz, jak wypalić kradziony film.
Tutaj wprost namawiasz do złodziejstwa.
I tylko oczko przy tym mrużysz, że niby niczego nie popierasz, ale...

Regulamin mówi chyba wystarczająco wyraźnie, co jest zabronione:

Piractwo

- propagowanie piractwa, a szczególnie oferowanie, udostępnianie bądź linkowanie do pirackich plików (gry, filmy, muzyka, programy, książki ... itp.) lub stron umożliwiających pobranie takich plików oraz inne działania które wprost lub nie-wprost mogą być uznane za propagowanie piractwa
- wysyłanie zapytań dotyczących pirackich plików, a szczególnie wysyłanie zapytań odnośnie tego gdzie i jak pobierać pirackie pliki (gry, filmy, muzykę, programy... itp.), skąd pobrać tzw. "cracki" do gier oraz wszelkie inne zapytania związane z działaniem pirackich gier i innych plików

użytkownikowi który popełni jedno lub więcej z powyższych wykroczeń grozi
- tymczasowe lub nieodwołalne pozbawienie możliwości wypowiadania się na stronie gram.pl
- powiadomienie właściwych instytucji lub organów o wykroczeniu/przestępstwie

Pozbawić nieodwołalnie możliwości wypowiadania się na stronie gram.pl, czy w końcu przestaniesz?
-1 na zachętę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tutaj namawiam do złodziejstwa??? Ludzie, trzymajcie mnie! Przecież to jakaś groteska!

Za pewne kNOT sugerowałeś się tym zdaniem napisanym przeze mnie: "Na pewno gdzieś można ściągnąć z sieci niezbyt legalne wersje, ale ofkoz tego nie popieram i nie mam zamairu dawać linków." Nie mam żadnych linków do piratów, bo nie szukam ich i nie cierpię piractwa! Czemu wszyscy odbierają moje wypowiedzi jako synonim złodziejstwa. W tamtym temacie chciałem kolesiowi pomóc otworzyć obraz, nie pomyślałem dokładnie że chodzi mu o pirata i kajałem się! To jego strata że przyznaje się do piratów. Zresztą wystosował oświadczenie i nawet jeśli to nieprawda to kogo z nas to obchodzi?

A jak wiem, abandonware to darmowe, legalne, pełne wersje starych gier. A szczerze powiedziawszy to nie mam pojęcia, czy Warcraft I jest abandonware czy nie. Chyba nie, ale co zaszkodzi poszukać LEGALNYCH źródeł?

Nie mrużę żadnych oczek i wypraszam sobie insunuacje w kwestii krucjaty "lurynowicz VS reszta świata".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie wiesz, nie pisz. Gdy piszesz, licz się z konsekwencjami. A dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to nie było zbyt dobre posuniecie.Przecież lurynowicz nie popierał w żaden spośob piractwa i nie dawał żadnych linków do takich źródeł.Sam przeiceż powiedział że nie popiera.Rozumiem jakby powiedział że nie popiera a w końcu dałby link do takiej nielegalnej strony :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2006 o 09:27, matizek12 napisał:

No to nie było zbyt dobre posuniecie.Przecież lurynowicz nie popierał w żaden spośob piractwa
i nie dawał żadnych linków do takich źródeł.Sam przeiceż powiedział że nie popiera.


tak? A co to jest? - " Na pewno gdzieś można ściągnąć z sieci niezbyt legalne wersje, ale ofkoz tego nie popieram"

Równie dobrze ktoś mógłby powiedzieć: "jeśli nie stać cię na ten samochód to na pewno możesz go gdzieś ukraść... ale nie popieram tego". Bardzo fajnie że nie popiera, ale namawia do tego, oferując to uźytkownikowi jako jedną z metod zdobycia danego produktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gdyby napisal ze jak nie mozna kupic to idz sciagnij z neta to moim zdaniem bylo by namawianie to byl przyklad jaki istnieje albo kupic legalnie albo tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2006 o 10:08, Dominix napisał:

gdyby napisal ze jak nie mozna kupic to idz sciagnij z neta to moim zdaniem bylo by namawianie
to byl przyklad jaki istnieje albo kupic legalnie albo tak.


Przepraszam bardzo, ale jeśli na pytanie "gdzie kupić Warcrafta" uźytkownik otrzymuje jako pierwszą sugestię otrzymuje tekst " można ściągnąć z sieci" to proszę cię, jest to wyraźne namawianie do piracenia. Fakt, że dzieje się to na forum legalnego wydawcy tejże gry jest do bólu szokujący..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, o co tyle krzyku. Przecież Warcraft jest dostępnym w każdym serwisie AbandonWare, które działają przecież legalnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2006 o 10:23, D2T napisał:

> gdyby napisal ze jak nie mozna kupic to idz sciagnij z neta to moim zdaniem bylo by namawianie

> to byl przyklad jaki istnieje albo kupic legalnie albo tak.

Przepraszam bardzo, ale jeśli na pytanie "gdzie kupić Warcrafta" uźytkownik otrzymuje jako
pierwszą sugestię otrzymuje tekst " można ściągnąć z sieci" to proszę cię, jest to wyraźne
namawianie do piracenia. Fakt, że dzieje się to na forum legalnego wydawcy tejże gry jest do
bólu szokujący..


CDP nie jest wydawcą Warcrafta - wydał go podajże IPS - dzisiejsza Cenega.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2006 o 10:23, D2T napisał:

> gdyby napisal ze jak nie mozna kupic to idz sciagnij z neta to moim zdaniem bylo by namawianie

> to byl przyklad jaki istnieje albo kupic legalnie albo tak.

Przepraszam bardzo, ale jeśli na pytanie "gdzie kupić Warcrafta" uźytkownik otrzymuje jako
pierwszą sugestię otrzymuje tekst " można ściągnąć z sieci" to proszę cię, jest to wyraźne
namawianie do piracenia. Fakt, że dzieje się to na forum legalnego wydawcy tejże gry jest do
bólu szokujący..


ale jesli nie ma mozliwosci kupna mozna podac inny sposob niezgodny z prawem lub inny np ktos moze mu pozyczyc jesli jest z tego samego miasta itp. takie sa fakty to jest POLSKA nie zyjemy w kraju w ktorym wszystko jest dostepne i podane na tacy, nie mamy tyle kasy by wszystkich bylo na wszystko co chca kupic, trzeba szukac innych sposobow niezawsze zgodnych z prawem. a to co zrobi dana osoba to juz moim zdaniem jest wystrarzcajaca swiadoma ze wie co robi. jesli dany przyklad go nie przekona tego nie zrobi.
dostaje przyklad co moze zrobic to juz jego wybor co zrobic czy kupi jest sie uda czy ominie sie smakiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2006 o 10:24, Piokoc napisał:

Przecież Warcraft jest dostępnym w każdym serwisie AbandonWare, które działają przecież legalnie...


Nie jest. Został usunięty (przynajmniej z tych największych) po interwencji Blizzarda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taki jest właśnie problem z abandonawer. Ktoś moze sobie założyć stronkę o tej tematyce i wrzucać tam co popadnie np. Warcrafta 2, bo gierka ma już pare lat. W większych serwisach to są zazwyczaj jakieś zasady przestrzegane, może ktoś z producentów tam zagląda itp.
Najpewniejsze moim zdaniem są takie gry, które sam producent oficjalnie udostępnił. Np. The Elder Scrolls: Arena. A już Daggerfalla ja nie uznaję za abandonawe, choć na paru stronach zdarzyło mi się go widzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ostatnio byłem w Media Markt we Wrocławiu to widziałem do kupienia zestaw starszych gier. Był w nim m.in. Warcraft 1, oraz Starcraft i Diablo 1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2006 o 21:12, reativ napisał:

Jak ostatnio byłem w Media Markt we Wrocławiu to widziałem do kupienia zestaw starszych gier.
Był w nim m.in. Warcraft 1, oraz Starcraft i Diablo 1.

byl to Warcraft 2 a nie 1...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie zauważyłem żeby lurynowicz zachecał do piractwa, ale tyle ile osób tyle interpretacji :]
Co do stwierdzenia "Na pewno gdzieś można ściągnąć z sieci" to nie musi to być nielegalne. Jest już chyba kilka sklepów w Ameryce, które za odpowiednią opłatą umozliwiaja ściągnięcie legalnych gier. Co do Warcrafta 1 to chyba pozostaje tylko Allegro czy eBay. Ciekawi mnie dlaczego Blizzard nie udostępnia za darmo Warcrafta 1. Nic na tym chyba by nie straci. Rozumiał bym to gdyby Warcraft 1 był w jakichś edycjach kolekcjonerskich np. dodatek do Antologii Blizzarda, ale jeżlei nie da się go kupić to powinni pozwalać na darmowe ściąganie albo chociaż za symbolicznego $. Jednak to nie ja odpowiadam za marketing Blizzarda ;].
PS. Może chcą go wydać za 50lat w cenie 1 000 000$ :D lol :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2006 o 10:28, Dominix napisał:

ale jesli nie ma mozliwosci kupna mozna podac inny sposob niezgodny z prawem

Ale jeśli dziewczyna powiedziała, że nie chce z chłopakiem chodzić, to może ją ten chłopak wykorzystać siłą.

Nie, nie wolno kraść, nawet gdy już nie można kupić. Takie życie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować