Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Spore bez dema, ale z rozszerzeniami

26 postów w tym temacie

Spore, to moim zdaniem początek rewolucji. Rewolucji polegającej na tym, że to sami gracze będą budować większość elementów gry. Na razie mamy tylko same postacie, ale dotknie ta tendencja wielu innych gier - w szczególności gry MMO. W tym gatunku budowanie przez graczy całych miast, zamków, wyposażenia, przekształcania otoczenia jako część craftingu aż się prosi. I nie musiałyby to być realia tylko średniowieczne - równie dobrze działałoby to jakiejś futurolandii. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kto o zdrowych zmysłach wyda na tego gniota 160 zł?! +dodatki po (tak myślę) 60-80zł Najpierw zabawa w pływanie, gdzie wszystko sprowadza się do zjadania mniejszych od siebie. Następnie uproszczony do granic możliwości RTS (grupa docelowa 12+). Potem latanie stateczkiem po kosmosie i naparzanie się w nieskończoność z inaczej wyglądającymi (lecz schemat walki identyczny) stworkami. Albo te dodatki typu -> 3 nowe drzewka i dodatkowa kończyna do umieszczenia na głowie (opatentowane przez Maxis of course) :/ Ja dziękuję za takie "gierki". Jakby całość (bez dodatków) kosztowała 20-40zł można by zobaczyć, lecz za 160zł mogę sobie nakupić ok. 8 klasyków i mieć zajęcie na znacznie dłuższy czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie specjalnym zaskoczeniem brak dema nie jest.

Fabryka Stworów została potraktowana jako wersja demonstracyjna Spore. Twórcom raczej trudno byłoby wydać wersję demonstracyjną, nakładającą jakieś limity... wymagałoby to długiej pracy, a samo wydanie tego dema też nie byłoby łatwe - zapewne zajmowało by ono kilka sporych gigabajtów, a komu się chce ściągać jakiś plik przez kilka godzin... Premiera Spore nadchodzi wielkimi krokami, gra na pewno zrobi swoistą rewolucję. Ten tytuł udowadnia, że to my mamy pełną ingerencję w świat gry i to my decydujemy o jego losach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie Spore: Fabryką Stworów była wystarczającą wersją demonstracyjną , więc czego tu chcieć więcej. Natomiast co do dodatków to na pewno , zarówno Willa Wrighta jak i cały zespół Maxis bardzo dobrze wiedzą co robią. Jak chcą zamorzyć pełno dodatków to nie ma sprawy , z pewnością znajdzie się na to dużo chętnych , tylko niech rozplanują to lepiej niż zrobiło to EA w przypadku Simsów , a wszystko będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2008 o 09:36, Wojman napisał:

No to teraz czekamy na Spore: Nocne Zycie, Spore: Wakacje, Spore: Na Studiach albo Spore:
Balanga. :-)

Wiesz, to była pierwsza myśl jak zobaczyłem ten komentarz... :/

Co do braku dema to Fabryka Stworów o ile dobrze się orientuję była dobrym pokazaniem gry. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować