Zaloguj się, aby obserwować  
Firefly94

Anno 1404 - Temat Ogólny

311 postów w tym temacie

Te kopalnie pojawiają się kiedy będziesz miał odpowiednio dużo arystokratów. Wtedy pokażą się nowe dobra (z miedzi będą binokle i świeczniki, a ze złota ozdobne szaty), potrzebne do zaspokojenia mieszkańców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2014 o 21:02, Makowiec napisał:

Te kopalnie pojawiają się kiedy będziesz miał odpowiednio dużo arystokratów. Wtedy pokażą
się nowe dobra (z miedzi będą binokle i świeczniki, a ze złota ozdobne szaty), potrzebne
do zaspokojenia mieszkańców.

Wielkie dzięki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj ukończyłem budowę mojego największego dotąd miasta w grze dowolnej(tu nawiasem wspomnę że mam zamiar zrobić pokazujący je filmik, myślę że jest tego warte :P). Mam jednak pewien problem. Otóż od kiedy mam 291 patrycjuszy, nie mogę ulepszyć już więcej domków mieszczan. Sprawdziłem wszystko - są glejty, wszystkie potrzeby spełnione w 100%, stan mieszczan euforyczny. Mimo to, w grze uparcie nie chce pojawić się możliwość ulepszenia domków(gram na zablokowanych automatycznych awansach, bo lubię sam planować miasto). Czy gra ma jakiś limit, a może to błąd? Wie ktoś coś na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2014 o 03:33, Makowiec napisał:

Dzisiaj ukończyłem budowę mojego największego dotąd miasta w grze dowolnej(tu nawiasem
wspomnę że mam zamiar zrobić pokazujący je filmik, myślę że jest tego warte :P). Mam
jednak pewien problem. Otóż od kiedy mam 291 patrycjuszy, nie mogę ulepszyć już więcej
domków mieszczan. Sprawdziłem wszystko - są glejty, wszystkie potrzeby spełnione w 100%,
stan mieszczan euforyczny. Mimo to, w grze uparcie nie chce pojawić się możliwość ulepszenia
domków(gram na zablokowanych automatycznych awansach, bo lubię sam planować miasto).
Czy gra ma jakiś limit, a może to błąd? Wie ktoś coś na ten temat?


Po wczytaniu gry wszystko działa już jak powinno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2014 o 21:22, Ultraviolence napisał:

Skąd brać pieniądze? Ciągle brak pieniędzy

Główne źródło to podatki, gdy nie awansujesz sobie ludzi na wyższe poziomy cywilizacyjne dobrze jest je trzymać na żółtym poziomie.
Innym źródłem kasy jest handel, sprzedawaj surowce i dobra których masz sporo i możesz zarobić trochę grosza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie jedyny sposób to dobranie odpowiedniej ilości produkowanych dóbr do ilości mieszkańców. Można na necie można znaleźć odpowiednie kalkulatory. Oczywiście jak napisano wyżej można sprzedawać nadwyżki towarów. I jeszcze jedna ważna rzecz. Trzeba pamiętać o możliwości regulowania podatków. Jeśli jedna z warstw ma już maksymalnie zapełnione domki(można sprawdzić te dane na targowisku) i nie zamierzasz jej awansować, to warto zwiększyć podatki(obniżone zadowolone do "spokojnych"). Oczywiście awansują tylko euforyczni, a jeśli tylko wszystkie potrzeby są zaspokojone awansować domki warto, bo zwiększa to płynące z nich podatki.
Ogólnie gra jest tak zbalansowana, że jeśli wszystkie sieci produkcyjne itp. masz dobrze zrobione, to większy problemów z byciem na plusie nie powinno być.
Acha i jest jeszcze trzecie źródło pieniędzy - misje, za niektóre można dostać na prawdę przyzwoite ilości złota. A jeśli grasz w Wenecję to jest tam menu dyplomacji, można tam wymienić punkty sławy na złoto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Online praktycznie nikt nie gra, poza kilkoma niemcami. Myślę, że ma to związek z tym, że gra jedna gra często ciągnie się długimi godzinami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Da się ze wszystkimi wygrać. Trzeba albo dobrze dyplomować - płacić im, mówić pochlebstwa itp., albo szybko rozbudować armię. Z tym, że każda postać ma specyficzny charakter, i czasem nawet jeśli masz z nią dobre stosunki, może cię nagle zaatakować. Np. ta cała Joanna d''Arc(nie pamiętam imienia w grze), może nagle powiedzieć, że Bóg zlecił jej misję zniszczenia cię. Z doświadczenia wiem, że jeśli chcesz mieć spokój, to można zaprosić do gry tylko siostrę zakonną, starego i Helenę(tą różówą). Wszyscy inni będą sprawiać problemy, oni są raczej dla graczy którzy lubią iść w kierunku rozbudowy wojska, z tym że na pewno nie jest łatwo pokonać Baronową i Kardynała, ponieważ zawsze na początku jest spory problem z narzędziami. Sam zawsze wolałem budować miasta w spokoju niż wojować. Poszukałbym na angielskich lub niemieckich(największa społeczność graczy) forach, pewnie gracze już znaleźli swoje sposoby na nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Albo sojusz. Jak on działa? Byłam w wojnie z tą Baronową. I podpisałam sojusz z zakonnicą. I nic, kompletnie nic. Nie zaatakowała tej Baronowej. Na czym ten sojusz polega?

A propo tego kalkulatora to jak go użyć? :O Kompletnie nie umiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2014 o 08:24, Ultraviolence napisał:

Albo sojusz. Jak on działa? Byłam w wojnie z tą Baronową. I podpisałam sojusz z zakonnicą.
I nic, kompletnie nic. Nie zaatakowała tej Baronowej. Na czym ten sojusz polega?

A propo tego kalkulatora to jak go użyć? :O Kompletnie nie umiem.

Ja osobiście tego używam
http://www.anno1404-rechner.de/index.php?lang=en
Używa się go bardzo prosto. Pod każdym poziomem cywilizacyjnym masz do wyboru albo podać liczbę ludzi jakich masz (górne pole) albo liczbę domów jakie oni zamieszkują. Wszystko można sprawdzić w swoim targowisku. Potem tylko klikasz Calculate i pokazuje ci ile danego dobra potrzebujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do sojuszy, to bodajże można poprosić o wsparcie w menu dyplomacji. Sam NPC cię nie poprosi. Ogólnie to można być sojuszu nawet z dwoma postaciami, które toczą pomiędzy sobą wojnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje mod na zlikwidowanie limitu wojskowego, żeby do woli możnabyło sobie budować statki i te namoty wojskowe?
Również do Anno 2070 szukam takiego moda, ale nie wiem gdzie mogłabym to napisać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Mój problem z Anno jest Bardzo ale to Bardzo irytujący. Mianowicie chodzi o wyskakujący coraz częściej komunikat o braku pamięci i zaleceniu zapisania gry i uruchomienia ponownie. Nadmieniam że mam 16 GB RAM DDR 3 windows 7 64 bit. czy ktoś już poradził sobie z tym problemem? gra jest świetna ale przez ten problem odechciewa się gry ... Zaznaczam że posiadam oryginał podstawy jak i dodatku oraz poinstalowane wszystkie patche. Proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z wersją gry Anno 1404 na steam otóż nie można podczas gry awansować u szejka w orniencie mimo że mam zwoje podpływam do niego nic sie nie dzieje to samo jak z niektórymi misjami też nie da się ich zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2014 o 17:01, Statye napisał:

Mam problem z wersją gry Anno 1404 na steam otóż nie można podczas gry awansować u szejka
w orniencie mimo że mam zwoje podpływam do niego nic sie nie dzieje to samo jak z niektórymi
misjami też nie da się ich zrobić

Jest zabugowana gierka bardzo. Raz Ci się uda raz nie
warto zapisywać przed wydaniem czegoś w ramach misji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2014 o 17:01, Statye napisał:

Mam problem z wersją gry Anno 1404 na steam otóż nie można podczas gry awansować u szejka
w orniencie mimo że mam zwoje podpływam do niego nic sie nie dzieje to samo jak z niektórymi
misjami też nie da się ich zrobić


A wiesz, że czasami musisz kliknąć na budynek, żeby do ciebie zagadał?

Filmik z mojego miasta :) Zapraszam https://www.youtube.com/watch?v=1ZNuI-qk9WQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możliwe ze ktoś pytał o to ale zapytam najwyżej dodacie link do odpowiedzi . Otóż niedawno zakończyłem kampanie i Rozpocząłem ( tydzień temu ) scenariusze po kolej jestem w tym o nazwie Elektor .Moje pytanie dotyczy produkcji surowców egzotycznych takich jak migdały Trzcina cukrowa cukier olej różany i miód miedz złoto ile trzeba mieć mieszańców ( Liczba ) i jakich aby móc produkować wspomniane surowce ?. U szejka ma już maksymalna reputacje produkuje już kawę i nawet naszyjniki z pereł ale do wspomnianych surowców nawet nie widzę w menu budowy zaciemnionych budynków . Ma nadzieje ze się pojawią tak samo jak te związane z winnice po przekroczeniu pewnej liczy arystokracji nagle w meniu budowy się porostu pojawiły. Ps złoża do wydobycia wspomnianych materiałów są na mapie . Arabskich osadników ma 2200.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować