Zaloguj się, aby obserwować  
Chester001

Alfred Hitchcock

18 postów w tym temacie

Witam i zapraszam na pogaduchy na temat tego pana..

Mistrza suspensu

prosze sie tutaj dzielic opiniami na temat jego twórczości obejrzanych filmów,
refleksjii.. w sumie wszystko co wam w sercu gra...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2006 o 22:42, kNOT napisał:

Oczywiście sam niczego do napisania nie masz...


sorki ale jestem zmęczony dzisiaj miałęm siły aby tylko napisac temat o Hitchcocku.. ale jutro postaram sie napisac coś naprawde wiecej niż dzisiaj.. I promise:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niby zbyt zmęczony, ale założyć wątek sił wystarczająco miałeś. Jeszcze by Cię ktoś ubiegł, w końcu dopiero 4 tysiące wątków powstało i o Hitchcocku mógł pojawić się w każdej chwili. A założenie popularnego tematu nobilituje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej ludziska wiecie moze skąd moge dostać wszystkie filmy jakie zrobił Hitchcock ?
dzisiaj obejrzałem sobie The Logderz 1927 roku.. i musze przyznac ze.. na początku mnie zraził (film niemy!) i wogóle jakość.. no ale nic.. po obejrzeniu musze przyznac ze trzymał mnie w napięciu...

czekam na wasze opinie.. i pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2007 o 19:45, Chrisinho napisał:

ja to tam czytam jego książki. Trzech detektywów...

ooo.. no no.. i mozesz powiedziec coś wiecej o tych ksiazkach, fabule i ogólnie czy opłaca sie czytac /.?
ja mam je w eBooku i nie wiem czy sobie wydrukowac... \
napisz mi coooś wiecej na ten temat

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2007 o 18:03, Chester001 napisał:

Hej ludziska wiecie moze skąd moge dostać wszystkie filmy jakie zrobił Hitchcock ?
dzisiaj obejrzałem sobie The Logderz 1927 roku.. i musze przyznac ze.. na początku mnie
zraził (film niemy!) i wogóle jakość.. no ale nic.. po obejrzeniu musze przyznac ze
trzymał mnie w napięciu...

czekam na wasze opinie.. i pomoc


1. Allegro , Oceandvd , Empik itp.

2. Płatne kanały filmowe Ale kino! , Cinemax , Zone Europa , Canal+

3. Polecam stronę IMBD internet movie data base

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2008 o 14:51, kerkas napisał:

> Hej ludziska wiecie moze skąd moge dostać wszystkie filmy jakie zrobił Hitchcock
?
> dzisiaj obejrzałem sobie The Logderz 1927 roku.. i musze przyznac ze.. na początku
mnie
> zraził (film niemy!) i wogóle jakość.. no ale nic.. po obejrzeniu musze przyznac
ze
> trzymał mnie w napięciu...
>
> czekam na wasze opinie.. i pomoc

1. Allegro , Oceandvd , Empik itp.

2. Płatne kanały filmowe Ale kino! , Cinemax , Zone Europa , Canal+

3. Polecam stronę IMBD internet movie data base


Fajnie się odpowiada na posta sprzed 8 miesięcy, panie archeologu- amatorze? Rozumiem, gdy ktoś się dopisuje do starego tematu ze swoimi problemami, ale odpisywać/doradzać po paru miesiącach, to najczęściej mija się z celem. Dlaczego? Bo gusta i potrzeby z czasem się zmieniają. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2008 o 15:03, Paladynka napisał:

> > Hej ludziska wiecie moze skąd moge dostać wszystkie filmy jakie zrobił Hitchcock

> ?
> > dzisiaj obejrzałem sobie The Logderz 1927 roku.. i musze przyznac ze.. na początku

> mnie
> > zraził (film niemy!) i wogóle jakość.. no ale nic.. po obejrzeniu musze przyznac

> ze
> > trzymał mnie w napięciu...

Dnia 21.07.2008 o 15:03, Paladynka napisał:

> >

Dnia 21.07.2008 o 15:03, Paladynka napisał:

> > czekam na wasze opinie.. i pomoc
>
> 1. Allegro , Oceandvd , Empik itp.
>
> 2. Płatne kanały filmowe Ale kino! , Cinemax , Zone Europa , Canal+
>
> 3. Polecam stronę IMBD internet movie data base

Fajnie się odpowiada na posta sprzed 8 miesięcy, panie archeologu- amatorze? Rozumiem,
gdy ktoś się dopisuje do starego tematu ze swoimi problemami, ale odpisywać/doradzać
po paru miesiącach, to najczęściej mija się z celem. Dlaczego? Bo gusta i potrzeby z
czasem się zmieniają. Pozdrawiam.


Point Taken.

Mistrz dreszczowców też cierpiał na lęki i fobie m.i.n. bał się policjantów , uwielbiał blondynki itp.

Role w jego filmach był skocznią do kariery m.i.n dla Grace Kelly , Janet Leigh , Tippi Herden.

Ciekawostką jest fakt iż gdy zaproponowano Seanu Conneremu udział w filmie Hitchcocka chciał najpierw

przeczytać scenariusz (Hitch był już sławny w tym momencie).

POZA tematem jak zainteresować tematem innych forumowiczów chodzi mi o tematy Western, dziki zachód i NA KAŻDY TEMAT - alfabetyczny spis tematów.... .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem o tym wszystkim, uwielbiam jego filmy. Bardzo chcę, żeby ten temat się rozkręcił, żeby jego klasyki były traktowane, jako odskocznia od bezmyślnej papki serwowanej w ogromnej większości współczesnych filmów. Chodzi tylko o to, że po co klikasz na - odpowiedz, zamiast po prostu w dodaj post? Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no dobra tez coś napisze... :P
ehh... sam nie wiem
kilka lat temu robiłem w programie slajdy o filmach Hitchcocka były w nich wszytskie informacje o filmach zyciu i ciekawostkach oraz duzo zdjec.... niestetty coś sie stało i przepadły.. dalej juz mi sie nie chciało robic...

co do filmów to trudno sie przekonac do.. szaro- białbych... no ale moze moze dzis coś tam obejrze.. aby coś tu napisać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2008 o 07:47, Chester001 napisał:

no dobra tez coś napisze... :P
ehh... sam nie wiem
kilka lat temu robiłem w programie slajdy o filmach Hitchcocka były w nich wszytskie
informacje o filmach zyciu i ciekawostkach oraz duzo zdjec.... niestetty coś sie stało
i przepadły.. dalej juz mi sie nie chciało robic...

co do filmów to trudno sie przekonac do.. szaro- białbych... no ale moze moze dzis coś
tam obejrze.. aby coś tu napisać


Kariera Hitchcocka dostała wiatru w skrzydła po filmie "39 kroków" (film czarno-biały) posypały się propozycje kilka

z Hollywood.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kilka deni temu oglądałem " wrong man" A.H. i musze powiedziec ze jak wł film i przeskoczysz do 20 min i zobaczysz przez ułamek sekundy jak on jest zrobiony to aż nie chce się ogladać natomiast jak zaczniesz od poczatku... i się wgłębisz w fabułe to.. ehhh fajny ciekawy kryminał ze tak powiem.. a raczej thiller.. szkoda ze facet nie żyje co by się działo jakby on znał naszą technike kurde... japierdziele... to by były filmy...
a wracajac do filmu to.. wciągający i nie załuje ze nie oglądałem !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2008 o 23:10, Chester001 napisał:

kilka deni temu oglądałem " wrong man" A.H. i musze powiedziec ze jak wł film i przeskoczysz
do 20 min i zobaczysz przez ułamek sekundy jak on jest zrobiony to aż nie chce się ogladać
natomiast jak zaczniesz od poczatku... i się wgłębisz w fabułe to.. ehhh fajny ciekawy
kryminał ze tak powiem.. a raczej thiller.. szkoda ze facet nie żyje co by się działo
jakby on znał naszą technike kurde... japierdziele... to by były filmy...
a wracajac do filmu to.. wciągający i nie załuje ze nie oglądałem !


Filmy Hitchcock-a są żelaznym repertuarem stacji telewizyjnych jeśli masz życzenie mogę sprawdzać program tv i jeśli
co będzie z Hitchcocka to tu wrzucę.

Moje ulubione filmy Hitch-a to: Psychoza , Złodziej w Hotelu , M jak morderstwo , Okno na podwórze , 39 kroków ,
Dama zniknęła , Nieznajomi z pociągu , Zawrót głowy , Północ - północny zachód , Ptaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chciałem ostatnio obejrzec kłopoty z harrym ale sie nie udało :/
złodziej w hotelu i dama znikneła wogóle nie znam... hmm... reszte oglądałem . tak tak dobre filmy północ.. (..) jest prekursorem filmów bonda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2008 o 23:22, Chester001 napisał:

chciałem ostatnio obejrzec kłopoty z harrym ale sie nie udało :/
złodziej w hotelu i dama znikneła wogóle nie znam... hmm... reszte oglądałem . tak tak


Złodziej w hotelu warto głownie dla Grace Kelly i Cary Granta znajdziesz na Allegro dama zniknęła również

Dnia 22.10.2008 o 23:22, Chester001 napisał:

dobre filmy północ.. (..) jest prekursorem filmów bonda :)


O tego nie wiedziałem a co konkretnie twórcy Bonda zaczerpnęli z tego filmu?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować