Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

FIFA 09 - wymagania sprzętowe

30 postów w tym temacie

Wymagania znacząco podskoczyły...ciekawy jestem, czy to się przełoży na grafikę, czy po prostu nie chciało im się optymalizować silnika gry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja jako że mam styczność z przedstawicielem handlowym EA to wiem jedno że graficznie się dużo zmieniło i te wymagania to troszku większe będą ale się ma komputer do grania a nie do pisania:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to już zależy od kompa, jak będzie to super nowoczesna maszyna to naprewno będzie dobrze, pięknie. ale jak np masz konsola ps2 to nie da się ulepszyć grafiki.. no cóż, dlatego konsole umierają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz większość gier ma takie wymagania, a nawet wyższe. Ale to czysta teoria, a jak to się przełoży na praktykę? EA zawsze znane było z tego, że faworyzowało konsole. Wiadomo, że na konsoli gra działać musi płynnie, a PC olewają, bo większość to sobie ściągnie :P a oni na tym nic nie zarobią. To przez piratów powoli wymiera rynek PC. Ja osobiście liczę na PES2009. FIFA mnie jakoś tak nie ciągnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

FIFA 09 to jak na razie najbardziej oczekiwana przeze mnie gra tego roku. Ulepszenie grafiki i innych elementów zaowocowało (co było pewne od początku) zmuszeniem gracza do posiadania lepszego komputera, aby ten mógł sobie pograć w nową FIFĘ w miarę komfortowo, ale mnie to nie martwi - spokojnie pobawię się na maksymalnych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm, powiem szczerze że wymagania wcale duże nie są.

W porównaniu do poprzednich odsłon Fify, ta ma dość duże wymagania sprzętowe. Wymaga Pixel Shaderów 3, czego prawdę mówiąc bym się nie spodziewał, a i zaleca się dość dobry procesor. Ogólnie to i tak o to się nie martwię, no ale jednak optymistycznie dla osób, które kupią wersję na PC nie jest. Ja sam jak już to kupię wersje przeznaczoną na Playstation 3 - w czwartek ukazuje się demo (razem z PESem) i wtedy zapadną decyzje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2008 o 15:22, bartek1392 napisał:

Też mi duże wymagania sprzętowe. XP Karta warta mniej więcej 200zł, 1GB Ramu to już grosze
są, a procek też troszke ponad 200zł.


Ale walnąłeś głupotę:P Jeśli ktoś ma kompa starszej generacji to coraz trudniej mu dostać coś dobrego, ale nie każdy śpi na pieniądzach:P Jeśli będzie chcuał wymienić karte to odrazu płyte główną bo pewnie AGP, a jak i płytę to i ramy i tak reakcja łańcuchowa.


Oczekuje po tej grze grafiki na miare tych wymagań:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2008 o 15:28, marcinshinoda napisał:

Oczekuje po tej grze grafiki na miare tych wymagań:P



Na pewno nie na PC. :P Ja juz w przypadku FIFY08 przekonałem się, że nie wiedziec czemu na konsolach grafika w tej grze jest jakieś 10x lepsza. :P

Poza tym na allegro chodzą jeszcze jakieś stare sprzęty (złomy). Co to za argument, że nie każdy śpi na pieniądzach. Mamy postęp, grafika w grach coraz lepsza. Producenci dzisiaj nie zrobią gry, która będzie wyglądac jak np. Quake 3 Arena tylko dla tego, że nie każdy może kupic sprzęt, który udźwignie lepszą grafikę. :P Nie stac cie nie graj, trudno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2008 o 17:47, bartek1392 napisał:

> Oczekuje po tej grze grafiki na miare tych wymagań:P


Na pewno nie na PC. :P Ja juz w przypadku FIFY08 przekonałem się, że nie wiedziec czemu
na konsolach grafika w tej grze jest jakieś 10x lepsza. :P

Poza tym na allegro chodzą jeszcze jakieś stare sprzęty (złomy). Co to za argument, że
nie każdy śpi na pieniądzach. Mamy postęp, grafika w grach coraz lepsza. Producenci dzisiaj
nie zrobią gry, która będzie wyglądac jak np. Quake 3 Arena tylko dla tego, że nie każdy
może kupic sprzęt, który udźwignie lepszą grafikę. :P Nie stac cie nie graj, trudno.


no jak zacząłeś wymieniać wszystkie części to sie zebrało 500 zł i to mała kasa nie jest.500 zł można wydać bardziej pożytecznie, niż na update częsci do kompa który i tak jest za słaby. To w interesie twórcy jet żeby wymagania były jak najmniejsze bo nie każdy ma jeszcze na pokładzie karty serii 8XXX<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować