Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nowy iPod nie niepokoi Sony

14 postów w tym temacie

"(...) ale iPod to iPod" co za tandetny argument, to chyba tylko jacyś zupełni deb*** robią tak zakupy, a potem się dziwić czemu sklepy pokroju "Komputer Sp. z o.o." mają rację bytu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2005 o 14:16, SHADOW-XIII napisał:

"(...) ale iPod to iPod" co za tandetny argument, to chyba tylko jacyś zupełni deb*** robią tak zakupy, a
potem się dziwić czemu sklepy pokroju "Komputer Sp. z o.o." mają rację bytu

---> iPod to już wyrobiona marka, nie ma się czemu dziwić, że wielu ludzi wybiera to co sprawdzone. Jeśli mogę kupić coś co wielu ludzi uznaje za sprzęt dobry i sprawdzony, i stać mnie na niego, a moją alternatywą jest nieznacznie tańszy sprzęt mniej znanej marki - wybieram sprzęt pewniejszy. To chyba normalne ;-) [ale to tak ogólnie mówię bo sam iPoda nie posiadam, bo mnie nie stać ;-]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2005 o 14:16, SHADOW-XIII napisał:

"(...) ale iPod to iPod" co za tandetny argument, to chyba tylko jacyś zupełni deb*** robią tak zakupy,

jasne. Rozumiem że osoby które marzą o Ferrari czy Aston Martinie z uwagi na super wygląd, markę czy renomę tych samochodów równiez są debilami? Widzę w oparciu o poprzednie wypowiedzi że masz jakieś skrzywienie w temacie, traumatyczne przeżycie związane z iPodem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm powiem, ze nowy iPod mnie wielce zainteresowal i chyba bede musial siegnac do kieszeni, by sobie go zakupic... ale troche jedno mnie "dobija", ze obsluguje tylko 2 formaty filmowe i teraz filmy bedzie trzeba "edytowac" do odpowiednich formatow ;\.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

iRiver H320 i H340 umial to o wiele wczesniej... i bez problemu mozna na nim ogladac filmy w formacie avi (skonwertowane rzecz jasna) - a o ile to starszy model :)

apple prochu tu nie wymyslilo, ale co fakt to fakt - sporo ludzi ''pojdzie'' na marke ktora stala sie juz czescia kultury masowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jakiś właściciel albo świadek działania ;) nowego iPoda video mógłby powiedzieć coś więcej na temat jakości wyświetlanego obrazu (filmików) i obsługiwanych formatów?? Opłaca się kupować iPoda video, czy może ta funkcja jest niewarta ze względu na swoją jakość dopłacania do zwyklego odtwarzacza stricte MP3?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2005 o 16:24, Ferilas de Rienne napisał:

Czy jakiś właściciel albo świadek działania ;) nowego iPoda video mógłby powiedzieć coś więcej na temat jakości wyświetlanego
obrazu (filmików) i obsługiwanych formatów??


jakość rewelacyjna, obsługiwane formaty to H.264 oraz MPEG4 (formaty .m4v, .mp4, .mov). Plik wideo trzeba skonwertować do jednego z powyższych (rozdz też trzeba zmniejszyć - ekran ma bodaj 320x240 ale film może być w wiekszej rozdziałce (16:9 z wysokością ok 250px) i bardzo dobrze wygląda na telewizorze. Ale powiedzmy sobie szczerze - to jest bajer a nie główna funkcja. Dwu i pół calowy ekran starcza do wyświetlania serialów albo teledysków, ale filmów nie radzę oglądać, chyba że przez wyjście na telewizor.

Dnia 29.11.2005 o 16:24, Ferilas de Rienne napisał:

Opłaca się kupować iPoda video, czy może ta funkcja jest niewarta ze względu
na swoją jakość dopłacania do zwyklego odtwarzacza stricte MP3?


ipoda warto kupić, ale nie ze względu na tę funkcję. Jest to bardziej kolejny bonus po kolorowym ekranie i opcji wyświetlania zdjęć do już rewelacyjnego odtwarzacza. Jeśli nowy iPod nie przekonuje Cie bez tej funkcji, to ta funkcja nie powinna decyzji zmieniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.11.2005 o 16:40, Destro napisał:

ipoda warto
kupić, ale nie ze względu na tę funkcję. Jest to bardziej kolejny bonus po kolorowym ekranie i opcji wyświetlania zdjęć
do już rewelacyjnego odtwarzacza. Jeśli nowy iPod nie przekonuje Cie bez tej funkcji, to ta funkcja nie powinna decyzji
zmieniać.



Dzięki, muszę przyznać, że dosyć irracjonalnie zastanawiałem się jeszcze na PSP. ALe jest ono praktycznie bezużyteczne jeśli chodzi o odtwarzanie muzyki (gabaryt, że łooooo i jeszcze te memory sticki), a filmy nie są dla mnie priorytetem. Na iPoda namierzałem się już od dosyć dawna (byłem na etapie "jakiegoś").. a rozmiary i funkcje video są rzeczywiście przyjemnym dodatkiem. Nano mnie jakoś nie przekonuje, więc już chyba podjąłem decyzję. thx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2005 o 16:55, Ferilas de Rienne napisał:

Nano mnie jakoś nie przekonuje, więc już chyba podjąłem decyzję. thx


Nano jest rewelacyjne. Jeśli 2-4gb wystarczą Ci to polecam nawet bardziej niż iPoda video - serio! Nano trzeba jednak zobaczyć na własne oczy. Jeśli mieszkasz w dużym mieście to zerknij czy w okolicznych hipermarketach lub sklepach typu Empik nie ma jakiś "stanowisk" Apple.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2005 o 17:01, Destro napisał:

> Nano mnie jakoś nie przekonuje, więc już chyba podjąłem decyzję. thx

Nano jest rewelacyjne. (...) trzeba jednak zobaczyć na własne oczy.



No to dałeś mi dodatkowe powody do namysłu :). Może rzeczywiście filmowy "bajer" jest mi zbędny.. Jutro wybiorę się do Empiku i sobie porównam oba.. W sumie to te 4 G to naprawdę sporo.. Muszę się poważnie zastanowić. Jeszcze raz thx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować