Zaloguj się, aby obserwować  
xD_ominik

GameTap.com

18 postów w tym temacie

Właśnie ściągam sobie z tej strony grę . Pewnie już o niej niektórzy słyszeli. Można z niej ściągnąć wiele gier i to za darmo. Oczywiści strona nie opiera się na tylko ściąganiu za darmo gier, no ale jak zaóważyłem to głównie. Jest jednak tylko w angielskiej wersji. Gry też, ale mi to nie przeszkadza. Tematu o game tap mi nie wyświetliło, tylko news o gametap. Polecacie jakieś fajne gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2008 o 14:57, xD ominik napisał:

Właśnie ściągam sobie z tej strony grę . Pewnie już o niej niektórzy słyszeli. Można
z niej ściągnąć wiele gier i to za darmo. Oczywiści strona nie opiera się na tylko ściąganiu
za darmo gier, no ale jak zaóważyłem to głównie. Jest jednak tylko w angielskiej wersji.
Gry też, ale mi to nie przeszkadza. Tematu o game tap mi nie wyświetliło, tylko news
o gametap. Polecacie jakieś fajne gry?


Zasadniczo to tylko Metal Slug, Cannon Fodder i resztę gier z automatów. Zwłaszcza że w Metal Sluga można gra odpalić w chyba każdej rozdziałce. Już nie mówiąc o tym że można wyżynać we dwóch : D Swoją drogą nie wiem czy ktoś zauważyłem ale można na gametap kupić PIERWSZEGO Tony Hawka którego bodajże nie było na PC nigdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna sprawa ale jest jedna sprawa, na ktora chcialbym uczulic.

Nie jestem obeznany w prawie jak piekarz na chlebie i moge sie mylic ale pobieranie (nie koniecznie wszystkich) gier za posrednictwem GameTap siedzac w Polsce moze byc nielegalne.

Dlaczego? Poniewaz sam serwis jasno deklaruje, iż dziala tylko i wylacznie na rynku Amerykanskim. Czlowiek spoza USA nie moze nawet zalozyc konta. To znaczy, ze mozna sciagnac za darmo ale w ameryce. U nas tez o ile lokalny dystrybutor danej gry nie widzi w tym konfliktu interesow. A moze widziec jesli w Polsce oficjalnie gra koszyuje xx zloty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.11.2008 o 15:07, Jester napisał:

Dlaczego? Poniewaz sam serwis jasno deklaruje, iż dziala tylko i wylacznie na rynku Amerykanskim.
Czlowiek spoza USA nie moze nawet zalozyc konta.


To jest coś jak Xbox Live. Niby nielegalnie ludzie z Polski mają neta w konsoli ale jednak mają.
Fajny bajer z tymi gierkami, trzeba wypróbować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2008 o 15:07, Jester napisał:

Bardzo fajna sprawa ale jest jedna sprawa, na ktora chcialbym uczulic.

Nie jestem obeznany w prawie jak piekarz na chlebie i moge sie mylic ale pobieranie (nie
koniecznie wszystkich) gier za posrednictwem GameTap siedzac w Polsce moze byc nielegalne.

Dlaczego? Poniewaz sam serwis jasno deklaruje, iż dziala tylko i wylacznie na rynku Amerykanskim.
Czlowiek spoza USA nie moze nawet zalozyc konta. To znaczy, ze mozna sciagnac za darmo
ale w ameryce. U nas tez o ile lokalny dystrybutor danej gry nie widzi w tym konfliktu
interesow. A moze widziec jesli w Polsce oficjalnie gra koszyuje xx zloty.


Tylko że z gry z Game Tap możesz grać nie mając konta na nim (opcja play as guest) I wtedy możemy grać tylko w darmowe produkcje ale tracimy sporo przydatnych i miłych funkcji(High Scores itp.) Ja załatwiłem sobie konto na gametap ale i tak nie mogę na nie wejść ponieważ muszę mieć ip. z Ameryki Płn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2008 o 15:07, Jester napisał:

Bardzo fajna sprawa ale jest jedna sprawa, na ktora chcialbym uczulic.

Nie jestem obeznany w prawie jak piekarz na chlebie i moge sie mylic ale pobieranie (nie
koniecznie wszystkich) gier za posrednictwem GameTap siedzac w Polsce moze byc nielegalne.

Dlaczego? Poniewaz sam serwis jasno deklaruje, iż dziala tylko i wylacznie na rynku Amerykanskim.
Czlowiek spoza USA nie moze nawet zalozyc konta. To znaczy, ze mozna sciagnac za darmo
ale w ameryce. U nas tez o ile lokalny dystrybutor danej gry nie widzi w tym konfliktu
interesow. A moze widziec jesli w Polsce oficjalnie gra koszyuje xx zloty.

Ja ściągam grę i nie mam tam założonego konta. Najpierw ściągnąłem program gametap player i za jego pomocą ściągam gę. Nie wiem, może gra nie będzie się chciała uruchomić? Jak nie legalnie to skasuje ją, nie potrzebuje jej bardzo. Do mojej znajomej policja wtargnęła i zabulili 2000zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie nie ściągałem nic, ale mam w zakładkach kilka gier do sprawdzenia:
Warlords III Battlecry, Disciples II, Cannon Fodder, Psychonauts, Bubble Bobble, Bloodrayne, Knights of the Round, Captain Commando i Sam and Max któryś tam epizod. Część z nich pamiętam z automatów, część kiedyś się grało, a części nie miałem okazji sprawdzić, ale mnie jakoś zainteresowały recenzjami, lub screenami.
Szkoda tylko, że strefa premium jest niedostępna dla graczy z Europy, gdyż jest tam sporo świetnych tytułów, które na pewno zainteresowały by wielu graczy (patrząc na przebieg licytacji na Allegro- ciężko było kupić te 2 gry) np. Torment lub Silent Hill3...

Jeśli chodzi o legalność to sam serwis blokuje tylko w wypadku ip spoza USA gdy chcemy grać w inne produkcje niż "Free", więc chyba nie można grać jedynie w pozostałe gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie czytacie co napisalem. A nie napisalem, ze Polak nie moze pobrac gry. Kazdy moze jako Guest. Tylko ze robi to nieleganie jesli nie mieszka w Ameryce. Niezaleznie od tego czy ma tam konto czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2008 o 15:16, Jester napisał:

Nie czytacie co napisalem. A nie napisalem, ze Polak nie moze pobrac gry. Kazdy moze
jako Guest. Tylko ze robi to nieleganie jesli nie mieszka w Ameryce. Niezaleznie od tego
czy ma tam konto czy nie.

Ale jak sprawdzałem czy już jest taki temat to pokazał mi się news o gametap i tam pisali, że ta opcja będzie włączona dla europy. Czyli jak ściągam to chyba już to włączyli, a poza tym to tej gry w sprzedaży nie widziałem u nas.A poza tym gdyby to było nielegalne to by to jakoś wyłączyli jakby tak łatwo można było zdobyć za darmo grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2008 o 15:28, xD ominik napisał:

> Nie czytacie co napisalem. A nie napisalem, ze Polak nie moze pobrac gry. Kazdy
moze
> jako Guest. Tylko ze robi to nieleganie jesli nie mieszka w Ameryce. Niezaleznie
od tego
> czy ma tam konto czy nie.
Ale jak sprawdzałem czy już jest taki temat to pokazał mi się news o gametap i tam pisali,
że ta opcja będzie włączona dla europy. Czyli jak ściągam to chyba już to włączyli, a
poza tym to tej gry w sprzedaży nie widziałem u nas.


Ma byc kiedys tam wlaczona. Ale narazie nie jest. Wiec poki co sciagasz nielegalnie. Czy w tym jest cos skomplikowanego czy ja pisze niewyraznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając forum Gametap''a dochodzę do wniosku, że gry które są "nielegalne" w Europie po prostu się nie odpalą. Na początku roku 2009 ma ponoć dojść do przejęcia/połączenia serwisu z Metaboli, co może rozwiąże problem z dostępem do pełnej oferty dla ludzi z Europy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2008 o 15:44, kordzio1 napisał:

Przeglądając forum Gametap''a dochodzę do wniosku, że gry które są "nielegalne" w Europie
po prostu się nie odpalą. Na początku roku 2009 ma ponoć dojść do przejęcia/połączenia
serwisu z Metaboli, co może rozwiąże problem z dostępem do pełnej oferty dla ludzi z
Europy.


A to by rozwiazywalo sprawe nielegalnosci. Tylko zastanwiam sie jak to jest rozwiazane. Skad gra wie, w ktorym kraju ja odpalam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2008 o 15:46, Jester napisał:

A to by rozwiazywalo sprawe nielegalnosci. Tylko zastanwiam sie jak to jest rozwiazane.
Skad gra wie, w ktorym kraju ja odpalam?

Zapewne po ip, tak samo jak nie można wejść do strefy premium mieszkając w Polsce.
Gametap już niedługo wchodzi do Europy http://www.gametap.com/uk , między innymi ta strona sugeruje mi, że "Free games" są legalne także w Europie, jeśli klikniemy na niej na free games to i tak przeniesie nas na stronę amerykańską. Wcześniej na forum przeczytałem o grach, które nie chciały się po prostu odpalić/ były nie widoczne dla graczy z Europy (posty z różnymi datami więc może później wprowadzano inne rozwiązanie), a wyjaśniano to tym, że dana firma nie zgodziła się na dystrybucję danej gry w Europie. Dlatego sądzę, że grydarmowe na gametapie powinny być legalne.
Na angielskiej stronie można się na newsletter i wygrać darmową subskrypcję na miesiąc. Z tego co widzę dostępne są także strony francusko i niemieckojęzyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2008 o 16:14, kordzio1 napisał:

Gametap już niedługo wchodzi do Europy http://www.gametap.com/uk , między innymi ta strona
sugeruje mi, że "Free games" są legalne także w Europie, jeśli klikniemy na niej na free
games to i tak przeniesie nas na stronę amerykańską. Wcześniej na forum przeczytałem
o grach, które nie chciały się po prostu odpalić/ były nie widoczne dla graczy z Europy
(posty z różnymi datami więc może później wprowadzano inne rozwiązanie), a wyjaśniano
to tym, że dana firma nie zgodziła się na dystrybucję danej gry w Europie. Dlatego sądzę,
że grydarmowe na gametapie powinny być legalne.


A no to rzuca pewne swiatlo na cala sprawe. Dobrze wiedziec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że stronka Gametap''a została odnowiona, tym razem mogłem się bez problemu zarejestrować, regulamin przejrzałem dość pobieżnie, ale nigdzie nie widziałem ograniczenia "for USA players only". Jeżeli można teraz faktycznie korzystać z Europy z ich usług, to oferta jest całkiem ciekawa, już w samych darmowych grach znalazłem kilka interesujących mnie tytułów, a wykup pakietu premium games też nie jest szczególnie kosztowny...
Niebawem będzie trzeba się bliżej przyjrzeć ofercie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować