Zaloguj się, aby obserwować  
Ecko09

Games for windows - Live

1074 postów w tym temacie

Dnia 10.01.2013 o 20:13, Los_Emilos napisał:

Jeden klucz = jedno konto. Instalować grę możesz ile chcesz bo i tak potrzebujesz konta
do grania.


Tzn. nie do końca o to mi chodziło, może doprecyzuje.
Otóż mam na 1 kompie 3 konta GFWL : 1 Moje 2 Brata 3 Ogólne
Mam takie gry jak wspomniany wcześniej Batman AA (1 klucz) którego przeszedłem na swoim koncie online a Brat na swoim i każdy z nas ma zdobyte Trofea w tej grze, podobnie sytuacja się ma do GTA IV, Tron: Evolution i jeszcze paru innych gier i w tym kontekście chciałbym dopytać jak to jest z tą aktywacją bo cytowany przeze mnie Heartbreaker napisał że „ Batman: Arkham Asylum może spokojnie być aktywowany 15 razy przy pomocy tego samego klucza (a nawet innego)” i nie zrozumiałem czy miał na myśli aktywacje na 15 kontach czy limit 15 instalacji jednej gry, ja oczywiście nie mam zamiaru mieć 15 kont bo i poco chodzi mi tylko o to czy beż przeszkód będę mógł dalej grać w wymienione gry tym sposobem który opisałem czyli np ja gram w Batmana, lub inną z wymienionych gier, na moim koncie a brat na swoim . Wiem że te nowsze gry mają tą wadę że można je przypisać tylko do 1 konta, natomiast moje pytanie odnosi się do starszych gier o których min wspomniałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Marketplace to tylko i wyłącznie downloader i aplikacja do zarządzania zawartością konta. Wszystko możesz pozmieniać z poziomu właściwego klienta, czyli gry. GfWL jest bardzo dobrą funkcjonalnością gier, pomijając już sam fakt, że można zdobywać achievementy i jeśli masz kilka urządzeń/oprogramowań Microsoftu to jest bardzo wygodne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się zapytać, czy jest gdzieś lista gier, które można zarejestrować do swojego konta za pomocą klucza dodawanego do gry kupionej w sklepie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda sprawa z osiągnięciami? Wszystkie te gry je obsługują? Co np. z World of Goo które ponoć nie lączy się z GFWL z wersji z CD-Action.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim.

Mam problem i nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi, wiec mam nadzieje, że mi pomożecie.

Chce założyć konto w usłudzie Games for Windows Live. Wiążę się to z założeniem całego konta Microsoft, a tam przy rejestracji muszę podać Imię i Nazwisko.

Problem polega na tym, że nie chcę by moje dane osobowe były widoczne w usłudzie Games for Windows Live. Do kont związanych z grami używam swojego nicka, a nie danych osobowych...

I pytanie moje jest takie - Czy muszę podawać swoje dane osobowe? Jeśli tak, to czy mogę chociaż je potem ukryć, żeby nikt nie mógł ich podejrzeć z mojego konta Games for Windows Live?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2013 o 17:34, Irrlii napisał:



Ja wpisałem imię, od nazwisko tylko pierwszą literkę i przeszło ;] I te dane raczej nie są widoczne w profilu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Dzięki.

A mógłby ktoś sprawdzić swój profil i powiedzieć mi, czy można ukryć swoje dane osobowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Twoje dane osobowe nie są widoczne dla nikogo, poza oficjalnymi usługami Microsoftu (niezwiązane z grami). Podczas logowania się, powiedzmy, do Windowsa 8 będziesz oznaczony jako twoje imię, podczas logowania się do Skype będziesz oznaczony jako imię i nazwisko (lub nick, masz możliwość wyboru). Podczas logowania się do hotmaila twoje imię i nazwisko będą widoczne jako nadawca maila (ale to chyba można zmienić już w samym hotmailu). Tak czy inaczej, podczas logowania się do usługi GfWL będziesz używał swojego Gamertagu, a nie imienia i nazwiska. Ale wiesz co? Większość ludzi i tak się przedstawia w bio.

I chciałbym zapytać, czego się boisz, że nie chcesz podawać imienia i nazwiska?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Nie chcę podawać swoich danych, bo po prostu do gier używam nicków, a nie chcę by ktoś je powiązał z moim imieniem i nazwiskiem. Po prostu mam to oddzielone od siebie i tyle. ;) Cenię sobie taką prywatność. :)

Dzięki za wytłumaczenie. Skoro w GfWL nie będzie widać moich danych, to to mi do szczęścia wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie z innej beczki.

Kupiłem sobie GTA 4 + EFLC, w wersji cyfrowej, od ekhm, konkurencji. I tam napisano, by po instalacji GTA 4, zainstalować też patch 1.0.7.0.

Tylko czy mam go zainstalować po instalacji podstawki, czy dopiero po instalacji podstawki i dodatków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2013 o 23:42, Irrlii napisał:

Mam pytanie z innej beczki.

Kupiłem sobie GTA 4 + EFLC, w wersji cyfrowej, od ekhm, konkurencji. I tam napisano,
by po instalacji GTA 4, zainstalować też patch 1.0.7.0.

Tylko czy mam go zainstalować po instalacji podstawki, czy dopiero po instalacji podstawki
i dodatków?


Patche sie chyba automatyczne z GfW ściągają po uruchomieniu gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra mam, dzięki.

A teraz pytanie może dziwne, ale chyba jestem na to za głupi.

Gra zainstalowana, konto na Rockstar Games Social Club mam, konto w Games for Windows Live/Xbox Live też mam, konto Xbox Live i Social Club już ze sobą połączyłem.

I teraz mam odpalony Games for Windows Live na kompie, odpalam GTA 4 i nic mi się nie pokazuje w Games for Windows Live. Nie wiem, co mam zrobić? Jak mam dodać tam swoją grę? Gdzie wpisać klucz czy coś? W ogóle nie kminie tego systemu. Tak samo myślałem, że można grę dodać do Social Club, ale też nie ma takiej opcji.

Co jest pięć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli samo nie wyskakuje okienko z prośbą o podanie kodu, to klikasz "Home" i powinno wyskoczyć okienko, a tam już zarejestrować grę łatwo Ci będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie okienko Home?

Wlazłem na Xbox.com i jedyne co mi udało się z tamtej strony pobrać, to coś co nazywa się Games for Windows Marketplace.

To chyba nie to co? Ale innej rzeczy do pobrania nie widzę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę potrzebuje instrukcji krok po kroku, bo nie mogę znaleźć tego cholerstwa.

Czy Games for Windows Marketplace to jest ten Live? Jeśli nie, to ską mam go wziąć, skoro tylko to się zainstalowało? :/

Na Rockstar Games Social Club podlinkowałem i konto Xbox Live i Games for Windows (ciekawe po co dwa razy, skoro NIBY to ta sama usługa). Ale dalej nie wiem, jak dodać moje GTA 4 do Xbox Live i do Rockstar Games Social Club?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra problem rozwiązany. Już wiem co i jak.

Ale mam pytanie - Czemu w moim profilu GfWL wyświetla mi tylko GTA 4, skoro mam też Episodes From Liberty City? To się nie zalicza do osobnych gier i nie ma osiągnięć itd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2013 o 15:16, Irrlii napisał:

Dobra problem rozwiązany. Już wiem co i jak.

Ale mam pytanie - Czemu w moim profilu GfWL wyświetla mi tylko GTA 4, skoro mam też Episodes
From Liberty City? To się nie zalicza do osobnych gier i nie ma osiągnięć itd?


W osiagnięciach GTA IV masz wszystkie osiągnięcia z podstawki, a także z obu dodatków. Dlatego nie pokazują Ci się Epizody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować