Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

7 milionów Xboksów 360 w Europie

73 postów w tym temacie

Słuchajcie. Wszyscy którzy twierdzą że konsolę są be a pc są najlepsze.
Po pierwsze to trzeba wyjaśnić że konsolę są multimedialnymi centrami rozrywki i nie możemy ich porównywać do narzędzi pracy. Oczywiście nie chce twierdzić że pc są tylko do pracy.
Po drugie. Mówi się że pc jest więcej niż konsol. Ale to jest przecież oczywiste. To tak jakbyście porównywali czego jest więcej. Konsol psp czy telefonów. :] Przecież jedno jest różne od drugiego. Może pc jest więcej ale ile z tych kompów jest do gier? A ile osób mających komputer może pozwolić sobie na grę w gears of war, dmc 4 czy np.far cry 2 na najwyższych ustawieniach. Kto zagra w fallouta 3 na pc w full hd? Kto ma taki monitor? Czy wszyscy którzy posiadają pc? Nie można tak oceniać konsol. Uważam że najgorsi są fanboye pc. Konsole służą do nowoczesnej rozrywki. Najczęściej na dużych telewizorach. A pc nie zostały stworzone do gier. Chociaż oczywiście mogą być do tego wykorzystywane. Mówi się że do kompa też mogę podpiąć 40 cali. Ale kto tak robi? To jest niepraktyczne. Dla mnie najlepszym rozwiązaniem jest laptop i konsola. Ale to moje zdanie którego nikomu nie narzucam. A więc pragnę wyrozumiałości i opamiętania. Bo tak się składa że nie zbyt wiele osób wie że istnieją fanboye pc. Niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Yeah! OD kiedy Afryka należy do Europy? Te dane są sumaryczne dla Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. Gdyby patrzeć tylko na Europę to statystyki mogłyby być nieco mniej urocze (choć pewnie aż takiej różnicy by to nie zrobiło)..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

-> Kejter93 Nie bronię Xboxa. Po prostu nie rozumiem argumentów typu "Programowanie na niego jest trudne, jednak ciężka praca popłaca, co pokaże przyszły rok." Ja chcę faktów a nie przypuszczeń.

-> Palpatine Tak, twierdzę że CELL był samobójem Sony. Dlaczego? Dlatego, że SŁUCHAM i CZYTAM to co mówią twórcy gier. Np. Valve które powiedziało, że nie będzie robić gier na PS3 bo programowanie jest zbyt problematyczne. Również John Carmack mówił, że tworzenie RAGE na PS3 wymaga dużo więcej cierpliwości niż na PC czy X360. I na koniec widać to po samych grach. W magazynach poświęconych konsolom pisano o tym że nawet tytuły mulitiplatformowe gorzej wychodzą na PS3. I NIE, nie twierdzę, że PS3 jest słabsze, wręcz przeciwnie o czym wpomniałem post wcześniej.

Sprawa Twojego fanboystwa mało mnie interesuje, ale pisanie o tym, że rozczarujemy się Finalem na X360 jest krótko mówiąc niepoważne. Dlaczego? Bo NIE MASZ POJĘCIA o tym jakie będzie. (no chyba, że naprawdę masz rodzinę w Square Enix;p)

Co do GoW2, to napisałeś że Sirens Blood Curse bije go na głowę pod względem grafiki czy grywalności... No i to jest absurd. Bo i ile fabularnie mogę to zrozumieć to graficznie nie potrafię wymienić lepiej wyglądającego tytułu na konsole. (jakąkolwiek). Mimo, że grałem w Uncharted, MGS4 czy Motorstorm.

Ostatnia sprawa. Ja nie wmawiam Ci ŻADNEJ filozofii bo nie chce mi się tracić sił. Co do tego, że nie sugerujesz się tym co posiadasz to fakt... Tu akurat przyznaję Ci rację;] Szkoda, że nie mamy na myśli tego samego. W każdym bądź razie ja nie neguję Twoich argumentów tylko ubolewam nad ich brakiem.

Również pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciesze się że jest już 7 milionów sprzedanych Xbox-ów w europie, ale ... może w końcu ktoś dla odmiany napisał ile konsol srzedano w Polsce, ta informacja powinna bardziej wszystkich zaciekawić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2008 o 17:09, olo357 napisał:

nienawidzę wszystkich konsol,mam do nich straszny uraz.nie cierpię ich z powodu że nic
innego na nich nie zrobisz tylko grasz.powiem krótko konsola jest stworzona dla ludzi
o niskim standardzie i niewyżytych,a PC dla celów wyższych


Uraz z dzieciństwa? Mama nie chciała kupić? Sory ale na konsoli mozesz odtwarzac filmy , sluchac muzyki , przegladac obrazy , i w ps3 masz przeglądarke . Wiec wkurzają mnie takie komentarze popierane zerowymi argumentami. Co znaczy dla ludzi o niskim standardzie? Odpuść sobie pls.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2 tygodnie temu kupłem xbox-a :) i jestem zadowolony konsola spoko gry spoko :) kupiłem gears of war 1 za 59 zł :) live jest exstra :) nowe menu też ( naprawde ,tylko mam jeden problem bo menu ma 50% polskie i 50% angielskie , ale nie pszeżkadza ) super ze tak dobrze się sprzedaje i oby tak dalej :) co do ps3 konsola bardzo dobra ale te gry mi nie podchodzą to nie moja bajka ( tyle starczy bo po co mam powtażać posty wyżej ) :) za plus dla xbox-a to cena gier od 30zł do 100zł jeszcze idzie mi zaakceptować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2008 o 15:55, deuser napisał:

> xd, xbox rządzi i tak ma być!!!!!!

jeeaa, wybrańca chwalcie, wszak siedzi i rządzi xD

> CO do zdania, że te święta będą najlepsza dla xboxa to prawda, ale tylko dlatego,
że
> nastąpiło załamanie rynku, więc na święta już będzie się kupowac tańsze rzeczy,
więc
> to korzystna sytuacja dla giganta z redmond

a PS2 to co, pies? solidne, trzyma fason i jeszcze tańsze.. logicznie myśląc z tego co
napisałeś to PS2 jest na dobrej drodze by stać się hitem świątecznym ;p


Wiesz PS2, też może, ale bez przesady, no co jak co, ale mało kto teraz, kupuje PS2 jako prezent, mówie oczywiście o bogatych krajach, nie o biednych. Może to być jakiś prezent, na urodziny, z jakiejś małej okazji, ale bez przesady, rynek aż na tyle się nie załamał, że ludzie rzucą się na tą konsole.

Inaczej się ma sytyuacja w takich krajach jak polska, tutaj rzeczywiscie to moze być najlepszy rok, dla xboxa 360 i PS2.

Pozostaje jednak jeszcze jedna kwestia, grafiki, gdybym nie miał żadnej konsoli i miałbym wybierać co chcę dostać pod choinkę, to jasne że xboxa, bo to jest nowe, można w wiekszość najnowszych hitów zagrać, można za małą cenę zachwycać się całkiem niezłą grafiką, naprzykład widząc najnowsze dragonball na PS2, a Dragonball burst limit na xbox360, to tak jak bym nagle ze swiata 2D, przenióśł się w 3D.

No ale juz xboxa 360 mam, to może poproszę rodziców żeby mi kupili PS2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2008 o 19:12, damianlaskapl napisał:

2 tygodnie temu kupłem xbox-a :) i jestem zadowolony konsola spoko gry spoko :) kupiłem
gears of war 1 za 59 zł :) live jest exstra :) nowe menu też ( naprawde ,tylko mam jeden
problem bo menu ma 50% polskie i 50% angielskie , ale nie pszeżkadza ) super ze tak dobrze
się sprzedaje i oby tak dalej :) co do ps3 konsola bardzo dobra ale te gry mi nie podchodzą
to nie moja bajka ( tyle starczy bo po co mam powtażać posty wyżej ) :) za plus dla xbox-a
to cena gier od 30zł do 100zł jeszcze idzie mi zaakceptować :)



mówisz chyba o cenach na allegro? tak myślę, bo nigdzie w sklpeie nie dostaniesz gry poniżej 150zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Antosz

Widziałeś może Finala 13 na PS3 i na X360 ? Piszę o filmikach na te dwie platformy z game playa. Oglądnij i zobacz różnicę.
Grafika GOW2 pomimo, że jest fajna nie jest realistyczna, czego nie można powiedzieć o Siren- nazwij to konwencją gry, ja to nazywam gorszą grafiką. Skandalicznie porozmywane tła przy większej zadymie - to właśnie jest szczyt możliwości X360 i trzeba to po prostu zauważyć.

Ideą Sony i PS3 (zgodnie z filozofią NEO Gen) były gry bez pre-renderowanych filmików. MGS4 - widziałeś ? Jeśli nie, szkoda. Zawsze możesz to nadrobić. Gwóźdź do trumny bym powiedział, ale nie PS3. Pozdrów po tym GOW2. Same fakty chciałeś, to masz.

Niech wyjdzie lepsza graficznie gra od GOW2 a odszczekam na forum to, co napisałem.
Podobnie Final 13- poczekajmy. Niech fakty mówią same za siebie, po co sobie robić z gęby cholewę.

To, że programowanie na CELL''a jest trudne nie znaczy, że nikt tego robi. Upierasz się strasznie przy Valve- co takiego może zaoferować Valve- kolejną przeróbkę Source ? Pewnie, że nie będą programować na PS3 bo nie mają nic ciekawego do zaoferowania. Sony poza tym raczej nie jest zainteresowane Valve i nie będzie. Nie potrzeba PS3 kolejnej miałkiej strzelanki.

Polecam Heavy Rain- gierkę, którą robi młode zdolne studio, które Sony postanowiło finansować. Ma wyjść w przyszłym roku- już teraz nazywana jest przełomem w grach. Na takie gry czekam, nie na kolejny shooter od Valve.

Kolej na Johna Carmaca- jego legenda już minęła. R.I.P John. Kolejny frustrat, któremu nie opłaca się tworzyć na PS3, bo nikt nie chce jego kolejnego shootera.

Powinno Cię za to zastanowić, dlaczego Blizzard kupił silnik na PS3- oni nie uważają, że to ciężkie i jest stratą czasu. Ciekawe dlaczego nie wybrali X360 - przecież jest liderem na rynku. No cóż, prognozy Antosz. Oni patrzą w przyszłość, strategia firmy i analiza rynku. Ale nie rozmawiajmy o tym, to tylko dygresja.

Wspomnę jeszcze o PS3 Eye lub inaczej Eye Toy - filmiki na youtube są powszechnie dostępne. Polecam, na prawdę ubaw po pachy.

Co do argumentów - są nieistotne w momencie, kiedy się je interpretuje w zależności od punktu widzenia, a my mamy zupełnie różne punkty widzenia. Paradoksalnie, Ty masz racje ze swojego punktu widzenia i ja też mam rację ze swojego - teoria względności w praktyce ;)

To co nas różni Antosz, to przede wszystkim gust. Oczekuję od gier czegoś więcej, niż nowego zestawu broni i potworów. A właśnie w zupełnie innym kierunku zmierza Sony i ja się z tym identyfikuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry, przegapiłem jeden Twój argument Antosz - że multiplayer chodzi gorzej na PS3 - to jeden z wielu mitów Otóż............ chodzi świetnie, za to Microsoft ma problemy z utrzymywaniem ciągłości połączeń w swojej usłudze xbox live - to dopiero dowcip. Mój dobry przyjaciel nie raz zaciskał zęby, żeby mu się nie wymsknęło grubsze słowo.

Zresztą, nie ma w tym nic zaskakującego bo od wielu lat MS ma problemy z kompatybilnością swoich własnych produktów -sprzęt nie pasuje do systemu operacyjnego - kolejny dowcip. Dużo można by tego wymieniać.

Po tertio w koncu :P , konfigurowałem sieciowo obie konsole : PS3 i X360 i co mogę powiedzieć - PS3 zdecydowanie wypada tu lepiej. Jest to wręcz intuicyjne, czego o Xsie nie można powiedzieć. Do tego nawet , jeśli w X360 zrobimy wszystko prawidłowo, może się nie udać. Dlaczego - tego nie wiem do tej pory, tak samo jak pewnie programiści z MS. Coś w stylu okienkowego komunikatu " Wystąpił błąd w wyświetlaniu błędu" .Paranoja

No i w końcu PS3 ma WI-FI- precz kable.

Konsolki konkurencji nie są takie złe, jeśli się je już pozna, najlepiej z wielu punktów widzenia. Jak sam powiedziałeś,cierpię na brak argumentów. Dlatego tak się staram, żeby nie zawieść Cie po raz kolejny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No pogratulować to świetny wynik.

Ale i tak M$ nadal pokazuje że Polaków ma gdzieś. Chwali się wynikami w Europie a Polska też do niej należy i powinni XBL dla polaków zrobić też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeff00: czytałem w CDA, że PS3 w Polsce sprzedało się 50 tysięcy sztuk. M$ nie podaje ile sprzedał w Polsce x''ów (albo podaje ale cd-a sie myli :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Palpatine

Final Fantasy 13 wygląda identycznie na obie te platformy. Jak nie wierzysz odsyłam do Gametrailers.com. Poza tym o ile sie nie mylę to własnie z Finalem 13 była afera, że Square zamiast dać normalny gameplay wypuściło pre-renderowany trailer <myśli>

Co do GoW2 to nie jest realistyczna bo takie było zamierzenie twórców. Jest spora różnica między STYLEM graficznym grafiką jako taką.

Co do MGS4 to pisałem już (ale najwyraźniej mało czytelnie), że grałem i... Jeśli myślisz, że tam grafika była lepsza niż w GoW to się mylisz. Już Uncharted miał lepszą. Z resztą poczytaj sobie inne fora i sam zobaczysz.

Jeśli chodzi o Valve to... Troszkę śmiesznie sie to czyta^^. W sumie ułatwiasz mi sprawę. Powiem tylko, że nazwanie H-L "kolejną miałką strzelanką" to... Nieodpowiedzialność. (Oczywiście jeśli nie lubisz FPS''ów to inna sprawa)

Kolejna gra... Heavy Rain. Tak, widziałem tę gierkę na zapowiedziach i wygląda na świetnie:) Tyle, że znów Quantic Dream (twórcy Heavy Rain) to nie jest takie znów młode, małe studio które istnieje tylko dzięki sony;]
(tak btw. to Fahrenheit był świetny!)

"Johna Carmaca- jego legenda już minęła" Znów ułatwiasz mi zadanie^^ Tak, nikt nie chce RAGE... I Doom3 nie sprzedał sie w 3milionach egzemplarzy;P

Eye Toy? No i co z nim? To ma być argument za tym że PS3 jest lepsze czy co, bo wybacz ale nie rozumiem oO

Co do ostatniego zdania to wreszcie mogę się zgodzić bez ironii. Masz słuszność, że obaj mamy rację i szanuję Twoje poglądy. Jednak polecałbym na przyszłość nie rzucanie POCHOPNYCH opinii na wiatr. (jak o Carmacku czy Finalu XIII). Ja nie twierdzę, że x360 nie ma wad jednak uważam, że PS3 nie spełnia wymaganych oczekiwań. A powinno bo Sony ma zbyt duże doświadczenie na rynku konsol, żeby robić to co robi. (mało gier, internet nadal kuleje, a cena jest sporą zaporą).

Co do argumentów to nadal się trochę zawiodłem (bo np. DLACZEGO wg Ciebie H-L jest zły, albo co przemawia za faktem, że Carmack nie wie co mówi? )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Palpatine :D

Niezłe musisz mieć doświadczenie jeśli ustawienie sieci w xboxie jest dla ciebie problemem ;D LOL
Jeśli chodzi o wi-fi to xbox 360 wypada tu LEPIEJ. Nie masz narzuconego zakupu tego dodatku. Nie musisz wydawać na to kasy jeśli tego nie potrzebujesz. A ps 3 "daje" Ci wszystko od razu. I to nie jest fajne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jeśli ps3 jest dla ciebie lepsze dlatego że ma niby "lepsze" konfigurowanie sieci to gratulacje pomysłowości. A co ty piszesz o jakiejś kompatybilności? Przecież wszystko działa. A to że stare pady od pierwszego xboxa nie pasują to jest to celowo zamierzone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2008 o 19:37, palpatine napisał:

Antosz

Widziałeś może Finala 13 na PS3 i na X360 ? Piszę o filmikach na te dwie platformy z
game playa. Oglądnij i zobacz różnicę.
Grafika GOW2 pomimo, że jest fajna nie jest realistyczna, czego nie można powiedzieć
o Siren- nazwij to konwencją gry, ja to nazywam gorszą grafiką. Skandalicznie porozmywane
tła przy większej zadymie - to właśnie jest szczyt możliwości X360 i trzeba to po prostu
zauważyć.

Ideą Sony i PS3 (zgodnie z filozofią NEO Gen) były gry bez pre-renderowanych filmików.
MGS4 - widziałeś ? Jeśli nie, szkoda. Zawsze możesz to nadrobić. Gwóźdź do trumny bym
powiedział, ale nie PS3. Pozdrów po tym GOW2. Same fakty chciałeś, to masz.

Niech wyjdzie lepsza graficznie gra od GOW2 a odszczekam na forum to, co napisałem.
Podobnie Final 13- poczekajmy. Niech fakty mówią same za siebie, po co sobie robić z
gęby cholewę.

To, że programowanie na CELL''a jest trudne nie znaczy, że nikt tego robi. Upierasz się
strasznie przy Valve- co takiego może zaoferować Valve- kolejną przeróbkę Source ? Pewnie,
że nie będą programować na PS3 bo nie mają nic ciekawego do zaoferowania. Sony poza tym
raczej nie jest zainteresowane Valve i nie będzie. Nie potrzeba PS3 kolejnej miałkiej
strzelanki.

Polecam Heavy Rain- gierkę, którą robi młode zdolne studio, które Sony postanowiło finansować.
Ma wyjść w przyszłym roku- już teraz nazywana jest przełomem w grach. Na takie gry czekam,
nie na kolejny shooter od Valve.

Kolej na Johna Carmaca- jego legenda już minęła. R.I.P John. Kolejny frustrat, któremu
nie opłaca się tworzyć na PS3, bo nikt nie chce jego kolejnego shootera.

Powinno Cię za to zastanowić, dlaczego Blizzard kupił silnik na PS3- oni nie uważają,
że to ciężkie i jest stratą czasu. Ciekawe dlaczego nie wybrali X360 - przecież jest
liderem na rynku. No cóż, prognozy Antosz. Oni patrzą w przyszłość, strategia firmy i
analiza rynku. Ale nie rozmawiajmy o tym, to tylko dygresja.

Wspomnę jeszcze o PS3 Eye lub inaczej Eye Toy - filmiki na youtube są powszechnie dostępne.
Polecam, na prawdę ubaw po pachy.

Co do argumentów - są nieistotne w momencie, kiedy się je interpretuje w zależności
od punktu widzenia, a my mamy zupełnie różne punkty widzenia. Paradoksalnie, Ty masz
racje ze swojego punktu widzenia i ja też mam rację ze swojego - teoria względności w
praktyce ;)

To co nas różni Antosz, to przede wszystkim gust. Oczekuję od gier czegoś więcej, niż
nowego zestawu broni i potworów. A właśnie w zupełnie innym kierunku zmierza Sony i
ja się z tym identyfikuję.


Aż mnie żal ściska czytając takie posty , żadna gra nie jest realistyczna jak chcesz coś realistycznego to wyjdź sobie na dwór. Rozmycie w GoW 2 to efekt zamierzony a nie słabość konsoli. Valve robi genialne gry i tak zawsze będzie , z jakiegoś powodu nie robi tego na ps3. Siren: Blood Curse ocena 7.0 , GoW 2 9.0 (oba gamespot). A skąd ty wiesz , że blizz kupił silnik ps3? Jakoś nigdzie o tym nie jest napisane i jakoś nie wydaje mi sie żeby cokolwiek wyszło na ps3 i xboxa z przyszłych hitów blizzarda. Jeśli nie dostrzegasz żadnych pozytywnych atrybutów xboxa to znaczy że jesteś fanboyem. Super Far Cry 2 też miał być przełomem a Ty już zakładasz ze jakiś Heavy Rain zmieni wszystko w grach konsolowych - wierzysz w to , naprawdę? PS3 lepsze sprzętowo jakoś nie zauważyłem , może jednak fanboye dostrzegają takie rzeczy naprawdę niezwykły dar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować