Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Mirror’s Edge – recenzja

44 postów w tym temacie

Za Mirrorka jest odpowiedzialne DICE. Bardzo dobre studio które zrobiło Battlefield: Bad Company który jest moim zdaniem najlepszą strzelanką. I jeszcze wyda niedługo Battlefield Heroes który również będzie dobrym darmowym shooterem internetowym.

DICE to praktycznie nawet od EA zależne nie jest można by było powiedzieć. To studio jeszcze żadnej cienizny nie zrobiło, i mam nadzieje że tak zostanie.

W Mirrora grałem w demo i podoba mi się naprawdę. System wspinania i w ogóle tego wszystkiego jest najlepszy jaki w grach widziałem. Grafika jest dobra nie zauważyłem żadnych bagów. No ale nie wiem jak z pełniakiem.

Tak czy owak po demie mogę stwierdzić że Mirror''s Egde to solidna i świetna produkcja. To coś zupełnie nowego pierwsza gra ze swojego gatunku bo praktycznie jest to połączenie wszystkich gier jakie są z widoku pierwszej osoby. DICE udało się stworzyć coś co na pewno będzie miało wpływ na robienie takiego typu gier a i powinny się od tej produkcji uczyć.

Edit. Gra krótka z tym trzeba się zgodzić niestety. Ale o grze na pewno nie zapomnimy a te 8h w które spędzimy przy Mirrorze to zapewne świetnie spędzony czas. Brak multiplayera to minus. A te wyścigi i ustanowienia rekordów które się zapisują w sieci to takie sobie to jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Już dawno żadna gra nie wywołała u mnie takiej frustracji, w której niemal zacząłem rzucać padem o ścianę. Bo fajnie jest, kiedy pędzisz przed siebie, robiąc fikołki w powietrzu, biegając po ścianach czy wdrapując się na dachy, ale gdy stoisz w miejscu i przez 15 minut kombinujesz, jak wspiąć się na ten !@#$%^ drążek, to robi się nieciekawie. Ale kiedy już się uda, satysfakcja gwarantowana. I choćby dla takich momentów warto zarwać noc z Faith. Choć to twarda sztuka i trudna do opanowania..."

Mejste a grałeś w skate? :]


Gra ogólnie fajna, chociaż grałem w demo i trochę denerwowało mnie szukanie drogi. Skakanie po dachach jest bardzo miłe:p Do grafiki nie mam żadnych zastrzeżeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oceny wystawiane tej grze to dla mnie rozczarowanie, bo oznaczają iż gra nie jest tak dobra, jak mogłaby być. Tym nie mniej, kupię. Chyba. Zależy to od recki w CDA :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2008 o 22:21, amellas napisał:

Oceny wystawiane tej grze to dla mnie rozczarowanie, bo oznaczają iż gra nie jest tak
dobra, jak mogłaby być. Tym nie mniej, kupię. Chyba. Zależy to od recki w CDA :)


a co ma piernik ... chyba ci sie CDA z GOD pomylił! 8]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oceny nie są takie jak oczekiwaliśmy, gdyż ludzie boją się nowości :( a to jest smutne. Szkoda, że większość woli schematyczne gry z genialna grafą bez fabuły, niż produkcje próbujące się wybić czymś nowym i oryginalnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szeretucha, nie wiem jak dla ciebie ale ja uważam że nie kupię jakiejś gry tylko dlatego że dano mi widok FPP z elementami ciała bohaterki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2008 o 22:57, Pile napisał:

Szeretucha, nie wiem jak dla ciebie ale ja uważam że nie kupię jakiejś gry tylko dlatego
że dano mi widok FPP z elementami ciała bohaterki :D


To nie chodzi dokładnie o to. Miałem na myśli ogólnie gry a nie tylko Mirror''s Edge, które nie oszukujmy się stara się wnieść coś nowego do rozgrywki i lepiej grać w to niż w Far Cry 2, który mi się spodobał, ale jest strasznie monotonny i nic nowego w nim nie widać oprócz grafy... .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po obejrzeniu filmiku wyswietlilo sie do wybrania underworld videorecenzja :) Ale niestety nie zadzialalo jak kliknalem. Na pga kazdy kto podchodzil po kims w czasie gry mial problem z sterowaniem ale jak widzialem gra jest fajna i innowacyjna. Mi grafika nie przeszkadza , jest wg. mnie b. dobra. Mysle ze gre warto kupic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2008 o 22:13, bitzz napisał:

Mejste a grałeś w skate? :]


Grałem. Przepraszam, gram nadal :) I rzeczywiście, jeśli miałbym porównać Mirror''s Edge do skate''a to ME przeszedłem za pierwszym razem z zamkniętymi oczami w półtorej godziny ;) Skate jest tylko dla prawdziwych hardkorowców, ja momentami przy tej grze wymiękam i rzucam ją w cholerę by po miesiącu znowu katować kolejne murki i inne rurki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Boże, czemu takie gry wychodzą w nawałnicy hitów? Nie mogłoby toto wyjść tak w czerwcu kiedy posucha? Tak to niestety ME musi odstać swoje w kolejce i pewnie do świąt sobie poczeka. W dodatku w grę wchodzi tylko wersja na PS3 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Recka ogolnie dobra i sie w wiekoszci zgadam... poza paroma rzezami.
Walka, wg mnie wcale nie jest chaotyczna - bez problemu sie orientowalem co gdzie i jak. broni palnej uzywalem tylko w ostatecznosci - amunicji nigdy nie brakowalo, poniewaz w z jednej broni spokojnie da sie zabic 2 osoby, a z 2 osob mamy 2 nast bronie.
Bubli graficznych sie nie zauwazalo, albo sie je uwazalo za specyficzna wizje bohaterki, poniewaz kolory, jak zauwazylem, ona zauwaza inaczej niz inni ludzie, biale lisce itp. Twierdze ze poprostu bohaterka nauczyla sie ignorowac kolory i "widziec rozwiazania".
Nie zgadzam sie rowniez ze kazdy ginie tak samo, czy w kamizelce czy bez. zwyklego fagasa wystarczy kopnac z wyskoku i pada, natomiast odzialy prywatnej ochrony juz nie.
Sterowanie wg mnie bylo banalne. A na nieliniowosc nie zwracalem uwagi, i gra nie wydawala mi sie monotonna.
Ale co prawda dla starych wyjadaczy pamietajacych tomb ridery itp to stanie w miejscu przez 15 min, ba nawet przez godzine, kombinujac jak cos zrobic nie jest niczym strasznym.

A co do rzucania padem nie umywa sie do walk z bossami w Prince of Persia Warrior Within, przez 2h meczysz sie z poprawna sekwencja by sieknac bossa, zostaje mu hp na jeden hit a tu nagle brak piasku by cofnac czas i sie popelnia blad, i na klawie, i na padzie tak bylo w moim przypadku, chociaz padem latwiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czemu wszyscy kojarzą studio DICE z battlefieldem??
Ja tą firmę uwielbiam za znakomite pinbal dreams i pinbal fantasies, według mnie to ich największe dzieła.
Mirrors Edge rzeczywiście nie jest tak rewelacyjne jak oczekiwano ale ma wspaniały design, te barwy biało niebieskie są piękne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam tę grę już od premiery (a realnie nawet dzień przed bo w sklepie dla idiotów była wystawiona już w czwartek 6.11 :-) i do tej pory w nią gram. Najpierw przeszedeam na normalnym poziomie trudności i to bez użycia broni palnej, potem jeszcze raz i zebrałem pozostałe teczki, następnie zaliczyłem hard, a teraz po kolei zaliczam speedrun''y i timetriale (od razu zastrzegam, że nie mam czasu grać dużo - praca). Ale jak dla mnie to hit sezonu, gra bardzo mi podeszła. Do tego stopnia, że nawet Gears of War 2 czaka na swoją kolejkę. Polecam każdemu fanowi platformówek. A co do frustracji, nie zdarzyło mi się, abym chciał rzucić padem, bo nie mogłem znaleźć drogi, już walka była trochę bardziej frustrująca ale też do czasu. Graficznych błędów jakoś do tej pory za bardzo nie zauważyłem. A że główny wątek jest dość kótki to przyznaję, ale uważam że warta jest wydanych na nią pieniędzy. Gorąco polecam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować