Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Tydzień z grą Grand Theft Auto IV - dzień trzeci

41 postów w tym temacie

Bardzo dobry tekst! Dopiero dzisiaj się dowiedziałem o Body Harvest. Musze znaleść jakiś emulator :)

Fajnie by było, gdyby przy każdym tydzień z.. pojawiał się artykuł na temat producenta omawianej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Redjevel - zanim kupisz ten chłam to przeczytaj wrażenia z instalacji kogoś, komu nie posmarowano za pozytywne recenzje tej kupy:

Kupiłem dzisiaj GTA4 w mediamartk.

Gra kosztowała 129zł, jak dla mnie nie jest tania ale przebolałem to bo przecież płacę to wymagam. Ochoczo wróciłem do domu bo w końcu wyczekiwana gra jest w moich rękach i lada chwila sobie w nią pogram.

Otwieram pudełko, gra wydana standardowo. Bez rewelacji ale za 129 w dniu premiery niczego lepszego się nie spodziewałem.
Zacząłem instalować.

Pierwsze okno wygląda tak: http://i34.tinypic.com/23o6sm.jpg

Hmm… no dobra, może jakieś problemy sprzętowe. Metoda prób i błędów w końcu doszedłem do instalacji.

Gra instalowała się jakiś czas (16GB więc trochę to trwało) no ale cały czas cierpliwie czekam bo już za chwilę sobie pogram!
Gra zainstalowana!

Uruchamiam i… znowu falstart. Jakiś error. Zaczęrpnąłem wiedzy google’owskiej i dowiedziałem się że to przez brak Service Packa 3 w przypadku Windowsa XP lub Service Packa 1 w przypadku Windows Vista. Jako że posiadam XP ściągnąłem Service Packa 3 (300mb) i znowu kilkanaście minut instalowania.

No dobra. Teraz już wszystko musi się udać. Uruchamiam grę ale znowu są jakieś problemy… Potrzebuję konta Windows Live i Social Club. Z trudem po rejestrowałem, podpiąłem konto Windows Live do konta Social Club, trwało to niespełna pół godziny.
Znowu odpalam grę ale chwila…

Gra się nie uruchamia. Widać logo Rockstar a później czarny ekran i znany wszystkim dźwięk błędu windowsa. Kolejny error.

Znowu zaczerpnąłem wiedzy google’owskiej bo raz się udało to i teraz się uda. No i miałem rację. Mam uruchomić grę bez logowania się do Social Club Rockstar bo inaczej gra nie zadziała. Chwila… Chwila… Wydałem 129zł i nawet nie mogę dołączyć do społeczności Rockstar? Niezła kicha…

W sumie to przecież nie ważne, w końcu mogę pograć w GTA4.

Wchodzę do gry i próbuję się zalogować w Windows Live Games. Niestety lokalizacja w której mieszkam nie działa i się nie zaloguje… Hmmm… Zaczyna to być lekko irytujące.

No ale dobra, widzę że można grać i bez tego. Pierwsza misja, wstępniak, jadę z kuzynem do domu gdzie mogę sobie zapisać grę. No to kładę się na łóżko i co? I wielkie G! Nie mogę zapisać gry gdyż to wymaga połączenia z Windows Live do którego nie udało mi się zalogować.

Próbowałem 2 różne konta, aktywacja przebiegła pomyślnie w dwóch przypadkach. I nic.
No to to teraz to już przeszło moje najśmielsze oczekiwania.

Wydałem 129zł za grę a co dostałem? Niedokończony produkt w ogóle nie przygotowany na polski rynek!
Czego nie uświadczysz w GTA4?

* trybu multiplayer który działa tylko po zalogowaniu się do Social Club i Windows Live tak więc w naszym przypadku odpada!
* możliwości zapisu stanu gry - to jakaś kpina?! Jak bez tego można grać?!
* płynności grania - nawet na moim nie starym komputerze (2GB Patriot Ram, 3GHZ C2D, GF8800GT XT) gra się co chwile tnie. Ehh…

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o tym wysoko tam gdzieś napisałem, by gram.pl, który dysponuje produktem już od jakiegoś czasu napisało o problemach technicznych, problemach z instalatorem, SLI i ogólnie z wydajnością gry, a nie słodziła pierdołami.

Dla wszystkich którzy zetknęli się z systemowymi błędami podczas instalacji i grania odsyłam do tego linku http://www.rockstargames.com/support/gta4pc/docs/GTA%20IV%20Error%20Codes.doc Rockstar opublikował imienny raport błędów, przynajmniej będziecie wiedzieć w czym rzecz, polecam.

Wracając do gram.pl i odpowiedzialnych tu za publikacje – żenada i markowanie błędów produktu po przez milczenie nie zdarza Wam się po raz pierwszy. Przykre ale prawdziwe !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

maximvs - jakbym czytał swoją wczorajszą przygodę dosłownie krok po kroku :) 300 MB SP3 a potem rozczarowanko przy łóżku kuzyna, że nie można save zrobić hehe MASAKRA - powinni kase zwrócić za takie gówno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już mowa o cenie GTA IV. To kupiłem w dniu premiery w empiku za 149,90 czyli 10 złotych drozej niż na gramie. A zdecydowałem się na to, bo gdy kupowałem tutaj crysisa to dostalem trzy dni po premierze, żenada. A tak skoczyłem do empiku, dzień premiery i mam. Po za tym troche głupio, że żeby pograć przez neta i móc robic savy trzeba podać inny kraj zamieszkania ale to nie jest duzy problem:P A tak denerwują mnie błędy graficzne, wywalanie do windy and so and so on.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wie ktos jak zrobic multiplayera ? Bo niestety nikt nie rozwiazal narazie problemu, rejestracja nie w Polsce nie pomaga i co teraz ?
Kupilem gre i mam miec bez multi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja miałem zamówione już GTA IV
Jednak głos zdrowego rozsądku
kazał mi anulować zamówienie w ostatnim momencie
Jak się teraz okazuje, na moje szczęście, komfort i spokój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra jest brzydka i niedorobiona , Rocstar kompletnie olało temat gry na PC

Brzydka i do tego strasznie źle zoptymalizowana
No ludzie wybaczcie , żeby mieć grafikę GTX 280 to gra nawet na high się nie klasyfikuje ?! OMG żal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie GTA4 na pc to wpadka roku. Wydałem kase na g***o. Jak można tak olać klienta... na moim c2d 2gb ram i 8800 gra na nisko srednich ustwianiach grafy chodzi w 24 fps/s. Przecież tam nie ma optymalizacji :o, agrafa nie wygląda lepiej niż gta 3. Rockstar nażekał na piractwo i teraz się nie dziwie piratom, że takie gry piracą. Ja osobiście pierwszy raz czuje się tak pokrzywdzony przez grę. Bardzo żałuję, że gra znalazła się w moich rękach i skoro R* na olewa TO OLEJMY TEŻ ICH!. Nie kupujcie tej gry. Szkoda nerwów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2008 o 15:22, szeretucha napisał:

Ludzie GTA4 na pc to wpadka roku. Wydałem kase na g***o. Jak można tak olać klienta...


Przykro mi. :(((

Dnia 04.12.2008 o 15:22, szeretucha napisał:

na moim c2d 2gb ram i 8800 gra na nisko srednich ustwianiach grafy chodzi w 24 fps/s.
Przecież tam nie ma optymalizacji :o, agrafa nie wygląda lepiej niż gta 3.


Z Wikipedii:

On 4 December 2008 it was announced that Rockstar is hurriedly at work to fix the issues presented in the PC version of the game.

Tak czy siak niezły wałek - PC dostał wczesną betę...
Ja nigdy nie kupuję szybko premier, nie mówiąc już o przedsprzedaży. Jak widać, taka zapobiegliwość popłaca. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Porażka, ja również nie będę chyba brał pre-orderów... Na moim co prawda niezbyt nowym, ale też nie zabytkowym sprzęcie miałem nadzieję pograć na jakiś mid-low detalach i w 1024x768, a tu mam jakieś 18fps na lowest w 800x600... To jakaś paranoja! I co, gra będzie leżała na półce dopóki nie zaopatrzę się w lepszą grafę i więcej ramu?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kolejną porażką jest to, że sklep gram.pl w metro centrum mimo premiery gta IV będzie zaopatrzony w ten produkt "może" w poniedziałek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2008 o 18:07, Bula93 napisał:

CZYLI LEPIEJ SOBIE ODPUŚCIĆ NOWE GTA I SPOŻYTKOWAĆ LEPIEJ KASE??


Niestety TAK "najbardziej oczekiwana gra roku na pc" zawiodła na całej linji. Aż przykro patrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GTA IV to niestety druga gra po Gothicu III dla której muszę upgrade''ować mojego kompa... Za to ZDECYDOWANY minus. Jeśli w grę wchodzi wydanie kilku stów tylko po to, aby gra ruszyła to zdecydowanie odradzam zakup.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc R* jak i konsolowcy pewnie teraz mówią " a macie wieprze żryjcie co wam dają a jak nie to won!"
Można by było nawet powiedzieć że Gta IV na pc osiągnęło rangę najbardziej znienawidzonej gry"konwersji" w 2008 r. :_ No ale jeszcze troszeczkę do końca roku jest to kto wie co wyjdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rockstar North to dla mnie tylko trzy a w zasadzie cztery serie gier. Przed wszystkim wspaniałe i cudowne GTA , świetny Max Payne , bardzo fajne Lemmingi oraz niezłe , ale niezbyt porywające Midnight Club. Za te właśnie tytuły mam ogromny szacunek dla Rockstara. Bo Manhunt i cała reszta to IMO były całkowite porażki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować