Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Weekend z Prince of Persia - recenzja

60 postów w tym temacie

Warto było wspomnieć o mocach które zdobywamy dzięki kryształom - jedna to przeskakiwanie z jednego miejsca na drugie czasem pokonując ogromne odległości. Druga jest dość mocna, mianowicie umożliwia latanie z Eliką :) tzn nie ma czegoś w stylu: wciskam klawisz x i przelatuje sobie gdzie chce tylko w specjalnych punktach co sprawdza sie świetnie :) Dwóch pozostałych wprawdzie nie odkryłem, jednak już niedługo :P

Co do wersji xboxowej oczywiście jest kilka smaczków :P na razie odkryłem widok jak z titanica, czy widok asasyna :] mówię oczywiście o achievmentach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mejste, coś mówiłeś o Larze...? Jutro, piąta rano pod Biedronką. Załatwimy to jak mężczyźni.

Przyznaję, w poprzednie PoP-y nie grałem. Ale lubię gry w tym gatunku (BloodRayne, Tomb Raider), więc pewnie zagram. Tym bardziej, że nowy Prince prezentuje się na wyraz ciekawie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prince of Persia fajnie się zapowiadało , lecz jak obejrzałem na Hyperze fresh air poświęcony owej gierce doszedłem do wniosku że nie jest w moim typie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2008 o 19:02, szypek26 napisał:

Mejste, coś mówiłeś o Larze...? Jutro, piąta rano pod Biedronką. Załatwimy to jak mężczyźni.


Piąta rano? Litości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie pozostaje czekać na wersję PC. Nowy książę bardzo mi się podoba, co wnioskuję z licznych filmików, recenzji i screenów. Mam nadzieję, że się na nim nie zawiodę. Najbardziej z całości interesują mnie walki, które na filmach wyglądają świetnie. Nie jest to już bezmyślne wciskanie klawisza i atakowanie wrogów z każdej strony. Teraz walka staje się bardziej wymagająca. Starcia z przeciwnikami są moim zdaniem bardzo efektowne. Brakuje mi w nich jedynie jakiejś klimatycznej ciężkiej muzyczki w tle. Jedyne, czego się obawiam to głosy postaci w polskiej wersji gry. Nie bardzo podoba mi się też pomysł z tymi uproszczeniami, a konkretnie o wskazywanie drogi do celu. Mi wystarczyłoby jedynie to, że w grze nie da się zginąć. Ogólnie jestem bardzo pozytywnie nastawiony do nowego Prince of Persia. Szkoda tylko, że na PCtową wersję trzeba jeszcze sporo poczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2008 o 19:14, Damianuss1 napisał:

Najbardziej z całości interesują mnie walki, które na filmach wyglądają świetnie.

kombosów jest trochę, tzn na dobrą sprawę za walkę odpowiadają 4 klawisze co prowadzi do wielu kombinacji :)

Dnia 14.12.2008 o 19:14, Damianuss1 napisał:

Nie jest to już
bezmyślne wciskanie klawisza i atakowanie wrogów z każdej strony.

W Duszy wojownika też było ich trochę, imo biedniej w piaskach czasu było. Co do dwóch tronów to ataki z zaskoczenia miały to coś, tutaj zastąpione zostało to nagłym wciskaniem klawiszy podczas pojedynków. Oczywiste, że są efektywniejsze.

Dnia 14.12.2008 o 19:14, Damianuss1 napisał:

Teraz walka staje się
bardziej wymagająca.

Ja wiem czy wymagająca? Nie da się zginąć, jeśli mamy już być przy śmierci nagle Elika nas ratuje i nam oraz bossowi uzupełnia się pewna część życia. Można trenować więc różne kombinacje, oczywiście w menu jest ich cała lista :)
>. Jedyne, czego się obawiam

Dnia 14.12.2008 o 19:14, Damianuss1 napisał:

to głosy postaci w polskiej wersji gry.

Ja mam wersję na x360 z napisami i dubbingiem w wersji polskiej, mogę powiedzieć że humor jest widoczny, dialogi bywają troszkę sztuczne jednak generalnie całość stoi na dość wysokim poziomie. Jedynie określenie miejsc w których uzdrawiamy krainę jako "Żyzne pola" mnie dość denerwuje.

Dnia 14.12.2008 o 19:14, Damianuss1 napisał:

Nie bardzo podoba mi się też pomysł z tymi uproszczeniami,
a konkretnie o wskazywanie drogi do celu.

Zwykle masz kilka połączeń między obszarami, czasami naprawdę można się zgubić :) Jednak nikt Ci nie każe korzystać ze wskazywania drogi do celu - możesz przechodzić bez tego :)

Dnia 14.12.2008 o 19:14, Damianuss1 napisał:

Mi wystarczyłoby jedynie to, że w grze nie
da się zginąć. Ogólnie jestem bardzo pozytywnie nastawiony do nowego Prince of Persia.
Szkoda tylko, że na PCtową wersję trzeba jeszcze sporo poczekać.

Dlatego ja m.in. cieszę się z xboxa :) zdąże sobie spokojnie przejść zanim PCtowcy sobie zagrają (i PS3-owcy chyba również :P).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ajć, po tej recenzji trzeba szykować kasę na nowego Prince''a. Grafika prezentuje się miodnie, a i mam nadzieję, że na konsoli będzie się dobrze grać. No i ta nieczego sobie Elika ^^,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - in plus:
Elika - rewelacyjna postac, dialogi z nia sa cudowne i dzieki niej fabula jest zywa i pociagajaca, jednak gdy wyjawia swoj sekret od razu wiadomo jak gra sie skonczy, co w ostatecznym rozrachunku pozostawia niesmak
Swiat - pieknie ukazany, ciekawy i zlozony co sprawia ze chce sie grac, walkii choc krotkie sa interesujace, akrobacje ksiecia ciekawe, a to co maja do powiedzenia przeciwnicy tez interesujace
in minus:
10 godzin gry...? :(
zakonczenie - pozostawia okropny neismak jak to w Assasin''s Creed

W ostatecznym rozrachunku dalbym 7/10 w szczegolnosci za niesamowite dialogi i piekna Elike ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2008 o 18:18, ony Dzekson napisał:

Warto było wspomnieć o mocach które zdobywamy dzięki kryształom


A to jakiś poradnik, czy co? Takie opisy nijak mają się do sporządzania recenzji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2008 o 19:27, ony Dzekson napisał:

Ja wiem czy wymagająca? Nie da się zginąć, jeśli mamy już być przy śmierci nagle Elika
nas ratuje i nam oraz bossowi uzupełnia się pewna część życia. Można trenować więc różne
kombinacje, oczywiście w menu jest ich cała lista :)

Dlatego będę rozkoszował się każdym pojedynkiem czasami specjalnie dając wrogowi fory. Tak dla podsycenia akcji :D.

Dnia 14.12.2008 o 19:27, ony Dzekson napisał:

Ja mam wersję na x360 z napisami i dubbingiem w wersji polskiej, mogę powiedzieć że humor
jest widoczny, dialogi bywają troszkę sztuczne jednak generalnie całość stoi na dość
wysokim poziomie. Jedynie określenie miejsc w których uzdrawiamy krainę jako "Żyzne pola"
mnie dość denerwuje.

No to trochę mnie uspokoiłeś. Szkoda, że nigdzie nie ma jakiś próbek głosów do pobrania.

Dnia 14.12.2008 o 19:27, ony Dzekson napisał:

Zwykle masz kilka połączeń między obszarami, czasami naprawdę można się zgubić :) Jednak
nikt Ci nie każe korzystać ze wskazywania drogi do celu - możesz przechodzić bez tego
:)

Jasne, że tak, ale jak już nerwy puszczą to pewnie skorzysta się z tej pomocy : P.

Dnia 14.12.2008 o 19:27, ony Dzekson napisał:

Dlatego ja m.in. cieszę się z xboxa :) zdąże sobie spokojnie przejść zanim PCtowcy sobie
zagrają (i PS3-owcy chyba również :P).

A niech Was! : P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A, w poprzednich częściach wazelinowałem, to u tutaj trochę jej wpuszczę - PoP jest to gra wybitna, pokazująca idealnie, jak powinna wyglądać gra "baśniowa". W tę grę chce się grać, i jeszcze, i jeszcze, a potem przychodzi zakończenie, przy którym miałem ochotę zbić monitor ze złości, potem przychodzi zakończenie po zakończeniu, po którym chęć przeszła, a potem filmik końcowy, przy którym chce się zasypywać Ubi mailami "Co dalej? Nie zostawiajcie nas tak!". Osobiście nienawidzę takich zakończeń, w których (muszę tu uważać, żeby nikomu nie zaspoilować...) z jednej strony cieszysz się, że jednak nie skończyło się tak źle, jak się spodziewałeś, a z drugiej jesteś maksymalnie wnerwiony na to, że w końcu jednak nie wiadomo, co dalej.
No i moje pytanie - co z osłem?! Jak mogli nie zakończyć wątku osła?! :(
Jejciu, jak tylko ogłoszą prace nad kontynuacją biorę dupę w troki i zasuwam do siedziby Ubisoftu, dorwę scenarzystę i zaszantażuję go, żeby zdradził mi, co się w końcu stało. A jeśli następna część (albo DLC, o którym Ubisoft powiedziało, że "jeśli będzie, to będzie wielkie") będzie prequelem jedynki to popełnię rytualne samobójstwo skacząc ze szczytu Drzewa Życia.
A tak wracając do tematu, NIGDY nie przywiązałem się do bohaterów gry komputerowej tak, jak w najnowszym PoPie. Każda ich rozmowa, przygoda czy dowcip (motywy z osłem i tyłkiem :D ciekawe, jak rozwiążą tę grę słów w polskiej wersji - i kolejny powód, dla którego ją odrzucam: w jaki sposób da się po Polsku oddać dwuznaczność słowa "ass", które w angielskim języku znaczy zarówno osioł, jak tyłek?) była jak dowiadywanie się o losach kogoś z rodziny, na którym wyjątkowo nam zależy. Zapewne tak się czują kobiety oglądające namiętnie Modę na Sukces czy inne M jak Miłość ;]
A, i Elika zaiste przebija Larę (ile można?) ale nie porównywałbym jej z Faith, bo to tak jak porównywać Księcia do Starkillera z TFU - po prostu kompletnie inne postacie (postaci?).
Się rozpisałem. Wracam przechodzić grę po raz drugi, potem trzeci, czwarty... nie wyobrażam sobie, żeby ta gra mogła się w jakiś sposób znudzić. A jak się znudzi, to zostaje Mirror''s Edge :)
Nowy PoP w 100% wyleczył niesmak, jaki wywołało u mnie GTA IV - wielki szum, średnia gra. Wokół PoP był średni szum, wyszła wielka gra. Z malutkiej chmury zrobiło się tornado.
Ubisoft, najnowszym Prince''em pokazaliście, że potraficie robić gry perfekcyjne.

A teraz tylko pozostaje nadzieja, że komuś zechce się doczytać mój komentarz do tego momentu i jeszcze odpowiedzieć, bo nie mam z kim porozmawiać o dalszych losach Księcia i Księżniczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jaka jest wersja PL na X-a i czy jest jóż w sprzedaży?? no i oczywiśćie moje pytanie kolejne,jak sie spisał np Zakościelny ;Pi kto podkłada głos Elice ?? Szukam próbek głosu ale chyba nigdzie nie ma.Jeśli ktoś jest bardziej rozgarnięty w tym temacie to czekam na odpowiedz =]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pogram w nią jakieś 3 minuty w media markcie, nie dlatego że mi sie nie podobała wręcz inaczej! Zakochałem się w niej od pierwszego wrażenia.Myślałem że z taką grafą nie sięgne po księcia a tak kupię sobie dla tej gry xboxa i przejde nawet 4 razy i będe przed nią siedział ze słownikiem od angielskiego żeby zrozumieć dialogi ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2008 o 20:00, Bartłomiej112 napisał:

"Cena: 229,90zł" na PC tyle ??? poprawcie to na 129,90 ;/


Jakbyś nie zauważył jest to recenzja wersji konsolowej (dokładniej przeznaczonej dla Playstation 3) więc stąd taka cena, a nie inna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2008 o 20:02, Khasim napisał:

A teraz tylko pozostaje nadzieja, że komuś zechce się doczytać mój komentarz do tego
momentu i jeszcze odpowiedzieć, bo nie mam z kim porozmawiać o dalszych losach Księcia
i Księżniczki.


Drogą zwykłej dedukcji i intuicji śmiem twierdzić, że lada moment Ubi ogłosi PoP 2. Tradycję serii trzeba podtrzymać - w trylogii Piasków Czasu każda gra wychodziła co roku, więc myślę, że i z nową trylogią (ktoś śmie twierdzić inaczej?) może być podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować