Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sprawa Xboksów 360 rysujących płyty trafiła do sądu

69 postów w tym temacie

Ci, którzy przeczytali dołączony do artykułu pdf, wiedzą, że chodzi o wszystkie xboxy. To raz. Co do argumentu "po co ruszać, to w takim razie ich wina", to ma tyle sensu co powiedzenie "po co potknąłeś się i wpadłeś na tego człowieka, to Twoja wina", po tym jak ten człowiek w reakcji na popchnięcie pobił Ciebie i ukradł Ci pieniądze.

Konsument ma swoje prawa. Jedno z nich to prawo do posiadania konsoli bez defektów. Przypis czcionką 8 pod koniec podręcznika nie jest wystarczający, tak samo jak nalepka na napęd, którą de facto trzeba zerwać, żeby zacząć z konsoli korzystać. Dodatkowo, ani Sony, ani Nintendo takich problemów w swoich konsolach nie mają, bo wybrali rozwiązanie pozwalające uniknąć tego defektu.

Co więcej, Microsoft na defekcie zaczął zarabiać. Skarżącym klientom zaproponował wymianę napędu za opłatą 100$. Na drugi, taki sam defektowy napęd. Cytując za pdfem przedstawiciela Microsoftu: "Mimo, że napęd jest taki sam, klient wierzy, że otrzymał nowy, lepszy i zwiększa to jego satysfakcję". No i oczywiście jeszcze Microsoft pozwala wymienić uszkodzone płytki na działające. Ale tylko dla tytułów Microsoftu, nie third-party. No i za opłatą 20$.

Na ostatek, jak już w artykule zostało napisane, Microsoft o usterce wiedział. I odrzucił wszystkie możliwe rozwiązania. Część przyznam, że z dobrych powodów(np. opóźnienia w odczycie), ale część ze złych względów, mając na celu utrzymanie zysku, kosztem, moim zdaniem, klientów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2008 o 23:37, Asphyrr napisał:

Całe Halo 3 ma taka centymetrowa ryse (szerokosc rysy) na mniej wiecej srodku krazka
(tzn srodek obwodu)

Przecież konsola w tym momencie wyświadczyła Ci przysługę i nie pozwoliła grać w tego... "przeciętniaka".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też mi się tak ostatnio stało:( i można powiedzieć że jestem 170zł do tyłu. Chyba że reklamacja gry zostanie przyjęta i potraktowana jako wadliwy nośnik. A czy może się tak zepsuć napęd? Bo jak patrzyłem później to inne płyty odtwarza bez najmniejszych problemów. Gdybym wiedział to wcześniej to chyba bym poczekał i kupił PS3 ,ale jednak cena Xboxa była bardzo kusząca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja rozumiem że spieszyło im się z premierą i gdyby ją opóźnili i jeszcze gdyby nie daj boże wyszło na jaw że konsola rysuje płyty to nadszarpneli by zaufanie klientów.. ale taki błąd w architekturze konsoli.. Panowie, a gdzie profesjonalizm?
Sam wiele razy szturchnąłem\przesunąłem wiele razy swoje PS2 podczas gry, i ani jedna płytka nie została zrysowana. Ojojojoj.. i między innymi dlatego czekam aż PS3 staniej do 3cyfrowej ceny. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2008 o 23:37, Asphyrr napisał:

Całe Halo 3 ma taka centymetrowa ryse (szerokosc rysy) na mniej wiecej srodku krazka (tzn srodek obwodu)


Środek krążka - dziura. Tam rysy być nie może.

Środek obwodu... Eee... Jak można wyznaczyć środek obwodu koła...?! O.O

X360 faktycznie musi być sprytny, żeby rysować płyty w środku krążka i w środku obwodu. To muszę przyznać inżynierom MS - postarali się...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I bardzo dobrze , że ta sprawa znajdzie swój finał w sądzie... Skoro Microsoft jest na tyle bezczelny i wręcz chamski w stosunku do graczy , wypuszczając do sklepów Xboksy 360 z wadliwym napędem , który rysuje płyty , to tylko sąd może tą sprawę odpowiednio rozstrzygnąć...
PS. A zdjęcie do newsa , po prostu świetne. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na dobrą sprawę to aż dziwne jest to, że ta sprawa trafiła do sądu w Ameryce dopiero teraz ;D

Niestety, Microsoft wypuszczając Xboxa 360 popełnił totalne głupstwo z rysowaniem płyt przez napęd. Wspomniano w newsie, że jeden z pracowników zeznał o tym, jakoby Microsoft wiedział o tym przed premierą światową konsoli - mieli kilka opcji do wyboru, mogli którąś z nich wtoczyć w życie, ale im to nie przeszkadzało... bynajmniej śmieszne zachowanie ze strony tak dużej firmy. Mimo wszystko i tak jest dobrze, że skala RRoD po wydaniu nowych wersji znacznie się zmniejszyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować