• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Braveheart

Automatyczny Restart Komutera Po Włożeniu Płyty CD [rozwiązano].

Pytanie

Witam. Mam nietypowy problem gdyż. Swego czasu komputer stał u mnie rozkręcony, naleciało do niego masa kurzu oraz nabrało się w nim pełno pajęczyn. Chcąc go w końcu oczyścić i skręcić odłączyłem go od kabli itp... i delikatnie go czyściłem. Długo mi to zeszło, nie powiem. Po skręceniu go i podłączeniu wszystkiego go odpaliłem. I teraz zacznie się magia. Gdy wkładam obojętnie jaką płytę do napędu czy to DVD czy to CD komputer się samoistnie restartuje. Gdy płyta znajduje się w napędzie cały czas nawet chłop nie ma siły się dobrze uruchomić bo restart dosłownie jest co 5 może do 10 sekund. Żeby dobrze się komputer uruchomił muszę nie mieć w napędzie żadnej płyty. ;/ Czego może być tego przyczyna... może tego ze delikatnie go położyłem na bok ?? ale raczej w to wątpię bo nic na siłę w nim nie robiłem. Może wina taśm ?? :> też to pod uwagę brałem, ale raczej wykluczam. Co wy macie w tym przypadku do powiedzenia....

Z góry dziękuje i Pozdrawiam/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Miałem kiedyś podobny problem. Też bawiłem się z kablami, podłączałem inne napędy, ale okazało się, że przyczyną jest zasilacz. Być może i u Ciebie tak jest, choć głowy nie daję ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 21.12.2008 o 17:45, Lesz3yk napisał:

Miałem kiedyś podobny problem. Też bawiłem się z kablami, podłączałem inne napędy, ale
okazało się, że przyczyną jest zasilacz. Być może i u Ciebie tak jest, choć głowy nie
daję ;)


Może być. Nie ma siły pociągnąć napędu. Pożycz od jakiegos kolegi mocniejszy zasilacz i daj znać czy działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja miałem tak samo. Jeżeli zasilacz jest na gwarancji to poprosu go wymień. Nie musisz kupować mocniejszego...
Edit: Spróbój odłączyć wszystko z tyłu (niech zostanie tylko monitor i kabel zasilania i sprawdź co się stanie po włożeniu płyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Na 99.9999...% jest to zasilacz. W karierze mojego gruchota zdarzyło mu się tak dwa razy, za każdym razem okazywało się, że jest to właśnie wina zasilacza. Jeżeli tylko masz gwarancje na zasilacz, leć z nim do serwisu, jeżeli jednak takowej zasilacz nie posiada jest tylko jedno rozwiązanie. Jakie? Kupić nowy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 21.12.2008 o 16:52, Sir Braveheart napisał:

/.........../

spróbuj jeżeli masz podłączyć napęd innymi kablami może to wystarczy bo powinieneś mieć na dwa napędy, ja kiedyś też coś takiego miałem i wystarczyło w biosie aby ręcznie wyszukało sprzęt, a nie automatycznie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Podpisuję się przy wypowiedziach poprzedników, pierwsze skojarzenie jakie miałam: uszkodzony bądź źle podłączony zasilacz. I w momencie jak płyta rusza, to czemuś innemu zasilania brakuje i stąd reset.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 21.12.2008 o 18:40, PAPISHON napisał:

Na 99.9999...% jest to zasilacz. W karierze mojego gruchota zdarzyło mu się tak dwa razy,
za każdym razem okazywało się, że jest to właśnie wina zasilacza. Jeżeli tylko masz gwarancje
na zasilacz, leć z nim do serwisu, jeżeli jednak takowej zasilacz nie posiada jest tylko
jedno rozwiązanie. Jakie? Kupić nowy :P


O Kurcze teraz to mnie zdołowałeś tym info tak jak i inni userzy, którzy też napisali że może to być wina zasilacza ;/ Ale jak to się mogło stać . Samo z siebie się tak mogło bo mi sie raczej wierzyć nie chcę. Odłączyłem nawet taśmy od stacji Dyskietek i resztę okablowania. Sbróbuje pozyczyćod kolegi inny napęd może to też akos wina napędu ale watpie (Ale sprawdzę wszystkie możliwości)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 22.12.2008 o 12:48, Sir Braveheart napisał:

O Kurcze teraz to mnie zdołowałeś tym info tak jak i inni userzy, którzy też napisali
że może to być wina zasilacza ;/

Nie że może być tylko na pewno.

Dnia 22.12.2008 o 12:48, Sir Braveheart napisał:

Ale jak to się mogło stać . Samo z siebie się tak mogło
bo mi sie raczej wierzyć nie chcę.

Restarty kompa, spięcie...
>Odłączyłem nawet taśmy od stacji Dyskietek i resztę

Dnia 22.12.2008 o 12:48, Sir Braveheart napisał:

okablowania.

... :)

Dnia 22.12.2008 o 12:48, Sir Braveheart napisał:

Sbróbuje pozyczyćod kolegi inny napęd może to też akos wina napędu ale watpie
(Ale sprawdzę wszystkie możliwości)

No przecież jest napisane czarne na białym lub białe na czarnym (zależy jaki sobie styl forum wybrałeś) :), że to wina zasilacza a nie twojego napędu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dobra dostosuje się do rad Twoich i WW i postaram się jak najszybciej skombinować odpowiedni zasilacz i podłączyc go do komputera i sprawdzić działanie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam. Jednak jest to wina zasilacza ;/ Mieliście racje. Akurat Dziwnym trafem mojego kumpla brat ma identyczny przypadek jak mój..

Problem rozwiązany. Pozostaje mi teraz zakupić nowy zasilacz. Temat Do zamknięcia... "Kłódeczkę" Niech ktoś założy

Pozdrawiam. Wesołych Świąt. :__)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 23.12.2008 o 10:19, Sir Braveheart napisał:

Witam. Jednak jest to wina zasilacza ;/ Mieliście racje. Akurat Dziwnym trafem mojego
kumpla brat ma identyczny przypadek jak mój..

Problem rozwiązany. Pozostaje mi teraz zakupić nowy zasilacz. Temat Do zamknięcia...
"Kłódeczkę" Niech ktoś założy

Pozdrawiam. Wesołych Świąt. :__)


Ja również pozdrawiam świątecznie i temat zamykam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować