Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sonda #29: Który z poniższych gatunków gier przeżywał w minionym roku największy rozkwit?

70 postów w tym temacie

E tam, gówno prawda, akcji nie przeżyły rozkwitu, raczej przekwit, prawdziwy rozkwit był w RPG i Online. A udzielać odpowiedzi na podstawie jedne gry to też idiotyzm, nie wiedziałem, że GTA, jest dla was całym światem.

Po drugie rozkwit to ma byc rozkwit, czyli pojawienie się nowych innowacyjnych gier itd. A Gta od wieków istenieje, jak to coś wogóle można brac pod uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż, chciałem wziąć opcję żaden gatunek nie przeżył rozkwitu ale na siłę wziąłem akcji. GTA 4 i Far Cry 2... właściwie to ewolucja ale... GTA 4 to chyba najgrywalniejsza gra na świecie, a Far Cry 2 na max detalach DX10 [DX10 być musi]... można się poczuć w Afryce. :P
Ale w sumie to podobny rozkwit był w zręcznościówkach. Mirror''s Edge i Assassin''s Creed [i może Prince of Persia]. Ale M''s E można zaliczyć do Akcji... Ale w sumie nic ciekawego. Najwięcej szumu było pod koniec 2007 roku [Crysis, Call of Duty 4: Modern Warfare i wiele innych] jak dla mnie. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jezu ludzie wy naprawde jesteś poje..., jak mozna podawać GTA, to nie jest nowa gra, to tak ja miałbym powiedzieć, ze prawdziwy rozkwit jest w wyścigach, bo wydali kolejne NFS, rany!! weźcie się zastanówcie co piszecie.

Jeszcze raz powtarzam GTA istnieje od lat i nie można tego brać pod uwagę, rozkwit jest wtedy kiedy wchodza na rynek całkiem nowe gry, a nie kontynuacje jakiejś, więc przestancie pieprzyć o tym GTA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2009 o 19:24, ArekForn napisał:

Wybrałem rpg... za sprawą Drakenshanga


Drakenshang to nie rozkwit, to powrót do starych dobrych korzeni. I chyba tylko to z rpg...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1.Imo - największy rozkwit przeżyły casuale, czyli tutaj pewnie ''familijne'', a to za sprawą Wii i całego tego tałatajstwa. Wyszła takich gier masa, choć u nas tego się tak bardzo nie odczuwa, bo mało kto ma pełny zestaw konsol.
2. Z bardziej ''hardcoreowych'' gatunków można by wskazać mmo. Bo WotLK, a przede wszystkim WAR:online - pierwsze mmo z naprawdę dobrym, masowym pvp (a.k.a rvr).
2a. To będzie raczej podpadało pod rokowania, niż refleksje na temat 2k8, ale zdaje się, że coraz więcej gier umożliwi bądź też mocno będzie opierało się na co-opie. W tym roku mamy już L4D, jako koronny przykład. W przyszłym dostaniemy RE5, możliwe, że diablo3.
3. Reszta, imho nic nowego. Anie w żadnym gatunku nie ukazało się specjalnie dużo, ani specjalnie genialnych produkcji. FC2? GTA4? C''mon, bez jaj. Idea ciągle ta sama, co przed laty, tylko wykorzystująca możliwości dzisiejszego sprzętu.
4. Bezsprzecznie kwitnie nam za to drakońska forma DRM w postaci SecuRom, ale to już inna bajka.
PS: Zależy też jak czytać "rozkwit". Można to rozumieć, jako wzrost popularności danego gatunku, albo, jako wyraźny rozwój i progresywność w postaci przełomowych produkcji. Widać po komentarzach, że każdy zinterpretował sobie jak chciał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem ze gry to wielki międzynarodowy interes/biznes :P i przezywaja rozkwit wszystkie RPG zaznaczylem bo lubie Role Playe , no ale kryzys robi swoje kazdy interes/biznes to odczuwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2009 o 16:13, jeremim napisał:

1.Imo - największy rozkwit przeżyły casuale, czyli tutaj pewnie ''familijne'', a to za
sprawą Wii i całego tego tałatajstwa. Wyszła takich gier masa, choć u nas tego się tak
bardzo nie odczuwa, bo mało kto ma pełny zestaw konsol.
2. Z bardziej ''hardcoreowych'' gatunków można by wskazać mmo. Bo WotLK, a przede wszystkim
WAR:online - pierwsze mmo z naprawdę dobrym, masowym pvp (a.k.a rvr).
2a. To będzie raczej podpadało pod rokowania, niż refleksje na temat 2k8, ale zdaje się,
że coraz więcej gier umożliwi bądź też mocno będzie opierało się na co-opie. W tym roku
mamy już L4D, jako koronny przykład. W przyszłym dostaniemy RE5, możliwe, że diablo3.
3. Reszta, imho nic nowego. Anie w żadnym gatunku nie ukazało się specjalnie dużo, ani
specjalnie genialnych produkcji. FC2? GTA4? C''mon, bez jaj. Idea ciągle ta sama, co
przed laty, tylko wykorzystująca możliwości dzisiejszego sprzętu.
4. Bezsprzecznie kwitnie nam za to drakońska forma DRM w postaci SecuRom, ale to już
inna bajka.
PS: Zależy też jak czytać "rozkwit". Można to rozumieć, jako wzrost popularności danego
gatunku, albo, jako wyraźny rozwój i progresywność w postaci przełomowych produkcji.
Widać po komentarzach, że każdy zinterpretował sobie jak chciał.



narescie jakis normalny gramowicz, może jakby takich wiecej było, to byłby tu owiele wyższy poziom inteligencji i kultury rozmowy.

Zastanówicie się, bo to ludzkie pojęcie przechodzi, ta ankieta jest kompletnie nieadekwatna do rzeczywistości, bo użytkownicy wogóle nie rozumieją słowa rozkwit. Chyba wszyscy powinni się cofnąć do zerówki i zaczać od poczatku poznawać nasz ojczysty język.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2009 o 12:21, matys12345 napisał:

Myśle że RPG miał najlepszy rozkwit w końcu wyszło Fallout 3 i Diablo 3


Diablo 3 nie wyszło w 2008 i pewnie nie wyjdzie w 2009.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i następny z tym GTA IV, czy wy wogóle czytacie posty

ILE RAZY KURWA MAM POWTARZAĆ, ROZKWIT TO ROZKWIT, weźcie se zajrzyjcie do słownika, nie można brać po uwagę gier które sa po prostu kontynuacją, bo to nie jest rozkwit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozkwit IMO powinien byc wprowadzaniem jakichs innowacji, nowatorkich rozwiazan w danym gatunku itp. No i pamietajmy, ze jedna gra rozkwitu nie czyni. Branza poki co stoi w miejscu a wszystkie hity na ktore czekalem okazaly sie byc conajwyzej srednie (procz Prince of Persia)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2009 o 18:14, marek5mln napisał:

No i następny z tym GTA IV, czy wy wogóle czytacie posty

ILE RAZY KURWA MAM POWTARZAĆ, ROZKWIT TO ROZKWIT, weźcie se zajrzyjcie do słownika, nie
można brać po uwagę gier które sa po prostu kontynuacją, bo to nie jest rozkwit.



GTA IV nie jest kontynuacją dokładnie tylko nową grą, z pozostałymi częściami serii ma wspólny tylko tytuł. Zanim coś napiszesz to się człowieku zastanów, ja zaznaczyłem akcję, bo to ona dla mnie zaliczyła największy rozkwit właśnie przez GTA i GoW 2. Zresztą słowo "rozkwit" można interpretować na wiele różnych sposobów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2009 o 20:42, The Nemezis napisał:

> No i następny z tym GTA IV, czy wy wogóle czytacie posty
>
> ILE RAZY KURWA MAM POWTARZAĆ, ROZKWIT TO ROZKWIT, weźcie se zajrzyjcie do słownika,
nie
> można brać po uwagę gier które sa po prostu kontynuacją, bo to nie jest rozkwit.



GTA IV nie jest kontynuacją dokładnie tylko nową grą, z pozostałymi częściami serii ma
wspólny tylko tytuł. Zanim coś napiszesz to się człowieku zastanów, ja zaznaczyłem akcję,
bo to ona dla mnie zaliczyła największy rozkwit właśnie przez GTA i GoW 2. Zresztą słowo
"rozkwit" można interpretować na wiele różnych sposobów.



Noż kur.. co za c$$%#%$#, a jaki system kur.. rozgrywki masz, czy nei taki sam jak w vice city czy San Andreas, czy fabuła nie jest kur.. taka sama, mam na myśli, gangi, zabijanie itd. więc ot jest kontynuacja, nic prawie się nei zmieniło w stosunku do San andreas więc jaki kur.. masz tu rozkwit.

Rozkwit to totalnie wydanie nowej gry, która będzie w sobie zaweerała wiele innowacji, nowy system rozgrywki itp. Przykładem jest chociażby total commander, kontynuacja słynnej gry, Total annihilation sprzed 7 czy 8 lat, a moze jeszcze wcześniej, i w total commanderze masz całkowicie odmienniony system rozgrywki, totalnie zmieniona fabuła i lokacje, jednostki też są inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować