Zaloguj się, aby obserwować  
Mr_Kalej

światłocienie - pytanie

21 postów w tym temacie

Witam!
Swego czasu pewien użytkownik na tym forum straszył mnie, że mój monitor, Samsung SyncMaster T220 nie obsługuje światłocieni. Co to w ogóle jest?
Mówił też, że nie pogram z tego powodu w wiele gier.

Czy np. PoP4 czy Deus Ex obsługują światłocienie?

Proszę o pomoc i pozdrawiam! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BZDURA BZDURA i jeszcze wieksza BZDURA.
Nie wierz we wszystko co mowia. To sa kompletnie wyssane rzeczy z palca i osoba w twoim wieku powinna miec wiecej oleju w glowie zeby to wiedziec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2009 o 14:06, pendejo napisał:

pewnie chodzi o technologię T&L, ale pierwsze słyszę, żeby monitor miał coś do gadania
w tej kwestii, prędzej karta graficzna

No ja nie wiem, ale straszył mnie i ubliżał ten gostek... poza tym, mój monitor jest bardzo dobry, najlepszy w sklepie (najdroższy i najlepsza specyfikacja) więc nie wiem, w czym rzecz...
btw. być może się pomylił, bo on nie lubi monitorów LCD, jak już to kineskopowe bądź LCD na matrycy innej niż TN... o.0 Dziwny trochę był, ale gadał też, że np. Thief będzie źle chodził na monitorach bez światłocienia... o.0
Tak samo jak mówił, że częstotliwość odświerzania wyst. w LCDkach...

@Xantus
Pamiętam, że też ludzie się z nim kłócili, że brednie gada, a on dalej, że do gier i dla zdrowego wzroku CRT jest najlepszy, lol. :D

Czyli światłocienie zależą od karty graficznej, a nie od monitora, tak? Gadał mi, że kontrast dynamiczny jest ohydny i bardzo jaskrawy i lepsze są światłocienie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

spoko będziesz grał na tym monitorze ja gram na 5 letnim LCD we wszystko. A CRT męczy oczy bo mruga i jest gorszy dla wzroku. Choć jak siedzisz przed kompem nie zapominaj mrugać, bo wysuszenie oka najszybciej psuje wzrok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2009 o 14:24, pendejo napisał:

spoko będziesz grał na tym monitorze ja gram na 5 letnim LCD we wszystko. A CRT męczy
oczy bo mruga i jest gorszy dla wzroku. Choć jak siedzisz przed kompem nie zapominaj
mrugać, bo wysuszenie oka najszybciej psuje wzrok.

No wiadomo. :)
A co to jest ta technologia T&L?
btw. a dlaczego Ziptofaf - bo o nim mowa - straszył każdego i mówił zawsze złe rzeczy, jak ktoś kupił inny monitor niż mu radził, że zły, że ludzie go oddają z powrotem...

a ty co możesz powiedzieć o monitorze Samsung SyncMaster T220?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://pl.wikipedia.org/wiki/Transform_and_Lighting jeśli w ogóle o to mu chodziło, a co do twojego monitora to ci powiem, że go nie miałem wiec nie wiem. Mój ma 5 czy nawet 6 lat czas reakcji na papierze 20 ms i tylko na mało soczyste kolory mogę narzekać, bo smużenia mocnego nie ma, a jest nawet mniejsze niż u kumpla na CRT, oczywiście widać je jak jest czarne tło i biały kursor, ale nie znowu tak bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Acha, dzięki. Ja mam lepszy monitor od twojego, bo mam soczyste kolory i 2ms czasu reakcji. A czy kontrast dynamiczny jest dobry?

btw. nie zaszkodzi to karcie graficznej czy monitorowi, jak np. gram sobie w Prince of Persia, który jest remake? z www.princeofpersia.gram.pl

btw2. a czy PoP4 czy Assassin''s Creed wykorzystują to całe T&L?

btw3. i dlaczeog przy starych grach czasami mi kursor miga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

odkąd są shadery T&L nie jest potrzebne i się przestań tym martwić, a kursor miga nie przez monitor tylko przez to np. że ci się w tle coś uruchomi np. dymek z gg, albo dlatego że to stara gra jest i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2009 o 14:28, Kalejdoskop86 napisał:

btw. a dlaczego Ziptofaf - bo o nim mowa - straszył każdego i mówił zawsze złe
rzeczy, jak ktoś kupił inny monitor niż mu radził, że zły, że ludzie go oddają z powrotem...


Moze jakas firma go zatrudniła zeby odradzał zakupy monitorów innych firm ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2009 o 15:00, pendejo napisał:

odkąd są shadery T&L nie jest potrzebne i się przestań tym martwić, a kursor miga nie
przez monitor tylko przez to np. że ci się w tle coś uruchomi np. dymek z gg, albo dlatego
że to stara gra jest i tyle.


No ok, dzięki za rady.
A tobie chodziło, że co nie jest potrzebne? Kontrast dynamiczny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2009 o 15:11, Kalejdoskop86 napisał:

> odkąd są shadery T&L nie jest potrzebne i się przestań tym martwić, a kursor miga
nie
> przez monitor tylko przez to np. że ci się w tle coś uruchomi np. dymek z gg, albo
dlatego
> że to stara gra jest i tyle.

No ok, dzięki za rady.
A tobie chodziło, że co nie jest potrzebne? Kontrast dynamiczny?

Człowieku, na którym ty świecie żyjesz, twój monitor jest jak dla mnie bardzo dobry, wspaniały nawet.
Ja w swoim lcd mam 8ms czy może 6ms i też nie narzekam. Jak ty możesz się czepiać swojego monitora? Nagadali ci głupot, bo zadroszczą takiego sprzętu i tyle. Nie słuchaj tego typka co Ci mówił że masz zły monitor ;) Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2009 o 15:39, mikus97 napisał:

Człowieku, na którym ty świecie żyjesz, twój monitor jest jak dla mnie bardzo dobry,
wspaniały nawet.
Ja w swoim lcd mam 8ms czy może 6ms i też nie narzekam. Jak ty możesz się czepiać swojego
monitora? Nagadali ci głupot, bo zadroszczą takiego sprzętu i tyle. Nie słuchaj tego
typka co Ci mówił że masz zły monitor ;) Pozdro

I tak też mi w sklepie powiedzieli, że to bardzo dobry monitor. On w ogóle czepiał się każdego, mi np. że GTX260 jest do kitu (a tak nie jest) i lepiej GTX280, a najlepiej Radeona... lol :P

Ja wiem, że mam bardzo dobry PC i monitor, tylko się chciałem zapytać o te światłocienie (które nawet na monitorze sprzed 6lat będę dobrze pokazywane jak będzie spoko karta graficzna...) ...

Swoją drogą pytam z ciekawości, od kiedy jest technologia T&L?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2009 o 15:48, Kalejdoskop86 napisał:

> Człowieku, na którym ty świecie żyjesz, twój monitor jest jak dla mnie bardzo dobry,

> wspaniały nawet.
> Ja w swoim lcd mam 8ms czy może 6ms i też nie narzekam. Jak ty możesz się czepiać
swojego
> monitora? Nagadali ci głupot, bo zadroszczą takiego sprzętu i tyle. Nie słuchaj
tego
> typka co Ci mówił że masz zły monitor ;) Pozdro
I tak też mi w sklepie powiedzieli, że to bardzo dobry monitor. On w ogóle czepiał się
każdego, mi np. że GTX260 jest do kitu (a tak nie jest) i lepiej GTX280, a najlepiej
Radeona... lol :P

Ja wiem, że mam bardzo dobry PC i monitor, tylko się chciałem zapytać o te światłocienie
(które nawet na monitorze sprzed 6lat będę dobrze pokazywane jak będzie spoko karta graficzna...)
...

taaa lepiej gtx 28-, w ogole lepiej to z nasa kompy wziąsc :D twój komp w zupełności wystarcza, jedna z najlepszych konfiguracji na czas dzsiejszy to twoj komp, a ty mowisz o tych swiatlocieniach, pieprzyc je, za bardzo wzieles to do siebie, teraz kazda gierka ci pojdzie i sie nie martw o jakies swiatlocienie ziom :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2009 o 15:53, mikus97 napisał:

taaa lepiej gtx 28-, w ogole lepiej to z nasa kompy wziąsc :D twój komp w zupełności
wystarcza, jedna z najlepszych konfiguracji na czas dzsiejszy to twoj komp, a ty mowisz
o tych swiatlocieniach, pieprzyc je, za bardzo wzieles to do siebie, teraz kazda gierka
ci pojdzie i sie nie martw o jakies swiatlocienie ziom :D

Też prawda, zawsze się znajdzie ktoś, kto będzie miał coś lepszego. Technologia galopuje tak, że zwykłym ludziom nie da się jej dogonić. Tylko mówisz, że pieprzyć światłocienie, ale nawet nie wiem, co to jest. :P
Jeżeli to faktycznie to T&L, to mój PC ją obsługuje i monitor też...
a co to jest kontrast dynamiczny? bo ten gościu też go krytykował, a czemu? mnie się podoba :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>> Swoją drogą pytam z ciekawości, od kiedy jest technologia T&L?
>

Hohoho dawno dawno. Nawet GeForce 2 miał T&L więc 2000 conajmniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2009 o 15:58, marcinshinoda napisał:

Hohoho dawno dawno. Nawet GeForce 2 miał T&L więc 2000 conajmniej.

Lol, dzięki za info, trochę mnie rozbawiło, że już 9 lat temu to było. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że muszę w pewien sposób interweniować. Kolega ziptofaf w całkiem dobrej wierze pisał wszystkie te informacje.
Niestety kolega Kalejdoskop, doszukujący się nawet szkodliwego promieniowania w pudełkach z edycją kolekcjonerską Stalkera (to jest udokumentowane!), opacznie zrozumiał jego intencje, tak jak i wy to zresztą w tym momencie robicie wysłuchując tylko jednej strony ''konfliktu''.

Niestety barwna osobowość kolegi Kalejdoskopa nierzadko zmusza ludzi do pisania takich, a nie innych informacji. Zwyczajnie nie da się od tego powstrzymać w większości przypadków, takich jak między innymi ten.

Pozdrawiam Kalejdoskopa i innych profesjonalnych psioników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2009 o 15:58, marcinshinoda napisał:

>> Swoją drogą pytam z ciekawości, od kiedy jest technologia T&L?
>

Hohoho dawno dawno. Nawet GeForce 2 miał T&L więc 2000 conajmniej.

rivia w 98'' miala :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować