Zaloguj się, aby obserwować  
kacper78

Spyro - wszystko z serii gier o małym smoczku, która podbiła serca milionom graczy

66 postów w tym temacie

Gra przedstawiająca postać małego fioletowego smoczka o imieniem oczywiście Spyro.

Pierwsza część z serii została wydana:

Producent Insomniac Games
Wydawca SCEA
Data wydania

1998
Gatunek platformówka
Tryb gry gra jednoosobowa
Kategorie wiekowe

ESRB: Everyone (10+)
PEGI: 3+
Platforma PlayStation
Nośniki CD

W grze wcielamy się w postać małego smoczka o imieniu Spyro. Bohaterowi towarzyszy jego wierny przyjaciel Sparx, który jest ważką, jego zadaniem jest zbieranie diamentów(gemów) i pokazuje nam stan życia Spyro. Sparx występuje również w wielu mini gierkach(oprócz Spyro 1 i 2), które nam urozmaicają grę.
Przygody małego stwora zaczęły wciąż przybierać na sile, tak samo jak lista jego przyjaciół, takich jak:

Crash Bandicoot
Gepard Hunter
Czarodziejka Bianca
Kangurzyca Sheila
Sierżant Byrd
Yeti Bentley
Agent 9
Profesor
Kret Blink
Faun Elora
Wróżka Zoe
Niedźwiedź Moneybags (chociaż to raczej wyciągacz Gemów)
Smoczyca Ember
Smok Flame

Zyskał sobie jednak również kilku wrogów:

Crush
Gulp
Gnasty Gnorc
Jaszczur Ripto
Czarodziejka
Smok Red
Ineptune
Grendor
Dr Neo Cortex (znany z gry Crash Bandicoot).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedna z dwóch najlepszych dla mnie platformówek na świecie. :d Obok Crasha Bandicoota uważam ją za najlepszą. Nie żadne Mario, Jak & Daxtery czy Banjo i Kazooie, tylko właśnie Crash i Spyro. Grałem we wszystkie części na PSXa, przeszedłem. Teraz za sprawą posiadania xboxa 360, sprawdzę czy przesiadka na inną konsolę nie zniszczyła gry z moich młodszych lat, tak samo z Crashem. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj zgadzam się z Tobą. Crash u mnie zawsze na pierwszym miejscu, to tej gry mam nie mały sentyment. Godziny zabawy ze smoczkiem, to były czasy. ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2009 o 11:07, Harvenar napisał:

Jedna z dwóch najlepszych dla mnie platformówek na świecie. :d Obok Crasha Bandicoota
uważam ją za najlepszą. Nie żadne Mario, Jak & Daxtery czy Banjo i Kazooie, tylko właśnie
Crash i Spyro. Grałem we wszystkie części na PSXa, przeszedłem. Teraz za sprawą posiadania
xboxa 360, sprawdzę czy przesiadka na inną konsolę nie zniszczyła gry z moich młodszych
lat, tak samo z Crashem. :]

Jest jeszcze jedna "nie-mariowa", świetna platformówka - Giana Sisters ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w domu "trójkę", gdzie Czarodziejka ukradła smocze jajka, a Spyro musi je odzyskać. Świetna zabawa, chociaż wolę wspominanego wyżej Crasha (teraz przechodzę jeszcze raz trzecią część).
BTW, Crash i Spyro występują razem w jednej części gry?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spyro występuje przez moment w grze Crash Twinsanity (PS2). W wikipedii to samo wyczytasz. Ja, jeśli chodzi o spyro to grałem od 1-3. Jedynke przesedłem raz, dwójke - dwa albo trzy sam już nie pamiętam, a trójke nigdy, poziom był dla mnie był za trudny - jak byłem mały, i jakiś czas temu jak zacząłem przechodzić to akurat gdy chciałem grać tym "Yeti" niewiem jak moge go określić, to akurat mi się zacinała gra. Nestety, ale gra naprawde niezła tak samo jak seria Crash. Crasha przeszedłem 1, 3 i Crash Bash, niezła jest zabawa z tymi platformówkami.
grał ktoś w Spyro a Hero''s Tail?? Jeśli tak, to proszę o własne relacje z grania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam do dzisiaj jak byłem mały to z bratem i ojcem dziarzyliśmy w Spyro. Albo jak grałem to babcia dawała swoje teksty:"Gonicie tego smoka i gonicie" hehe...xD stare czasy ze Spyro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, gry ze Spyro były niesamowite. Zawsze zbierałem się z chłopakami, siadaliśmy przed PSX i zacinaliśmy zbierając wszystkie rzeczy, które były do zebrania. Tak samo jak dla większości piszących w tym temacie równie świetnie wspominam Crash Bandicoot. Ostatnio nawet przeszedłem Wrath of Cortex na PS2 i cała magia powróciła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Osobiście grałem 3 bo niby coś tam pogrywałem w 1 i 2 ale mało. Najfajniejsze były etapy z deskorolką/wrotkami i łapaniem chomików/wiewiórek już nie pamiętam co to było.:P Co do Crasha to Bandicoota może pograłem z 5 minut i odłożyłem bo mi się nie spodobał. Za to przy Crashu Bashu z kumplem grając razem spędziliśmy długie godziny tak samo przy Crashu Team Racing. To były gry:D Szkoda że teraz to już nie jestem to samo. Już tak nie bawią jak kiedyś kiedy nie było dla mnie nic ciekawszego i tak zaawansowanych technologicznie gier.:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie czy, któraś cześć gry Spyro jest darmowa i można ją legalnie pobrać. Jeśli tak to dajcie linka, gdyż była to moja najulubieńsza gra na playstation 1:-) (aż się łezka w oku kręci)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2009 o 16:06, Piterixos napisał:

Zastanawia mnie czy, któraś cześć gry Spyro jest darmowa i można ją legalnie pobrać.
Jeśli tak to dajcie linka, gdyż była to moja najulubieńsza gra na playstation 1:-) (aż
się łezka w oku kręci)


Dotąd nie zdecydowano się na to, aby którąś z odsłon tej kultowej serii w czasach PSX została wydana w Internecie całkowicie za darmo. Zresztą, bądźmy szczerzy - byłoby to praktycznie niemożliwe, bo jakbyś odpalił to na PSX? Okej, jak masz przerobioną konsole to pójdzie, ale jak ktoś nie ma, to mu po prostu nie zadziała. Co prawda można bawić się w żonglerkę płyt, ale kto by to chciał... jak już to prędzej doczekamy się jakiegoś Spyro za darmo na PSS ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2009 o 18:54, SerwusX napisał:

Czemu wszystko co dobre, omija PC?


Wtedy komputer nie był traktowany jako zabawka, tylko jako narzędzie do pracy. Jak się chciało zagrać w coś podobnego, to musiało się mieć konsolę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, że grałem w demko spyro które było przy pełnej wersji crasha nitro karta ;-) Niedawno chciałem wrócić do niego na ps2 ale jakoś to już nie to samo :-) chodź jest zły ale teraz to już mnie tak nie wciąga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2009 o 10:55, kacper78 napisał:

Gra przedstawiająca postać małego fioletowego smoczka o imieniem oczywiście Spyro.

Pierwsza część z serii została wydana:

Producent Insomniac Games
Wydawca SCEA
Data wydania

1998
Gatunek platformówka
Tryb gry gra jednoosobowa
Kategorie wiekowe

ESRB: Everyone (10+)
PEGI: 3+
Platforma PlayStation
Nośniki CD

W grze wcielamy się w postać małego smoczka o imieniu Spyro. Bohaterowi towarzyszy jego
wierny przyjaciel Sparx, który jest ważką, jego zadaniem jest zbieranie diamentów(gemów)
i pokazuje nam stan życia Spyro. Sparx występuje również w wielu mini gierkach(oprócz
Spyro 1 i 2), które nam urozmaicają grę.
Przygody małego stwora zaczęły wciąż przybierać na sile, tak samo jak lista jego przyjaciół,
takich jak:

Crash Bandicoot
Gepard Hunter
Czarodziejka Bianca
Kangurzyca Sheila
Sierżant Byrd
Yeti Bentley
Agent 9
Profesor
Kret Blink
Faun Elora
Wróżka Zoe
Niedźwiedź Moneybags (chociaż to raczej wyciągacz Gemów)
Smoczyca Ember
Smok Flame

Zyskał sobie jednak również kilku wrogów:

Crush
Gulp
Gnasty Gnorc
Jaszczur Ripto
Czarodziejka
Smok Red
Ineptune
Grendor
Dr Neo Cortex (znany z gry Crash Bandicoot).


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gram w spyro the eternal night i nie mogę ruszyć w czterech żywiołach byłam w każdym ale drzwi mi się nie otwierają co zrobić lub czego nie zrobiłam dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2009 o 14:07, Vernio napisał:

Hmm. Osobiście grałem 3 bo niby coś tam pogrywałem w 1 i 2 ale mało. Najfajniejsze były
etapy z deskorolką/wrotkami i łapaniem chomików/wiewiórek już nie pamiętam co to było.:P
Co do Crasha to Bandicoota może pograłem z 5 minut i odłożyłem bo mi się nie spodobał.
Za to przy Crashu Bashu z kumplem grając razem spędziliśmy długie godziny tak samo przy
Crashu Team Racing. To były gry:D Szkoda że teraz to już nie jestem to samo. Już tak
nie bawią jak kiedyś kiedy nie było dla mnie nic ciekawszego i tak zaawansowanych technologicznie
gier.:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2009 o 14:17, Konstantynopolitan napisał:

Nie wiecie, gdzie mogę dorwać The Legend of Spyro: The Eternal Night? Ostatnio nawet
na allegro tego nie ma...


A to tytuł którejś z części tej gry czy jakiś dodatek albo coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować