• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
wiedzmak2

Problem z łączem internetowym

Pytanie

Mam internet w Orange, płace 120 zł na miesiąc. W ofercie napisana była szybkośc 7,5mb/s a jest 110kb/s, nie wiem czemu tak jest i gdzie leży wina ?
Moja szybkośc:
download 113kb/s upload 45kb/s (na speedtest sprawdzałem) w nocy troszke lepsze wyniki
p2p 1kb/s - 25kb/s ( tu bardzo skacze )
Modem :
HUAWEI E220 obsługuje GPRS/UMTS/EDGE(takie własnie u mnie jest)/HSDPA
Jeżeli ktos wiew czym jest problem i jak przyspieszyc szybkosc łącza to bardzo proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

15 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

1) Primo ISP nie gwarantuje najniższego transferu jedynie określa jaki może być maksymalny.
2) Drugie primo z jakiego miejsca się łączysz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 28.01.2009 o 17:49, L33T napisał:

1) Primo ISP nie gwarantuje najniższego transferu jedynie określa jaki może być maksymalny.
2) Drugie primo z jakiego miejsca się łączysz ?


nie rozumiem pytania mam ci poda swoją lokację czy miejsce gdzie leży u mnie modem w pokoju ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 28.01.2009 o 17:54, wiedzmak2 napisał:

> 1) Primo ISP nie gwarantuje najniższego transferu jedynie określa jaki może być
maksymalny.
> 2) Drugie primo z jakiego miejsca się łączysz ?

nie rozumiem pytania mam ci poda swoją lokację czy miejsce gdzie leży u mnie modem w
pokoju ?

A miałeś może wcześniej tańsze łącze? np 1 mb? Bo może jest tu jak w Neo, że kupiłem szybszą opcje i nie wpisałem nowych danych do połączenia i sie dziwilem ze nie mam szybszego łącza :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Moja siostra dostała laptopa, wraz z iPlusem. I u taty w domu wszystko działało, ale jak przyjdę do niej do pokoju to program się nawet nie łączy - wiecie co zrobić? Jest to Huawei na "pcimcie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 28.01.2009 o 18:04, FoZz napisał:

> > 1) Primo ISP nie gwarantuje najniższego transferu jedynie określa jaki może
być
> maksymalny.
> > 2) Drugie primo z jakiego miejsca się łączysz ?
>
> nie rozumiem pytania mam ci poda swoją lokację czy miejsce gdzie leży u mnie modem
w
> pokoju ?
>
A miałeś może wcześniej tańsze łącze? np 1 mb? Bo może jest tu jak w Neo, że kupiłem
szybszą opcje i nie wpisałem nowych danych do połączenia i sie dziwilem ze nie mam szybszego
łącza :P


NIe miałem wczesniej innego łącza to jest pierwze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Prędkość 7,2 megabita/s wszystkie te sieci "komórkowe" osiągają tylko w centrach miast wojewódzkich, czyli tam gdzie jest najgęściej "upchana" infrastruktura. Im dalej od centrum tym i prędkość mniejsza, w Lublinie na stancji internet w Play "łapie" 3,2 megabita/s maksymalnie, a mieszkam jakieś 3,5 kilometra od centrum miasta. Poza Lublinem prędkość spada jeszcze bardziej, do 768 kilobitów/s.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 28.01.2009 o 18:08, wiedzmak2 napisał:

NIe miałem wczesniej innego łącza to jest pierwze


No to nie wiem... nie zgłębiłem ofert jaką wypuściło ORANGE. Ale przeliczając 7,5 Mb/s to powinieneś mieć download speed ok. ~950 kB/s. A sprawdź na www.dsl.cz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 28.01.2009 o 18:16, FoZz napisał:

> NIe miałem wczesniej innego łącza to jest pierwze

No to nie wiem... nie zgłębiłem ofert jaką wypuściło ORANGE. Ale przeliczając 7,5 Mb/s
to powinieneś mieć download speed ok. ~950 kB/s. A sprawdź na www.dsl.cz


wow sprawdziłem i jeszcze gorzej jest Rychlost připojení k internetu: 14,97 kbit/s
Rychlost stahování dat: 1,9 kByte/s
Rychlost odezvy (ping):
nezjištěno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 28.01.2009 o 18:33, wiedzmak2 napisał:

wow sprawdziłem i jeszcze gorzej jest Rychlost připojení k internetu: 14,97 kbit/s
Rychlost stahování dat: 1,9 kByte/s
Rychlost odezvy (ping):
nezjištěno


Jak powiedział Arclight, Internet z takiego czegoś jak Orange funkcjonuje w obrębie wyskoko rozwiniętej infrastruktury. Podaj jeszcze info jak blisko jakiego miasta mieszkasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 28.01.2009 o 18:36, FoZz napisał:

> wow sprawdziłem i jeszcze gorzej jest Rychlost připojení k internetu: 14,97 kbit/s

> Rychlost stahování dat: 1,9 kByte/s
> Rychlost odezvy (ping):
> nezjištěno
>

Jak powiedział Arclight, Internet z takiego czegoś jak Orange funkcjonuje w obrębie wyskoko
rozwiniętej infrastruktury. Podaj jeszcze info jak blisko jakiego miasta mieszkasz.


5 km od Tuszyna
25 km od Łodzi
36 km od Bełchatowa

moja Ciotka też ma w orange taki sam internet i mieszka w Tuszynie i chodzi jej dobrze (1,5mb/s)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 28.01.2009 o 18:44, wiedzmak2 napisał:

5 km od Tuszyna
25 km od Łodzi
36 km od Bełchatowa

moja Ciotka też ma w orange taki sam internet i mieszka w Tuszynie i chodzi jej dobrze
(1,5mb/s)


Jak napisał Arclight, on mieszka 3 kilo od centrum Lublina (a to spore miasto) i też mu spowalnia bardzo łącze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować