Zaloguj się, aby obserwować  
Shade

Rap, Hip-Hop, Kultura i wszystko co związane...

17267 postów w tym temacie

Dnia 03.08.2008 o 15:58, ..::leŚniak::.. napisał:

Zaraz będzie ostatnia próba nagrania tego wokalu. Ogólnie to mam z tym mały
problem. W nocy wyjeżdżam na dwa tygodnie więc lipa. Jeśli mi się nie uda, to wrzucam
tu tekst i link do bitu. Ale jestem dobrej myśli, musi się udać!


Jak tam z nagrywaniem? ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakaś godzinka po napisaniu posta paczka poszła do Hejta ;] Jakoś specjalnie się tym nie jaram (a chyba powinienem, czyli coś kiepsko), ale wiem, że może być lepiej ;] A zresztą jak to się zmontuje to powinno w ogóle być dużo lepiej.

Dwa tygodnie będę bez neta, ale ściągam trochę bitów i przez te dwa tygodnie napiszę chyba tekstów na całą epkę. Już mam pomysły. A jak wracam to kupuję majka, ogarniam mój pokój i robię boom! ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

UWAGA ... mini relacja z przesłuchania.

Przesłuchałem sobie 5 płytek Karramby ostatnio, a dokładnie: Boom! Bang!, Los Varos Locos, Karramba... Oszalał ?!!, Los Vatos Locos 2, Dr Spikee ...

Wrażenia ... zacznijmy od minusów. Sporo moralizatorskiej gadki, która może się robić nudna po jakimś czasie. Flow jego jest dość średnie, ale przynajmniej nie wychodzi poza beat. Rymy słabe, nic specjalnie mi się nie rzuciło w ucho pod względem technicznym u niego.

A dlaczego polubiłem jego muzykę ? No cóż. Jest to bez wątpienia jeden z bardziej oryginalnych raperów naszego szarego środowiska. Sporo storytellingów zrobił. Jeśli nie jako pierwszy to na pewno jeden z pierwszych raperów w Polsce uzywał w swojej muzyce elementów rapcore''owych. Gitarowe riffy i baseline''y, czasem i solówki można usłyszeć na przestrzeni całej twórczości, a jak na razie najbardziej zauważalne były one na płytach Los Vato Locos 2 i Dr Spikee w takich kawałakach jak: Gówno o mnie wiesz! (chyba pierwszy jego kawałek w 100% w koncepcji rapcore''owej); Karramba Rap II; Dr Spikee; Uh! Dee - Dee; Erni & Berni; Poczuj Mój Ból; Ashes To Ashes (Dedicated To R.I.P. Wembley from K.A.S.A.) ... Ale nic dziwnego, bo w swoim pierwszym kawałku jaki wypuścił [Karramba Rap], mówi o tym, że jara się Hardcore''owymi bandami typu Biohazard i sam grał na gitarze w tego rodzaju zespole.
Ponoć wszystkie beat''y robił sobie sam i pod tym względem też jest raczej w moim stylu [nie znajdziemy tu jakiś bagierów, ale jest klimat].
W minusach już mówiłem o moralizatorskiej gadce, co musze umieścić i tu, bo jakby nie było to przekaz jest.
Dalej, ma trochę kawałków które można by zaliczyć do psycho rapu i horrorcore''u, tutaj kawałki typu: Drugs; Drugs story IV [ten ma taki klimat że głowa mała > http://wiola1992.wrzuta.pl/audio/y5PceMwpsN/]; Karramba oszalał ?!!; 1,2,3 Przegrasz Ty!; A Gdzie Była Policja; Miky (Natural Born Wordz Mix); Ideał; Baltazar V - Nowe Hard Przygody; Dr Spikee; Ja Sem Netoperek; Erni & Berni. Jak przesłuchałem kawałek Dr. Spikee czy seria kawałków o Baltazarze, to zastanawiałem sie czy Karramba nie słuchał kiedyś Insane Clown Posse, bo klimat bardzo podobny do ich typowo pokręconych kawałków ''z jajem''. Na koniec mogę jeszcze napisać, że w większości kawałków leci na ''nadzieraniu ryja'' więc mi pasuje jak najbardziej.

Reasumując, jego styl to moje klimaty [może i dziwne jak na polskie standardy]. Gdyby miał lepszą technikę i styl układania rymów to mógłby być naprawde dobrym wymiataczem [którym jak dla mnie i tak jest :P]. A tak to ma chyba więcej hejterów niż fanów [przynajmniej z tego co zdążyłem do tej pory zauważyć].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem jedną jego płytę, tytułu nie pamiętam, ale było to dawno temu i była tam historia o dwóch braciach, jeden był zły, a drugi chciał zostać proboszczem jak tata. To mi najbardziej w pamięci zostało ;D Ogólnie to za nim nie przepadam, ale hejterem też nie jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2008 o 00:06, Luque Skywalker napisał:

chyba mamy mały jubileusz ;D 500 strona a niedługo post nr. 10 000 ;D

U mnie jest 333 strona...;)

A tak w ogóle słyszał ktoś Cire i Nikona - Pali się? Dla mnie płyta kozacja, jeden z moich najlepszych albumów jakie posiadam...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie 200 strona :P
BTW: Jeśli czas pozwoli i się wyrobie to nagram na jutro zwrote na ten projekt. Ma ktoś gg do Hejta jak coś? W sumie nic nie obiecuje, bo będę się jeszcze pakował itd, bo wyjeżdżam nad morze :D, ale kradziony bit + dość łatwy temat + tylko 1 zwrota to tylko chwila roboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako że jubileusz to zapodaję trochę zdjęć, po których załapiecie niezłą bekę.
Sokół w ósmej klasie podstawówki - http://img369.imageshack.us/img369/4105/sokhv4.jpg
Kołcz z rodzicami (ponoć w wieku 16 lat) - http://img145.imageshack.us/img145/8529/koczxe2.jpg
Mezo w podstawówce - http://img145.imageshack.us/img145/9658/mezo1nj7.jpg
Onar i Dizkret - http://img176.imageshack.us/img176/2001/onaridizkyap6.jpg
Wall-e aka Waldemar Kasta - http://img413.imageshack.us/img413/1174/walleiu3.jpg
Tede daaaaawno temu - http://img46.imageshack.us/img46/746/tede2ya7.jpg

Mam takich więcej. Chcecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2008 o 00:54, MastAlol napisał:

Dla mnie 200 strona :P
BTW: Jeśli czas pozwoli i się wyrobie to nagram na jutro zwrote na ten projekt. Ma ktoś
gg do Hejta jak coś? W sumie nic nie obiecuje, bo będę się jeszcze pakował itd, bo wyjeżdżam
nad morze :D, ale kradziony bit + dość łatwy temat + tylko 1 zwrota to tylko chwila roboty.


4633984

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio odświeżyłem sobie kawałek Płomienia Kiedy powiem na osiedlu i zarazem cały beef. Trzeba przyznać, że poziom jest wysoki, ale IMO wygrywa Płomień którego ww kawałek i Knebel w pysk po prostu miażdżą. Do tego wszystkiego kompletnie nie pasuje za to Nowator ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No zobaczmy jak Wam wyjdzie ten projekt :] Jak będą dobre przejścia i dobry master to może być kozak kozak :> mam nadzieje, że nikt nie zdominuje kawałka :P

..::leŚniak::.. Się z ''deczka'' pozmieniali :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc tak jak myślałem na gadaniu się skończyło...;)
Więc jeżeli chociaż połowa się dogra, z tych co mówili że się dograją, to będzie chyba dobrze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już po nagrywce :D Całkiem dobrze wyszło IMO, szybka akcja z rana i jest. Jeszcze jak Hejt dobrze podłoży wokal pod bit i zrobi masterke to powinno być kozak :D Paczka już poszła do hejta :)
To ile jest już ludzi na tym projekcje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm jakoś tak mi się wydaję, że parę osób pisząc ''ze sie nie dograł itd itd'' myśli też o mnie...
To proszę mi pokazać post w którym napisałem, że się dogram itp... nie ma ? damn...
Ja nie nagrywam...ja produkuje...tyle na ten temat :] Mogę się mylić co do tego, ale jako odwiedzający często ten temat czuje jakoś, że chodzi też o mnie...

pozdrawiam ekipę :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żeby było wszystko jasne, ja także nie mówiłem że się dogram... Miałem taką chęc, ale tylko i wyłącznie na tym bicie, na który hejt nagrywa swoją zwrotkę. Tylko wtedy mam pewności że moja zwrotka na 100% będzie dobrze zmasteringowana...
Jednak dowiedziałem się że taka możliwość nie istnieje, więc dałem sobie spokój...;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować