Zaloguj się, aby obserwować  
Shade

Rap, Hip-Hop, Kultura i wszystko co związane...

17267 postów w tym temacie

Dnia 21.08.2008 o 11:14, MichalixPL napisał:

Akurat ta płyta tez mi nie podeszsla, taka jakas...
Co do Sido to polecam te utwory:
Augen auf
Schlechtes vorbild
Hatl`s maul
Ein teil von mir
mam ist stolz
Mein testament
Mein block
Carmen


nie tak dawno jarałem się Schlechtes Vorbild a Mein Block to już można by rzec: klasyka. Jeszcze kiedyś niezły numer wydał Bushido tylko nie pamietam tytułu... Augenbllic czy jakoś tak ;]

myspace Aggro Berlin (Sido, Fler): http://www.myspace.com/aggroberlinartists


-----
bit dla Weny zdecydowanie najlepszy!
myspace jego autora: qciek''a http://www.myspace.com/qciek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2008 o 23:55, Kostka XXL napisał:

Wpisałem sobie na YouTube "N.W.A" przesłuchałem kilka utworów i stwierdzam, że to jest
zaje*^$#% :) Gdzie kupiłeś tą płytę ?? Musze sobie taką sprawić, tylko kasy nie mam.
Trzeba będzie puszki zbierać żeby zarobić xD


Płytę kupiłem w kieleckim MM, ale widziałem ją później na merlin.pl za 30 zeta chyba. Więc tak dużo puszek nie będziesz musiał zbierać :D

PS. Słyszeliście ten remix piosenki Eazy'' ego? Mnie on rozp****.
http://www.youtube.com/watch?v=FhK7bP2icp8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odwiedziłem dziś Szczecin. I przywiozłem płytkę Wojtasa, płytkę 4P/Onil (obie były w wyprzedaży za 7 zł, a warto mieć ;] ) i mikrofon. Wypróbowałem go. Jakość dla mnie świetna jak za tą kasę (60 zł). Na dniach usłyszycie coś ode mnie - najprawdopodobniej pewien tekst o lodówce, który będzie dissem na wszystkich, nawet na mnie samego (taki chwyt marketingowy).

Info o Buhhu nowym - cały będzie o Bogusławie Lindzie i jego rolach ;] Będzie w tym roku. A niespodzianka od DJ-a Buhha 1 września na www.wielkiejol.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

a co to za sprzecior ?
jak sie bardziej zajarasz nagrywaniem i bedziesz juz ogarnial ocb w tym wszystkim to inwestuj w pojemnik jakis.
100 razy lepsza jakosc ;] ale takim sprzetem tez czasem wypada umiec sie obsłużyć ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2008 o 23:12, rymoholik napisał:

a co to za sprzecior ?

Philips sbc md 150.

Nagrałem to samo na tym majku i to samo na starym. Różnica kolosalna. I ten nie zniekształca mojego głosu. A to co się najbardziej zdziwiłem, to prawie zero szumów (trochę się uwidaczniają przy kompresorze/wzmocnieniu, ale tutaj pomoże odszumiacz).

Dnia 21.08.2008 o 23:12, rymoholik napisał:

jak sie bardziej zajarasz nagrywaniem i bedziesz juz ogarnial ocb w tym wszystkim to
inwestuj w pojemnik jakis.
100 razy lepsza jakosc ;]

Wiem, ale póki co muszę się zadowolić tym. Jak się ma dużo kasy to znika dużo szybciej niż jak jej nie masz. Taka mnie dzisiaj rozkmina naszła. A byle pojemnościówki, żeby tylko była pojemnościówka to nie chcę kupować.

>ale takim sprzetem tez czasem wypada umiec sie obsłużyć ;p
Wiem, wiem, bez wcześniejszego ogarnięcia się w tym temacie nic nie kupię ;]

Damian14BO
Zdecydowanie to drugie. Jutro podeślę tu jak brzmi jakaś próbka głosu na tym moim micu, a mam zintegrowaną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2008 o 23:22, Damian14BO napisał:

czy nieco lepszy np. jakis Shure na zintegrowanym Realteku?

Ja mam Shure c606 na zintegrowanej karci dźwiękowej. Powiem Ci że muszę naprawdę krzyczeć do tego mikrofonu aby wydobyć jakikolwiek dźwięk. Poprostu mam za słabą kartę dźwiękową do tego typu mikrofonu. Jeżeli chcesz sobie kupić Shure''a to wymień kartę na jakiś zwykłą creativa za 40 zł. Ja tak właśnie zrobie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie biorąc pod uwagę przykład Seqiu''a sprawa wygląda tak: kupując samą dobrą kartę nie zyskasz prawie nic z jakości, kupując samego majka trochę ryzykujesz - może być konieczność kupienia jeszcze karty dźwiękowej, ale zazwyczaj zyskasz dobrą jakość. A najlepiej karta + mikrofon i już. I nie oszczędzaj na karcie (tzn. najtańszy Sound Blaster to minimum). Ja kupiłem jakąś Mintę i na niej mam głos, ale nagrywać się w ogóle nie chce.

Jaram się Kopruchem ;D Te tracki co ma na majspejsie mnie powaliły. A jak usłyszałem wejście "perfekcyjne opanowanie patelni" to już w ogóle odpadłem ;]

Pytanie do tych co się na tym znają - czyli chyba tylko do Hejta ;D - czy taka minibudka na sam mikrofon coś daje? Taki sześcian bez jednej ścianki (tej, do której bym nawijał), o ściankach wielkości tego po jajkach (oczywiście tym bym od środka wyłożył ;]. Widziałem to na jakimś polewkowym klipie, ale na logikę to coś może dać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie opakowania po jajkach dobrze wchłaniają dźwięki, dzięki czemu nagrania są dobrej jakości. Nie zyskujesz jakiegoś pogłosu czy echa. Ja i brat sami chcemy zrobić taką kabinkę wyłożoną opakowaniami po jajkach...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

leśniak -
nawet najgorsza pojemnościówka jest lepsza od najlepszego dynamicznego ;)
pojemnik ma całkowicie inne przetworniki i inaczej zbiera dzwiek.

Damian - jak miałem shura pg48 to chasał mi bardzo ładnie na karcie zintegrowanej ;]

Seqiu - Kabina to lipa... sam sie przekonałem.. fakt dzwiek jest "czysty" ale traci na swoim brzmieniu.. jest za bardzo przygłuszony.. Lepiej postawić majka na środku umeblowanego pokoju. Wtedy echo i pogłos znika bo dzwięk nie obija się o ściany i nie traci na brzmieniu ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to ja mam trochę lipę bo tak całego umeblowanego bez pustej ściany to chyba nie mam pokoju w domu. No cóż, nagram coś tak jak jest, wrzucę tu (bo ja nie potrafię obiektywnie ocenić jakości) i zobaczymy czy tak może być.

Mam jedną szesnastkę pod bit z Seniority, gotową do nagrania, nagram to, tyle że utwór jest dedykowany pewnej osobie (nie dziewczynie, gościowi który na to zasłużył ;] ), do której miałem to wysłać mailem, tyle że czym więcej razy to rapuję na sucho to mniej mi się podoba i odechciewa mi się to wysyłać. Więc chyba tu wrzucę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

ja nigdzie nie slyszalem instrumentów gurala ;/
mialem kiedys tylko killazow - zjednoczone emiraty poznanskie
a tak to lipa ;(
chcialem tez jego acapelle i nie ma :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2008 o 23:09, ..::leŚniak::.. napisał:

Na dniach usłyszycie coś ode mnie - najprawdopodobniej pewien
tekst o lodówce, który będzie dissem na wszystkich, nawet na mnie samego (taki chwyt
marketingowy).


Chyba zabardzo się Kopruchem zajarałeś :D Może dla odmiany coś o tosterach napisz ... bo lodówki to przecież taki oklepany temat xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2008 o 18:33, Dante Dy`nei napisał:

Chyba zabardzo się Kopruchem zajarałeś :D

O dziwo powiem, że ten pomysł wpadł wcześniej. Aczkolwiek Kopruch miażdży ;]
>Może dla odmiany coś o tosterach napisz ... bo lodówki to przecież taki oklepany temat xD
A Kopruch pisał coś o lodówce? Jak tak to rzeczywiście lipa, chociaż tak naprawdę lodówkę w tym tekście można zastąpić czymkolwiek innym, zmieniając tło historii.

Ja dotychczas słyszałem tylko te jego 4 tracki z majspejsa, właśnie będę zasysał to jego demko co do niego link dałeś na rapgrze.

Co do instrumentali Gurala - też właśnie nigdzie nie widziałem, ale jest kilku gości, którzy kozacko (nie do poznania) odtwarzają bity, jakby kogoś konkretne interesowały to mogę napisać/dać namiary.

Hot nius:
Fokus skończył już wszystkie teksty na Alfę i Omegę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Żeby odwzorować bit musisz miec sample i perkusje ;]
a z tym już ciężej. bo niektórzy wrzucają do netu sample i perkusje żeby ludzi w wolnych chwilach mogli remixować te bity albo składać na nowo ;p

a co do alfy i omegi to nie mogę się doczekać.... ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2008 o 19:30, ..::leŚniak::.. napisał:

A Kopruch pisał coś o lodówce?


Pomylił mi się urządzenia trochę ...
Chodziło mi o kawałek "Teoria Pralki" własnie z tej epki którą tam wrzucałem :D. Ale te kawałki z Myspace jego są bardziej masakratyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować