Zaloguj się, aby obserwować  
GeeRLZ-back

PROBLEM WIARA

51 postów w tym temacie

Ja bym nie zmieniał wiary, z powodu jednego księdza z wielu porządnych w Polsce. A poza tym nie wiadomo co on tam robił, a pić księdzom wolno. Ta kobieta mogła być narzeczoną kolegi księdza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2009 o 19:09, xefs napisał:

ja pierdole :-/

Zmiażdżyłeś, propsy! xD Hail xefs.

@GeeRLZ-back: No kurde, gościu, przejmujesz się tym, jakby to z twoją matką szedł i się bawił O_o Ja tam jestem ateistą i jest mi z tym dobrze. Dla mnie wiara jest dowodem słabości człowieka i dowodem braku wiary w własne umiejętności.


Wy się tak nie rzucajcie do xefsa, bo po prostu to był najlepszy komentarz do tego, co napisał autor tematu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że to kolejna marna prowokacja, drugi Hisin się nam rodzi, podobnie jest z SinClersBack.
Jeśli to nie jest prowokacja, to uważam, że powinieneś porozmawiać z tym księdzem a nie od razu zmieniać religie. W sumie to ja nie słucham księży, to tylko ludzie, Bóg jest Bogiem, to on nam powinien wyznaczać to co mamy robić w życiu a nie inny człowiek, w tym przypadku ksiądz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2009 o 19:09, SinClersBack napisał:

ksioc to wysłanik boga a bóg jest martwy choc ma boską pyte
sni mi sie ona po nocach

Stary moim zdaniem lekko przeginasz... opanuj się... wiem że wolność słowa ale odrobinę kultury...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2009 o 19:50, GeeRLZ-back napisał:

> > jak myślicie jak zareagują moi rodzice jak dowiedzą się że jestem ateistą?

> Jeżeli oni są chrześcijanami to szczęki im opadną.
są, są też bardzo uczuleni na punkcie zmiany wiary.. nie mam pojęcia jak zareagują :/


A co ich to obchodzi? Wiara to kwestia osobista. Ale mozesz zadac im kilka pytan, np:

-wierzycie, ze Bog slucha naszych modlitw?
-tak, synu, Bog slucha wszystkich
- a wierzycie w Swietego Mikolaja
-nie, synu, SW Mikolaj nie istnieje
-no tak przeciez to niemozliwe, zeby jeden gosc w jedna noc oblecial caly swiat i dal wszystkim dzieciom prezenty
-dokladnie, synu
-ale to, ze jeden gosc slyszy jednoczesnie miliony modlitw i dla kazdego ma czas to jest mozliwe?

Lub

Czy niebo istnieje?
-oczywiscie, synu
-i czy jak umrzesz to pojdziesz do nieba?
-tak, bede z Bogiem w niebie
-wiec niebo to lepsze miejsce?
-tak, synu
-wiec dlaczego sie nie zabijesz?

i tak dalej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2009 o 22:39, Astmatyk napisał:

> > > jak myślicie jak zareagują moi rodzice jak dowiedzą się że jestem ateistą?

>
> > Jeżeli oni są chrześcijanami to szczęki im opadną.
> są, są też bardzo uczuleni na punkcie zmiany wiary.. nie mam pojęcia jak zareagują
:/

A co ich to obchodzi? Wiara to kwestia osobista. Ale mozesz zadac im kilka pytan, np:

-wierzycie, ze Bog slucha naszych modlitw?
-tak, synu, Bog slucha wszystkich
- a wierzycie w Swietego Mikolaja
-nie, synu, SW Mikolaj nie istnieje
-no tak przeciez to niemozliwe, zeby jeden gosc w jedna noc oblecial caly swiat i dal
wszystkim dzieciom prezenty
-dokladnie, synu
-ale to, ze jeden gosc slyszy jednoczesnie miliony modlitw i dla kazdego ma czas to jest
mozliwe?

Lub

Czy niebo istnieje?
-oczywiscie, synu
-i czy jak umrzesz to pojdziesz do nieba?
-tak, bede z Bogiem w niebie
-wiec niebo to lepsze miejsce?
-tak, synu
-wiec dlaczego sie nie zabijesz?

i tak dalej ;)


Dialog nr. 1

-dokladnie, synu
-ale to, ze jeden gosc slyszy jednoczesnie miliony modlitw i dla kazdego ma czas to jest mozliwe?
-gdyż Biblia mówi o Bogu, nie o "świętym Mikołaju"

Dialog nr. 2
- wierzący postępuje zgodnie z Biblią która wyraźnie pisze, że nie wolno zabijać, zwłaszcza siebie...


Chcesz udowodnić ze Boga nie ma, a prawda jest taka że to jest nie możliwe, tak samo nikt nie udowodnił że on jest, i tak będzie zawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować