Zaloguj się, aby obserwować  
danielbr

Miasta Widma/Opuszczone Miejsca

44 postów w tym temacie

Obok mojego bloku jest kilka opuszczonych domków, a trochę dalej opuszczony mały blok ale to nie jest opuszczone miasto (no Szczecin jest pełen życia nie?? ;P) ale gdyby wybrac sie do takiego opuszczonego bloku po północy z samą latareczka to i tak byłby mały hardcore ;D chociaż ja bym sie nie odważył...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak byłam w tamtym roku w Dublinie, to tam są całe ulice opuszczonych domów i fabryk, tak z okolic 1900-1940. Wszystko wskazuje na to, że się tam wybiorę w tym roku, więc jeśli jeszcze nie powyburzają, to spróbuję zrobić zdjęcia.

Swoją drogą: ja chyba wiem co jest w takich miejscach, przynajmniej dla mnie - niesamowity kawał pożywki dla wyobraźni. Automatycznie niemal zaczynam to sobie w głowie zaludniać, jak mogła kiedyś wyglądać fabryka, jak opuszczony od pół wieku pub za czasów świetności itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2009 o 23:42, Ksar666 napisał:

Z jakie powodu Hashima Island zostalo opuszczone?


Napisane tam jest.

A former coal mining facility owned by Mitsubishi Motors, it was once the most densely populated place on earth, packing over 13,000 people into each square kilometre of its residential high-risers. It operated from 1887 until 1974, after which the coal industry fell into decline and the mines were shut for good. With their jobs gone and no other reason to stay in this mini urban nightmare, almost overnight the entire population fled back to the mainland, leaving most of their stuff behind to rot.

Dawny ośrodek przy kopalni węgla, należący do Mitsubishi, był kiedyś najgęściej zaludnionym miejscem na świecie, w mieszkalnych wysokościowcach mieszczącym 13 tys. osób na metr kwardratowy. Funkcjonował od 1887 do 1974, kiedy to przemysł wydobywczy wpadł w dołek i kopalnie zostały trwale zamknięte. Bez pracy i powodu żeby zostać w tym miniaturowym koszmarze miejskim, w ciągu niemal jednej doby cała populacja uciekła z powrotem na ląd, zostawiając większość rzeczy.

Sorry za błędy, tłumaczone na szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lokacje jak w Falloutcie. Przerażające, ale chciałbym się po takim przejść. Co przy takich miejscach w głowie powstaje to się nie da opisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze jakbys tam byl, to taki przerazony bys nie byl, grupa dodaje otuchy, poza tym nie ma tej okropnej muzyki. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nooo wreszcie taki temat zagościł na gram.pl :D
od siebie dodam że na Opolszczyźnie, w okolicach Olesna, w środku lasu znajduje się opuszczona wioska :)
Natomiast w samym Olesnie do niedawna najdował się opuszczony Budynek szpitala.. co ciekawe z DOSŁOWNIE pełnym wyposażeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2009 o 00:31, Cyngiel--Master napisał:

Nooo wreszcie taki temat zagościł na gram.pl :D
od siebie dodam że na Opolszczyźnie, w okolicach Olesna, w środku lasu znajduje się opuszczona
wioska :)
Natomiast w samym Olesnie do niedawna najdował się opuszczony Budynek szpitala.. co ciekawe
z DOSŁOWNIE pełnym wyposażeniem.



Ja mieszkam 20 km od olesna i nie słyszałem o tej wiosce...możesz podać szczegóły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sorki za drugi post ale prosze bardzo...
Opuszczony szpital psychiatryczny w Oleśnie...
www.robertkudera.pl/z_olesno_szpital.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2009 o 02:52, Longer napisał:

Opuszczony szpital psychiatryczny w Oleśnie...

Gwoli ścisłości, to nie był szpital psychiatryczny, tylko zwykły szpital z takowym oddziałem.

Co do opuszczonej wioski to niestety, nic mi na ten temat nie wiadomo poza tym co napisałem.
Podobno jest w środku lasu niedaleko Olesna, i podobno jest juz zniszczona... większość tego co pozostało po domach to fundamenty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie co ostatnio znalazłem:
Kilka opuszczonych Aquapark''ów.Widać że ulubione miejsce tamtejszych graficiarzy.
Aquapark w okolicach Barcelony
http://absencito.blogspot.com/2007/02/aquatic-inmersin-en-un-paraiso-del.html
A tutaj opuszczony Aquapark w Rosji którego budowa została wstrzymana po wypadku w którym zginęło 28 pracowników.
http://zoopunks.livejournal.com/54843.html#cutid1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam na wsi, w pobliżu mojego domu jest kilka opuszczonych miejsc. Jest zniszczona fabryczka drewnianych mebli i zrujnowane domki na polach. Niestety, te ''placówki'' są notorycznie odwiedzane przez miejscowe pijaczyny i młodzież :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobry temat. W paru miejscach w rejonie własnego miasta już byłem, w paru być zamierzam. Te miejsca pociągają mnie i paru znajomych głównie właśnie klimatem - opuszczenia, braku ludzi. Zamieszczam przykładowe zdjęcia z dwóch miejscówek.

20090518162229

20090518162245

20090518162506

20090518162512

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedno z miejsc które były kiedyś dla mnie straszne( miałem 6- 10 lat), to stara piwnica, jakieś 300m od mojego domu. Przykryta ziemią, rozwalone drzwi(może raczej wejście), często ją podpalano. Ale niedawno tam byłem, i uzgodniłem z bratem, że to dobre miejsce na bimber:)

Czasem spoiler musi się do czegoś przydać...

Spoiler

Żart z tym bimbrem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.05.2009 o 19:53, danielbr napisał:

Mam rozumieć,że ten podziemny pożar nadal trwa?

Pewnie trwa, na końcu tekstu jest info, że węgla wystarczy na250 lat ciągłego ognia, że się tak wyrażę :) W każdym razie efekt jest powalający, coś jak ostatni Alone in the Dark na żywo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2009 o 19:57, SlimPole napisał:


> Mam rozumieć,że ten podziemny pożar nadal trwa?
Pewnie trwa, na końcu tekstu jest info, że węgla wystarczy na250 lat ciągłego ognia,
że się tak wyrażę :) W każdym razie efekt jest powalający, coś jak ostatni Alone in the
Dark na żywo.


taa tylko nie ma takich monstrów jednak wystarczy pomyśleć jak ci co tam jeszcze mieszkają się czują. W każdej chwili ich domy mogą się zawalić a nawet oni sami mogą wpaść do takiego wyłomu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2009 o 21:21, KamyK_84 napisał:

taa tylko nie ma takich monstrów jednak wystarczy pomyśleć jak ci co tam jeszcze mieszkają
się czują. W każdej chwili ich domy mogą się zawalić a nawet oni sami mogą wpaść do takiego
wyłomu.

Ich świadomy wybór, widocznie wolą ryzykować życie niż zostawić cały swój dorobek. Inna sprawa, że w tekście wspomniano, że mieszka tam bodaj 8 osób, a materiał jest dość stary, możliwe że do dzisiaj już wszyscy się wynieśli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować