Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sonda #54: Czy kupujesz wydania kolekcjonerskie gier?

32 postów w tym temacie

żal tracić czas na takie bzdury jak te ankiety. kupno wydań kolekcjonerskich to strata kasy bo wolę kupić dwie lub trzy różne gry niż jedną z dodatkiem śmiecii. Kupiłem wydania kolekcjonerskie wielu gier i śmiało mogę stwierdzić, że to był wielki błąd. Z perspektywy czasu jaki minął od zakupu ostatniej EK widzę, że żadne gadżety z tych zestawów nie wytrzymały próby czasu i wylądowały w koszu...naprawdę te zestawy kolekcjonerskie to moim zdaniem wyciąganie kasy od fanów gier. Pozdro dla gramowiczów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

EK Wiedźmina :))), Fallout 3 :)) i Dark Messiah :) A teraz czekam na Diablo III (!!!!!!) i Starcrafta 2 (!). Być może jeszcze Street Fighter IV jeśli coś fajnego do sterowania dorzucą ;) No, może jeszcze Dragon Age - jeśli minie mi złość za przełożenie premiery :[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nie kupuję edycji kolekcjonerskich gier. Raz, że za drogie (zazwyczaj), a dwa, że przeważnie interesuje mnie tylko gra, ale nie zaprzeczę, że czasami mnie korci :>. Na szczęście wszystkie EK tydzień po premierze są już zazwyczaj wykupione więc nie muszę się już martwić :>.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie. Po prostu nie przywiązuję takiej wagi do różnych gadżetów, więc szybko bym się nimi znudził. Przez to nie opłaca mi się dopłacać kilkudziesięciu złotych do gry. Choć jak widziałem ostatnio czasami trafiają się kolekcjonerki w bardzo korzystnej cenie. Takowe jeżeli już kupowałbym głównie dla artbooków, czegoś, co pozwoli mi zgłębić fabułę gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli cena kolekcjonerki jest o powiedzmy maximum 30% wyższa niż wersji podstawowej (jak w przypadku Fallouta 3) i jest w niej coś ciekawego (np. artbook) to chętnie kupuję. Jeśli natomiast wersja ek jest ze 2,3 razy droższa od podstawowej to moim zdaniem nie ma to najmniejszego sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja EK nie kupuję. Czemu? Po pierwsze wysoka cena (w platynowej kolekcji dostaje instrukcje, poradnik, i chyba coś jeszcze za 50zł co mi w zupełności wystarcza) po drugie dostępność (na serio chyba jeszcze nigdy nie spotkałem się z EK gry, którą szukam)

PS. Jeśli macie czas to zerknijcie tu: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=46810&u=1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

marek5mln - przeczytałem wszystkie wypowiedzi, również Twoją...unosisz się? niesłusznie... Jako, że nie mam pojęcia o co Ci chodzi i na dodatek nie bardzo chce mi się wdawać w dyskusję na ten temat to tylko dodam, że nie mam problemu z dbaniem o własne rzeczy :) . A Ty ponownie przeczytaj własną wypowiedź i odpowiedz sobie na pytanie:dlaczego musisz czepiać się innych? To naturalne, że wydania kolekcjonerskie są dla jednej osoby fajne a dla drugiej osoby takie gadżety są zbędne. Każdy ma prawo do głoszenia swoich poglądów. Chyba, że uważasz inaczej? pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie nie uważam, a tak po za tym to ty się unosisz, wkurza mnie pisanie czegoś w stylu, nie kupuje bo za drogie czy jest to mi zbędne, a co wolisz używaną grę? czy prosto świeżą ze sklepu i towarzyszące temu emocje przy otwieraniu własnego pudełka?

Jest też coś takiego jak hobby, dlaczego ludzie zbierają znaczki?

Dla ych samych powodów ludzie kupują wydania kolekcjonerskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, interesuje mnie sama gra, a nie gadżety. Kropka.

Ostatnio zamówiłem nvn ''Kolekcje Wszechczasow'' i dostałem jakies ogromne pudło, teraz nie mam gdzie tego dziadostwa trzymać... a w srodku polowa zawartości to gabka, jedna piata to makulatura (instrukcje rozumiem, ale jakieś albumy, poradniki... na co to komu?) + koszulka którą bym chętnie obdarował młodszego brata, gdybym takiego posiadal...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja w mass effect dostałem wszystk czego trzeba, fajną smycz, pamięć flash 2GB, artbook, pocztówki, różne naklejki, mape kosmosu w mass effect, zajebistą podkładkę pod mysz i chyba tyle, no oczywiscie gra instrukcja poradnik itd.

aha i koszulke na akurat pasującą, wiec byłem maksymalnie zadowolony, no oczywiscie 3/4 pudelka to gąbka, ale za to teraz pięknie się prezentuje to pudlo na mojej szafce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować