Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Ubisoft na GOG.com

71 postów w tym temacie

Dnia 26.03.2009 o 22:42, Vaako1902 napisał:

> Zaraz, zaraz, pozwala? Że to niby działa na zasadzie opcjonalności? O czymś nie
wiem?
Nie wiesz. Bo możesz grę kupić bezpośrednio przez steama.


Phi, to ja dziękuję za taką opcjonalność.

Dnia 26.03.2009 o 22:42, Vaako1902 napisał:

> na GOG-u nawet na serwisach aukcyjnych próżno szukać.
Większość można, co nie zmienia faktu, że nawet ta mniejszość jest liczniejsza od starych
gier na gogu. Po prostu na steamie jest znacznie więcej gier, z tego to wynika.


Bo steam działa dłużej i ma szerszy profil działalności. Ale to na GOG-u kupisz prawdziwe perełki, które zmieniały branżę gier video, takie jak Fallout (1,2), czy Duke Nukem 3D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2009 o 22:59, maciekwitek napisał:

Phi, to ja dziękuję za taką opcjonalność.

Nie wiem czy sobie zdajesz sprawę, ale my teraz rozmawiamy o sklepach online. Ogarniesz o czym jest rozmowa czy nie, więc co to za argument, że niektóre gry pudełkowe musisz rejestrować na steamie. xD

Dnia 26.03.2009 o 22:59, maciekwitek napisał:

Bo steam działa dłużej i ma szerszy profil działalności.

No i co z tego? To sprawia, że gog jest lepszy czy jak?

Dnia 26.03.2009 o 22:59, maciekwitek napisał:

Ale to na GOG-u kupisz prawdziwe
perełki, które zmieniały branżę gier video, takie jak Fallout (1,2), czy Duke Nukem 3D.

Aaa, bo Wolfenstein, Half-Life, Unreal, X-COM, Commander Keen, Hexen, Oddworld, Doom, Deus Ex, Commandos czy Quake nie zmieniły. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2009 o 23:08, Vaako1902 napisał:

> Phi, to ja dziękuję za taką opcjonalność.
Nie wiem czy sobie zdajesz sprawę, ale my teraz rozmawiamy o sklepach online. Ogarniesz
o czym jest rozmowa czy nie, więc co to za argument, że niektóre gry pudełkowe musisz
rejestrować na steamie. xD


Ty już mi tu nie narzucaj, o czym mam pisać, a o czym nie :).

Dnia 26.03.2009 o 23:08, Vaako1902 napisał:

> Bo steam działa dłużej i ma szerszy profil działalności.
No i co z tego? To sprawia, że gog jest lepszy czy jak?


To nic nie sprawia. To tylko stwierdzenie faktów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2009 o 22:42, Vaako1902 napisał:

Nie do końca. Na steamie masz bardzo dużo starych gierek, jak choćby quake, doom, wolfenstein
3d czy wcześniej wspomniany oddworld.

Z których zakup Oddworlda był możliwy za rozsądną cenę... gdyby ceny były w $ (w sensie, że cena 9,99$=9,99Euro) to niektóre gry były by w okolicach granicy opłacalności (dla mnie), jednak ceny niektórych starszych gier to chyba ponury żart, zwłaszcza jak zobaczyłem cenę GTA1 i GTA2= 29,99Euro...
Nie wiem ile tam jest starych gier, bo ich ofertę przeglądam do kwoty ok9Euro, lub wyszukuję konkretne tytuły i w ten sposób nie znajduję tam nic dla mnie.

Dnia 26.03.2009 o 22:42, Vaako1902 napisał:

Zazwyczaj tak, ale czasem się zdaży okazja. Na steamie, bo na gogu chyba nie. :P

Okazje zdarzają się tu i tu, tylko na GoG częściej zaglądam

Dnia 26.03.2009 o 22:42, Vaako1902 napisał:

A na steamie nie można? 8|

Powinienem dodać, że w cenie która jest dla mnie do zaakceptowania i interesujące mnie tytuły. Po prostu w ofercie starych gier steam''a albo nie ma tego co mnie interesuje, albo to co mogło by mnie zainteresować ma "cenę zaporową". A na ile gry są zoptymalizowane na Steam nie mam pojęcia, gdyż nigdy takowej u nich nie kupiłem i podejrzewam, że dopóty nie zmienią się kursy walut, lub ceny takich gier nie będą niższe to się to nie zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2009 o 23:17, maciekwitek napisał:

Ty już mi tu nie narzucaj, o czym mam pisać, a o czym nie :).

Ok, skoro tak, to gadaj sobie o du.. skoro my tu nawijamy o zupie. :)

Dnia 26.03.2009 o 23:17, maciekwitek napisał:

To nic nie sprawia. To tylko stwierdzenie faktów.

Aha, a dlaczego nie odpowiedziałeś na moją liste gier które zmieniły gatunek, a które są dostępne na steamie? Dokładnie, siła argumentów. ;]


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2009 o 23:17, kordzio1 napisał:

Z których zakup Oddworlda był możliwy za rozsądną cenę...

Nie za rozsądną, tylko za rewelacyjną. ;]
gdyby ceny były w $ (w sensie,

Dnia 26.03.2009 o 23:17, kordzio1 napisał:

że cena 9,99$=9,99Euro) to niektóre gry były by w okolicach granicy opłacalności (dla
mnie), jednak ceny niektórych starszych gier to chyba ponury żart, zwłaszcza jak zobaczyłem
cenę GTA1 i GTA2= 29,99Euro...
Nie wiem ile tam jest starych gier, bo ich ofertę przeglądam do kwoty ok9Euro, lub wyszukuję
konkretne tytuły i w ten sposób nie znajduję tam nic dla mnie.
> Zazwyczaj tak, ale czasem się zdaży okazja. Na steamie, bo na gogu chyba nie. :P

A na gogu znajdujesz?

Dnia 26.03.2009 o 23:17, kordzio1 napisał:

Okazje zdarzają się tu i tu, tylko na GoG częściej zaglądam

Czekam na konkrety. ;)

Dnia 26.03.2009 o 23:17, kordzio1 napisał:

Powinienem dodać, że w cenie która jest dla mnie do zaakceptowania i interesujące mnie
tytuły. Po prostu w ofercie starych gier steam''a albo nie ma tego co mnie interesuje,
albo to co mogło by mnie zainteresować ma "cenę zaporową". A na ile gry są zoptymalizowane
na Steam nie mam pojęcia, gdyż nigdy takowej u nich nie kupiłem i podejrzewam, że dopóty
nie zmienią się kursy walut, lub ceny takich gier nie będą niższe to się to nie zmieni.

Ja w kilka starszych gier u siebie grałem i było bez problemu. Ceny są wysokie, dlatego ja kupuję tylko w promocjach. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2009 o 23:22, Vaako1902 napisał:

> Ty już mi tu nie narzucaj, o czym mam pisać, a o czym nie :).
Ok, skoro tak, to gadaj sobie o du.. skoro my tu nawijamy o zupie. :)


Dla mnie steam, to steam. Nie oddzielam systemu zabezpieczeń, który jest na maksa upierdliwy od sklepu z cyfrową dystrybucją gier.

Dnia 26.03.2009 o 23:22, Vaako1902 napisał:

> To nic nie sprawia. To tylko stwierdzenie faktów.
Aha, a dlaczego nie odpowiedziałeś na moją liste gier które zmieniły gatunek, a które
są dostępne na steamie? Dokładnie, siła argumentów. ;]


To był tylko przykład i uważam, że taka polemika na zasadzie "a mój tato ma..." nie ma sensu, ponieważ tytułami, które zmieniły oblicze gier video dostępnych na jednym czy drugim serwisie moglibyśmy się przerzucać do rana.
Tylko tak na marginesie Oddworld (x2) i Unreal (x4) są również dostępne na gog.com.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2009 o 23:32, maciekwitek napisał:

Dla mnie steam, to steam. Nie oddzielam systemu zabezpieczeń, który jest na maksa upierdliwy
od sklepu z cyfrową dystrybucją gier.

Jasne, argument na to, że steam jest gorszym sklepem ONLINE jest fakt, że neiktóre gry trzeba rejestrować po zakupie w sklepie. xd

Dnia 26.03.2009 o 23:32, maciekwitek napisał:

To był tylko przykład i uważam, że taka polemika na zasadzie "a mój tato ma..." nie ma
sensu, ponieważ tytułami, które zmieniły oblicze gier video dostępnych na jednym czy
drugim serwisie moglibyśmy się przerzucać do rana.
Tylko tak na marginesie Oddworld (x2) i Unreal (x4) są również dostępne na gog.com.

To ty zacząłeś rzucać tytułami i stwierdziłeś, że na steamie nie ma gier które zmieniły oblicze gatunku. Ja tutaj udowodniłem, że się mylisz. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2009 o 23:37, Vaako1902 napisał:

> Dla mnie steam, to steam. Nie oddzielam systemu zabezpieczeń, który jest na maksa
upierdliwy
> od sklepu z cyfrową dystrybucją gier.
Jasne, argument na to, że steam jest gorszym sklepem ONLINE jest fakt, że neiktóre gry
trzeba rejestrować po zakupie w sklepie. xd
> To był tylko przykład i uważam, że taka polemika na zasadzie "a mój tato ma..."
nie ma
> sensu, ponieważ tytułami, które zmieniły oblicze gier video dostępnych na jednym
czy
> drugim serwisie moglibyśmy się przerzucać do rana.
> Tylko tak na marginesie Oddworld (x2) i Unreal (x4) są również dostępne na gog.com.

To ty zacząłeś rzucać tytułami i stwierdziłeś, że na steamie nie ma gier które zmieniły
oblicze gatunku. Ja tutaj udowodniłem, że się mylisz. ;)

Zaraz, zaraz, niczego takiego nie napisałem. Stwierdziłem jedynie, że jest co najmniej kilka świetnych gier dostępnych na gog.com, które wywarły ogromny wpływ na całą branżę, a nie ma ich na steamie. A całą resztę, to już sam sobie dopowiedziałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2009 o 23:44, maciekwitek napisał:

Zaraz, zaraz, niczego takiego nie napisałem. Stwierdziłem jedynie, że jest co najmniej
kilka świetnych gier dostępnych na gog.com, które wywarły ogromny wpływ na całą branżę,
a nie ma ich na steamie. A całą resztę, to już sam sobie dopowiedziałeś.

Jasne, a to co to jest?
"> Ale to na GOG-u kupisz prawdziwe

Dnia 26.03.2009 o 23:44, maciekwitek napisał:

perełki, które zmieniały branżę gier video, takie jak Fallout (1,2), czy Duke Nukem 3D."

ALE. Napisałeś "ale", a to oznacze, że to na gog.com są gry które zmieniły branże gier video, a nie na steamie. Sam nie wiesz co piszesz. xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wojna fanbojów sklepów online z grami, tego jeszcze nie grali...

GOG jest dla mnie o tyle fajną inicjatywą, że oferuje stare gry przystosowane do działania pod nowymi OSami. A do tego są to gry w oryginalnej wersji językowej. Z przyjemnością zakupiłem sobie anglojęzycznego Freespace 2, bo z polskiej wersji na bezczela wycięto klimatyczne, mówione briefingi przed misjami.
I - o ile coś mnie zainteresuje w przyszłości - znowu sobie zakupię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2009 o 23:23, Vaako1902 napisał:

A na gogu znajdujesz?

Zależy co uważasz za okazję? Dla mnie to albo gra w dobrej cenie, albo tytuł w cenie którą jestem zapłacić a której nie mogę dostać gdzie indziej, dla mnie jest to np. Conquest of the new World, Freespace''y, In Cold Blood, Messiah, Panzer Elite Special Edition, Stonekeep, Waxworks... to są tytuły, których nie mam i myślę o zakupie (przy czym z zakupem się nie spieszę, bo co jakiś czas sprawdzam na Allegro... bo że tak powiem nie spieszy mi się i zdecydowanie wolę mieć materialną grę), jest kilka gier które może i bym chciał kupić, ale czekam na przeprowadzkę Gametap do Europy... a część gier na wymienionym serwisie i teraz można zagrać za darmo.

Dnia 26.03.2009 o 23:23, Vaako1902 napisał:

> Okazje zdarzają się tu i tu, tylko na GoG częściej zaglądam
Czekam na konkrety. ;)

Na początku była promocja (a przynajmniej taka być miała, nie wiem bo zapomniałem o tym), że za zakup jednej gry można było sobie jakąś inną wybrać(nie pamiętam, czy można było tak jedną grę "dobrać", czy kilka), co jakiś czas są weekendowe obniżki lub paczki gier ostatnie co mnie interesowało to zestaw Jagged Alliance1+2 z wszystkimi dodatkami za 25$, no i konkursy gdzie można wygrać gry.

Dnia 26.03.2009 o 23:23, Vaako1902 napisał:

Ja w kilka starszych gier u siebie grałem i było bez problemu. Ceny są wysokie, dlatego
ja kupuję tylko w promocjach. ;)

Nie przepadam za dystrybucją elektroniczna, więc na 1 i 2 serwis zaglądam nieczęsto na GoG raz na 2, 3 tygodnie, na Steam raz na kilka miesięcy, najczęściej zaglądam na GameTap, ale tam z powodu miejsca zamieszkania na razie zakupów robić nie mogę, a szkoda. Często na Steam''a nie zaglądam, a jak zaglądam to na nic ciekawego nie trafiam (wyjątek stanowi Oddworld), czasami kończę przeglądanie oferty na znalezieniu takich "perełek" jak GTA1 za 29,99 i stwierdzam, że nie ma co dalej czasu marnować.

PS. W sumie jak na razie jedyna gra jaką "mam" na GoGu to darmowy Beneath a Steel Sky

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2009 o 23:46, Vaako1902 napisał:

> Zaraz, zaraz, niczego takiego nie napisałem. Stwierdziłem jedynie, że jest co najmniej

> kilka świetnych gier dostępnych na gog.com, które wywarły ogromny wpływ na całą
branżę,
> a nie ma ich na steamie. A całą resztę, to już sam sobie dopowiedziałeś.
Jasne, a to co to jest?
"> Ale to na GOG-u kupisz prawdziwe
> perełki, które zmieniały branżę gier video, takie jak Fallout (1,2), czy Duke Nukem
3D."
ALE. Napisałeś "ale", a to oznacze, że to na gog.com są gry które zmieniły branże gier
video, a nie na steamie. Sam nie wiesz co piszesz. xd

Nadinterpretujesz;). Napisałem dokładnie, to co chciałem napisać, że Fallout (x3) i DN (x2) są na gog.com, a na steamie ich nie ma i te "ale" odnosiło się tylko do tych tytułów, chociaż mogłem wspomnieć jeszcze np. o gothic-u (x2), czy freespace (x2), ale teraz nie ma to znaczenia.

Jeśli jednak mimo wszystko moja wypowiedź nie była dla Ciebie dość precyzyjna, to przepraszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2009 o 23:55, maciekwitek napisał:

Nadinterpretujesz;).

Nie. :)

Dnia 26.03.2009 o 23:55, maciekwitek napisał:

Jeśli jednak mimo wszystko moja wypowiedź nie była dla Ciebie dość precyzyjna, to przepraszam.

Nic nie szkodzi. Tu nie chodzi o precyzje. Po prostu powiedziałeś bzdurkę i się boisz przyznać. Rozumiem, spoko. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>stwierdzam, że nie ma co dalej czasu marnować.
Było sporo ciekawych ofert, jak choćby wszystkie gry od ID, chyba za 40 czy 60 dolarów (wtedy jeszcze nie zmienili waluty :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2009 o 00:11, Vaako1902 napisał:

> Nadinterpretujesz;).
Nie. :)
> Jeśli jednak mimo wszystko moja wypowiedź nie była dla Ciebie dość precyzyjna, to
przepraszam.
Nic nie szkodzi. Tu nie chodzi o precyzje. Po prostu powiedziałeś bzdurkę i się boisz
przyznać. Rozumiem, spoko. :P


Niczego się nie boję i proszę łaskawie niczego mi tutaj nie imputować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2009 o 00:22, maciekwitek napisał:

Niczego się nie boję i proszę łaskawie niczego mi tutaj nie imputować.

Ależ ja nie imputuję ci niczego. To so fakty. Powiedziałeś to co powiedziałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2009 o 00:32, Vaako1902 napisał:

> Niczego się nie boję i proszę łaskawie niczego mi tutaj nie imputować.
Ależ ja nie imputuję ci niczego. To so fakty. Powiedziałeś to co powiedziałeś.


O tym, że się boję przyznać, też napisałem? :>

Idę spać, bo jak widzę dyskusji o steamie już nie ma, więc nie ma sensu, abym się dłużej tutaj udzielał. Przynajmniej teraz, po nocy.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2009 o 23:55, kordzio1 napisał:

Na początku była promocja (a przynajmniej taka być miała, nie wiem bo zapomniałem o tym),
że za zakup jednej gry można było sobie jakąś inną wybrać(nie pamiętam, czy można było
tak jedną grę "dobrać", czy kilka)


Była. Jak kupiłeś to dostawałeś kupon w postaci kodu, przy czym kupon działał tylko na gry Interplay''a. Można było sobie jedną grę za darmo wziąć za ten kupon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować