Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Plotka: Znamy specyfikację pierwszego 40-nm Radeona?

15 postów w tym temacie

A ja widzę sens:

GDDR5 + 256Bit = GDDR3 + 512Bit
a więc
GDDR5 + 128Bit = GDDR3 + 256Bit - karta więc będzie miała wydajność pamięci mniej więcej jak HD4850 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co was tak te 128bit boli? Dzięki temu elementowi wraz z pamięciami gddr5 ati mogło pojechac po cenie a wydajność na tym nie ucierpiała. Tak źle i tak nie dobrze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh jak dzieci. Co nas to boli,że jest 128 ? Bo standardem już się przyjęło,że jest 256 :| Nawet Radki z serii 3 tak miały. To po cholerę się cofać ? I GDDR5 nie jest dla mnie żadnym wytłumaczeniem. Po cholerę ucinać wydajność,skoro można ją zwiększyć ? nVidia potrafiła wypuszczać szyny 384 bity czy 512 a nie pamiętam czy nie puścili czegoś z jeszcze większą szyną. A ATI ? Owszem puszcza 512. Po to by wrócić do 128 :/ To może od razu do 64 zejdziemy za 69 dolarów ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2009 o 19:44, dawidos170 napisał:

Ehh jak dzieci. Co nas to boli,że jest 128 ? Bo standardem już się przyjęło,że jest 256
:| Nawet Radki z serii 3 tak miały. To po cholerę się cofać ? I GDDR5 nie jest dla mnie
żadnym wytłumaczeniem. Po cholerę ucinać wydajność,skoro można ją zwiększyć ? nVidia
potrafiła wypuszczać szyny 384 bity czy 512 a nie pamiętam czy nie puścili czegoś z jeszcze
większą szyną. A ATI ? Owszem puszcza 512. Po to by wrócić do 128 :/ To może od razu
do 64 zejdziemy za 69 dolarów ?


Powiem krótko. ALE PIEPRZYSZ BEZ SENSU. No to jak byś miał 256-bit (a dla ciebie to pewnie najlepiej odrazu 512) to by było super? Tylko że wtedy byś narzekał dlaczego to takie drogie. Co do "ucinania wydajności" to ja cie już kompletnie nie rozumie. Karta ma zastąpić 4830 i być tańsza dlatego dali miksa 128-bit+GDDR5, taka sama wydajność po niższej cenie. 64-bit z GDDR5 to też nie był by głupi pomysł, 32GB/s w low-endzie nice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2009 o 20:24, dawidos170 napisał:

Hmm darujesz sobie ? Pojęcia nie masz na co mnie stać a na co nie.

chłopie, kogo to obchodzi na co cię stać. Tu jest ważny fakt, że karta jest zaprojektowana aby się znaleźć w pewnym przedziale cenowym. Owszem na 256 bitach będzie szybciej ale i drożej i już się karta nie zmieści. Z resztą po co tłumaczyć i tak nie dotrze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko pytanie po co karcie za 99 baksów przepustowość pamięci na poziomie bez mała HD4870? ... HD4770 zaprojektowano tak, aby była tania, wbiła się wydajnościowo pomiędzy HD4830 a HD4850, pobierała ok. 80w. To właśnie osiągnięto produkując chip w 40nm + 128bit + GDDR5. Btw, chcesz wydajności? Jutro jest premiera HD4890.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować