Cheed

Telefony Komórkowe

14927 postów w tym temacie

Dnia 28.12.2007 o 10:08, buried napisał:

Ja posiadam SE K800i i jestem z niego zadowolony, używam tego telefonu od 20 września.
Powiem tak, że SE można modyfikwoać, chodzi o oprogramowanie, można zmieniać wygląd ikonek
w menu,
zmieniać czcionke, poprawić jakość robienia zdjęć...
Co do wybrou między K800 a N73 oba telefony fajne i mi się podobają :)
Kwestia tego czy ktoś jest fanem SE czy Nokii, SE K800 posiada funkcję stabilizatora obrazu
i ma Cybershot''a ;-)


A co do tych ikonek to w jaki sposób można je zmieni? I czy można zrobić to w SE k550i?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nokia ma optykę Carl Zeiss, soczewki Tessar™[Tessar (tryplet klejony) to czterosoczewkowy obiektyw fotograficzny będący rozwinięciem trypletu Cooka wynalezionym w 1902 (Paul Rudolph). Mimo prostoty posiada tak doskonałe parametry optyczne, że jest nadal produkowany.]
I ma możliwość nagrywania wideo w większej rozdzielczości od SE który kuleje pod tym względem.
Taka Nokia 6280/6288 ma już rozdziałke 640x480 co jest dobrą możliwością kręcenia filmików w tel. kom.

Co do ikonek to trzeba mieć różnego rodzaju programy np Far Manager, Phone XS++ oczywiście modyfikując te rzeczy traci się gwarancję, no i oczywiście dzięki tym programom można sobie swoim kablem dołączonym samemu wgrać nowe oprogramowanie bez płacenia np w komisie, i ogolnie modyfikwoać telefon, można też polepszyć jakość akustyki telefonu. Sam mam wgraną z SE W880i.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi jeszcze co z nawigacją w tych telefonach. Czy da się wgrać (w Nokii wiem że się da) a czy w SE także?

I jeszcze lampy błyskowe przy aparatach. W K800i widziałem że jest taka jak w aparacie cyfrowym, ale czy to samo jest w Nokii ? No i stabilizator obrazu, czy jest porównywalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2007 o 10:32, Frytkasis napisał:

I jeszcze lampy błyskowe przy aparatach. W K800i widziałem że jest taka jak w aparacie cyfrowym,
ale czy to samo jest w Nokii ? No i stabilizator obrazu, czy jest porównywalny.


Jeśli chodzi o lampy błyskowe to w K800i jest ksenonowa lampa błyskowa
która jest wg. mnie mocna i w złych warunkach sprawdza się BDB[tzn w miejscach ciemnych].
A Nokia N73 posiada[Zintegrowany flash (odległość działania do 1 m)] diode doświetlającą zamiast lampy błyskowej, wiec może nie oświetlać tak dobrze i mocno jak K800i w ciemniejszych pomieszczeniach.
Co do funkcji stabilizacji obrazu to nie mam pojęcia jak działa w Nokii, ale w K800i w miarę dobrze :-)


Jeśli chodzi o soft w K800i działa bez problemów, a natomiast w N73 bywa, że często się potrafi zawiesić lub wyłączyć.
Znajomy kupił N73 w MM Nokie N73 i nie działał mu aparat od nowości, nie mieli sztuki na wymianę, więc zamienił na Samsunga U700 bo nie miał na co...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy mnie telefon do dzwonienia i wysyłanie Sms. Nie za bardzo interesuje mnie aparat foto i inne udogodnienia. Co sądzicie o Siemensie C 75? Jaki inną komórkę byście polecili?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2007 o 12:03, popcorn napisał:

Wystarczy mnie telefon do dzwonienia i wysyłanie Sms. Nie za bardzo interesuje mnie aparat
foto i inne udogodnienia. Co sądzicie o Siemensie C 75? Jaki inną komórkę byście polecili?

Może SE k310i
a jeżeli nie obchodzi cie wyświetlacz ani aparat to do SMS nokia 3510i moja siostra ma ją 3 lata pisze 2000 sms na miesiąc i chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem w końcu K810i
Jak zobaczyłem jakie robi zdjęcia i porównałem z N73 już wiedziałem który wezmę ;)
Bo po co mi jakieś EDGE? Jakieś niewiadomoco ;)
A SE mam w rodzinie 5 i mam do tej firmy zaufanie ;)
Dzięki za pomoc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema, zna się ktoś na tych za***nych telefonach komórkowych? :P ja chyba jestem człowiekiem starszej epoki xD mam telefon Samsung C300 - dokładnie ten: http://www.mgsm.pl/katalog/samsung/sghc300/ próbuje sobie przesłać dzwonek polifoniczny (MIDI) ale ciągle mi pisze, że "pobieranie nie powiodło się, dostęp zabroniony" ... Strasznie zależy mi na tym głupim dzwonku gdyż telefon nic ciekawego w sobie nie ma do zaoferowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ;]
Ostatnio przybyła mi Nokia 6300. Może mi ktoś powiedzieć czy gdybym przełożył do niej kartę z modemu (Orange) to mógłbym korzystać z neta z komórki poza domem?? Aparat jest na symbianie ;]. A i czy potrzeba jakieś dodatkowe oprogramowanie, oraz czy są antywirusy do komórek ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem do końca pewien, ale ja jak miałem nowy telefon to musiałem zadzwonic do operatora i oni mi wtedy wysyłali ustawienia. Bez nich tez mi nic nie działało. Warto sprobowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2007 o 18:56, bezimienny15 napisał:

/.../


A możesz napisać czy komórka daje radę? Bo chciałem ją kupić, ale, że kosztuje ponad pięć stów, wolę się najpierw upewnić, że nie wyrzucę tych pieniędzy w błoto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Znajomy ją ma. Z wyglądu jest nawet, jest cienka i lekka. Wyświetlacz również prezentuje się nieźle. Szybki net itp... Aparat mimo, że 2mpx to robi przeciętne zdjęcia, trzeba poczekać kilka sek aż je w ogóle zrobi, ale w końcu to nokia, która nie potrafi zrobić dobrego aparatu do tej pory :) Nie wiem co tam jeszcze można napisać, tak więc ogólnie rzecz biorąc, sądzę iż możesz wziąć bez obaw ten telefon, nie powinieneś mieć większych zastrzeżeń. Po nokii powinieneś się napewno spodziewać wytrzymałości. Myślę, że nie wyrzucisz pieniędzy w błoto... :] Jak coś jeszcze chcesz wiedzieć, to pisz. Jak sam nie będę czegoś wiedział to napiszę do znajomego, który ją ma ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam mały problem z nokią 2610. gdy przesłano mi zdjęcia z telefonu z aparatem zapisuje się to w ''''wiadomości zapisane'''' a gdy klikam na numer osoby pojawiają sie opcje przedewszystkim ''''dopasuj obrazek do kontaktu'''' czy jakąś tam.ale odrazu wyskakuje w galerii. jak zmienić MMSdo galerii?jak przypisać MMS do kontaktu? czy to jest możliwe????

a ogólnieco sądzicie o nokii 2610
????
.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się