Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Windows 7 – downgrade potwierdzony

11 postów w tym temacie

Dobrze że będzie taka możliwość choć wątpię żeby była konieczność skoro nawet beta Win 7 jest od Visty szybsza. Szoka że tylko w wersji oem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumiełeś newsa drogi kolego - chodzi o to ze jak kupujesz Windowsa 7 razem ze sprzętem to tak jak ze wszystkimi poprzednimi licencja obejmuje ci tylko ten komputer. Teoretycznie nie powinieneś go nawet upgradować (dodawać ramu itp.) Więc do dnia dizisejszego po jakiejkolwiek zmianie sprzętu powinieneś kupowac nowego windowsa.

Po tej zmianie - kupując OEMowego WINDOWSa (czyli w pakiecie z komputerem) nie będziesz musiał kupować nowego systemu po jego upgradzie/wymianie - a swojego Windowsa 7 zamienić na dożywotni ale porzedniej generacji.

Można powiedzieć że fajnie. Ale ja nadal uważam że wersje OEM powinny być niezgodne z prawem - jak coś kupuję to powininem mieć nieograniczoną swobodę tego urzywania, niezależnie na jakim sprzęcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chciał kupić nowego lapka od HP z windows 7. Jak masz oryginalnie zainstalowany system to przywrócenie do stanu fabrycznego trwa z 20 minut ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

taak, a wstanie fabrycznym tona dodatkowego zbednego zamulajacego oprogramowania. ja dziekuje za taki laptopowy stan fabryczny :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak byś kupił oprogramowanie, miałbyś prawo do jego dowlnego rozprowadzania.... dlatego firmy raczej go nie sprzedają (a jak już to robią to jednemu, konkretnemu podmiotowi) zaś my userzy kupujemy tylko pozwolenie na jego użytkowanie na określonych warunkach (coś w rodzaju leasingu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować