Zaloguj się, aby obserwować  
Piterixos

Reklamy - zmora współczesnej telewizji (i nie tylko...)

15 postów w tym temacie

Zakładam ten temat ponieważ uważam że ilość i jakość reklam wyświetlanych w telewizji woła o pomste do nieba!!! Na boga, gdy kolejny raz widzę idiotkę, która na pytanie czy to nowa suknia odpowiada że nie, tylko że jest wyprana w nowym Wanischu aż mnie coś skręca!!! Albo reklama KitKeta. Expedient zaczyna go jeść, i nie obsłuży debilnie uśmiechającej się klientki!!! ''''Czas na przerwę, czas na KitKet'''' aż żal ściska gdy to słyszę. Albo reklamy środków czyszczących. Ta!? Poważnie wystarczy jedna kropla ''tego'''' płynu żeby umyć kilka (naście?) talerzy? E no pogratulować. Dziw bierze że przy takiej sile czyszczącej wogłóle istnieje konkurencja...Weźmy też reklamy leków. Np. Gripeks. Od razy zwalcza wszystkie objawy grypy? chmm... Dziwne, na mnie jakoś to nie działa. Ale to na pewno moja wina, pewnie za szybko połknąłem tabletkę. Albo popiłem ją zbyt dużą ilością wody...I druga rzecz tycząca się lekarstw. Skoro podstawowa wersja gripeksu zwalcza te wszystkie objawy to jak to możliwe że wynaleźli jego wzmocnioną wersję (Gripeks max)? Chmm? Tak łatwo poprawić ''''ideał''''? Po za tym część reklam zwyczajnie oszukuje!!! Np. Laptop za złotówkę? Hehe. Może za 20 lat. 1 zł z tego co wyczytałem kosztuje MODEM więc oszczędność jest ''''troszkę'''' mniejsza. Mógłbym tak jeszcze wymieniać ale to chyba wystarczy by pokazać że czasem producenci reklam nas oszukują bo mają nas za tępych osłów. Tera druga sprawa. Dla niektórych zapewne bardziej denerwująca. A mianowicie ilość reklam. OMG gdy kolejny raz tuż przed emocjonującą sceną w filmie widzę pojawiające się reklamy wpadam w furię!!! Czy tym co puszczają reklamy, wydaje się że puszczenie ich przed jakimś ważnym momentem filmu sprawi że będziemy je oglądali?! Wolne sobie!!! I ten czas ich trwania... chm... 10 min? No powiedzmy czasem trochę mniej, a czasem trochę więcej. Aż chce się rzec: ''''A kiedy przerwa na film?''''. Reklamy wyświetlające się na necie też są wkurzające. Wyskakujące banery uciekające przed kursorem wściekłego użytkownika... Ależ to piękne...''''Ach jak przyjemnie to Baner...''''

Wypowiadajcie się tu na temat reklam. Piszcie co byście w nich zmienili, co was w nich denerwuje, czy mają jakieś istotne plusy...i praktycznie wszystko związane co z reklamami (nie tylko tymi telewizyjnymi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/ciach/
No tak, reklamy są denerwujące, często nawet bardzo. Tylko co zrobić, są potrzebne.
Najbardziej mnie wkurzają te kompletnie durne, np. ta Tiny - wchodzi kobieta do kiosku gdzie jest tylko Tina i się pyta "Czy jest Tina". Albo takie, w których ludzie się podniecają nowym, inteligentnym proszkiem do prania mięcutkiego, jak owieczka, papieru toaletowego.

EDIT. No tak, dubel. Jakoś nie pomyślałem, żeby sprawdzić, zanim napisałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Kłamiesz. Są tam reklamy, chociażby najnowszych filmów.
2. Nie samymi filmami człowiek żyje.
3. Reklamy mogą być, okej, ale normalne i w normalnych ilościach.
4. Zauważyliście, że największy sukces odnoszą reklamy, w których zastosowano marketing szeptany? Np. ,,Leo, why?" i ,,Karmel ciastko czekolada" :).
5. Gumiś: Ten temat wymarł ;s.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1 są to zapowiedzi filmów a nie reklamy...
2 puszczają też dobre seriale wręcz fantastyczne o których pewnie niewiedziałeś
3 i w dodatku najlepiej jakby nie przerywali filmów...
4 sukces czy nie ja i tak nie kupuje tego co reklamują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2009 o 21:25, Piterixos napisał:

by pokazać że czasem producenci reklam nas oszukują


Czasem? Hehehe

Ale zauważ jak dobrze pamiętasz te najbardziej denerwujące reklamy - no a o to chodzi ;)

mariowsad --> Reklamują już wszystko - nie ma możliwości żebyś nie kupił czegoś co nie było reklamowane ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niekoniecznie, od dawna nie ma reklam papierosów i vodki etc. z tego co zauważyłam nawet firmy odzieżowe się wycofały z telewizji poza tymi, które skupiają się wokół sportu, reklam konsol tez praktycznie nie ma... ogólnie xantus, przesadziłeś maksymalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2009 o 15:33, Alissa napisał:

niekoniecznie, od dawna nie ma reklam papierosów


Nie wiem, czy to ma jakiś związek, ale wydaje mi się, że to głównie przez to, że reklamowanie papierosów jest zabronione w Polsce... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Reklam nie lubię bardzo, wręcz nienawidzę, ale niestety są one nieodłącznym składnikiem komercji. "Reklama dźwignią handlu" ;)

Trzeba się nauczyć z nimi żyć, dobrze, że przynajmniej w necie można je ograniczyć do minimum. Wyskakujące okienka z reklamą to zmora każdego internauty. Szkoda, że już reklam otrzymywanych na skrzynkę mailową nie idzie zlikwidować całkiem, nie wspominając o spamie, który po części jest reklamą czegoś tam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2009 o 15:56, Kakarotto napisał:

Reklam nie lubię bardzo, wręcz nienawidzę, ale niestety są one nieodłącznym składnikiem
komercji. "Reklama dźwignią handlu" ;)


Reklamy nie są do końca takie złe ... Fajnie jest się dowiedzieć o nowych produktach/promocjach.
Ale NAJWAŻNIEJSZE żeby odbyło się to w przyjaznysposób a nie tak jak to się dzieje ,np. w internecie te wk*** okienka. Chamskie zarazem agresywne , dla mnie to jest tylko anty reklama , i niski poziom marki które takie "chwyty " wykorzystuję ...

Bardzo mało oglądam telewizji , ale ostatnio zauważyłem że gdy zaczynają się reklamy, automatycznie "coś" podgłasza dźwięk ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niby reklamy są głupie, niepotrzebne i służą jedynie tym, którzy je zrobili ale gdyby nie one to nie wiedzielibyście, że Knorr jest lepszy od np. Pudliszek, że mydło Dove to nie mydło, a kostka myjąca, że Heyah ma w dupie Play i na odwrót, że w kioskach jest nie tylko Gazeta Wyborcza. Czasem jest się z czego pośmiać (reklamy s.k Plus), jest się czym zażenować (Turbo Dymo Man, Wszy i Gnidy....) ale można i się dowiedzieć wielu rzeczy, o których wcześniej nie mieliśmy pojęcia.

Reklamom nie mówię nie, ale nie popieram puszczania ich w ciągu filmów/seriali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2009 o 16:25, HeyBabyGirl napisał:

Reklamy nie są do końca takie złe ... Fajnie jest się dowiedzieć o nowych produktach/promocjach.


Przykładowo palenie papierosów też do końca nie jest takie złe ;)

Dnia 10.09.2009 o 16:25, HeyBabyGirl napisał:

Ale NAJWAŻNIEJSZE żeby odbyło się to w przyjaznysposób a nie tak jak to się dzieje
,np. w internecie te wk*** okienka. Chamskie zarazem agresywne , dla mnie to jest tylko
anty reklama , i niski poziom marki które takie "chwyty " wykorzystuję ...


Internet do dobre miejsce na reklamy, dlatego się je na siłe wrzuca, by wkurzały ludzi... to ukrywanie albo wcale nie dawanie "x" na ich usuwanie to też chory chwyt. Dobrze, że oni nie wiedzą, że wystarczy odświeżyć stronę i nie ma reklamy niewyłączalnej :P

Dnia 10.09.2009 o 16:25, HeyBabyGirl napisał:

Bardzo mało oglądam telewizji ,


Ja tam oglądam tylko kilka kanałów, na niektórych nie ma wcale reklam, a na innych są mniej uciążliwe, bo krótkie :)

TVN, TVN7 i Polsat przeginają niestety... najdłuższa odnotowana przeze mnie reklama w TV, to kilka lat temu na TVN7... około 31 minut!!! trwała :/

Dnia 10.09.2009 o 16:25, HeyBabyGirl napisał:

ale ostatnio zauważyłem że gdy zaczynają się reklamy,
automatycznie "coś" podgłasza dźwięk ?


Masz chory telewizor, idąc z duchem czasu podpowiem, że pewnie dr House będzie mógł mu pomóc :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2009 o 17:36, Sarturias napisał:

(...)


Polecam nie wierzyć reklamom... one po prostu kłamią ;)

Gdyby ich słuchać, gdy promowane są niektóre produkty, to praktycznie w domu miałbym kilka szamponów do włosów (wszystkie reklamowane są najlepsze), jest tylko jedna słuszna sieć komórkowa (reszta jest be), bym miał kilka samochodów (wszystkie reklamowane są dobre).

A i knórr nie jest lepszy od innych, tańsze odpowiedniki nieraz są lepsze niż to co reklamują ;)

Dnia 10.09.2009 o 17:36, Sarturias napisał:

Reklamom nie mówię nie, ale nie popieram puszczania ich w ciągu filmów/seriali.


W tej kwestii masz pewnie większość narodu na sobą ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować