Zaloguj się, aby obserwować  
GunneR

Order of War - Temat Ogólny

14 postów w tym temacie

Order of War to RTS, którego akcja osadzona jest w czasach drugiej wojny światowej. Tak ten scenariusz nie jedno ma oblicze jednak na Order of War każdy fan RTS-ów powinien zwrócić uwagę.
Po obejrzeniu screenshotów z gry zostałem miło zaskoczony jak szczegółowa jest grafika. Moim zdaniem wygląda lepiej nawet niż w doskonałej grze Company of Heros: Kompania braci.
W grze będziemy mogli pokierować armiami Stanów Zjednoczonych, ZSRR oraz armią niemiecką.
Po szczegółowe informacje na temat gry zapraszam na jej stronę http://www.orderofwar.com (po wejściu na stronę pojawi się mapa świata, po prostu wybierz język, który znasz najlepiej klikając na czerwoną kropkę)
Zapraszam do dyskusji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zwróciłem uwagę. I chyba aż za bardzo, bo na jednym ze screenów zobaczyłem wiezyczke PzKpfw VI "Tiger" na podwoziu Panzer IV. Chyba, ze mam wzrok zepsuty do reszty ;P

20090417215932

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra jest w ostatnich etapach produkcji więc wszystkie niedociągnięcia zostaną poprawiona jak należy. Poza tym wydaje mi się, że to Panzer IV z zamontowanym cięższym działem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2009 o 23:42, Rumcajsev napisał:

Masz zepsuty wzrok ;)


Tak, to chyba przez ten cień z prawej strony.
Zmylił mnie brak płyt bocznych (jak na foto 2) i brak włazu dla załogi, który w Panzer IV był dość wysoki i w takim skrócie chyba powinien być widoczny (foto 1) zwłaszcza na tle wybuchu.
Ale pewnie się czepiam ;P
W każdym razie mocowanie działa jest w miarę ok i trzeba mi było na to zwrócić uwagę.

20090418023546

20090418023555

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2009 to dość mocno prawdopodobny rok wydania Combat Mission: Normandy na silniku CMx2...
Zatem niby co mają znaczyć jakiekolwiek inne gry pretendujące do bycia doskonałymi strategiami skoro żadna z nich nie ma szans w starciu z takim tytułem, a tym bardziej coś co ma trafić na konsole...

Prawdziwe strategie, zostawcie prawdziwym strategom.

Tyle w tym temacie. ;]

EDIT: No dobra... Doczytałem, że jednak nie na konsole... Tym bardziej nie ma co wojować na polu walki z CM: Normandy. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2009 o 03:18, meryphillia napisał:

EDIT: No dobra... Doczytałem, że jednak nie na konsole... Tym bardziej nie ma co wojować
na polu walki z CM: Normandy. ;]


Gra jeszcze się nie ukazała, a Ty już mówisz "hop". Uważaj, bo może być jak z Empire Total Bug. Wtedy miałbyś minę nietęgą :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2009 o 15:24, Blackbird napisał:

Gra jeszcze się nie ukazała, a Ty już mówisz "hop". Uważaj, bo może być jak z Empire
Total Bug. Wtedy miałbyś minę nietęgą :D


:)

No tak... Tylko zauważ komu przeciwstawiam ja owe "Order Of War"... ;]
Ile dla komputerowych strategii dokonał Square/Enix, a ile Battlefront? ;)

Oczywiście, że z chęcią zobaczę co z tego tytułu wyniknie, choć i tak nie spodziewam czegoś bardziej ambitnego od CoH... ;]

A wracając do CM: Normandy, to pewnie i "robaków" parę wygrzebiemy, ale nie ma już najmniejszych szans na to by powtórzyła się historia z CM: Shock Force. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra zapowiada się ciekawie, nie powiem... Właśnie pocinam sobie w demko Theatre of War 2 i dostrzegam sporo podobieństw pomiędzy zaprezentowanym tutaj sposobem rozgrywki a tym, czego (jeśli wierzyć lakonicznym zapowiedziom) spodziewać się można po OoW.

Dnia 18.04.2009 o 15:58, meryphillia napisał:

A wracając do CM: Normandy, to pewnie i "robaków" parę wygrzebiemy, ale nie ma już najmniejszych
szans na to by powtórzyła się historia z CM: Shock Force. ;]


Znowu Normandia... Nie wiem, nie wiem, naprawdę... Grało mnie się znakomicie w Barbarossa to Berlin, więc wolałbym powrót do tego właśnie teatru zmagań wojennych. O Afryce nie wspomnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Popatrzyłem, zobaczyłem screeny, trailer... I dochodzę do wniosku że jest to klon SS... Piechota jest mięsem armatnim, skala bitwy pewnie nie będzie pozwalała na wygodne dowodzenie oddziałami (skala starcia taka jak CoH byłaby o wiele lepsza)... już wolałbym co w stylu Combat Mission, a tak kolejna RTS-owa młócka (czyli rzuć wszystko na wroga, i zobaczymy czy coś zostanie)... Mam nadzieję że się mylę ale, czarno widzę tę grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2009 o 22:41, Principes napisał:

Gra zapowiada się ciekawie, nie powiem... Właśnie pocinam sobie w demko Theatre of War
2 i dostrzegam sporo podobieństw pomiędzy zaprezentowanym tutaj sposobem rozgrywki a
tym, czego (jeśli wierzyć lakonicznym zapowiedziom) spodziewać się można po OoW.


No to raczej będzie zwykły RTS, nie porównywalny nawet do ToW (choć i ten odrzucił mnie na kilometr) i wyżej mierzyć z pewnością nie ma zamiaru.
Ot kolejna gra w która nikt już nie będzie grał w dwa miesiące po jej wydaniu...

Dnia 19.04.2009 o 22:41, Principes napisał:

Znowu Normandia... Nie wiem, nie wiem, naprawdę... Grało mnie się znakomicie w Barbarossa
to Berlin, więc wolałbym powrót do tego właśnie teatru zmagań wojennych. O Afryce nie
wspomnę.


Znowu, ale z to w jakiej teraz jakości graficznej w porównaniu do bohomazów Picasso znanych z CMBO. ;]
Co do reszty teatrów wojennych, to oczywiście, że battlefront będzie starał się je ukazać w nowym obliczu, ale z pewnością nie będzie to już tak wyglądało jak w starych częściach, czyli nie będzie całego teatru danego rejonu, a tylko jego mały epizod.
W przypadku Frontu Zachodniego, jak na razie planowane są dwa moduły, ów pierwszy związany Operacja Overlord, a drugi z bliżej nie określoną jeszcze operacja już na terenie Niemiec.
W przypadku Frontu Wschodniego, pierwszym modułem będzie najprawdopodobniej Operacja Bagration.
Afryka Północna to odległe plany dopiero.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować