Zaloguj się, aby obserwować  
1_Gniewko

Zeus Pan Olimpu-Podbój Kalidonu

21 postów w tym temacie

Witam
Szukam kogoś kto pomoże mi podbić Kalidon
Mam wystarczającą ilość pszenicy oliwy wina runa broni i 12 stadnin koni a mimo to ciągle za mało jazdy a mnóstwo pospólstwa.
Czy ktoś wie jak mi pomóć.
Pozzdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dawno grałem w Zeusa, ale ilość wojsk elitarnych nie zależy od ilości posiadanych dóbr, tylko od ilości dworów (czy jak tam się nazywają te domy dla elity ;)) do których się je dostarczy. Musisz ich wybudować więcej, albo dostarczyć wszystko co trzeba do tych, które już masz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak już rob006 wspomniał zależy to od liczby dworów szlacheckich, ja natomiast dodam że szlachta ma straszne wymagania i lepiej z pustym skarbcem tego nie rób. Mają wysokie wymagania odnośnie kultury, a po jakimś czasie będą żądać dostępu do stadionu.
EDIT: Tak z ciekawości się zapytam, w jaką kampanię grasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

po prostu należy wybudować domy elity, ja to robie najlepiej z połączeniem bulwaru i tych tam akwariów z rybkami. Musisz wybudować wszystkie dobra kulturalne (ze stadionem włącznie) + wszystko to, co dla pospólstwa + wino. No i jeszcze warto postawić w agorze handlarza uzbrojeniem i końmi - ale stajnia i magazyn ze zbrojami może być dalej, oni sobie spokojnie dojdą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2009 o 15:33, 1_Gniewko napisał:

Witam

Jeśli musisz podbić to miasto, to stawiaj na wszystko co masz oraz dobre stosunki z sojusznikami, jeśli takowych posiadasz. Tzn buduj tiery, jeśli to możliwe w tej kampanii. Po za tym stawiaj na pomoc Bogów, ich jednostek, herosów, a także zaprzyjaźnioną armię z kolonii czy miasta sojuszniczego. Z tego co piszesz wydaje mi się że powinieneś zbudować więcej pałacyków, czyli najbardziej rozbudowanych domów elity. Ogólnie to konie muszą się "wyprodukować" w stadninie, nie trzeba ich 12 a 1 czy góra 2 . Ważne żeby był ujeżdżacz.
Zauważyłem także że z jazdą jest tak, że często brakuje im uzbrojenia, mimo że faktycznie są 4 konie w danym dworku, faktycznie można sprawdzić w innej zakładce że jazdy jest mniej gdyż zwyczajnie brakuje uzbrojenia.
Ogólnie rzecz biorąc nie patrz na oddziały znajdujące się w pałacu, a na armię którą możesz podbić inne miasto. Bo faktycznie jeśli umiesz grać w Zeusa to musisz mieć dużo armii, na wiele misji istnieją różne skróty, dlatego też staraj się robić wszystko z głową, gdyż często skrypty w grze są ustawione tak aby Ci pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2009 o 15:54, Elminster napisał:

Jak już rob006 wspomniał zależy to od liczby dworów szlacheckich, ja natomiast dodam
że szlachta ma straszne wymagania i lepiej z pustym skarbcem tego nie rób. Mają wysokie
wymagania odnośnie kultury, a po jakimś czasie będą żądać dostępu do stadionu.
EDIT: Tak z ciekawości się zapytam, w jaką kampanię grasz?

Chciałam sprawdzić nazwę kampani i okazało sie że muj komp pożarł mi poradnik do Zeusa .
W dokumentacji gry mam obie insteukcje oraz poradnik do gry Posejdon Bóg Atlantydy.

Czy mogę jakoś odzyskać elektroniczny poradnik do gry Zeus Pan Olimpu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2009 o 15:54, Elminster napisał:

Jak już rob006 wspomniał zależy to od liczby dworów szlacheckich, ja natomiast dodam
że szlachta ma straszne wymagania i lepiej z pustym skarbcem tego nie rób. Mają wysokie
wymagania odnośnie kultury, a po jakimś czasie będą żądać dostępu do stadionu.
EDIT: Tak z ciekawości się zapytam, w jaką kampanię grasz?

Gre w Zeusa skończyłam na scenariuszu nr 6 Kryzys Winny.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Mam kłopoty z roz grywką i szukam rady.
Jestem w misji w której nie ma wojska a niemal na początku rozgrywki atakują moje miasto armia Etiopii oraz dzik Artemidy.
By zabić dzika trzeba wezwać Tezeusza ale bez wzgęduna to jak pięknymi ogrodami otaczam jego przybytek to i tak Estetyka jest tylko spora a by Tezeusz przybył musi być wysoka.
Sojusznk jest za słaby by mnie obronić.
Poradzcie mi prosze jAK OBRONIĆ MIASTO KIEDY WOJSKO JEST NIEDOSTĘPNE?
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2009 o 21:09, 1_Gniewko napisał:

Witam
Mam kłopoty z roz grywką i szukam rady.
Jestem w misji w której nie ma wojska a niemal na początku rozgrywki atakują moje miasto
armia Etiopii oraz dzik Artemidy.
By zabić dzika trzeba wezwać Tezeusza ale bez wzgęduna to jak pięknymi ogrodami otaczam
jego przybytek to i tak Estetyka jest tylko spora a by Tezeusz przybył musi być wysoka.
Sojusznk jest za słaby by mnie obronić.
Poradzcie mi prosze jAK OBRONIĆ MIASTO KIEDY WOJSKO JEST NIEDOSTĘPNE?
Pozdrawiam

Przekupić agresora?:P A co do estetyki to zbuduj pomnik i będzie zadowolony :) A Tezeusz nie chce muru na około? To zrób mur i bramę(żeby był dostęp do drogi) i koło muru pomnik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Robiłam tak jak radzisz ale to za mało
Po paru wizytach Etiopczyków mialam w kasie pusto a choć przybytek Tezeusza postawiłam w ogrodzie pełnym kwiatow rybek iotoczonym murem to i tak Estetyka jest tylko spora.
Aha czy można coś zrobić by wyrosła łąka bo jest bardzo malo terenów pod uprawę winorośli i wypas kóz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2009 o 22:40, 1_Gniewko napisał:

Po paru wizytach Etiopczyków mialam w kasie pusto a choć przybytek Tezeusza postawiłam
w ogrodzie pełnym kwiatow rybek iotoczonym murem to i tak Estetyka jest tylko spora.


A to nie chodzi o ogólną estetykę w mieście? Upiększ całe miasto, może pomoże ;]

A tak poza tym, to czemu nie masz wojska? Bo jakoś nie kojarzę takiej misji :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koło przybytku stawiasz dwa pomniki i trochę zieleni. Całość okalasz podwójnym murem, z bramą i dostępem do drogi.

Jest tylko jeden sposób na dodatkową łąkę - postawić świątynię Demeter.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2009 o 22:50, rob006 napisał:

> Po paru wizytach Etiopczyków mialam w kasie pusto a choć przybytek Tezeusza postawiłam

> w ogrodzie pełnym kwiatow rybek iotoczonym murem to i tak Estetyka jest tylko spora.


A to nie chodzi o ogólną estetykę w mieście? Upiększ całe miasto, może pomoże ;]

A tak poza tym, to czemu nie masz wojska? Bo jakoś nie kojarzę takiej misji :P

Witam
Misja to jeden z epizodów rozdziału Perseusz i Meduza.
Na liście pod zakladką wojsko są tylko fortyfikacje.

Świątyni Demeter postawić nie moge gdyż musze ją postawić Hermesowi bo inaczej nie ukonce epizodu.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2009 o 12:54, 1_Gniewko napisał:

> > Po paru wizytach Etiopczyków mialam w kasie pusto a choć przybytek Tezeusza
postawiłam
>
> > w ogrodzie pełnym kwiatow rybek iotoczonym murem to i tak Estetyka jest tylko
spora.
>
>
> A to nie chodzi o ogólną estetykę w mieście? Upiększ całe miasto, może pomoże ;]

>
> A tak poza tym, to czemu nie masz wojska? Bo jakoś nie kojarzę takiej misji :P
Witam
Misja to jeden z epizodów rozdziału Perseusz i Meduza.
Na liście pod zakladką wojsko są tylko fortyfikacje.

Świątyni Demeter postawić nie moge gdyż musze ją postawić Hermesowi bo inaczej nie ukończe
epizodu.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka spraw:

1. Aby móc zarządzać wojskiem, potrzebny jest pałac (z kontekstu wynika, że już go postawiłaś).
2. Najlepszym i najskuteczniejszym sposobem na poprawę estetyki jest postawienie pomnika.
3. Najlepiej wybudować pomniki i inne ozdoby tuż przy przybytku - murem można otoczyć nawet całe miasto, ważne, aby przybytek znajdował się w środku.
4. Do budowy wojska potrzebne są domy elity - nie stawiaj ich zbyt gęsto, żeby wokoło było miejsce na ozdoby (pomniki zwłaszcza). Do rozbudowy domów elity do poziomów utrzymujących hoplitów i jazdę potrzebne są wszystke dobra dla domów klas niższych, a ponadto uzbrojenie, wino, a dla jazdy także bliskość stadionu oraz konie (i duuuża estetyka - już to mówiłem, ale... ;). Do budowy takiego osiedla potrzebna jest duża, 6-straganowa agora.
5. Osiedle domów elity dobrze jest zbudować wokół dróg typu bulwar lub aleja (patrz "estetyka", nakładasz je na normalne drogi, ale ich szerokość jest większa, więc najpierw postaw bulwar/aleję, a dopiero potem resztę osiedla).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za rady
Udalo mi sie wezwać w końcu Tezeusza ale no cóż Etiopczycy mnie załatwili gdyż moje miasto cierpi na chroniczny brak gotówk.
Do sprzedarzy mam tylko wino a to daje mało gotówki.
Marmuru który dostałam nie moge sprzedać bo jest potrzebny do budowy.
Kopalni metali brak wiec jak zdobyć gotówkę?
Pozdrawiami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować