Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sonda #76: Które premiery gier w najbliższym czasie są najbardziej interesujące?

52 postów w tym temacie

Dnia 28.05.2009 o 14:07, Laid_back napisał:

To była by sprawa dyskusyjna - np. tytuły które podałeś raczej kwalifikują się dla pierwszej
grupy - czyli cukierkowe wymachiwanie mieczem przez japońskie stworki z dużymi... oczami
;)


a Bioshock?, wszystkie wojene? i horrorystyczne gierki? = RAMBO!! ciśnij w spust ile wzlezie, machaj toporem i rozłup jak najwiecej czaszek.

przeprzaszam bardzo nie obrażaj kultury japońskiej, jak jej nie rozumiesz, ( i nie kłam, o wymachiwaniu mieczem bo to nie są gry akcji) styl gry nie ma tu nic do rzezcy, chodzi o jakosć gry, czego jest więcej w strzelance oprócz strzelania? generalnie dzieciaki grają w stylu, Kto z was więcej zabił? komu z was najlepiej rozleciał się przeciwnik? gdzie polało się najwięcej krwi? (nie twierdzę, ze nie trzeba się napocić, żeby być najlepszym w zabijaniu, ale oprócz ćwiczenia zręczności i spotrzegawczości takie gry nie oferują nic ponadto).

A z rpg trzeba naprawde się napocić w rpg nie da się po prostu grac be zpoznania calej mechaniki walki, to jest awykonalne. Fabuła, akcja, styl walki, podnoszenie umiejętnosci, ekwipunek, dobór odpowiednich przedmiotów, odpowiednich czarów do walki (zdobywanie unikalnych przedmiotów), w takim Blue Dragon, mimo, że japoński, to praktycznie na każdego potwora potrzebna jest inna technika, a możliwości rozwoju bochaterów są wprost przeogromne. Questy poboczne (walka z takimi potworami, gdzie bossy z wątku głównego to małe robaki), a radość z ich pokonania- nie do opisania.

Dnia 28.05.2009 o 14:07, Laid_back napisał:

To lista głośniejszych gier które mają premierę w najbliższym miesiącu, a że strzelanki
mają dużo większą rzesze miłośników w porównaniu z ekonomicznymi, to oczywiste - zresztą
mając szerokie horyzonty można grać i w jedno i drugie... i trzecie :)



podałem takie, bo tylko takie prawdziwe rpg sa w najbliższym czasie, gdyby sonda była dużo wczesniej to naprzykład podałbym Fable II, podałbym wcześniej Lost odyssey, podałbym the last remnant, Infinity Undiscovery.

może też być Enchated Arms, i rpg online Phantasy Star Universe.

Chyba mi nie powiesz, że jakeiś tam call of duty, medal of honor, Battlefield itd. są bardziej wymagające?!
Każdą strzelankę przejdziesz bez specjalnego zrozumienia trybu walki, nawet jesli sobie nie radzisz, to dawaj najłatwijeszy poizom i po sprawie, a czy prawidzwe rpg da się przejść bez pozniania mechaniki walki?

odpowiedz na to sobie sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2009 o 19:29, Piter_15001900 napisał:

A czemu w tym zestawieniu gier nie ma MafiiII??!


Tłumaczę po raz kolejny: to są premiery w "najbliższym czasie", mniej więcej na czerwiec
Mafia 2 to 2010 rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trudno tu wejść w polemikę, bo z niej nie wyjdę - każda gra wymaga czegoś innego, lub z przeważającym zestawem pewnych cech. Jakieś tam strzelanki są bardziej wymagające, bo choćbym nie wiem ile grał w RPG to nie oznacza że osiągniesz mistrzostwo w BF, bo nie masz takiego refleksu. Przejść oczywiście się da - tak samo jak prawie wszystkie rpg przez typowego, przeciętnego użytkownika. Fable 2 jest bardzo prostą grą akcji z elementami rpg.
Nie uogólniajmy więc - dzieci również lubią grać w koszmarnie trudne platformówki i mają siłę przechodzić ten sam poziom po raz setny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

heh no fakt nie będę się kłócił, chociaż nie powiedziałbym, że każdy przeciętny gracz przejdzie rpg, szczególnie takie rpg jak Blue Dragon, wybacz stary, ale tam naprawdę trzeba wejść w system walki, poznać go w szczegółach bo inaczej nie da rady, bez odpowiedniej strategi po prostu nie da się pewnych momentów w tej grze przejść i trzeba się wykazać dużą cierpliwością na czas poświęcony na expienie.

btw. ja nie powiedziałem, że strzelanki nie są wymagające, zaznaczyłem, właśnie, że żeby stać się specem od zabijania to trzeba się napocić, ale oprócz tego, że ćwiczysz refleks i spostrzegawczość, to sorka, ale według mnie od strzelanek można tylko jednego się nabawić "nerwicy", chodzi mi o to, że zauważyłem że gdy robimy się strasi, już wcale nas nie ciągnie do strzelania i wyścigówek, tylko do bardziej ambitnych gier.

Powiem to tak, co jest bardziej cenione, albo raczej kto? zwykly żołnierz? czy strateg (w domyśle jakiś generał)?

czyli inaczej mam na myśli, bardziej ceniona jest sprawność fizyczna? czy wiedza, myślenie przyczynowe-skutkowe i umiejętność wykorzystania tego?

co jest barzdiej ambitną grą warcaby czy szachy?

w jedno i w drugie, trzeba sę napocić, żeby być specem ale...

chodzi mi o to, że strzelanki są pospolitą rozrywką, która nie specjalnie rozwija możliwości twojego mózgu, natomiast różnego rodzaju strategie, rpg itd. stoją już na wyższym pułapie, to jest zupełnie inna ranga.
(Dlatego wkurzyło mnie twoje stwierdzenie "wymachiwanie mieczem").

(zauważyłem coś takiego, ze jak jest się młodym to ma sie chęć, rozwalania wszystkiego co żyje i nieżyje, ściagania się z zawrotną prędkością i wszystko co zwiazane z szaleństwem i niezbyt chce nam się wysilać mózg przy bardziej ambitnych grach, a gdy dorastamy, zaczynamy mieć inne priorytety).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prototype - od kiedy przeczytałem pierwszą zapowiedź tego tytułu wiedziałem, że czeka nas premiera gry wielkiej. Ostatnio wypuszczone do sieci trailery tylko umocniły mnie w tym przekonaniu. :)

Call of Juarez: Więzy Krwi - brakuje nam naprawdę dobrych gier w westernowych klimatach. Ponadto jest to polska produkcja, więc aż wstyd nie trzymać za ten tytuł kciuków. ;)

Blood Bawl - IMO czarny koń zestawienia. Gra zapowiada się genialnie. Warhammer + ameykański futball to jest to, czego potrzeba naszym kochanym pecetom. Mam nadzieję, że gra nie zatraci ducha figurkowego pierwowzoru, a ponadto będzie jeszcze bardziej grywalna niż antyczny Speedball. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować