Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

E3 09: Microsoft wygrał?

184 postów w tym temacie

Dnia 05.06.2009 o 09:15, Kryku2 napisał:

"Magic The Gathering: Duels
of Planeswalkers
" - świetny remake starej gry pc-towej.

O cholera - jeśli miałbym kupić jeszcze jedną konsolę to byłby to Xbox ze względu na gry dostępne na Marketplace. Ale najpierw muszą dać oficjalnie Live w Polsce - nie mam zamiaru męczyć się ze zdrapkami lub czytać, że coś jest niedostępne bo jestem z kraju trzeciego świata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.06.2009 o 13:02, SoundWave napisał:

To bedziesz ty i pile. Ludzie,
ktorzy nie maja pojecia, co to jest AI i lykaja wszystko co M$ im podrzuci- SMACZNEGO
;]


Wiesz, że AI jest wykorzystywane na poczcie? Wiesz, że jest coś takiego? Radzę poczytać choćby wikipedie. Nawet teraz projektują roboty, które mogą podawać herbatę do pokoi to też jest AI, bo idą one po numerkach jak widzi, że jest pokój 11, a herbatę ma dostarczyć do 33 to idzie dalej po numerkach dochodząc do 33 narazie to wszystkie takie roboty są prototypami i kosztują więcej niż pewnie nawet miasto, ale mogą się pojawić szybciej niż się wszystkim zdaję tak jak to było po prostu z każdym wynalazkiem na świecie. To, że przypuśćmy gra może powiedzieć co ma zapisane w kodzie jest tak samo rozwiązane u człowieka niemowlak nie będzie mówił puki nie nauczy się języka i mowy. Chociaż jest program już nie pamiętam nazwy, który generuje odpowiedzi z twoich wypowiedzianych słów i czasami nawet nie da się odróżnić mowy ludzkiej od tej komputera. Przykładowo powiem mu Czy wiesz jak się nazywam to może mi odpowiedzieć, "A Czy to jest ważne" czy coś w tym stylu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.06.2009 o 16:45, Xjumpaytech napisał:


Wiesz, że AI jest wykorzystywane na poczcie? Wiesz, że jest coś takiego?

A wiesz, ze prawdziwego AI nie ma? Wiesz, ze te wszystkie "AI" w grach i innych takich to po prostu zapisane skrypty, a nie zadna inteligencja? Pewnie nie, bo w koncu M$ powiedzial, ze ma AI i fanboye lykaja niczym pelikany.
A wiesz, ze jeszcze minie troche czasu zanim pierwsze AI zostanie stworzone? A wiesz, ze raczej na pewno nie bedzie to wynalezione przez M$ czy Sony? A wiesz, ze jesli w koncu stworza AI, to na pewno bedzie to SWIATOWE wydarzenie, a nie cos, co pokazuje sie na wiesniackim E3, o ktorym wiekszosc populacji tej planety nawet nie slyszalo?

Zalosne jest to, ze ty i pile wielce smialiscie sie z uboota czy jak mu tam, a wy dwaj wcale nie jestescie lepsi. W sumie tacy sami, tylko oboz inny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z takim podejściem to baza danych to też AI - różnica między podanym przykładem polega na rodzaju wprowadzanych do programu danych oraz sposobie poruszania się po rekordach.

Osobiście skrót AI/SI stosuję do programów które są w stanie się uczyć bez ingerencji programisty a jedyne coś takiego widziałem w przypadku komputerów opartych na sieciach neuronowych. Krzemowce czegoś takiego nie potrafią - trzeba im wszytko wklepać a jak staną przed sytuacją nie przewidzianą przez programistę... zwyczajnie pasują i proszą o reset.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2009 o 17:07, SoundWave napisał:


>
> Wiesz, że AI jest wykorzystywane na poczcie? Wiesz, że jest coś takiego?
A wiesz, ze prawdziwego AI nie ma? Wiesz, ze te wszystkie "AI" w grach i innych takich
to po prostu zapisane skrypty, a nie zadna inteligencja? Pewnie nie, bo w koncu M$ powiedzial,
ze ma AI i fanboye lykaja niczym pelikany.
A wiesz, ze jeszcze minie troche czasu zanim pierwsze AI zostanie stworzone? A wiesz,
ze raczej na pewno nie bedzie to wynalezione przez M$ czy Sony? A wiesz, ze jesli w koncu
stworza AI, to na pewno bedzie to SWIATOWE wydarzenie, a nie cos, co pokazuje sie na
wiesniackim E3, o ktorym wiekszosc populacji tej planety nawet nie slyszalo?

Zalosne jest to, ze ty i pile wielce smialiscie sie z uboota czy jak mu tam, a wy dwaj
wcale nie jestescie lepsi. W sumie tacy sami, tylko oboz inny.


Microsoft nic nie mówił na konferencji o AI.


Tu masz co to AI
Sztuczna inteligencja (ang. Artificial Intelligence – AI) – Nauka obejmująca zagadnienia logiki rozmytej, obliczeń ewolucyjnych, sieci neuronowych, sztucznego życia i robotyki. Sztuczna inteligencja to dział informatyki, którego przedmiotem jest badanie reguł rządzących inteligentnymi zachowaniami człowieka, tworzenie modeli formalnych tych zachowań i – w rezultacie – programów komputerowych symulujących te zachowania.
Sztuczna inteligencja ma dwa podstawowe znaczenia:
jest to hipotetyczna inteligencja realizowana w procesie inżynieryjnym, a nie naturalnym
jest to nazwa technologii i dziedzina badań naukowych informatyki na styku z neurologią, psychologią i ostatnio kognitywistyką oraz także systemiką, a nawet z współczesną filozofią.
Głównym zadaniem badań nad sztuczną inteligencją w drugim znaczeniu jest konstruowanie maszyn i programów komputerowych zdolnych do realizacji wybranych funkcji umysłu i ludzkich zmysłów niepoddających się prostej numerycznej algorytmizacji


Współczesne praktyczne zastosowania AI

Technologie oparte na logice rozmytej – powszechnie stosowane do np. sterowania przebiegiem procesów technologicznych w fabrykach w warunkach "braku wszystkich danych".
Systemy ekspertowe – systemy wykorzystujące bazę wiedzy (zapisaną w sposób deklaratywny) i mechanizmy wnioskowania do rozwiązywania problemów.
Maszynowe tłumaczenie tekstów – systemy tłumaczące nie dorównują człowiekowi, robią intensywne postępy, nadają się szczególnie do tłumaczenia tekstów technicznych.
Sieci neuronowe – stosowane z powodzeniem w wielu zastosowaniach łącznie z programowaniem "inteligentnych przeciwników" w grach komputerowych.
Uczenie się maszyn – dział sztucznej inteligencji zajmujący się algorytmami potrafiącymi uczyć się podejmować decyzje bądź nabywać wiedzę.
Eksploracja danych – omawia obszary, powiązanie z potrzebami informacyjnymi, pozyskiwaniem wiedzy, stosowane techniki analizy, oczekiwane rezultaty.
Rozpoznawanie obrazów – stosowane są już programy rozpoznające osoby na podstawie zdjęcia twarzy lub rozpoznające automatycznie zadane obiekty na zdjęciach satelitarnych.
Rozpoznawanie mowy i rozpoznawanie mówców – stosowane już powszechnie na skalę komercyjną.
Rozpoznawanie pisma (OCR) – stosowane już masowo np. do automatycznego sortowania listów, oraz w elektronicznych notatnikach.
Sztuczna twórczość – istnieją programy automatycznie generujące krótkie formy poetyckie, komponujące, aranżujące i interpretujące utwory muzyczne, które są w stanie skutecznie "zmylić" nawet profesjonalnych artystów, w sensie, że nie rozpoznają oni tych utworów jako sztucznie wygenerowanych.
W ekonomii, powszechnie stosuje się systemy automatycznie oceniające m.in. zdolność kredytową, profil najlepszych klientów, czy planujące kampanie reklamowe. Systemy te poddawane są wcześniej automatycznemu uczeniu na podstawie posiadanych danych (np. klientów banku, którzy regularnie spłacali kredyt i klientów, którzy mieli z tym problemy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wy chyba nie rozróżniacie Sztucznej Inteligencji od inteligencji człowieka. Że nazywa się to sztuczna inteligencja nie znaczy to, że komputer musi zachowywać się jak człowiek, tylko naśladować w przypadku gier ludzkie zachowania. Do rozpoznawania pisma nie dasz mu kodu źródłowego, komputer musi to porównywać z literami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2009 o 17:25, Xjumpaytech napisał:

Wy chyba nie rozróżniacie Sztucznej Inteligencji od inteligencji człowieka. Że nazywa
się to sztuczna inteligencja nie znaczy to, że komputer musi zachowywać się jak człowiek,
tylko naśladować w przypadku gier ludzkie zachowania. Do rozpoznawania pisma nie dasz
mu kodu źródłowego, komputer musi to porównywać z literami.

Ty jestes tu jedynym (no jeszcze masz kolege pile, swietny duecik), ktory nie kapuje co to jest SI. Jestes ignorancikiem, ktory w zyciu nie pojmie dlaczego jajoglowi z ich wielkim IQ staraja sie STWORZYC SI.
Nawet uposledzona ameba ogarnelaby, ze jesli probuja cos STWORZYC, to cos takiego jeszcze nie istnieje, ale widac nie mam dosc farta, zeby pogadac z uposledzona ameba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2009 o 17:46, SoundWave napisał:

Ty jestes tu jedynym (no jeszcze masz kolege pile, swietny duecik), ktory nie kapuje
co to jest SI. Jestes ignorancikiem, ktory w zyciu nie pojmie dlaczego jajoglowi z ich
wielkim IQ staraja sie STWORZYC SI.
Nawet uposledzona ameba ogarnelaby, ze jesli probuja cos STWORZYC, to cos takiego jeszcze
nie istnieje, ale widac nie mam dosc farta, zeby pogadac z uposledzona ameba.


Poziom IQ nic nie daje, ale widocznie jesteś niedouczonym dzieciakiem. IQ jest to inteligencja wrodzona im większe IQ tym lepiej radzisz sobie w pierwszy raz spotkanych sytuacjach. Dałem Ci tekst z wikipedii mogę dać jeszcze z kilku źródeł, ale cóż i tak nie zrozumiesz tego tekstu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2009 o 00:15, hallas napisał:

Przykro mi bardzo ale to zostało na szeroką skalę wprowadzone przez Nintendo w przypadku
DSi a wcześniej zapewne przez Sony w Eye Toy. [...]

Nintendo w DS wprowadziło dotykowy ekran. Idąc twoim tokiem rozumowania - to żaden wynalazek, przecież takie rzeczy od lat są w powszechnym użytku. MS proponuje zupełnie inną technologię, która o ile mi wiadomo nie jest jeszcze nigdzie wykorzystywana na masową skalę. Chodzi o interfejs kompletnie transparentny. Bezdotykowy i bez dodatkowych kontrolerów. Owszem, EyeToy można uznać za prekursora tej technologii, jednak bardzo prymitywnego. Myślę, że na dzień dzisiejszy można go nazwać co najwyżej ciekawym gadżetem. Mniej niż 10% posiadaczy PS2 kupiło EyeToy, a lista gier go wykorzystująca... no cóż jest dość uboga i na dodatek oprócz Sony, praktycznie nikt nie robił pod to gier.

Wnioskując z prezentacji MS ich podejście do tematu jest nieco odmienne, a zainteresowanie takich osób jak Peter M. (cokolwiek by o nim nie powiedzieć, jest "kimś" w tej branży) pokazuje, że Project NATAL może stać się czymś więcej niż tylko gadżetem. Widać było też, że Sony poczuło się zagrożone. Idę o zakład, że ich prezentacja "magicznych różdżek" nie była pierwotnie planowana na te targi E3 i skleconą ją w panice i pośpiechu tylko po to, żeby pokazać że oni też coś mają w swoich laboratoriach.

Pamiętaj też, że zawsze zaczyna się od rozmów, prototypów i pokazów. Od nich do masowego zastosowania jeszcze daleka droga. Przypomnij sobie ile razy karmiono graczy demami nowych technologii, czy gier nie pokazując nawet samych konsol. Pamiętasz jeszcze gigantyczną szafę z devkitami PS3, która straszyła na targach zanim sony pokazało ostateczny wygląda chlebaka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2009 o 16:45, Xjumpaytech napisał:


> To bedziesz ty i pile. Ludzie,
> ktorzy nie maja pojecia, co to jest AI i lykaja wszystko co M$ im podrzuci- SMACZNEGO

> ;]

Wiesz, że AI jest wykorzystywane na poczcie? Wiesz, że jest coś takiego? Radzę poczytać
choćby wikipedie. Nawet teraz projektują roboty, które mogą podawać herbatę do pokoi
to też jest AI, bo idą one po numerkach jak widzi, że jest pokój 11, a herbatę ma dostarczyć
do 33 to idzie dalej po numerkach dochodząc do 33 narazie to wszystkie takie roboty są
prototypami i kosztują więcej niż pewnie nawet miasto, ale mogą się pojawić szybciej
niż się wszystkim zdaję tak jak to było po prostu z każdym wynalazkiem na świecie. To,
że przypuśćmy gra może powiedzieć co ma zapisane w kodzie jest tak samo rozwiązane u
człowieka niemowlak nie będzie mówił puki nie nauczy się języka i mowy. Chociaż jest
program już nie pamiętam nazwy, który generuje odpowiedzi z twoich wypowiedzianych słów
i czasami nawet nie da się odróżnić mowy ludzkiej od tej komputera. Przykładowo powiem
mu Czy wiesz jak się nazywam to może mi odpowiedzieć, "A Czy to jest ważne" czy coś w
tym stylu.



Święta racja. Oni po prostu myślą że SI to roboty jak z Gwiezdnych Wojen. A to jest choćby maszyna do tłumaczenia tekstu ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2009 o 13:44, Mrocz napisał:

> Myślę że MS ma tyle do stracenia że nie wypuści na rynek zwykłego gówna ;]
>

Czy wypuści gówno czy nie... To nie ma znaczenia, dla Microsoft liczy się to, że dużo
łatwowiernych dzieciaków rzuci się do sklepów po nowiutkiego NATAL... Bo to w końcu rewolucja
w dziedzinie AI! Niesamowite... Uważaj tylko by twoja konsola w przyszłości nie powiedziała,
że ma ciebie dosyć :P



Nie wiem jak ty ale niektórzy oglądają albo czytają recki zanim wydadzą kilkaset złotych ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2009 o 18:48, Pile napisał:

> > Myślę że MS ma tyle do stracenia że nie wypuści na rynek zwykłego gówna ;]

> >
>
> Czy wypuści gówno czy nie... To nie ma znaczenia, dla Microsoft liczy się to, że
dużo
> łatwowiernych dzieciaków rzuci się do sklepów po nowiutkiego NATAL... Bo to w końcu
rewolucja
> w dziedzinie AI! Niesamowite... Uważaj tylko by twoja konsola w przyszłości nie
powiedziała,
> że ma ciebie dosyć :P


Nie wiem jak ty ale niektórzy oglądają albo czytają recki zanim wydadzą kilkaset złotych
;]


Ja czytam i oglądam każdą recenzje zanim wydam nawet 50 zł :). Bo po co wydawać 50 zł na coś co jest gównem.

PS. o neverhood ta gra do dziś zajmuje u mnie miejsce 5 :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.06.2009 o 17:56, Xjumpaytech napisał:

Poziom IQ nic nie daje, ale widocznie jesteś niedouczonym dzieciakiem. IQ jest to inteligencja
wrodzona im większe IQ tym lepiej radzisz sobie w pierwszy raz spotkanych sytuacjach.

Czyli jednak cos daje! No patrz, jestes mistrzem w przeczeniu sobie.

Dnia 05.06.2009 o 17:56, Xjumpaytech napisał:

Dałem Ci tekst z wikipedii mogę dać jeszcze z kilku źródeł, ale cóż i tak nie zrozumiesz
tego tekstu.

Swietnie, moja kolej.

"Artificial intelligence, by claiming to be able to recreate the capabilities of the human mind, is both a challenge and an inspiration for philosophy. Are there limits to how intelligent machines can be? Is there an essential difference between human intelligence and artificial intelligence? Can a machine have a mind and consciousness?"
http://en.wikipedia.org/wiki/Artificial_intelligence

Q. Is intelligence a single thing so that one can ask a yes or no question ``Is this machine intelligent or not?''''?

A. No. Intelligence involves mechanisms, and AI research has discovered how to make computers carry out some of them and not others. If doing a task requires only mechanisms that are well understood today, computer programs can give very impressive performances on these tasks. Such programs should be considered ``somewhat intelligent''''.

Q. What is the Turing test?

A. Alan Turing''s 1950 article Computing Machinery and Intelligence [Tur50] discussed conditions for considering a machine to be intelligent. He argued that if the machine could successfully pretend to be human to a knowledgeable observer then you certainly should consider it intelligent. This test would satisfy most people but not all philosophers. The observer could interact with the machine and a human by teletype (to avoid requiring that the machine imitate the appearance or voice of the person), and the human would try to persuade the observer that it was human and the machine would try to fool the observer.

The Turing test is a one-sided test. A machine that passes the test should certainly be considered intelligent, but a machine could still be considered intelligent without knowing enough about humans to imitate a human.

http://www-formal.stanford.edu/jmc/whatisai/node1.html

Jakas maszynka przeszla test Turinga? Nie? No patrz, to ci cuda.

Co wiecej, jesli to wasze AI, o ktorym tak ze swoim kolezka namietnie gadacie jest rzeczywiscie na poziomie "maszyny do tlumaczenia tekstu" to czemu nie widze was w innych tematach gadajac o tym jak to teraz np. gierki maja swietna sztuczna inteligencje? Nagle M$ pokazuje swoj "wynalazek" i to tutaj zaczynaja sie dzieci zbierac i twierdzic, ze ludzie z M$ jako pierwsi opracowali AI?
Wy chcecie zeby inni czytali o SI? Nie rozmieszajcie mnie. Normalni ludzie wiedza, ze gdy powiem w "w FEAR jest swietne AI" to mam na mysli to, ze przeciwnicy sa dobrze zaprogramowani i pozwala im to odpowiednio odpowiedziec na pewne sytuacje, nikt nie bierze tego jako "w FEAR jest prawdziwa sztuczna inteligencja".
Dzieci dalej nie rozumieja, ze prawdziwego AI jeszcze nie ma i jeszcze troche nie bedzie, a kiedy w koncu sie je stworzy to bedzie to przelom i uslyszy o tym caly swiat a nie banda ludzi na E3.
Pozostaje mi tylko miec nadzieje, ze kiedy AI w koncu powstanie to bedzie inteligentniejsze od ludzi, ktorzy pisza 3 posty w tym samym temacie w przeciagu 9 minut. Bo to juz nie jest sztuczna, ale niestety prawdziwa nieinteligencja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2009 o 18:37, penny napisał:

Nintendo w DS wprowadziło dotykowy ekran....

Umiesz czytać? DSiiiiiiii, które, uwaga, ma dwie kamerki wykorzystywane, uwaga, również do bezdotykowego sterowania grami. Jak na razie to raczkuje ale w przeciwieństwie do MS - Nintendo już to wprowadziło na rynek i na szeroką skale. Nie jest to taki poziom zawansowania jaki pokazano w przypadku kamerki MS...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2009 o 21:46, SoundWave napisał:


> Poziom IQ nic nie daje, ale widocznie jesteś niedouczonym dzieciakiem. IQ jest to
inteligencja
> wrodzona im większe IQ tym lepiej radzisz sobie w pierwszy raz spotkanych sytuacjach.

Czyli jednak cos daje! No patrz, jestes mistrzem w przeczeniu sobie.


Powiedziałeś, że pracują nad tym ludzie z wysokim IQ, tylko dlaczego jeżeli IQ nic nie daje przy takim projekcie?

Dnia 05.06.2009 o 21:46, SoundWave napisał:

> Dałem Ci tekst z wikipedii mogę dać jeszcze z kilku źródeł, ale cóż i tak nie zrozumiesz

> tego tekstu.
Swietnie, moja kolej.

"Artificial intelligence, by claiming to be able to recreate the capabilities of the
human mind, is both a challenge and an inspiration for philosophy. Are there limits to
how intelligent machines can be? Is there an essential difference between human intelligence
and artificial intelligence? Can a machine have a mind and consciousness?"
http://en.wikipedia.org/wiki/Artificial_intelligence

Q. Is intelligence a single thing so that one can ask a yes or no question ``Is this
machine intelligent or not?''''?

A. No. Intelligence involves mechanisms, and AI research has discovered how to make computers
carry out some of them and not others. If doing a task requires only mechanisms that
are well understood today, computer programs can give very impressive performances on
these tasks. Such programs should be considered ``somewhat intelligent''''.

Q. What is the Turing test?

A. Alan Turing''s 1950 article Computing Machinery and Intelligence [Tur50] discussed
conditions for considering a machine to be intelligent. He argued that if the machine
could successfully pretend to be human to a knowledgeable observer then you certainly
should consider it intelligent. This test would satisfy most people but not all philosophers.
The observer could interact with the machine and a human by teletype (to avoid requiring
that the machine imitate the appearance or voice of the person), and the human would
try to persuade the observer that it was human and the machine would try to fool the
observer.

The Turing test is a one-sided test. A machine that passes the test should certainly
be considered intelligent, but a machine could still be considered intelligent without
knowing enough about humans to imitate a human.

http://www-formal.stanford.edu/jmc/whatisai/node1.html

Jakas maszynka przeszla test Turinga? Nie? No patrz, to ci cuda.

Co wiecej, jesli to wasze AI, o ktorym tak ze swoim kolezka namietnie gadacie jest rzeczywiscie
na poziomie "maszyny do tlumaczenia tekstu" to czemu nie widze was w innych tematach
gadajac o tym jak to teraz np. gierki maja swietna sztuczna inteligencje? Nagle M$ pokazuje
swoj "wynalazek" i to tutaj zaczynaja sie dzieci zbierac i twierdzic, ze ludzie z M$
jako pierwsi opracowali AI?
Wy chcecie zeby inni czytali o SI? Nie rozmieszajcie mnie. Normalni ludzie wiedza, ze
gdy powiem w "w FEAR jest swietne AI" to mam na mysli to, ze przeciwnicy sa dobrze zaprogramowani
i pozwala im to odpowiednio odpowiedziec na pewne sytuacje, nikt nie bierze tego jako
"w FEAR jest prawdziwa sztuczna inteligencja".
Dzieci dalej nie rozumieja, ze prawdziwego AI jeszcze nie ma i jeszcze troche nie bedzie,
a kiedy w koncu sie je stworzy to bedzie to przelom i uslyszy o tym caly swiat a nie
banda ludzi na E3.
Pozostaje mi tylko miec nadzieje, ze kiedy AI w koncu powstanie to bedzie inteligentniejsze
od ludzi, ktorzy pisza 3 posty w tym samym temacie w przeciagu 9 minut. Bo to juz nie
jest sztuczna, ale niestety prawdziwa nieinteligencja.


Mylisz sztuczną inteligencje ze sztuczną świadomością. Mózg działa jak komputer trzeba go zaprogramować, więc idąc Twoim tokiem myślenia to w ogóle nie istnieje inteligencja, bo mózg nie zrobi tego czego nie ma zapisanego no np. spytaj się w przedszkolu dziecka ile jest 2x2 to spyta się a co to jest to 2. Co do testu Turinga teraz on się już nie liczy i nikt go nie bierze jakoś bardzo pod uwagę, ale masz tu jest coś co już prawie przeszło ten test. http://www.pandorabots.com/pandora/talk?botid=f5d922d97e345aa1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2009 o 22:57, Xjumpaytech napisał:

Mylisz sztuczną inteligencje ze sztuczną świadomością. Mózg działa jak komputer trzeba
go zaprogramować

Dowaliłeś jak łysy grzywką o kant kuli. Idź sobie tam, gdzie programują te mózgi - może coś jeszcze da się zrobić.

Dnia 05.06.2009 o 22:57, Xjumpaytech napisał:

bo mózg nie zrobi tego czego nie ma zapisanego

-------------- || -------------------------- . Właśnie na tym polega różnica między mózgiem a maszyną - ten pierwszy potrafi stworzyć coś z niczego. Gdyby nie posiadał takich zdolności to: nadal byś siedział na drzewie zamiast zużywać klawiaturę (i to chyba było by plusem takiej sytuacji), pojęcie istoty transcendentnej nie miałoby możliwości zaistnienia.

Dnia 05.06.2009 o 22:57, Xjumpaytech napisał:

no np. spytaj się w przedszkolu dziecka
ile jest 2x2 to spyta się a co to jest to 2.

Tak - zapytaj się komputera co to jest noga. Ciekawe, co ci odpowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2009 o 23:07, hallas napisał:

> Mylisz sztuczną inteligencje ze sztuczną świadomością. Mózg działa jak komputer
trzeba
> go zaprogramować
Dowaliłeś jak łysy grzywką o kant kuli. Idź sobie tam, gdzie programują te mózgi - może
coś jeszcze da się zrobić.
> bo mózg nie zrobi tego czego nie ma zapisanego
-------------- || -------------------------- . Właśnie na tym polega różnica między mózgiem
a maszyną - ten pierwszy potrafi stworzyć coś z niczego. Gdyby nie posiadał takich zdolności
to: nadal byś siedział na drzewie zamiast zużywać klawiaturę (i to chyba było by plusem
takiej sytuacji), pojęcie istoty transcendentnej nie miałoby możliwości zaistnienia.
> no np. spytaj się w przedszkolu dziecka
> ile jest 2x2 to spyta się a co to jest to 2.
Tak - zapytaj się komputera co to jest noga. Ciekawe, co ci odpowie.


Człowieku ja to tłumaczę jak najprościej się da, żeby wszyscy zrozumieli, a tutaj dalej nikt nic nie rozumie.
Widać kto uciekał z biologii, mózg może się nauczyć pewnych rzeczy sam, np. widzieć, ale dalszych standardów musi już uczyć ktoś, gdyby nikt nie uczył niemowlaka mówić nikt na świecie by się nie dogadał każdy nazywałby wszystko po swojemu dlatego wymyślili języki mózg musi język zapamiętać, a mowa jest już sprawą ewolucji, czyli można ją nazwac trochę mutacją ludzi fachowo jest to niepoprawne, ale próbuje dalej wam wytłumaczyć coś, bo ewolucja jest przystosowaniem człowieka do potrzeb. Najpierw ludzie zbierali rośliny i łazili po jaskiniach. Ale zobaczyli, że można zdobywać mięso więc polować do polowania jest potrzebna prosta postawa, żeby więcej widzieć więc nauczyli się chodzić. Żeby wskazywać sobie miejsca do polowania malowali, malowanie stawało się przestarzałe, więc nauczyli się wydawać dźwięki, a z dźwięków mówić, ludzie przekazywali sobie informacje słownie, ale były przekręty (juz zboczyłem teraz z ewolucji) więc nauczyli się pisać i tak wszystko się to potoczyło, więc i z komputerami będzie to samo najpierw ludzie będą im pomagali z programowaniem, żeby już za kilka- kilkanaście lat komputery same to potrafiły. Co do nogi pytałem się komputera dokładniej przeglądarki i odpowiedziała mi część ciała, na której można chodzić.


Poza tym to już jest chyba 3 post, w którym piszę, że nikt nie mówi, że MS tworzy sztuczną inteligencje, w tym temacie nikt o tym nie powiedział, a SW wciska mi, że mówię, że to MS tworzy SI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2009 o 17:56, Xjumpaytech napisał:

Poziom IQ nic nie daje, ale widocznie jesteś niedouczonym dzieciakiem. IQ jest to inteligencja
wrodzona im większe IQ tym lepiej radzisz sobie w pierwszy raz spotkanych sytuacjach.
Dałem Ci tekst z wikipedii mogę dać jeszcze z kilku źródeł, ale cóż i tak nie zrozumiesz
tego tekstu.

Tego też nie mogę darować: wysokie IQ nie wskazuje osobnika z "inteligencją wrodzoną" (cokolwiek by to miało znaczyć). Określanie IQ to sposób na wyznaczenie poziomu rozwoju intelektualnego w danym wieku - jest to powiązane z takimi sprawami jak edukacja i sposób dorastania. Kolejny trudny temat, jak SI, który do zgłębienia wymaga czegoś więcej niż przeczytanie Wikipedii.

SoundWave: uważaj na słowa jakich używasz. Jak słusznie zauważyłeś - będziesz za nie łapany i jak widzisz IQ już zostało wykryte i przetworzone w sposób właściwy dla ludzi niedouczonych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2009 o 23:30, Xjumpaytech napisał:

gdyby nikt nie uczył niemowlaka mówić nikt
na świecie by się nie dogadał każdy nazywałby wszystko po swojemu

Widzisz - piszesz ale widać, że nie rozumiesz o czym piszesz. Napisałeś właśnie o tym co zrobi mózg gdy spotka coś czego nie zna - nazwie to po swojemu. Komputer nic nie zrobi - zignoruje to albo się zwiesi.

Dnia 05.06.2009 o 23:30, Xjumpaytech napisał:

dlatego wymyślili języki

Kto wymyśił? Kto nas nauczył języków? No bo ktoś musiał, skoro umysły się programuje - może powiesz, że bóg? Bo skoro nasze umysły nie potrafią zrobić czegoś czego nigdy wcześniej nie spotkały to skąd się wzięło pierwsze słowo? Kto tego słowa nauczył?

Dnia 05.06.2009 o 23:30, Xjumpaytech napisał:

ale próbuje dalej wam wytłumaczyć coś

By coś wytłumaczyć to trzeba to najpierw samemu pojąć. Coś gdzieś usłyszałeś, przetworzyłeś na swój sposób i pleciesz farmazony co rusz dając przykłady na coś zupełnie przeciwnego niż starasz się przekazać. Choćby ten język - kto zapisał na naszych mózgach pierwsze "słowo"?

Dnia 05.06.2009 o 23:30, Xjumpaytech napisał:

Najpierw ludzie zbierali rośliny
i łazili po jaskiniach. Ale zobaczyli, że można zdobywać mięso więc polować do polowania
jest potrzebna prosta postawa, żeby więcej widzieć więc nauczyli się chodzić.

Podajesz kolejne przykłady na to, że umysł robi coś sam, bez programowania. Ludzie pierwotni nie mieli od kogo podpatrzeć sylwetki wyprostowanej. Chyba, że tym razem wskażesz zamiast boga kosmitów, starszą rasę czy coś innego...

Dnia 05.06.2009 o 23:30, Xjumpaytech napisał:

Żeby wskazywać sobie miejsca do polowania malowali, malowanie stawało się przestarzałe, więc nauczyli
się wydawać dźwięki,

Hmmm... skoro malowanie jest przestarzałe to czemu małpy nie malują ale za to porozumiewają się dźwiękami? Etap malowania mają już za sobą?

Dnia 05.06.2009 o 23:30, Xjumpaytech napisał:

Co
do nogi pytałem się komputera dokładniej przeglądarki i odpowiedziała mi część ciała,
na której można chodzić.

Nie miałeś używać internetowej bazy danych spisanej przez ludzi tylko w asemblerze, albo w jakimś języku programowania wyższego rzędu, napisać pytanie do komputera - tak by zrozumiał, i poczekać na odpowiedź.

Dnia 05.06.2009 o 23:30, Xjumpaytech napisał:

Poza tym to już jest chyba 3 post, w którym piszę, że nikt nie mówi, że MS tworzy sztuczną
inteligencje, w tym temacie nikt o tym nie powiedział, a SW wciska mi, że mówię, że to
MS tworzy SI.

Nie wiem kto komu i co pierwszy wcisnął, ale ewidentnie ty wciskasz innym forumowiczom ciemnotę. Łykasz wszystko co mówią ludzie dookoła w sposób dosłowny i nie jesteś w stanie tego przetworzyć i zrozumieć. Najpierw jakieś wywody o SI, potem IQ jako miernik "wrodzonej inteligencji", teraz ewolucja pomieszana z rozwojem cywilizacyjnym. By tak skakać z tematu na temat to trzeba mieć za sobą troszkę więcej niż przepisywanie tego co powiedział nauczyciel na lekcji biologii - np. trochę przemyśleń i dyskusji na te tematy z ludźmi, którzy coś o nich wiedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować