Zaloguj się, aby obserwować  
Kamis16

Gothic 2

13657 postów w tym temacie

Dnia 26.12.2006 o 01:09, Illidan Shando napisał:

Mam pytanko co do bonusów w grze z roślinek i różnych innych działań mianowicie:

Czy znacie jakieś ukryte bonusy?
Ja odkryłem pare z nich:

-jedząc pod rząd około 30 jabłek regenerując punkty życia dostaje się +1 siły
-jedząc kilka ciemnych gdzybów pod rząd regenerując PŻ dostaje się +10 many
-Co jeden poziom modląc się przy kapliczce i składając 100 złota w ofierze można dostać jakiś
bonus np: +1siła, +1 zręczność, +4 mana lub +4 PŻ (chyba może dają 5 :P)

Podajcie inne jeśli znacie.
Możliwe że ten temat jest już poruszony w tym wątku ale nie mogłem go odnaleść - to może jednak
nie ma :P

pozdr.



grzybów trzeba zjeść 50, a jabłek 25 ;)

Bonusem można nazwać gulasz Tekli który daje +1 do siły (możemy mieć 5 takich gulaszy)

Modląc się dostajemy bonusy w zależności od tego ile zapłacimy. Ale działa tylko kilka razy.

Więcej chyba tego nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ogólnie to zgadzam się z Matizem.

Byłem w kolonni karnej na 12 bodajże poziomem miałem 1 krąg magii (drugiego dopiero nauczył mnie milten w zamku) i tylko rune strzały ognia. Ale przed wstąpieniem do zakonu zabezpieczyłem się trenując troche siłę i władanie mieczem (jednoręcznym oczywiście :P) i jak nie mogłem dać rady orkom czy nawet nie zdążyłem ubić ich zanim przybiegli ;/ to poradziłem sobie mieczem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2006 o 01:15, Xingu napisał:

grzybów trzeba zjeść 50, a jabłek 25 ;)

Bonusem można nazwać gulasz Tekli który daje +1 do siły (możemy mieć 5 takich gulaszy)

Modląc się dostajemy bonusy w zależności od tego ile zapłacimy. Ale działa tylko kilka razy.

Więcej chyba tego nie ma



A fakt zapomniałem o gulaszu :P
A po grzybkach to mi po 5 dało mane chyba ze sie licza te zjedzone wczesniej :P
A z tymi kapliczkami to jest takie zagmatwane troche kiedys wysnułem taką teorię ze co poziom mozna cos dostac w kapliczce zawsze dając 100 złota (ale ja nigdy nie dawałem mniej to nie wiem :P) teraz tak robiłem to się sprawdziło w przypadkach 9/13 i to nie pod rzad tylko tak raz nie raz tak.


A co do jaskini to może przerażać czy twoi kumple w grze to żywe trupki ?:P

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2006 o 01:29, Illidan Shando napisał:

A co do jaskini to może przerażać czy twoi kumple w grze to żywe trupki ?:P


Jaskinia ta jest pewnym ułatwieniem życia programistów dla programistów :P O wiele łatwiej było im uśmiercić te postacie w Górniczej Dolinie i ich ciała ukryć (wybór padł na tę jaskinie). W Khorinis utworzyli na nowo postacie.

Swoją drogą ciekawe jak sprawa ma się w Nocy Kruka z magami wody ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do tych bonusów, to nie zapominajmy o kamiennych tablicach z rozszerzenia! Jeden z karczmarzy w Khorinis da nam także piwo dodające many i PŻ. Pierwsze jeżeli odniesiemy mu jego srrera skradzione przez Gildię Złodziei, drugie jeśli damy mu ksiażkę z nazwiskami dłużników, w której widnieje jego podpis. Vatras zwiększy "za darmo" zasoby many jeśli przyniesiemy mu odpowiednią ilość kamiennych tablic. Dziś w ten sposób zarobiłem 14 punktów many, po powrocie z zapomnianej doliny budowniczych. Jeżeli bardzo rano przyjdziemy na trening do straży miejskiej (wcale nie trzeba być jej członkiem) to trener za darmo podniesie nasze zdolności o kilka punktów. Inne bonusy też są ale w tej chwili ich nie pamiętam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Młot Lou - napój z zapomnianej doliny dodaje 1 punkt many na stałe. Modlitwa przy posążku Beliara odejmuje zdrowie, ale daje zporo złota, za 3 punkty życia w ofierze, aż 500 sztuk. Ale moim zdaniem nie warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2006 o 11:32, sługa Innosa napisał:

Co najlepiej wybrać na 2 kręgu? Pięść wichru, fireball czy lodową strzałę?


Pięśc wichru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świetny trick: raz na dzień modlimy się do posążku Innosa płacąc 10 szt. złota, co daje nam 1pkt do maksymalnego zdrowia za każdym razem. Później idziemy do posążku Beliara i składając w ofierze uzyskane w ten sposób punkty życia otrzymujemy kasę. Za 3 pkt dostajemy 500 szt. złota, a żeby zdobyć te 3 pkt musieliśmy wydać tylko 30szt. złota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2006 o 11:42, Adamzzz napisał:

> Co najlepiej wybrać na 2 kręgu? Pięść wichru, fireball czy lodową strzałę?

Pięśc wichru.


Pamiętam, że w jedynce pięść wichru nie sprawdzała się aż tak dobrze, pomimo iż raniła kilka potworów jednocześnie, nawet odrzucając je do tyłu. Teraz jest trochę zmodyfikowana, ale nadal ją omijam. Kulę ognia rzuca się szybko i jest śmiertelnie skuteczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2006 o 11:46, Cezar14 napisał:

A gdzie jest ten posążek Beliara :)))


Posążków jest mnóstwo! W gildii złodziei, w wieży Xardasa, w zapomnianej dolinie przy chatce Eremity.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować