Zaloguj się, aby obserwować  
Tomoya-kun

Visual Novel - temat ogólny

1301 postów w tym temacie

Dnia 04.10.2011 o 21:00, Kosmitus napisał:

Czy Kagetsu Tohya jest w pełni przetłumaczone?

Tak.

Dnia 04.10.2011 o 21:00, Kosmitus napisał:

Coś mam problem ze znalezieniem patcha ;|

Patch był autorstwa Beast''s Lair więc jego oficjalny download zniknął razem ze stroną :( Wysyłam Ci go na maila (mam nadzieję że przejdzie bo ma 17 MB).

Dnia 04.10.2011 o 21:00, Kosmitus napisał:

Pytam, bo Tsukihime już prawie skończone ;)

I jak wrażenia? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2011 o 21:18, Karharot napisał:

> Czy Kagetsu Tohya jest w pełni przetłumaczone?
Tak.
> Coś mam problem ze znalezieniem patcha ;|
Patch był autorstwa Beast''s Lair więc jego oficjalny download zniknął razem ze stroną
:( Wysyłam Ci go na maila (mam nadzieję że przejdzie bo ma 17 MB).

Niestety, do chwili obecnej nic nie doszło ;/ Gdybyś mógł to wrzuć mi go tutaj http://www.megaupload.com/

Dnia 04.10.2011 o 21:18, Karharot napisał:

> Pytam, bo Tsukihime już prawie skończone ;)
I jak wrażenia? :)

Bardzo dobre :) Zwłaszcza gdy przechodziło się pierwszy i drugi raz fabuła i klimat robiły piorunujące wrażenie. Poznawanie tych wszystkich tajemnic czy stawianie czoła mrożącym krew w żyłach wydarzeniom to było coś ;) Z początku miałem wrażenie że w historii są niedociągnięcia i nieścisłości, ale z każdą następną ścieżką wszystko stawało się bardziej przejrzyste i zrozumiałe.

Spoiler

Np. dlaczego Shiki jest tak wypasionym killerem, albo czemu ześwirował, gdy pierwszy raz zobaczył Arcueid (nie było to powiedziane wprost, ale podejrzewam, że to zasługa przynależności do rodziny Nanaya, której członkowie byli łowcami demonów i innych monstrów).


Chyba już to mówiłem, ale ta gra jest momentami tak porąbana że mózg się skręca. Ale dla mnie to nie wada ;]
Z zakończeń najfajniejszy był chyba
Spoiler

Good End Ciel. Choć dla samej Ciel nie był chyba tak do końca Good, za to Arcueid będzie miała tony dobrej zabawy ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2011 o 22:11, Kosmitus napisał:

Niestety, do chwili obecnej nic nie doszło ;/ Gdybyś mógł to wrzuć mi go tutaj http://www.megaupload.com/

Wrzuciłem tutaj ->
http://www.mediafire.com/?cm8anvjz8h4yb8o

Dnia 04.10.2011 o 22:11, Kosmitus napisał:

Z zakończeń najfajniejszy był chyba

Spoiler

Good End Ciel. Choć dla samej Ciel nie był chyba tak do końca Good, za to Arcueid będzie miała tony dobrej zabawy ;D


Spoiler

Shiki też, zwłaszcza jak obydwie będą go karmiły jednocześnie ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2011 o 22:38, Karharot napisał:

Dzięki wielkie, oczywiście działa bez problemu :) Swoją drogą, co za dziwne oznaczenie. 0.5 zupełnie jakby tłumaczenie było zrobione tylko w połowie.

Dnia 04.10.2011 o 22:38, Karharot napisał:

Spoiler

Shiki też, zwłaszcza jak obydwie będą go karmiły jednocześnie ;P


Jak sobie to wyobrażam, to myślę, że ta sytuacja może być deczko niebezpieczna dla biednego Shikiego ;D

Pobawiłem się też trochę w Melty Blood. Całkiem fajnie naparza się w dwie osoby :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po przejściu Tsukihime, mam odblokowane wszystkie arty, za wyjątkiem szóstego u Arcueid. Dziwne, bo wydaje mi się że wypróbowałem wszystkie możliwe opcje na wszystkich ścieżkach... ;(

A przy okazji.

Spoiler

Zastanawia mnie czy podobieństwo w mocach Nrvnqsra Chaosa i Alucarda jest przypadkowe :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i od razu zaznaczam, że jestem jedynie neofitom w temacie visual novels. Dodam jeszcze, że neofitom nie spełnionym, ponieważ nie jestem w stanie uruchomić Fate Stay Night. Pomimo, że postępowałem wedle instrukcji mistrzów...

Co dotychczas zrobiłem:

- ściągnąłem FSN i Realta Nua dla głosów
- zamontowałem wszystkie płyty na wirtualne napędy
- zainstalowałem grę kilkakrotnie za pomocą Fate-stay_night_English_v3.2__mirror_moon_
- kliknąłem ikonkę na pulpicie i... NIC

Zaznaczam, że mam Vistę, ale próbowałem instalować FSN zarówno normalnie, ze zgodnością z XP i nawet dla wszystkich użytkowników, ale jedyne co się uruchamia to miniaturowe okienko z "czerwonym X". Nie wiem, być może jest to spowodowane tym, że mój program antywirusowy wykrywa pośród instalowanych plików trojana i go pomija...

Jakieś pomysły i rady? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2011 o 20:52, Alamut napisał:

Witam wszystkich i od razu zaznaczam, że jestem jedynie neofitom w temacie visual novels.
Dodam jeszcze, że neofitom nie spełnionym, ponieważ nie jestem w stanie uruchomić Fate
Stay Night. Pomimo, że postępowałem wedle instrukcji mistrzów...

Co dotychczas zrobiłem:

- ściągnąłem FSN i Realta Nua dla głosów
- zamontowałem wszystkie płyty na wirtualne napędy
- zainstalowałem grę kilkakrotnie za pomocą Fate-stay_night_English_v3.2__mirror_moon_
- kliknąłem ikonkę na pulpicie i... NIC

Zaznaczam, że mam Vistę, ale próbowałem instalować FSN zarówno normalnie, ze zgodnością
z XP i nawet dla wszystkich użytkowników, ale jedyne co się uruchamia to miniaturowe
okienko z "czerwonym X". Nie wiem, być może jest to spowodowane tym, że mój program antywirusowy
wykrywa pośród instalowanych plików trojana i go pomija...

Jakieś pomysły i rady? :(

Może spróbuj wyłączyć antywirusa podczas instalacji i jeszcze zainstaluj patcha z dodatkowymi CG i muzyką: http://rnpatch.blogspot.com/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2011 o 20:57, Pablo_Querte napisał:

Może spróbuj wyłączyć antywirusa podczas instalacji i jeszcze zainstaluj patcha z dodatkowymi
CG i muzyką: http://rnpatch.blogspot.com/


Oki doki dzięki za poradę, niestety nic nie dało... No nic po blisko dwóch dniach prób odechciało mi się, zamiast grać w novelkę pooglądam sobie prequel ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2011 o 00:39, Alamut napisał:

Oki doki dzięki za poradę, niestety nic nie dało... No nic po blisko dwóch dniach prób odechciało mi się, zamiast grać w novelkę pooglądam sobie prequel ;]

Możesz jeszcze spróbować zainstalować samo F/SN bez Realta Nua i zobaczyć czy działa, albo nawet F/SN na czysto bez patcha i zobaczyć czy problem wynika z tego że gra gryzie się z systemem czy z tego że patch w czymś miesza.
No i jeśli masz taką możliwość warto by było zainstalować grę na innym kompie - jako VN F/SN nie ma żadnych kosmicznych wymagań systemowych i można ją spokojnie uruchomić na laptopie czy innym "okrojonym"" pececie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2011 o 01:16, Hubi_Koshi napisał:

Jako że email jest związany z FSN więc mówię. Check Your Email ;-3

Nice :) Tylko czemu nie dałeś tego tutaj? Przecież ubranie Rin, choć skąpe, nie narusza regulaminu czy norm moralnych ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2011 o 01:35, Karharot napisał:

Nice :) Tylko czemu nie dałeś tego tutaj? Przecież ubranie Rin, choć skąpe, nie narusza
regulaminu czy norm moralnych ;P

Za duże w sumie, jakieś 6 mega z hakiem, plus danie linku do obrazka z gelbooru nie działa, a danie linku do gelboorwskiej stronki... cóż wiesz jakie reklamy się pałętają po gelbooru i jaka to ogólnie stronka. Najbardziej mnie rozwalił Archer uczepiony jej wstążki XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2011 o 00:44, Karharot napisał:

Możesz jeszcze spróbować zainstalować samo F/SN bez Realta Nua i zobaczyć czy działa,
albo nawet F/SN na czysto bez patcha i zobaczyć czy problem wynika z tego że gra gryzie
się z systemem czy z tego że patch w czymś miesza.
No i jeśli masz taką możliwość warto by było zainstalować grę na innym kompie - jako
VN F/SN nie ma żadnych kosmicznych wymagań systemowych i można ją spokojnie uruchomić
na laptopie czy innym "okrojonym"" pececie...


Nichts zu machen Meister... Wszystko co radziłeś już próbowałem, a grę instalowałem właśnie na laptopie ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2011 o 19:03, Alamut napisał:

Nichts zu machen Meister... Wszystko co radziłeś już próbowałem, a grę instalowałem właśnie
na laptopie ^^

Taki strzał w ciemno - przestawiałeś "Język dla programów nie obsługujących kodu Unicode" na Japoński?

Hubi -> Trzeba było wrzucić na ImageShack :)

PS: Nikt nie wie jak odblokować ten art u Arcueid o którym wcześniej pisałem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2011 o 19:24, Kosmitus napisał:

Taki strzał w ciemno - przestawiałeś "Język dla programów nie obsługujących kodu Unicode"
na Japoński?


Masz na myśli ustawienia regionalne w panelu sterowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2011 o 20:24, Alamut napisał:

Masz na myśli ustawienia regionalne w panelu sterowania?

Tak. Ustawienia regionalne -> zakładka "zaawansowane". Tam toto jest, przynajmniej w XP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2011 o 20:52, Kosmitus napisał:

Tak. Ustawienia regionalne -> zakładka "zaawansowane". Tam toto jest, przynajmniej
w XP.


Taa... Próbowałem ^^ No nic pewnie się coś z systemem gryzie, a nie mogę teraz zrobić formatu (który by może coś dał) :/

Inne propozycje w co zagrać? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować