Zaloguj się, aby obserwować  
Cirno

Command & Conquer 4 - Temat Ogólny

158 postów w tym temacie

Jest już pewne, że C&C 4 jest w produkcji, mam nadzieję że zrezygnują z cukierkowości 3jki, na rzecz mroczniejszego klimatu jaki był w Tiberian Sun''ie.
Miejmy też nadzieję, że zostawią rozwiązanie z 2ma dowódcami z RA3, bo ono było naprawdę świetne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słowo ,,ciekawie" nie jest tu chyba odpowiednie, myślałbym raczej nad czymś w stylu ,,prześmiesznie" lub ,,baśniowo i kolorowo", i o ile rozumiem to w RA, to w C&C już nie za bardzo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tja, coś co z ostatnim RA zrobili... Mi z caej serii najbardziej podobał się Tiberian Sun, za FMV-ki, niezłą grafikę uważam, wbrew wielu opiniom i jakiś taki imo trochę ''mroczny'' post apokaliptyczny klimacik, w C&C 3 grało się przyjemnie ale nudziraskie wstawki filmowe trochę obraz całości psuły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W betę trochę pograłem, ale w sumie to mam mieszane uczucia. Gra jest dość dynamiczna, grafika w miarę przyjemna, tylko ogólny system i założenia samej rozgrywki jakoś średnio mi się podobają. Jednostki kupuje się tak za nic, brak budynków, jak zniszczą bazę to się zrzuca nową i po problemie, takie trochę to to bezmyślne. Kolejny problem to pomysł z levelami, które odblokowują nam zdolności i jednostki. Ktoś kto ma 1 lvl i dopiero zaczyna grę może się szybko zniechęcić. Do dyspozycji ma 4 jednostki na krzyż, praktycznie zero możliwych ulepszeń, i ogólnie nie wiele z niego pożytku, a w starciu z lvl 20 ma raczej nikłe szanse (zwłaszcza gdy rozgrywka jest gdzieś w połowie, a ten o wyższym lvlu zdążył się wytechować :P). Z drugiej strony lvle mają tę swoją zaletę, że po każdej grze chce się zagrać jeszcze raz, żeby zdobyć więcej XP i zobaczyć co tam jeszcze przygotowali dla nas twórcy na kolejnym lvlu. Tak, czy inaczej gra staje się dużo przyjemniejsza, gdy mamy maksymalny level, a ten na szczęście nabija się dość szybko. No właśnie, skoro szybko to czy nie lepiej było w ogóle odpuścić sobie taki pomysł i dać każdemu równe szanse na starcie? Nie wiem czy w tej grze będzie jeszcze jakiś inny tryb, bo szczerze niezbyt się nią wcześniej interesowałem, ale jak na mój gust to co znalazło się w becie to powinien być jakiś dodatkowy tryb, a oprócz niego powinien się znaleźć tradycyjny z budynkami i surowcami. Na plus jest to, że twórcy dali w grze achievmenty, co w strategiach częste nie jest, a widok zdobytego trofeum nieco uprzyjemnia zabawę, chociaż oczywiście to głównie bajer, który będzie uważany przez wiele osób za zbędny ;) Denerwujące jest też nieco menu, gdzie możemy szukać rozgrywek i pogadać z ludźmi, pomijam już fakt, że jest nieco zbugowane (w końcu to beta, więc jest to normalne), ale gdy dostajemy zaproszenie od znajomego do gry to powinno być to jakoś bardziej widoczne (sporo osób nie mogło se początkowo poradzić ze znalezieniem invita). Wracając do samej rozgrywki trochę za mały wydaje mi się limit jednostek, chociaż ten pewnie będzie można zmieniać w wersji finalnej, aczkolwiek miałem kilka razy w grze buga (chyba), że mimo iż nie posiadałem żadnej jednostki, to coś zapychało mi prawie cały limit. W momencie kiedy jakąś drużynę opuści gracz ten limit zostaje nieco zwiększony, posunięcie ogólnie ok, bo równoważy szanse (lepsze to od głupiego SI, czy w ogóle niczego), ale z drugiej strony osoby z większym limitem zyskują sporą przewagę, zwłaszcza gdy grę opuści ktoś z niskim lvlem, a osobie z 20 podniesie się limit i zacznie ona robić końcowe jednostki w dużej ilości, tak więc niekiedy mniejsza ilość graczy w teamie może okazać się lepsza :P Gra jest nieźle zoptymalizowana, plansze ładują się naprawdę szybko, a i z płynnością nie ma problemu. C&C 4 wydaje się być jak na razie odskocznią od tradycyjnych RTSów, pytanie tylko, czy w dobrą stronę. Swoją drogą po części dobrze, że tytuł nie wychodzi na konsole, bo by zaraz była wina konsolowców, że przez nich gry takie proste i głupie są ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja również gram intensywnie w bete C&C 4 (obecnie 20 lvl NOD i lvl 15 GDI). Zdaję sobie sprawę, że nowe C&C bez baz i surowców może być szokiem dla zatwardziałych fanów serii gdyż rozgrywka to połączenie Dawn of War II i World in Conflict w lekko komiksowych realich C&C. Jeśli komuś podobała się któraś z tych dwóch gier powinien sprawdzić tą grę. Ponieważ jednostki są "za darmo" a nasza baza-crawler się respawnuje można na początku odnieść wrażenie, że rozgrywka to niekończący się pokaz fajerwerków a spam to najlepsza taktyka... Jednak wystarczy pograć trochę dłużej by przekonać się na własnej skórze jak błędne są te wnioski. Tak naprawdę nie walczymy przecież po to by unicestwić przeciwnika (choć jest to możliwe poprzez "zabezpieczenie" strefy respawnu) ale o victory pointy i to one decydują o ostateczny wyniku rozgrywki. System zdolności jednostek, ich indywidualnego ulepszania poprzez specjalne "paczuszki" oraz zbieranie kryształów tiberium by mieć punkty na ulepszenia globalne oraz wyższe tiery zapewniające dostęp do bardziej zaawansowanych jednostek wymaga indywidualnego zarządzania wojskiem czyli tzw micro. Tak naprawdę to właśnie micro, strategia, pomysł na gre i wymanewrowanie przeciwnika decydują o ostatecznym zwycięstwie. Na koniec dodam dla przy pomnienia, że jest to beta więc wszystko jej jeszcze poprawiane i aktualizowane (jak menu ostatnio).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z uruchomieniem bety. Otóż zainstalowałem ją, uruchomiłem launcher, ściągnęło się jeszcze parę plików, dałem "Play" i ... wyskoczyło mi, że mam się upewnić że mam dx9 (zainstalowany z dysku z "dragon age") lub nowszego, moja karta graficzna (geforce 9600) spełnia wymagania oraz przyspieszanie sprzętowe jest włączone (ustawione na pełne). W czym może być problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2010 o 13:32, Shadowtear napisał:

Mam problem z uruchomieniem bety. Otóż zainstalowałem ją, uruchomiłem launcher, ściągnęło
się jeszcze parę plików, dałem "Play" i ... wyskoczyło mi, że mam się upewnić że mam
dx9 (zainstalowany z dysku z "dragon age") lub nowszego, moja karta graficzna (geforce
9600) spełnia wymagania oraz przyspieszanie sprzętowe jest włączone (ustawione na pełne).
W czym może być problem?


po pierwsze - sciagnij i zainstaluj NAjNOWSZEGO directX oraz sterowniki do karty
po drugie - jesli to nie pomoze a powinno przeinstaluj bete jeszcze raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

temat na FLAME:

niektorzy twierdza ze taki DOW II czy C&C 4 to juz nie strategia to juz nie RTS bo nie ma budowania bazy i dlubania krysztalkow a strategia w ich wykonaniu to wydlubanie wiekszej ilosci krysztalkow niz przeciwnik - zbudowanie wiekszej ilosci lepszych jednostek niz przeciwnik a nastepnie spuszczenie tego z atakiem i unicestwienie przeciwnika. system victory pointow i calej reszty w DOW II i C&C 4 sprawia ze nie wygrywa ten kto ma wieksza armie, nie ten kto ma lepsze jednostki ale ten kto lepiej tego wszystkiego uzywa i to jest wlasnie strategia, to jest RTS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wnioski po becie:
1. Balans skopany
2. XP w rozgrywkach rankingowych i konieczność odblokowania broni - FAIL
3. Odejście od schematu CnC - FAIL
4. Wykorzystanie silnika CnC3 - FAIL
5. Wygląd jednostek, czyli witamy styl Red Alert w Tiberium universe - FAIL

Podsumowując: na chwilę obecną CnC4 to porażka na całej linii. Szkoda dobrej serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować