Zaloguj się, aby obserwować  
KaRkAsZo

Nowe Święto Narodowe

26 postów w tym temacie

1 Sierpnia, święto upamiętniające Powstanie Warszawskie. Czy się z tym zgadzacie? Ja nie. Jest kryzys, nie można sobie pozwolić na taki gest, kiedy nawet jak nie było kryzysu nie stać było Polski z powodów ekonomicznych. Co więcej, świętowanie klęski i zbrodni, jak o Powstaniu powiedział gen. Anders? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2009 o 20:11, KaRkAsZo napisał:

1 Sierpnia, święto upamiętniające Powstanie Warszawskie. Czy się z tym zgadzacie? Ja
nie. Jest kryzys, nie można sobie pozwolić na taki gest, kiedy nawet jak nie było kryzysu
nie stać było Polski z powodów ekonomicznych. Co więcej, świętowanie klęski i zbrodni,
jak o Powstaniu powiedział gen. Anders? :/


jeśli chodzi o względy ekonomiczne to nie mogę się z Tobą nie zgodzić ale jako patriota uważam że takie święto powinno być tym bardziej zwróć uwage ilu polaków straciło życie ilu oddało je za wolna warszawe.... Liczne egzekucje smierc w kanałach.. walka z okupantem za wszelką cene . Z nadzieją czekali na pomoc wojsk rosyjskich ale jak zwykle odrócili sie od Polaków plecami (tak wiem Stalin nie każał pomagac w bronie warszawy a AK sie temu przygladała heh... ) Te świeto powinno upamiętnić wszystkich powstańców którzy oddali wszystko żeby wyswobodzić warszawe i takie jest moje zdanie w tej sprawie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Debilizm. Bynajmniej nie z powodu kryzysu. Ogłoszenie święta jest "bezpłatne". Flagi narodowe i tak każda instytucja publiczna posiada.Wywiesi je ktoś,kto i tak ma płacone za jakieś prace dozorcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2009 o 20:22, dawidos160 napisał:

Debilizm. Bynajmniej nie z powodu kryzysu. Ogłoszenie święta jest "bezpłatne". Flagi
narodowe i tak każda instytucja publiczna posiada.Wywiesi je ktoś,kto i tak ma płacone
za jakieś prace dozorcze.

A wolne będzie tak czy tak...

@miodus
Pamięć o klęsce, o kobietach wołających do dowódców AK "Mordercy naszych dzieci!" ? O żołnierzach, których przymusem wraz z cywilami wysyłano do walki? Dzieci, które z marnym uzbrojeniem miały pokonać krwawe oddziały Niemców? Nawet lekkim by nie dały rady! To było bez sensu, tym bardziej, że wszyscy w AK uwierzyli plotce, że Sowieci są blisko. Równie dobrze można świętować Kampanię Wrześniową czy Rzeź miszkańców Pragi (ostatnia bitwa I RP) .
Mnie to całe świętowanie wygląda na podlizanie się ludziom, bo cóż do świętowania? Polacy niczym mięso armatnie działali jak żołnierze frontów IWŚ, na wyczerpanie. Niestety, Niemcy już mieli w tym doświadczenie,.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Edytowałem post, ale nie zadziałała :|


To streszczę to, bo nie chce mi się znowu rozpisywać.


Jeśli ktoś pamięta takie historyczne daty, to będzie je pamiętał czy będą świętem narodowym czy nie. Reszta ma na to tzw. zlewkę i o święcie dowie się pewnie z telewizyjnych wiadomości.


@KaRkAsZo -> To nie będzie dzień wolny od pracy wg. słów Prezydenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2009 o 20:33, dawidos160 napisał:

Jeśli ktoś pamięta takie historyczne daty, to będzie je pamiętał czy będą świętem narodowym
czy nie. Reszta ma na to tzw. zlewkę i o święcie dowie się pewnie z telewizyjnych wiadomości.

Właśnie.

Dnia 29.07.2009 o 20:33, dawidos160 napisał:

@KaRkAsZo -> To nie będzie dzień wolny od pracy wg. słów Prezydenta.

Chociaż to dobre, ale po co to? Jak już wspomniałem świętować jedną z największych tragedii i glłupoty w Polsce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Jestem przeciw, każde święto to zastój w robocie, a każdy zastój w robocie to strata pieniędzy i to spora. Jeśli już płodzić nowe święta narodowe, to może coś upamiętniającego jakieś zwycięstwo, a nie (de facto) klęskę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2009 o 18:56, Budo napisał:


Jestem przeciw, każde święto to zastój w robocie, a każdy zastój w robocie to strata
pieniędzy i to spora. Jeśli już płodzić nowe święta narodowe, to może coś upamiętniającego
jakieś zwycięstwo, a nie (de facto) klęskę?

Bitwa pod Grunwaldem, Hermaszewski w kosmosie... mnóstwo jest przyjemnych dat. :)
btw to nowe święto-klęska nie będzie na szczęście wolne od roboty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2009 o 18:56, Budo napisał:


Jeśli już płodzić nowe święta narodowe, to może coś upamiętniającego
jakieś zwycięstwo, a nie (de facto) klęskę?


To ja polecam 30ego lipca. W końcu to moje urodziny i oczywiste zwycięstwo całej Polski - a to tylko 2 dni różnicy od proponowanej daty 1ego sierpnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2009 o 18:56, Budo napisał:


Jestem przeciw, każde święto to zastój w robocie, a każdy zastój w robocie to strata
pieniędzy i to spora. Jeśli już płodzić nowe święta narodowe, to może coś upamiętniającego
jakieś zwycięstwo, a nie (de facto) klęskę?


Popieram ! Co myślicie np. o Cudzie na Wisłą (Bitwie Warszawskiej) ?
"Bitwa warszawska (nazywana też cudem nad Wisłą) – bitwa stoczona w dniach 12-25 sierpnia 1920 w czasie wojny polsko-bolszewickiej. Uznana za 18. na liście przełomowych bitew w historii świata, zdecydowała o zachowaniu niepodległości przez Polskę i nie rozprzestrzenieniu się rewolucji komunistycznej na Europę Zachodnią."
http://pl.wikipedia.org/wiki/Bitwa_warszawska_1920

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I tak już dużo mamy świąt upamiętniających klęski, po co nam kolejne? Prezydent, jeśli tak bardzo chce zdobyć poparcie ludzi, niech lepiej zajmie się ważniejszymi sprawami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2009 o 19:01, HunterO7 napisał:

Popieram ! Co myślicie np. o Cudzie na Wisłą (Bitwie Warszawskiej) ?
"Bitwa warszawska (nazywana też cudem nad Wisłą) – bitwa stoczona w dniach 12-25
sierpnia 1920 w czasie wojny polsko-bolszewickiej. Uznana za 18. na liście przełomowych
bitew w historii świata, zdecydowała o zachowaniu niepodległości przez Polskę i nie rozprzestrzenieniu
się rewolucji komunistycznej na Europę Zachodnią."
http://pl.wikipedia.org/wiki/Bitwa_warszawska_1920

Albo to, chociaż według mnie faktycznie byłoby to najlepszym wyborem. W rankingu top10 najważniejszych bitew w historii ta bitwa się tam znajduje i prawidłowo... :) Mało brakowało, a ZSRR zrobiłby rewolucję w biednych Niemcach i pomaszerował na Francję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Ruscy by nas za to docisnęli.

btw Hermaszewski w kosmosie? Bez jaj xD

Może hołd pruski, zdobycie Moskwy, albo odsiecz wiedeńska. Albo coś z potopu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po jakiego ch**a narzucają nam to święto? Powstanie Warszawskie powinno obchodzić się w Warszawie i tyle. Równie dobrze za święto narodowe mogli by uznać np: Powstanie Śląskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2009 o 19:24, Budo napisał:

Może hołd pruski, zdobycie Moskwy, albo odsiecz wiedeńska. Albo coś z potopu.

Taaa, chyba z potopu to, że nie udał się zaborcom traktat Rednocki. :D
@DonSzabla
wlasnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2009 o 19:01, HunterO7 napisał:

"Bitwa warszawska (nazywana też cudem nad Wisłą) – bitwa stoczona w dniach 12-25
sierpnia 1920 w czasie wojny polsko-bolszewickiej.

Jeżeli od 12 do 25 miałyby być święta, to jestem za ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.08.2009 o 20:33, Dared00 napisał:

Jeżeli od 12 do 25 miałyby być święta, to jestem za ;)

Powstanie warszawskie trwało 63 dni, a święto ma trwać tylko jeden, więc chyba ten pomysł nie przejdzie ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2009 o 20:37, HunterO7 napisał:


> Jeżeli od 12 do 25 miałyby być święta, to jestem za ;)
>
Powstanie warszawskie trwało 63 dni, a święto ma trwać tylko jeden, więc chyba ten pomysł
nie przejdzie ^^

chłopie, Bitwa Warszawska to co innego... lol nie znać historii własnego kraju tylko te głupie Powstanie Warszawskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.08.2009 o 20:39, KaRkAsZo napisał:

chłopie, Bitwa Warszawska to co innego... lol nie znać historii własnego kraju tylko
te głupie Powstanie Warszawskie


A tobie to o co chodzi ? Może pomyśl dwa razy zanim coś napiszesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować