Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nowa postać w Final Fantasy XIII ujawniona

26 postów w tym temacie

Jeśli już takie newsy się tu pojawiają to ten powinien się pojawić ponad dwa miechy temu :P
http://www.sankakucomplex.com/2009/06/07/final-fantasy-xiii-gets-even-more-oppai/
Ktoś tu wspomniał, że postać mogłaby nosić okulary i trafił w dziesiątkę bo nosi :)

A co do kłótni cRPGi vs jRPGi to to kłótnia nie na miejscu bo oba gatunki stawiają na co innego. cRPGi stawiają na nieliniowość i to w sumie wszystko :P Z tego powodu ciężko jest przedstawić dobrą fabułę i odpowiednio zbudować relację bohaterów bo możesz zrobić różne dziwne rzeczy przy czym na początku masz z 20 różnych postaci do wyboru. Właśnie dlatego Planescape: Torment i Fallouty 1 & 2 (osobiście Fallout''ów nie lubię) są takie dobre i mają świetną fabułę. Bo dostajemy jedną postać. Od nas zależy jakie umiejętności jej podniesiemy ale ogólnie to ta sama postać, więc dużo łatwiej jest przedstawić relacje między bohaterami i stworzyć dobrą fabułę. Dlatego też "papierowe" RPGi są lepsze od cRPGów. Bo GM dostaje określoną drużynę i może dla tych i tylko tych postaci przygotować grę (poza tym dochodzi do tego jeszcze element, że naprawdę można zrobić wszystko i ogólnie jest dobra zabawa na takich spotkaniach). jRPGi za to stawiają właśnie na fabułę i rozbudowane relacje między postaciami. Ja stawiam na fabułę dlatego wybieram jRPGi + P:T. Jak ktoś woli od dobrej fabuły przejść dany moment na 25 różnych sposobów (jeśli twórcy nie byli leniwi i chciało im się tyle opcji przygotować) to proszę bardzo.

A co do ściągania serii FF od starszych RPGów to też proszę o wyjaśnienie. Bo grałem w kilka starszych klasycznych RPGów i jakoś nie zauważyłem tych rzeczy. Zwłaszcza nie wiem co ściąga FF od siódmej części, która przeniosła serię (z wyjątkeim IX) w futurystyczne klimaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sensacja >.>....Ta wiadomosc odmieni me zycie...Co raz gorsze sa tutaj artykuly...

Btw.Zawsze mnie ciekawilo czemu kontynuacje gier z Azji zazwczyaj oznaczaja ''''zwykla'''' liczba :P...Final Fantasy 12,Pro Evo,Tekkeny itp. Gry z ''''innych rejonow'''' maja jakies podtytuly czy cus (chociaz tez nie zawsze) ale to tylko moze takie odczucie ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moze i kiedys SE robilo dobre gry, ale ich ostatnie gry to sredniaki (Infinite Undiscovery, Last Remnant i inne xboxowe "hiciory"). FFXIII moze i bedzie dobre, ale moze sie tez okazac klapa, bo SE nie gwarantuje juz wysokiej jakosci swoich gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

glupota i ignorancja, tak moge nazwac ktorzy zaczynaja te wojny cRPG vs jRPG, to kwestia gustu i czesto przyzwyczajenia, Triderus w kazdej wypowiedzi obraza jRPG, ale ilu takich japonczykow obraza CRPG na swoich stronach? Zaloze sie ze gdybys urodzil sie w azji myslalbys odwrotnie. Z reszta to jest tylko kwestia gustu wiec nie rozumiem o czym w ogole rozmawiacie, jednemu podobaja sie smoki i lochy a drugim wielki swiat i cala ta milosc, sa tez tacy ktory lubia oba gatunki i to wlasnie oni maja tutaj najwiecej frajdy, bo nie ograniczaja sie do jednego schematu! Pozdrawiam i prosilbym o pisanie w temacie :P

PS. Fajnie ze dopracowuja obie strony konfliktu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2009 o 00:00, Triderus napisał:

Tak smo moge powiedziec o klasycznych RPGach typu BG czy nawet Kotor.FF to dno ,jak juz
pisałem ciągle to samo w każdej części.Mówie o konstrukcji fabularnej.

KrisK91
Mnie jakoś nie wciągała jak "bagno" a raczej odrzucała swoja nielogicznością.Dla mnie
BG mnie wciągneło na kilka miesięcy.To nie FF które mozna przejść w 23 godziny.


Morrowinda można przejść w 14 minut. I?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować