Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nowa część Age of Empires w produkcji?

19 postów w tym temacie

Oby był lepszy niż trójka jeżeli okaże się, że faktycznie coś robią. Najlepsza jak dla mnie było aoe1, dalej wkurzało mnie, że zmienili interface i ogólnie mechanikę rozgrywki na tą z age of mythology, która wg mnie do aoe zupełnie nie pasuje. Chociaż to tylko moje zdanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, jeśli to prawda to może będzie osadzona w realiach I i II wojny światowej. II wojna światowa jest już trochę nudna, ale w gierkę o I wojnie bym sobie z przyjemnością pograł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2009 o 20:09, MetaL2 napisał:

Hmmm, jeśli to prawda to może będzie osadzona w realiach I i II wojny światowej. II wojna
światowa jest już trochę nudna, ale w gierkę o I wojnie bym sobie z przyjemnością pograł.


Ja liczę na to, że akcja AoE IV będzie działa się przed XX wiekiem. Przez czołgi i samoloty ta seria straciłaby urok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj tak, z wielką chęcią zagrałbym w czwartą część Age of Empires. Druga część starczyła mi na mocne kilkadziesiąt godzin, za to nie przepadam za trójeczką.

"Przez czołgi i samoloty ta seria straciłaby urok."

W takim Empire Earth grało się kapitalnie, nawet w kampanii Niemieckiej. :-) Nie sądzę aby AoE coś stracił na przeniesieniu akcji w bardziej dzisiejsze realia.

Age of Mythology teoretycznie był właśnie Age of Empires przeniesionym w mitologiczne realia. Choć początkowo nie byłem do niego przekonany, to AoM był kolejną grą od Ensemble Studios która wciągnęła mnie na wiele godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2009 o 23:00, pat-i-mat napisał:

A ja liczę na to że wypuszczą to na konsolę.
Zagrałbym w jakąkolwiek część ale na konsoli.
Tylko żeby IV nie odstawała od reszty


Interesujące... Możesz powiedzieć, dlaczego chcesz się męczyć ze sterowaniem na konsoli, kiedy obecnie dowolną część odpalisz bez problemu na PC (dwie pierwsze to pewnie i na szkolnych czy biurowych zadziałają)? Na wersję konsolową akurat bym nie liczył za specjalnie - M$ wypuścił bodajże AoE 2 na konsole i się na tym przejechali. AoE 3 była już tylko na PC mimo tego, że istniał Xbox. Więc tutaj nawet nie zadziała podejście "M$ mas swoją konsolę i wydaje AoE to na pewno dadzą i konsolowcom". A jeżeli by na taki pomysł wpadli to już widzę grę z Age of Empires w tytule ale uproszczoną jak Halo Wars. A za taką to ja dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe tylko kto to zrobi po zamknięciu studia za niej odpowiedzialne. Musze przyznać szczerze że grałem trochę w Age of Empires ale jakoś zbytnio mi się nie podobało chociaż mythology bardzo fajne było :) Ale kiedy to ja grałem może teraz bym zmienił zdanie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2009 o 22:34, Rizzan napisał:

> Hmmm, jeśli to prawda to może będzie osadzona w realiach I i II wojny światowej.
II wojna
> światowa jest już trochę nudna, ale w gierkę o I wojnie bym sobie z przyjemnością
pograł.

Ja liczę na to, że akcja AoE IV będzie działa się przed XX wiekiem. Przez czołgi i samoloty
ta seria straciłaby urok.

Takie samo zdanie miałem o armatach i innych tego typu sprawach w AoE3, a po zagraniu bardzo mi się to spodobało.
Najbardziej by mi zależało na I wojnie światowej bo w żadną grę o takiej tematycę nie miałem przyjemności pograć;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem w trójkę, niby fajna ale nie to samo co I i II. Może jestem przestarzały, ale ten archaiczny styl gry w I i II części (zbieraj drewno, buduj budynki, atakuj wroga i nic więcej) strasznie mi się podoba, i fajniej się IMHO gra niż w 90% dzisiejszych strategii. Straszny mam sentyment do dwóch pierwszych części ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja w aoe III gram juz trzeci rok i jestem zadowolony, a co do folderu...
robotenternament czy jakoś tak pracuje (powoli) nad nowymi patchami do AoE:TAD i może o to biegać ;ppppppp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować