Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 04.09.2009 o 08:49, SiDi napisał:

Szkoda że anime zakończyło się tak jak zakończyło.
Ze spokojem mogłaby powstać druga seria i na pewno mogliby coś twórcy wymyślić. Niestety
mieliśmy tylko 26 odcinków i na tym koniec :/

No w sumie mogliby zrobić jakiś re-make na drugi sezon ;/
bo to chyba nie był koniec mangi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oglądał ktoś może Sakura Wars? Cała seria składa się z filmów, dwóch sezonów TV, i kilku OAV. Można sobie zobaczyć filmy bez znajomości serii TV? I przede wszystkim - jest to w ogóle warte zachodu? Arigatou :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2009 o 14:45, MisticGohan_MODED napisał:


No w sumie mogliby zrobić jakiś re-make na drugi sezon ;/
bo to chyba nie był koniec mangi ?


Powinni zrobić drugi sezon. Na pewno coś się tam znajdzie. Jednakże nie wiem nawet jak się zaczyna i kończy manga ;] ale nie jest ona zbyt popularna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2009 o 15:05, SiDi napisał:

Powinni zrobić drugi sezon. Na pewno coś się tam znajdzie. Jednakże nie wiem nawet jak
się zaczyna i kończy manga ;] ale nie jest ona zbyt popularna.

Hmmm żadko spotykane ,aby manga była słabsza od anime ;/
Podobny przypadek co z DtB ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2009 o 15:08, Karharot napisał:

-> także do MisticGohan_MODED
Patrząc na datę wydania mangi i jej długość to jest ona zrobiona na podstawie anime a
nie na odwrót.

To wiele wyjaśnia ;/ Szkoda ;/

Tokyo Magnitude 8.0 #9

Spoiler

Przynajmniej Marii już znalazła rodzinę ,więc czas aby Mirai i Yuuki znaleźli swoją :]
Szkoda tylko ,że plecaka zapomnieli i teraz Marii będzie musiała ich gonić xD


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do tych co znają Haruhi na wylot, przeczytali wszystkie mangi i novelki. Czy kiedykolwiek Kyon przywali Haruhi? Odpowiedzcie bez spoilera, bo na pewno każdy chce się tego dowiedzieć ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Claymore c95

Spoiler

Całkiem niezłe te kocięta, może nie dorównują siłą przebudzonej formie Lucieli ale jeśli jedno takie coś sprawiło tyle problemów Clare, Deneve i Helen to pewnie klasyfikuje się niewiele poniżej Rigardo czy Daupha... Obecna sytuacja Clare i spółki wygląda nieprzyjemnie, sama Clare może by zdołała stamtąd zwiać (o ile miała by taki zamiar) ale Helen i Deneve mogą mieć z tym problemy... Swoją drogą zdolności regeneracyjne Deneve znacznie wzrosły od tej pierwszej walki w w której ją widzieliśmy. Bardzo ucieszyło mnie że Riful przeżyła, co ciekawe Dauphowi również się udało (pewnie tylko dzięki temu że Riful go z tego wyciągnęła, wygląda na to że ta para wzięła na siebie cały ciężar romantycznego wątku mangi;), dla podmiany Dark Ones nie poszło tak dobrze - Beth pewnie zamieni się w jakieś paskudztwo a Alicia chyba już zalicza się do pełnoprawnych Abyssal Ones...
Słowa Clare że ta okolica zmienia się w piekło są jak najbardziej prawdziwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Claymore c95

Dnia 04.09.2009 o 21:21, Karharot napisał:

/.../


Spoiler

W sumie, to Clare ani dziewczyny nie pokazały za bardzo co potrafią od czasu uśpienia. Ciekawi mnie jak bardzo wzrośnie ich siła, jeżeli w pełni wykorzystają energię zakumulowaną w przeciągu siedmiu lat. Znając życie, Clare coś wykombinuje. Kolejny bushin (?). Wątek miłosny zdecydowanie mnie rozbawił :) Jednak Riful (podobnie jak Easley wcześniej) wydaje się jednak taka malutka, nie tylko w porównaniu z Beth, ale również z Mrocznymi, które praktycznie się ją jeszcze nie pożywiły. Ciekawi mnie sam motyw pasożytów. Każdy ma siłę Awakened B. Czy po ich wyrzuceniu Rafaela zostaje chociaż trochę osłabiona? Wydaje mi się, że żeby je zabić będzie trzeba zniszczyć właśnie zfuzjowaną Rafaelę ze swoją siostrą. Chyba, że cała wiedza przekazana Clare pomoże jakoś rozwiązać tą sytuację. Nie mniej jednak, odcinek zajebisty. Aż strach pomyśleć, że trzeba czekać cały miesiąc (!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Claymore c95

Dnia 05.09.2009 o 00:47, Grzech napisał:

Spoiler

W sumie, to Clare ani dziewczyny nie pokazały za bardzo co potrafią od czasu uśpienia.


Spoiler

No, załatwiły Agathę. AB która była odpowiednikiem Rigardo rozerwana na strzępy w kilka chwil bez żadnej szansy na obronę. Ja bym to uznał za całkiem niezły pokaz :)


Dnia 05.09.2009 o 00:47, Grzech napisał:

Spoiler

Ciekawi mnie jak bardzo wzrośnie ich siła, jeżeli w pełni wykorzystają energię zakumulowaną
w przeciągu siedmiu lat. Znając życie, Clare coś wykombinuje.


Spoiler

Pewnie tak choć sytuacja wygląda paskudnie, jeśli te pociski trafią kogokolwiek poza Deneve to będzie po zawodach (chyba że po sprawie Deneve odda rannej swoją kończynę a sama zregeneruje sobie nową... eee... chyba moja wyobraźnia znowu posuwa się za daleko...). Tak czy siak tych stworów jest tam co najmniej 12 a nie ma żadnej gwarancji że Destroyer się w to nie wmiesza (gdzie ona się tak w ogóle podziała? Ta walka powinna się toczyć tuż obok niej a jakoś jej nie widziałem).


Dnia 05.09.2009 o 00:47, Grzech napisał:

Spoiler

Jednak Riful (podobnie jak Easley wcześniej) wydaje się jednak taka malutka, nie tylko w
porównaniu z Beth, ale również z Mrocznymi, które praktycznie się ją jeszcze nie pożywiły.


Spoiler

Mroczne (The Dark Ones) to określenie Alicii i Beth (dorobiły się go ze względu na czarne stroje). Co do Abyss Feederów to same nie poradziłyby sobie z Riful, nawet po walce z Alicią i po obrażeniach które otrzymała od Lucieli/Rafaeli Riful była w stanie wykończyć ich całkiem sporo, wydaje mi się że te jej macko-ostrza o wiele lepiej nadają się do ich eliminacji niż to co miał do dyspozycji Isley. Tak czy siak jeśli AF miałyby z nią walczyć samodzielnie to podobnie jak w przypadku Isleya musiałyby nadchodzić falami stopniowo osłabiając ją i zwiększając swoje doświadczenie.


Dnia 05.09.2009 o 00:47, Grzech napisał:

Spoiler

Ciekawi mnie sam motyw pasożytów. Każdy ma siłę
Awakened B. Czy po ich wyrzuceniu Rafaela zostaje chociaż trochę osłabiona?


Spoiler

Pewnie podobnie jak w przypadku regeneracji tymczasowo zostaje osłabione jej Yoki, jeśli jednak ma ona taki potencjał o jaki można ją podejrzewać to wątpię aby był to znaczny ubytek który zrobi jakąkolwiek różnicę.


Dnia 05.09.2009 o 00:47, Grzech napisał:

Spoiler

Wydaje mi się, że żeby je zabić będzie trzeba zniszczyć właśnie zfuzjowaną Rafaelę
ze swoją siostrą.


Spoiler

Też tak podejrzewam, to z pewnością byłaby najskuteczniejsza metoda jej eliminacji tylko że trochę wątpię czy Clare i reszta byłyby w stanie podołać temu samodzielnie. Jeśli walka z nią ma być rozstrzygnięta teraz zanim dokona ona zbyt wielkich zniszczeń to rodzi się pytanie kto (i dlaczego) miałby się przyłączyć do bitwy przeciwko niej... Riful jest zbyt osłabiona (zresztą od początku nie zamierzała podjąć tej walki), Beth jest załatwiona (sama wkrótce pewnie stanie się kolejnym problemem), Alicia jest niedraśnięta ale jej stan psychiczno-emocjonalny raczej nie pozwoli jej na logiczne rozumowanie (w ogóle nie wiadomo jak na nią wpłynie przemiana Beth, w najgorszym wypadku Alicia wpadnie w szał i zacznie atakować wszystko dookoła), Dauph to wrak a AF (o ile jakiekolwiek jeszcze zostały) kompletnie nie nadają się do walki z takim przeciwnikiem (posłużyłyby tylko jako pokarm dla kociąt Goddess of Despair). Jedyną niewiadomą pozostaje Priscilla tyle że jakoś słabo widzę ewentualną współpracę pomiędzy nią a Clare...
Możliwe jest też jeszcze to co sugerujesz czyli że Rafaela przekazała Clare jakąś istotną wiedzę na temat słabości swojej nowej formy tyle że nie bardzo wiem co to by mogło być...


Dnia 05.09.2009 o 00:47, Grzech napisał:

Spoiler

Nie mniej jednak, odcinek zajebisty. Aż strach pomyśleć, że trzeba czekać cały miesiąc (!)


Spoiler

Tu się zgadzam :) Akcja nabrała niezłego tempa i ciężko będzie się czekało na kolejne części tej historii...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Claymore c95

Dnia 05.09.2009 o 01:46, Karharot napisał:

/.../


Spoiler

Oczywiście mea culpa. Pomyliły mi się pojęcia, ale dobrze, że to wyhaczyłeś :)
Muszę się z Tobą zgodzić odnośnie nieciekawej sytuacji naszych dziewczynek. Tylko jedno mnie dziwi. W poprzednich chapterach, Deneve walczyła z Easleyem i też co nie co pokazała, a dopiero w tym chapterze powiedziała, że "dziwnie, po siedmiu latach było uwolnić swoje Yoki". Trochę to nielogiczne. Przecież wcześniej też musiała zregenerować swoje dość spore obrażenia. Podobnie jak wspomniany przez Ciebie fakt, że przecież one walczyły w pobliżu Rafaeli, a w ogóle nie było jej widać. Jakby akcja przeniosła się w całkiem inne miejsce.
Ciekawi mnie co stanie się z Beth i Alicią? Jeżeli na dobre się przebudzą, to nie będzie ciekawie :/ Może do akcji wskoczy Priscilla. Zobaczymy, niestety, dopiero za miesiąc ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Claymore c95

Dnia 05.09.2009 o 02:02, Grzech napisał:

Spoiler

Oczywiście mea culpa. Pomyliły mi się pojęcia, ale dobrze, że to wyhaczyłeś :)


Spoiler

A co tu jest do wybaczania XD Nie jestem z tych co palą na stosie za to że ktoś pomylił określenie które padło raz ponad 30 chapterów temu XD


Dnia 05.09.2009 o 02:02, Grzech napisał:

Spoiler

Muszę się z Tobą zgodzić odnośnie nieciekawej sytuacji naszych dziewczynek. Tylko jedno
mnie dziwi. W poprzednich chapterach, Deneve walczyła z Easleyem i też co nie co pokazała,
a dopiero w tym chapterze powiedziała, że "dziwnie, po siedmiu latach było uwolnić swoje
Yoki". Trochę to nielogiczne. Przecież wcześniej też musiała zregenerować swoje dość
spore obrażenia.


Spoiler

Zwróciłeś uwagę na ciekawą rzecz, przecież faktycznie po tym jak ją rozpłatał Isley Deneve musiała nawet przekroczyć swój limit aby zagoić tą ranę. Chyba że określenie "for the first time in seven years" odnosi się całego okresu jaki minął od walki z Isleyem a nie tylko do obecnej chwili i tej walki...


Dnia 05.09.2009 o 02:02, Grzech napisał:

Spoiler

Podobnie jak wspomniany przez Ciebie fakt, że przecież one walczyły
w pobliżu Rafaeli, a w ogóle nie było jej widać. Jakby akcja przeniosła się w całkiem
inne miejsce.


Spoiler

Miejsce się zgadza (te skałki wyglądają podobnie jak to co było pod koniec ostatniego chaptera) to tylko Rafaeli tam brakuje a trochę to dziwne zważywszy na to że trudno ją przeoczyć...


Dnia 05.09.2009 o 02:02, Grzech napisał:

Spoiler

Ciekawi mnie co stanie się z Beth i Alicią? Jeżeli na dobre się przebudzą, to nie będzie
ciekawie :/


Spoiler

Natychmiastowe przebudzenie byłoby chyba jedynym co dawałoby jakieś szanse na ocalenie Beth. Najprawdopodobniej skończy się jednak na tym że Beth zginie (o ile w ogóle jeszcze żyje) a z jej zabsorbowanej energii narodzi się coś paskudnego, w takiej sytuacji Alicia z pewnością już nie powróci, pytanie tylko kogo zacznie atakować (najbliżej ma niby do Riful...:()


Dnia 05.09.2009 o 02:02, Grzech napisał:

Spoiler

Może do akcji wskoczy Priscilla.


Spoiler

Wyboru za wielkiego nie ma, jeden z tych pasożytów musiał się narodzić tuż obok niej a coś mi mówi że nasz dzielny Raki sam sobie z tym nie poradzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2009 o 10:45, Taikun napisał:

Ktoś wie dlaczego nowe chaptery Gantza się nie ukazują od miesiąca albo i dłużej ?


Wcześniej poleciłeś mi Gantza, ale niestety nigdzie nie mogłem go przeczytać on-line, bo jakaś firma dystrybucyjna z USA wykupiła do niego prawa i zabroniła umieszczać w necie skanlacje.
EDIT: "Gantz is licensed in the United States by DarkHorse. Please support the publishers that bring our favorite manga titles to the US by purchasing the official Gantz manga volumes when they are available in your area."

@Karharot

Claymore c95

Dnia 05.09.2009 o 10:45, Taikun napisał:

Spoiler

A co tu jest do wybaczania XD Nie jestem z tych co palą na stosie za to że ktoś pomylił określenie które padło raz ponad 30 chapterów temu XD



Spoiler

Napisałem wyhaczyłeś. Chodziło mi o to, że to zauważyłeś :) Ale faktycznie, termin ten padł jakieś kilkanaście chapterów wcześniej :)


Dnia 05.09.2009 o 10:45, Taikun napisał:

Spoiler

Zwróciłeś uwagę na ciekawą rzecz, przecież faktycznie po tym jak ją rozpłatał Isley Deneve musiała nawet przekroczyć swój limit aby zagoić tą ranę. Chyba że określenie "for the first time in seven years" odnosi się całego okresu jaki minął od walki z Isleyem a nie tylko do obecnej chwili i tej walki...



Spoiler

A może wcześniej wcale nie wykorzystała całej mocy? Może nie zdawała sobie sprawy z tego, że posiada o wiele większą moc? Musimy na te odpowiedzi poczekać.


Dnia 05.09.2009 o 10:45, Taikun napisał:

Spoiler

Natychmiastowe przebudzenie byłoby chyba jedynym co dawałoby jakieś szanse na ocalenie Beth. Najprawdopodobniej skończy się jednak na tym że Beth zginie (o ile w ogóle jeszcze żyje) a z jej zabsorbowanej energii narodzi się coś paskudnego, w takiej sytuacji Alicia z pewnością już nie powróci, pytanie tylko kogo zacznie atakować (najbliżej ma niby do Riful...:()



Spoiler

Deneve pozbyła się pasożytów poprzez usunięcie ręki. Nie wiem co Beth musiałaby sobie usunąć, żeby nie przemienić się w jakieś monstrum :) Macicę? Chyba nie, skoro jej nie posiada :P Ale tak w sumie, to Beth potrafiła omijać macki Riful, a została dźgnięta przez pasożyta, który wcale szybki nie był...


Dnia 05.09.2009 o 10:45, Taikun napisał:

Spoiler

Wyboru za wielkiego nie ma, jeden z tych pasożytów musiał się narodzić tuż obok niej a coś mi mówi że nasz dzielny Raki sam sobie z tym nie poradzi ;)



Spoiler

Raczej sam sobie nie poradzi, chociaż muszę przyznać, że mnie zaskoczył tym jak się rozwinął. Wcześniej był taką cipcią i psuł całą serię. Teraz jednak zmężniał i nie jest już taką sierotą ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2009 o 11:17, Grzech napisał:

Wcześniej poleciłeś mi Gantza, ale niestety nigdzie nie mogłem go przeczytać on-line,
bo jakaś firma dystrybucyjna z USA wykupiła do niego prawa i zabroniła umieszczać w necie
skanlacje.
EDIT: "Gantz is licensed in the United States by DarkHorse. Please support the publishers
that bring our favorite manga titles to the US by purchasing the official Gantz manga
volumes when they are available in your area."

Obadajcie dział manga na animea tam ciągle wychodzą(z tego co kojarze w przeciwieństwie do onemanga to serwer animea był europejski).

edit. Jak sądzicie jaki lepiej było by kupić model 1:144 Exia Repair czy 1/144 HG 00 Raiser (00 Gundam + 0 Raiser) Designer's Color Ver.? Bo ostatnio dorwałęm okazje kupienia jednego z nich za dość niską cene. I problemem jest wybranie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2009 o 11:17, Grzech napisał:

Wcześniej poleciłeś mi Gantza, ale niestety nigdzie nie mogłem go przeczytać on-line,
bo jakaś firma dystrybucyjna z USA wykupiła do niego prawa i zabroniła umieszczać w necie
skanlacje.


są inne źródła ... nie wiem czy regulamin pozwala na rzucanie linkami ... zapraszam na priv ;)

edit.
@ Tomoya tą drugą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2009 o 11:38, Tomoya-kun napisał:

edit. Jak sądzicie jaki lepiej było by kupić model 1:144 Exia Repair czy 1/144 HG 00
Raiser (00 Gundam + 0 Raiser) Designer''s Color Ver.? Bo ostatnio dorwałęm okazje kupienia
jednego z nich za dość niską cene. I problemem jest wybranie.

Exia Repair ?? Masz na myśli tą rozwaloną Exię z początku drugiej serii ?? Mhm ja bym raczej obstawiał 00 Gundama, wygląda chyba lepiej od rozpadającego się kawałka złomu XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się