Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Skończyłem Bakemonogatari (lul, lubię takie porąbane serie :P), czas zabrać się za Nisemonogatari. Niestety widzę, że po polsku są suby tylko do 4 epów, zatem jakie wziąć po angielsku? Commie Subs? Raczej zgarniają kiepskie opinie ogólnie, choć dość pozytywne na temat Nisemonogatari. Czy może jakieś ColorMeSubbed?
Any ideas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2012 o 14:44, Outlander-pro napisał:

Skończyłem Bakemonogatari (lul, lubię takie porąbane serie :P), czas zabrać się
za Nisemonogatari. Niestety widzę, że po polsku są suby tylko do 4 epów, zatem
jakie wziąć po angielsku? Commie Subs? Raczej zgarniają kiepskie opinie ogólnie, choć
dość pozytywne na temat Nisemonogatari. Czy może jakieś ColorMeSubbed?
Any ideas?

Jak nie Commie to UTW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2012 o 15:38, Pablo_Querte napisał:

HAHHAHAHHAHAHHAHAHHAHAHAHHAHAHA
Bierz od Commie, od polskich napisow nic gorszego nie będzie.


E tam, nie demonizujmy, może mam farta, ale zwykle te na które natrafiam są w porządku ;]

Swoją drogą przez 2 odcinki Nisemonogatari pojawia się więcej treści ero niż w całym Bakemonogatari. I to jeszcze ocenzurowanych! Haha, nic tylko czekać na wersję BD :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2012 o 03:31, Karharot napisał:

> A na anime z walczacymi pannami w zbrojach ( z fabuła ?) raczej nie ma co liczyc
? (takie rycerze zodiaku, gdzie daza do czarnej zbroi zamiast zlotej ;) )
Nie jestem pewien czy to o to Ci chodzi ale może właśnie Claymore? Przejrzyj sobie obrazki
z tego wpisu i sam oceń czy czegoś takiego szukałeś ;) ->
http://ja.gram.pl/blog.asp?id=98610&np=3


Claymore znam( max 4 odcinki) nie pamiętam czemu przerwałem, może obejrze dalej albo poczytam skoro manga jest lepsza/dłuższa.
Zebym wiedzial czego szukam :/ Poważne jak rozrywkowe serie moga byc. Cos jak Freezing tyle bez super-uber ciosów niszczacych głownie biustonosze i lepiej poprowadzona fabula /pisze na podstawie anime, bo akcja tam troche powoli/dziwnie sie rozwija, no i zakonczenie " ciag dalszy w mandze"/. Fajnie jakby byl watek podrozy, a nie siedzienie w 1 miejscu/glownie szkola/ i czasami wyskocza gdzies ubic "bossa", na plaze czy basen:P
Bede musial zaczac czytac mangi, a jakos wolno mi to idzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam anime na weekend. Odcinków niewiele chcę - ok. 40-30 mniej-więcej :P
A tematyka anime, pewnien uczeń ma kłopoty w szkole, dokuczają mu itd. I w końcu się zechce zemścić/ czy zostaje posiadaczem jakiejś mocy, typowo szkolne :)
Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2012 o 20:11, BartexooN napisał:

Szukam anime na weekend. Odcinków niewiele chcę - ok. 40-30 mniej-więcej :P
A tematyka anime, pewnien uczeń ma kłopoty w szkole, dokuczają mu itd. I w końcu się
zechce zemścić/ czy zostaje posiadaczem jakiejś mocy, typowo szkolne :)
Z góry dzięki.

Heh możesz spróbować History''s Strongest Disciple Kenichi, o większą ofiarę losu ciężko, chociaż z tą zemstą to trochę skomplikowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2012 o 03:18, Karharot napisał:

W tle gości tam Saber Alter "Dark Saber" z 3 arca VN Fate/Stay Night :)


:O
A jo żech się spodziewoł jakiegoś "perełka", którego żech nie widzioł :P

Ale mimo wszystko dzięki za odpowiedź.

@Alamut >>

Wierz mi, że mieliśmy już nieraz długą dysputę na temat Clare, Mirii i całej gromadki babek z gigantycznymi mieczami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2012 o 23:59, luzac napisał:

Guilty Crown ep19


Spoiler

Kurczę, faktycznie szkoda go, kolejny motyw z niewykorzystanym potencjałem w GC. Odcinek oglądało się przyjemnie, ale zmiana nastawienia względem siebie postaci w takim tempie jest przytłaczająca. Nic tylko czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2012 o 17:14, Sarinew napisał:

Claymore znam( max 4 odcinki) nie pamiętam czemu przerwałem, może obejrze dalej albo poczytam skoro manga jest lepsza/dłuższa.

Polecam ;)

Dnia 02.03.2012 o 17:14, Sarinew napisał:

Zebym wiedzial czego szukam :/ Poważne jak rozrywkowe serie moga byc. Cos jak Freezing tyle bez super-uber ciosów niszczacych głownie biustonosze i lepiej poprowadzona fabula /pisze na podstawie anime, bo akcja tam troche powoli/dziwnie sie rozwija, no i zakonczenie " ciag dalszy w mandze"/.

Anime Freezing to crap, adaptując manhwę wyrzucili zbyt rażące sceny przemocy (coby nie przeszkadzać w oglądaniu obnażonych cycków) i w to miejsce dodali więcej fanservice''u który według nich był najwidoczniej istotą tej serii (to prawda że w oryginale było go dużo ale imo był on jedynie dodatkiem do fabuły i postaci).
W tym poście możesz sobie obejrzeć scenę której wycięcie sprawiło że dropnąłem anime ->
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=528&pid=31611
Jeśli nie czytałeś manhwy i oceniłeś całość na podstawie anime to polecam danie jej szansy w ramach szukania czegoś ciekawego do czytania ;)

Dnia 02.03.2012 o 17:14, Sarinew napisał:

Fajnie jakby byl watek podrozy, a nie siedzienie w 1 miejscu/glownie szkola/ i czasami wyskocza gdzies ubic "bossa", na plaze czy basen:P
Bede musial zaczac czytac mangi, a jakos wolno mi to idzie.

Jeśli będziesz gotów sięgnąć po mangę (lub w poniższych przypadkach manhwę) to mogę Ci polecić parę pozycji które powinny spełnić Twoje wymagania ;)
The Legend of Maian - manhwa tego same autora co Freezing z tym że tym razem jest to fantasy z motywem podróży, początkowo jest to krzyżówka czystego shounena z komedią i domieszką fanservice''u ale z czasem robi się nieco poważniejsza i głębsza.
Yureka - Nietypowa pozycja, technicznie rzecz biorąc akcja Yureki jest osadzona w bliskiej przyszłości w Korei jednak w praktyce 90+% akcji dzieje się wewnątrz wirtualnego MMO co sprawia że jest to niemal czyste fantasy (odchylenia od normy polegają na tym że postacie mają klasy a poziom ich umiejętności jest definiowany przez zdobyte poziomy ;). Na manhwę tą trafiłem przez zupełny przypadek (opis fabuły mnie niespecjalnie zachęcił) i zdecydowałem się trochę poczytać podczas czekania na coś innego. Obecnie Yureka jest w moim Top 5 ulubionych mang ;)
Id - Co by było gdyby postać z Negimy (czy Fairy Tail) wrzucić do świata któremu bliżej jest do Władcy Pierścieni czy też może Forgotten Realms? Id daje odpowiedź na to pytanie XD Typowy shonen i high fantasy w którym główny bohater jest MOCNO overpowernięty w porównaniu dom wszystkiego co go otacza (co bynajmniej nie przeszkadza historii w byciu ciekawą i miejscami zabawną). Ładnych dziewczyn nie ma tu co prawda tak dużo (choć parę się znajdzie) jednak główny bohater robi co może aby je zastąpić (to ten z prawej -> http://static.mangatraders.com/view8/88272/472a126dd7d15ee742995650092c6665.jpg) ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2012 o 20:11, BartexooN napisał:

Szukam anime na weekend. Odcinków niewiele chcę - ok. 40-30 mniej-więcej :P
A tematyka anime, pewnien uczeń ma kłopoty w szkole, dokuczają mu itd. I w końcu się
zechce zemścić/ czy zostaje posiadaczem jakiejś mocy, typowo szkolne :)
Z góry dzięki.

W sumie w GTO (Great Teacher Onizuka) był taki motyw z prześladowaniem, tylko bez żadnych mocy. I to nie do końca głównemu bohaterowi się przytrafiło, ale polecam i tak xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2012 o 00:34, Mrozinnio napisał:

> Guilty Crown ep19

Spoiler

Kurczę, faktycznie szkoda go, kolejny motyw z niewykorzystanym potencjałem w GC. Odcinek
oglądało się przyjemnie, ale zmiana nastawienia względem siebie postaci w takim tempie
jest przytłaczająca. Nic tylko czekać.


Spoiler

przy okazji sprawa z brakiem ręki się wytłumaczyła, teraz ma viod rękę, ciekawą, może chcieli ten moment wykorzystać aby zainteresować tym, co stało się później, dodatkowo Shu miał dużo czasu do przemyślenia oraz zabrali mu dziewczynę, co każdego mężczyznę by zdenerwowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za tytuły, po przejrzeniu kilku rozdziałow wydają się ok.:)

Dnia 03.03.2012 o 01:54, Karharot napisał:

Anime Freezing to crap, adaptując manhwę wyrzucili zbyt rażące sceny przemocy (coby nie
przeszkadzać w oglądaniu obnażonych cycków)

Coś w tym jest, bo w anime "krwawo" jako tako było tylko w pierwszych i ostatnich odcinkach, a bijatyki szkolne już nie(chociaż pamięć jest ulotna albo część rzeczy nie robi na człowieku wrażenia:P)

Dnia 03.03.2012 o 01:54, Karharot napisał:

The Legend of Maian - manhwa tego same autora co Freezing z tym że tym razem jest
to fantasy z motywem podróży, początkowo jest to krzyżówka czystego shounena z komedią
i domieszką fanservice''u ale z czasem robi się nieco poważniejsza i głębsza.

Widziałem już dawno temu parę rodziałów, ale przerwałem, bo wtedy czytałem Mahou Tsukai Kurohime, w którym też jest para "złośnica" z klątwą i dobry chłopiec, jakbym miał ją opisać to napisałbym podobny opis co w cytacie. Kurohime polecam:)

Dnia 03.03.2012 o 01:54, Karharot napisał:

Yureka - w praktyce 90+% akcji dzieje się wewnątrz wirtualnego MMO

Tutaj mają lepiej niż w "noveli" Sword Art Online, gdzie są na stale podlączeni do serwera i śmierć w grze to smierć w realu :P

Dnia 03.03.2012 o 01:54, Karharot napisał:

Id - Ładnych dziewczyn nie ma tu co prawda tak dużo (choć parę się znajdzie) jednak główny bohater > robi co może aby je zastąpić

Jakbyś nie napisał to myślałbym tak jak drużyna z pierwszych rozdziałów, że to dziewczyna. :)

Dzięki za tytuły jeszcze raz i Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Special stein;gate

Spoiler

DAFAQ z tym zakończeniem whyyyyyyyyyyy w takim momencie. Świetna scena na lotniku Iam mad sciene i bum do wiezienia :D:D:D.Dobre też było przy samochodzie jak bezniego odjechali.


Ja chce sezon 2 :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się