Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Zepsuty dzień z Gyo ? Oj nie, nie, nie - dla mnie to była jedna z bardziej bombowych rzeczy jakie ostatnio widziałem w kategorii "japońskie dziwactwa". Doskonałe do puszczenia jakimś laikom albo oglądania ze znajomymi. xD

EDIT: Fock, miało być krótko, ale coś mnie się rozpisało w ciągu tych 20 minut... ^^'
Z mang mniej znanych, ale takich, że się zastanawiasz jakim cudem nie są popularne:
Shingeki no Kyojin - alternatywna rzeczywistość, tak na oko XVIII wiek, ludzkość zostaje zaatakowana przez olbrzymów (tytanów) o wzroście od 3 do koło 15 metrów. Humanoidy te są bezmyślne i tylko im zabijanie oraz zjadanie w głowie(mimo tego, że nie muszą jeść ludzi), w dodatku prawie nie do zabicia - odstrzelony łeb z armaty po chwili odrasta, co jednak nie oznacza, że zupełnie nieśmiertelne są. Ludzkość skryła się zaś na ogromnym terenie owitym 50 metrowym murem, przez którego żaden olbrzym nie jest w stanie się przebić. Wyprawy zwiadowcze zaś zawsze kończą się tragicznie z ogromnymi stratami w ludziach, mimo szkolenia oraz sprzętu. Stworzono całkiem sensowny zestaw wystrzeliwanych linek i harpunów, które pozwalają bardzo sprawnie i szybko poruszać się bujając się na lince doczepianej do budynków czy samych tytanów, co pozwala ludziom na zaatakowanie ich słabych punktów.
Po jakichś stu latach bezpiecznego życia za murem, nagle znikąd pojawia się super gigant, którego głowa wystaje nad murem i robi w nim kilka wyrw, po czym znika, wpuszczając swoich na zabawę na praktycznie bezbronnych ludzi, którzy musieli uciekać do drugiego, wewnętrznego muru. Między innymi w tym wydarzeniu, główny bohater Eren Jaegar, po śmierci matki z rąk tytana poprzysięga zemstę i kompletną ich anihilację. Dobrych kilka lat później mamy go już jako świeżego absolwenta szkoły wojskowej wraz z przyrodnią siostrą (która zawsze była jedyną osoba silniejszą od niego :P ) oraz innymi, których poznał w czasie szkolenia, po czym mamy kolejny atak...
Mimo tego, że kreska na początku to naprawdę szajs, całe szczęście, że autor bardzo szybko podłapał umiejętności i był w stanie przedstawić wrogów ludzkości w jak najbardziej ohydny sposób i to co oni robią z ludźmi. W dodatku postacie, ruch są naprawdę porządnie pokazane wraz z okazałymi tłami (widoki miast, równin).
W sporej mierze to w tej mandze najbardziej błyszczą postacie przedstawione w jak najbardziej ludzki sposób - mają cele w życiu, potrafią dyskutować wydane im rozkazy pójścia na śmierć, ich strach, panika, które mogą na przykład spowodować odetniecie bardzo potrzebnego wsparcia, które postanowiło ze strachu zabarykadować się w jednym budynku czekając tylko na śmierć...
Naprawdę polecam fanom seinenów i tytułów katastroficznych, w których ludzie po prostu mają prze**ane, jak Berserk, Claymore, Gantz czy cokolwiek z mang Tsutomu Niheia (BLAME!, Knights of Sidonia, Biomega).

Dorohedoro - na początku byłem bardzo sceptycznie nastawiony do tego tytułu, co jednak bardzo szybko się zmieniło na bardzo pozytywne wrażenie...
Początek mamy taki - Kaiman, facet, który ma łeb jaszczura i stracił pamięć w wyniku magii użytej na nim przez nieznanego maga, wraz z swoją przyjaciółką Nikaido, która go odnalazła, polują na magów, aby zabić tego, który przemienił łeb Kaimana w celu odczynienia czaru(śmierć maga niweluje całą jego magię). Główni bohaterowie żyją w Dziurze (The Hole), brudnym mieście bezprawia w świecie ludzi tak czasowo z końca XX wieku, zanieczyszczonym przez magiczne odpady i smog (co raz do roku sprawia, że z cmentarzy powstają zombiaki i są zawodu w ich zabijaniu), gdzie poszukują magów eksperymentujących ze swoją magią. Kaiman, by sprawdzić czy magik jest tym, który mu to zrobił wkłada głowę niemilca do swojego wielkiego pyska po czym pyta się "What did the guy inside my head say?" i prawie zawsze niezależnie od odpowiedzi zabija w makabryczny sposób.
Magowie owi pochodzą ze świata Magii znajdującego się między piekłem a tym ludzkim, przy czym wyznają diabły (którym właściwie obojętny jest los kogokolwiek, są zbyt potężni aby martwić się o cokolwiek, po prostu chcą się zabawiać, żyć przyjemnie nawet kosztem śmiertelnych: D), co widać w ich wielu rytuałach. Przy czym nalezy wiedzieć, że każdy z nich ma magiczny dym produkowany przez jego organizm, pozwalający mu na jakąś specyficzną magię (np. jeden zamienia wszystko w grzybki, inny potrafi teleportować się gdziekolwiek zechce i takie tam). Historia przez całą serię jest naprawdę porządna i w sumie całkiem poważna jeśli mamy się odnosić do brutalnie śmiesznego stylu(obrazki :D).
Anyway - każdy w tej mandze to po prostu psychol, szaleniec, przy czym mamy tutaj ostre szaleństwo jeśli chodzi o tropes''y, których moc jest ogromna w tym tytule... :3
O kresce nie będę wspominał za bardzo - nie trzeba, jest brudna i doskonale nadaje ''zuego'' klimatu.:)
Bardzo polecam właściwie każdemu, mało znana perełka, po której ostatnio miewam naprawdę świetne sny w tych klimatach, haha! : D

20120311103456

20120311103506

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zero no Tsukaima ep10

O_O

Nisemonogatari ep10

O_O

Oj coś ten tydzień taki niezwykle udany w seriach które oglądam. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2012 o 10:40, Gol_Galad napisał:

Zepsuty dzień z Gyo ? Oj nie, nie, nie - dla mnie to była jedna z bardziej bombowych rzeczy jakie ostatnio widziałem w kategorii "japońskie dziwactwa". Doskonałe do puszczenia jakimś laikom albo oglądania ze znajomymi. xD

Daj se spokój, przez to coś można stracić apetyt na parę tygodni :/

Dnia 11.03.2012 o 10:40, Gol_Galad napisał:

Z mang mniej znanych, ale takich, że się zastanawiasz jakim cudem nie są popularne:
Shingeki no Kyojin

Lista 50 najlepiej się sprzedających tomików mang w Japonii w roku 2011:
http://www.animenewsnetwork.com/news/2011-11-30/top-selling-manga-in-japan-by-volume/2011
Shingeki No Kyojin - zajmowane pozycje: 17, 24, 27, 30, 31, łączna ilość sprzedanych egzemplarzy: 3 766 194 XD
Wiesz że Shonen Jump po przeczytaniu manuskryptu spławił autora twierdząc że manga nie dorasta do ich standardów? Po zobaczeniu wyników sprzedaży osoba odpowiedzialna za tą decyzję popełniła zapewne rytualne samobójstwo XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Negima! ch355 END
http://img543.imageshack.us/img543/1572/13314480007841.jpg
Masa niedokończonych wątków, zmarnowanie niezłego plot twistu z poprzednich chapów (

Spoiler

zapieczętowanie Asuny i te sprawy

), do bólu ckliwe zakończenie - mamy nowego mistrza trollingu wśród twórców shonenów. Serio, nawet "timeskip-który-nie-jest-timeskipem" z Fairy Tail wydaje się być bardziej sensowny niż to, co zaserwował nam Akamatsu. Ode mnie 7.5/10, ale tylko dlatego, że do czasu
Spoiler

perypetii z Cosmo Entelechią

manga trzymała wysoki poziom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2012 o 21:38, Hubi_Koshi napisał:

Swoją drogą skoro już ugryzłeś serię o robotach to pójdę za ciosem i...
http://www.youtube.com/watch?v=9Gm6czdcp3k

<Thumbs up> ;]

BTW
Gram sobie w Fate/Stay Night powoli zbliżając się do końca UBW. Całkiem fajnie się czyta, ale odbiór troszkę psuje mi znajomość anime. To prawda że ostatni route jest najlepszy i jednocześnie ma najmniej wspólnego z anime?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2012 o 18:40, Kosmitus napisał:

Gram sobie w Fate/Stay Night powoli zbliżając się do końca UBW. Całkiem fajnie się czyta,
ale odbiór troszkę psuje mi znajomość anime. To prawda że ostatni route jest najlepszy
i jednocześnie ma najmniej wspólnego z anime?

Wierz mi Heaven''s Feel ma się do Fate jak Teletubisie do Piły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heaven''s Feel co prawda zaczyna się najpóźniej (4 dzień), ale chyba nic nie bylo zekranizowane w anime tak więc zachęcam. Chociaż muszę przyznać, że potrafi mocno przynudzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2012 o 19:29, Hubi_Koshi napisał:

Wierz mi Heaven''s Feel ma się do Fate jak Teletubisie do Piły.

Brzmi co najmniej intrygująco ^^

Pablo_Querte -> Cóż, zobaczymy, oby nie przynudzało za mocno.

Gol_Galad -> Obie mangi wyglądają naprawdę zachęcająco. Wrzucam do "Plan to...", ale ciężko powiedzieć kiedy uda mi sie za nie zabrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gyo

Dnia 11.03.2012 o 14:04, Karharot napisał:

Daj se spokój, przez to coś można stracić apetyt na parę tygodni :/

Bo ja wiem? To było tak groteskowe, że w pewnych momentach aż zabawne. ;) Brawa dla ufotable za podjęcie się adaptacji. ;>


Higurashi Kira e04
O dziwo Deen stworzył coś co dało się oglądać. Może nie do końca w stylu serii TV, ale i tak 4. epek był cakiem przyjemny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2012 o 23:11, Lex napisał:

Gyo
> Daj se spokój, przez to coś można stracić apetyt na parę tygodni :/
Bo ja wiem? To było tak groteskowe, że w pewnych momentach aż zabawne. ;) Brawa dla ufotable
za podjęcie się adaptacji. ;>


Aaa, widziałem jakiś czas temu zwiastun tego filmu ... kurna, co ci Japończycy jeszcze wymyślą? Oglądanie filmu sobie jednak odpuszczę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mirai Nikki ep21

Dnia 12.03.2012 o 13:08, luzac napisał:

It has begun! Czas na kąpiel w najczystszych oparach absurdu! Yay!

O tak !!! XD There can be only one !
I stał się cud =

Spoiler

cudowne uzdrowienie oka 9th xD



Ja tam się już domyślam kim tak naprawdę jest ta Yuno :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mirai Nikki ep21

Dnia 12.03.2012 o 13:24, MisticGohan_MODED napisał:

O tak !!! XD There can be only one !
I stał się cud =

Spoiler

cudowne uzdrowienie oka 9th xD


Spoiler

Taaa, ktoś tam się zapomniał. W oryginale Ninth straciła opaskę i w tych scenach było widać jej oko ale było ono nieruchome i w oczywisty sposób sztuczne, tutaj ktoś totalnie spaprał sprawę bo źrenice sztucznych oczu nie powinny zmieniać średnicy...

Dnia 12.03.2012 o 13:24, MisticGohan_MODED napisał:

Ja tam się już domyślam kim tak naprawdę jest ta Yuno :P

Dopiero teraz? XD

20120312190115

20120312190124

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szykuje się kolejny animowany spin-off FSN. Tym razem padło na Fate/Kaleid Liner Prisma Illya. Pytanie do osób czytających oryginał - czy manga jest chociaż w połowie tak zakręcona jak Carnival Phantasm/Take Moon?
I przy okazji coś na temat Negimy. Ptaszki na /a/ ćwierkają, że w ostatnim tomiku MSN ma się pojawić bonusowy chapter dziejący się podczas

Spoiler

timeskipu

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2012 o 19:51, Lex napisał:

Szykuje się kolejny animowany spin-off FSN. Tym razem padło na Fate/Kaleid Liner Prisma
Illya. Pytanie do osób czytających oryginał - czy manga jest chociaż w połowie tak zakręcona
jak Carnival Phantasm/Take Moon?

HELL F****** YEAH! Mhm co do twojego pytania Fate/Kaleid to ogólnie radosna parodia Mahou Shoujo Plus naprawdę Badasskie walki. Powiem krótko Archer Illya vs Saber Alter. Do tego sporo Loli Yuri XD I Loli starających się zgwałcić Shirou.

Dnia 12.03.2012 o 19:51, Lex napisał:

I przy okazji coś na temat Negimy. Ptaszki na /a/ ćwierkają, że w ostatnim tomiku MSN
ma się pojawić bonusowy chapter dziejący się podczas

Spoiler

timeskipu

.

Ohhhh, sounds interesting

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Another e10

Spoiler

"Stop the calamity"? Jak oni zaczną teraz polować na siebie nawzajem podejrzewając innych o bycie tym kimś ekstra to pół klasy pójdzie do piachu w ciągu jednego miesiąca XD Tyle w tym będzie dobrego że przynajmniej policja wreszcie będzie mogła się tymi sprawami zając jako normalnymi morderstwami a sama klątwa będzie mogła wziąć urlop XD
Akazawa ma powód aby podejrzewać Koucji''ego ale kieruje swoją niechęć na Mei. Zazdrość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się