Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Claymore 131

Spoiler

Dwa awakened beings w mieście, Clare ma nowy styl, ja w swojej nadinterpretacji widzę sympatyczny ship między kurduplem ze straży i Helen, ale tak naprawdę najciekawsze są ostatnie strony - Raki wreszcie zastanawia się nad relacją pomiędzy Priscillą a Clare, a ostatniej scene mamy wejście Chronosa. Następny chapter będzie chyba ciekawy ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Btooom! e01

Spoiler

Na razie nie jest źle, animacja jest porządna a adaptacja zrobiona w miarę wiernie (z jakiegoś powodu zmienili kolor włosów głównego bohatera ale w sumie to bez znaczenia). Jest szansa że jedyną rzeczą o którą trzeba się martwić będzie zakończenie a reszta będzie interesującą pozycją w jesiennym i być może zimowym sezonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Claymore 131

Dnia 05.10.2012 o 14:46, Alamut napisał:

Spoiler

Dwa awakened beings w mieście, Clare ma nowy styl, ja w swojej nadinterpretacji widzę sympatyczny ship między kurduplem ze straży i Helen,


Spoiler

Nie Ty jeden ale to Deneve zabrała go sobie na wynos. Z drugiej strony jeśli te dwie wszystko robią razem... XD

Dnia 05.10.2012 o 14:46, Alamut napisał:

Spoiler

ale tak naprawdę najciekawsze są ostatnie strony - Raki wreszcie zastanawia się nad relacją pomiędzy Priscillą a Clare, a ostatniej scene mamy wejście Chronosa. Następny chapter będzie chyba ciekawy ;]


Spoiler

Ano. Przy odrobinie szczęścia Chronos popchnie Rakiego do działania lub przynajmniej mówienia o tym co wie a nie tylko myślenia, niestety do następnego chaptera znowu mamy miesiąc czekania. :(


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oglądał ktoś w ogóle pierwszy odcinek anime K (albo Project K)? Setting, design postaci, jakieś gangi plus supermoce, wszystko to bardzo mocno przypomina mi Durarara. Koniec końców zapowiada się jednak całkiem niezła seria.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Claymore 131

Dnia 05.10.2012 o 16:28, Karharot napisał:

Spoiler

Nie Ty jeden ale to Deneve zabrała go sobie na wynos. Z drugiej strony jeśli te dwie
wszystko robią razem... XD


Spoiler

Jeśli tylko nie brzydzą go blizny... xDp


Dnia 05.10.2012 o 16:28, Karharot napisał:

Spoiler

Ano. Przy odrobinie szczęścia Chronos popchnie Rakiego do działania lub przynajmniej
mówienia o tym co wie a nie tylko myślenia, niestety do następnego chaptera znowu mamy
miesiąc czekania. :(


Spoiler

Przy odrobinie szczęścia będziemy mieli powrót Isleya w jakimś dłuższym i ciekawszym flashbacku. The Hell, może Chronos potem coś o starożytności nam opowie! ;]


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Claymore 131

Dnia 05.10.2012 o 16:45, Alamut napisał:

Spoiler

Jeśli tylko nie brzydzą go blizny... xDp


Spoiler

Usiłował się kiedyś dobrać do Clare (za co dostał kopa od Rakiego ;P)po tym jak była cała pochlastana więc raczej wątpię aby mu to przeszkadzało XD

Dnia 05.10.2012 o 16:45, Alamut napisał:

Spoiler

Przy odrobinie szczęścia będziemy mieli powrót Isleya w jakimś dłuższym i ciekawszym flashbacku. The Hell, może Chronos potem coś o starożytności nam opowie! ;]


Spoiler

Mam wrażenie że obecna sytuacja nie jest najlepszym momentem na lekcje historii... Tym bardziej że Priscilla jest w porównaniu z nimi dość młoda i AB chyba niewiele o niej wiedzą (Rigardo, Isley i Riful przed spotkaniem jej nie mieli pojęcia w co się pakuję).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2012 o 16:40, Arcling napisał:

Oglądał ktoś w ogóle pierwszy odcinek anime K (albo Project K)? Setting, design postaci,
jakieś gangi plus supermoce, wszystko to bardzo mocno przypomina mi Durarara. Koniec
końców zapowiada się jednak całkiem niezła seria.


Durarara nie oglądałem jeszcze, co do K to z tego co widziałem w pierwszym odcinku może być ciekawie więc pewnie przetrawię w całości to anime.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Claymore 131

Dnia 05.10.2012 o 16:53, Karharot napisał:

Spoiler

Usiłował się kiedyś dobrać do Clare (za co dostał kopa od Rakiego ;P)po tym jak była
cała pochlastana więc raczej wątpię aby mu to przeszkadzało XD


Spoiler

Albo mieszkańcy tej wyspy mają jakieś nieziemsko wygórowane standardy niewieściej piękności, gdzie nawet drobna blizna jest argumentem na "nie", albo Ci bandyci, którzy niegdyś skonfrontowali Teresę byli bandą złożoną z dziwaków/ pedofili/gejów xD


Dnia 05.10.2012 o 16:53, Karharot napisał:

Spoiler

Mam wrażenie że obecna sytuacja nie jest najlepszym momentem na lekcje historii...
Tym bardziej że Priscilla jest w porównaniu z nimi dość młoda i AB chyba niewiele o niej
wiedzą (Rigardo, Isley i Riful przed spotkaniem jej nie mieli pojęcia w co się pakuję).


Spoiler

Dlatego napisałem "potem" ^^ Pewnie będzie gadka o tym skąd i jak dobrze Raki zna Priscillę i ewentualne wzmianki o działaniach/planach Isleya na przestrzeni ostatnich 7 lat ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Claymore 131

Dnia 05.10.2012 o 17:23, Alamut napisał:

Spoiler

Albo mieszkańcy tej wyspy mają jakieś nieziemsko wygórowane standardy niewieściej piękności, gdzie nawet drobna blizna jest argumentem na "nie", albo Ci bandyci, którzy niegdyś skonfrontowali Teresę byli bandą złożoną z dziwaków/ pedofili/gejów xD


Spoiler

Zważywszy na to że w skład takich band wchodzą często ludzie którzy nawet 100-letniej babci nie przepuszczą to ich zachowanie było raczej dziwne... No chyba że Teresie poluzowały się wtedy "sznureczki" i to i owo zwisało jej na zewnątrz (wtedy w ich reakcji faktycznie nie było nic dziwnego) XD

Dnia 05.10.2012 o 17:23, Alamut napisał:

Spoiler

Dlatego napisałem "potem" ^^ Pewnie będzie gadka o tym skąd i jak dobrze Raki zna Priscillę


Spoiler

Sypiał z nią przez siedem lat XD

Dnia 05.10.2012 o 17:23, Alamut napisał:

Spoiler

i ewentualne wzmianki o działaniach/planach Isleya na przestrzeni ostatnich 7 lat ;]


Spoiler

Odniosłem wrażenie że sam Isley nie miał żadnych specjalnych planów poza wyeliminowaniem potencjalnych zagrożeń dla Priscilli (co jak wiemy było zbędne) i życiem szczęśliwie z Priscillą i Rakim (podczas tego spotkania na północy Pris mu chyba nieco uszkodziła trybiki, choć może to tylko starość zaczęła go dopadać?).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Claymore 131

Dnia 05.10.2012 o 18:24, Karharot napisał:

Spoiler

Zważywszy na to że w skład takich band wchodzą często ludzie którzy nawet 100-letniej
babci nie przepuszczą to ich zachowanie było raczej dziwne... No chyba że Teresie poluzowały
się wtedy "sznureczki" i to i owo zwisało jej na zewnątrz (wtedy w ich reakcji faktycznie
nie było nic dziwnego) XD


Spoiler

Poluzowały się sznureczki? Na pewno znalazłby się jakiś zwyrodnialec, który powiedziałby: więcej dziurek dla zabawy ;/ Swoją drogą ciekawe czy Claymorki muszą zmieniać szwy?


Dnia 05.10.2012 o 18:24, Karharot napisał:

Spoiler

Sypiał z nią przez siedem lat XD


Spoiler

Brrr, jeśli pomyśleć, że mamy do czynienia z umysłowo niedorozwiniętym czymś...


Dnia 05.10.2012 o 18:24, Karharot napisał:

Spoiler

Odniosłem wrażenie że sam Isley nie miał żadnych specjalnych planów poza wyeliminowaniem
potencjalnych zagrożeń dla Priscilli (co jak wiemy było zbędne) i życiem szczęśliwie
z Priscillą i Rakim (podczas tego spotkania na północy Pris mu chyba nieco uszkodziła
trybiki, choć może to tylko starość zaczęła go dopadać?).


Spoiler

Dlaczego wszystkim nieśmiertelnym odbija wcześniej czy później i ni stąd ni zowąd pragną normalnego życia i rodziny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Claymore 131

Dnia 05.10.2012 o 18:58, Alamut napisał:

Spoiler

Poluzowały się sznureczki? Na pewno znalazłby się jakiś zwyrodnialec, który powiedziałby: więcej dziurek dla zabawy ;/


Spoiler

Jeden się znalazł :/

Dnia 05.10.2012 o 18:58, Alamut napisał:

Spoiler

Swoją drogą ciekawe czy Claymorki muszą zmieniać szwy?


Spoiler

Nasza ekipa wiedziała jak zszyć Clare więc podejrzewam że zdarza im się to przynajmniej po mniej udanych bitwach.

Dnia 05.10.2012 o 18:58, Alamut napisał:

Spoiler

Brrr, jeśli pomyśleć, że mamy do czynienia z umysłowo niedorozwiniętym czymś...


Spoiler

Mówisz o Rakim czy Priscilli? XD

Dnia 05.10.2012 o 18:58, Alamut napisał:

Spoiler

Dlaczego wszystkim nieśmiertelnym odbija wcześniej czy później i ni stąd ni zowąd pragną normalnego życia i rodziny?


Spoiler

Isleyowi trzeba oddać tą sprawiedliwość i przyznać że mając wybór "wykorzystać chwilową (?) słabość Priscilli i założyć z nią rodzinkę" lub "pewnego dnia ponownie walczyć z Priscillą" wielu wybrałoby to pierwsze nawet nie będąc rodzinnymi facetami XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2012 o 19:42, Mysterum napisał:

Oglądał ktoś K? Opłaca się zaczynać?


Jak wcześniej wspomniałem, zapowiada się ciekawie. Kreska stoi na dobrym poziomie, charadesing nie gorzej, akcja w miarę, nie nudzi . Co do fabuły to po jednym odcinku ciężko mi się wypowiedzieć, niemniej moim zdaniem warto dać szansę temu anime.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Claymore 131

Dnia 05.10.2012 o 19:14, Karharot napisał:

Spoiler

Nasza ekipa wiedziała jak zszyć Clare więc podejrzewam że zdarza im się to przynajmniej
po mniej udanych bitwach.


Spoiler

Zawsze można seksistowsko i debilnie zażartować, że to zdolność wrodzona, ale obstawiam raczej wprawę z konieczności...

Dnia 05.10.2012 o 19:14, Karharot napisał:

Spoiler

Mówisz o Rakim czy Priscilli? XD


Spoiler

Touche Sir, touche xD

Dnia 05.10.2012 o 19:14, Karharot napisał:

Spoiler

Isleyowi trzeba oddać tą sprawiedliwość i przyznać że mając wybór "wykorzystać chwilową
(?) słabość Priscilli i założyć z nią rodzinkę" lub "pewnego dnia ponownie walczyć z
Priscillą" wielu wybrałoby to pierwsze nawet nie będąc rodzinnymi facetami XD


Spoiler

Ja bym ją wykorzystał jako psa bojowego: "Widzisz tamtych nieprzychylnie mi nastawionych osobników? To oni skrzywdzili Twoją rodzinę! Idź ich zabij, dobrze? Potem dostaniesz lizaka, czy cokolwiek lubią dzieci w Twoim wieku.<pat, pat po łebku>"


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Claymore 131

Dnia 05.10.2012 o 20:18, Alamut napisał:

Spoiler

Ja bym ją wykorzystał jako psa bojowego: "Widzisz tamtych nieprzychylnie mi nastawionych osobników? To oni skrzywdzili Twoją rodzinę! Idź ich zabij, dobrze? Potem dostaniesz lizaka, czy cokolwiek lubią dzieci w Twoim wieku.<pat, pat po łebku>"


Spoiler

Pamiętasz że choć przez 99% czasu Pris zdaje się ledwie kojarzyć co się dookoła niej dzieje to przez pozostałe 1% jej umysł jej przerażająco klarowny? Ja tam wolałbym nie ryzykować że pewnego dnia przypomni sobie co się naprawdę stało z jej rodziną i że będzie miała do mnie jakieś pretensje...
Po za tym zważywszy na to że jej "lizak" to ludność całego miasta to nie wiem na jak długo na tym bezludziu starczyłoby mi "słodyczy" XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Claymore 131

Dnia 05.10.2012 o 20:31, Karharot napisał:

Spoiler

Pamiętasz że choć przez 99% czasu Pris zdaje się ledwie kojarzyć co się dookoła niej
dzieje to przez pozostałe 1% jej umysł jej przerażająco klarowny? Ja tam wolałbym nie
ryzykować że pewnego dnia przypomni sobie co się naprawdę stało z jej rodziną i że będzie
miała do mnie jakieś pretensje...


Spoiler

Worth it - ruled an empire for a few decades xD



>
Spoiler

Po za tym zważywszy na to że jej "lizak" to ludność całego miasta to nie wiem na jak

Dnia 05.10.2012 o 20:31, Karharot napisał:

długo na tym bezludziu starczyłoby mi "słodyczy" XD


Spoiler

Na to dałoby się zaradzić kierowanym programem eugenincznym i hodowlą ludzi jako bydła. Dodatkowym plusem obok "przysmaków" dla Pris byłoby stałe wyżywienie dla mojej armii AB. Z drugiej strony po co mi armia jak mam Pris... A tak racja... Armia jest potrzebna aby zyskać 10 minut przewagi nad nią jak sobie wszystko przypomni. Nie żeby byłoby to w stanie bardzo zwiększyć moje szanse na przeżycie xD



Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sword Art Online 11-13]

By the dark Gods...

Spoiler

Yui... Cursed Yui... Najgłupszy wątek fabularny jak do tej pory! O patrzcie dziewczynka w lesie! Traktujmy ją jakby była naszą córką i przywiążmy się do niej emocjonalnie tak mocno, że przeżyjemy traumę jak ją stracimy, chociż znamy ją ledwie kilka godzin. Na mrocznych bogów jakże się cieszyłem jak ją skasowali! A potem nastąpiłfacepalm z powodu durnoty Kirito... Użycie kodów w celu zrobienia kopii zapasowej nieużywanego programu jest oczywiście mądrzejsze niż użycie cheatów by skończyć grę o_O
Historia z rybką była za to jednym wielkim LOLem xD No i piękny nowy boss, który zabija graczy jak leci :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2012 o 19:42, Mysterum napisał:

Oglądał ktoś K? Opłaca się zaczynać?

Ja, jak wcześniej pisałem, oglądałem i stwierdzam, że seria zapowiada się na dość mocno podobną do Durarara. Może być nieźle. Generalnie podobne klimaty i design postaci (minus może tak wielki wachlarz postaci).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się