Zaloguj się, aby obserwować  
Bezi_113

Gothic: Velaya, Historia Wojowniczki

15 postów w tym temacie

Witam.
Gothic: Velaya Historia Wojowniczki, to najnowszy mod do Gothica II Noc Kruka

Moda można pobrać stąd: http://themodders.org/index.php?showtopic=7644
Jak zainstalować ?
Plik ściągamy, jest już rozpakowany, więc instalujemy,(trzeba zaznaczyć,aby zainstalować go w folderze z grą Gothic II Noc Kruka/ Złota Edycja). Gdy zainstalujemy, mod pojawi się w pliku system, pod nazwą GothicStarter (Tak jak PlayerKit w G1), odpalamy, zaznaczamy Velaya Historia Wojowniczki, i odpalamy.
Zapraszam do dyskusji na temat tego wspaniałego moda (osobiście grałem, i jest po prostu wyśmienity).

Opis moda:
Modyfikacja przedstawia losy Velayi, którą zapewne wszyscy pamiętają z Gothic 1, jako piękność kąpiącą się w wannie w pokoju Gomeza. Historia rozgrywa się po wyjeździe Bezimiennego z Khorinis. Velaya, która także uciekła z Kolonii Karnej, dotarła na farmę Onara, gdzie pracuje jako służąca. Jednak pewnego dnia została pobita przez napastliwego najemnika. Wtedy postanowiła sobie, że nigdy więcej nie dopuści do takiej sytuacji. Chciała nauczyć się walki, chciała umieć się bronić. I tak opuszcza farmę, by spróbować szczęścia w mieście Khorinis. Ostatecznie to ona staje naprzeciw nowego zagrożenia.

Modyfikacja oferuje:
- całkowicie nową historię
- zmienione Khorinis
- spotkamy wielu starych znajomych
- kilka nowych postaci
- mnóstwo questów, cztery rozdziały gry
- około 40 godzin grania
Zapraszam do dyskusji o modzie, oraz proszę moderatora o przypięcie tego posta .
Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, ja nawet do Andre nie doszedłem, nie wiem jak się do niego dostać, jak widać mody potrafią być czasami jeszcze lepiej opracowane niż podstawowe wersje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2009 o 18:51, Bezi_113 napisał:

No widzisz, ja nawet do Andre nie doszedłem, nie wiem jak się do niego dostać, jak widać
mody potrafią być czasami jeszcze lepiej opracowane niż podstawowe wersje.

Albo tak zbugowane, że rozgrywka staje się niemożliwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie sądzę, mod jest jak dla mnie tak samo zoptymalizowany jak G2 NK zwykły, no ale jest plus, bo nie widziałem jeszcze ani jednego BUGa.
I rozgrywka jest bardzo ciekawa, bo questa bardzo często zależą od umiejętności naszej postaci, z czym trzeba główkować jak dobrze rozłożyć LP.
No i poza tym, jak to można było się przekonać w MT, w questach też trzeba mocno główkować, żeby w końcu dojść do tego co się chce osiągnąć.
Ciekawy jestem czy wyjdzie kiedyś dubbing, albo jakiś poradnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeba obczaić tego moda ale dopiero gdy kolega z łodzi przyjedzie (czyli na święta xd). Póki co ściągnę żeby później nie czekać.
Jaka jest wersja językowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PL, no niestety bez dubbingu, ale nie można narzekać.
Może jest gameplay na youtube, oczajta.
EDIT: Właśnie newsem z powodu którego założyłem temat, jest opubilkowanie PL wersji moda, wcześniej był w wersji niemieckiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś nie wie jak dojść do Andre to :

Trzeba wykonać zadanie " Gobliny "
Zlecają je strażnicy ze wschodniej bramy, potem idziesz do Lobart''a ... A później :
Idziesz w stronę wieży Xardasa, Gobliny każą ci odnaleźć ICH trzy artefakty

Trzeba pójść do Bartok''a .... Potem do Hakon''a, on nam mówi że dwa z artefaktów kupił kowal Bennet, a trzeci pewien strażnik w khorinis. [ Może też powiedzieć że Orlan nam więcej powie .... Niestety nie pamiętam ;p ]

Udajemy się do Harada, płacimy mu [ BODAJŻE ] 1000 szt. złota za pierwszy artefakt, mówi nam on iż 2 artefakt jest u Sagitty [ Tej zielarki za farmą Sekoba ]
Ona chce abyśmy przynieśli jej paczkę ... Wystarczy zanieść Elenie( Na Farmie Onara - Jego córka ;p ) paczkę [ Którą wcześniej nam dała Sagita ] A potem zanieść Sagicie paczkę od Eleny

O trzecim artefakcie dowiadujemy się od " Pablo " mówi on nam że posiada go Wambo ...
Nie wejdziemy do górnego miasta zanim nie zostaniemy czeladnikiem :
- Idziemy po kolei do każdego z czeladników - Oni nas nie przyjmą
- Potem idziemy do Coragona [ Karczmarza ]
- A potem do Hanny - Ma hotel

Zostaliśmy czeladnikiem i możemy spotkać się z Wambo ... on mówi iż ją nam pokazę ( kolczugę ) w nocy przed koszarami [ Wtedy obok SKRZYNI WAMBO znajdzie się klucz do jego skrzyno .... Jest ona tam gdzie kwatery strażników ]

Idziemy do Goblinów oddajemy artefakty.

Idziemy do ogrodnika on pomaże nam dostać się do Andre
Oddajemy Gob

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyżby nikt nie interesował się moddingiem Gothicka II ;P ?
Czy wszystkich interesują tylko mody topless ^^ ?
Velaya fajna, ale do MT z jedynki trochę brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu ponownie zainstalowałem G1 i G2, aby przejść obydwie gry po raz kolejny, a teraz dowiaduje się o takim modzie :). Nie pozostaje mi nic innego, jak go wypróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować